به‌روز شده در: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۰۵۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
حمیدرضا ترقی:
ترقی گفت: اینکه عده‌ای عدم رعایت قانون را شرط اصلی برای مشارکت و حضور در انتخابات قرار می‌دهند اصلاً با عقل، منطق و قانون اساسی سازگار نیست و این بهانه‌ها در هیچ نظام سیاسی مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

نایب رییس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: شرط گذاشتن برای مشارکت در انتخابات از سوی برخی، اجحاف در حق مردم، نظام و قانون اساسی است.

حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با بیان اینکه شرط گذاشتن برای مشارکت در انتخابات از سوی اصلاح‌طلبان رادیکال اجحاف در حق مردم، نظام و قانون اساسی است، اظهار کرد: این حق نظام و قانون اساسی به‌عنوان برگزارکننده انتخابات است که برای شرکت‌کننده شرط بگذارد.

وی افزود: قانون اساسی هیچ حقی را برای شرکت‌کنندگان به‌ویژه احزاب در رابطه با شرط‌گذاری به‌منظور حضور در انتخابات قائل نشده است.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه اگر شرط‌گذاران خود را ملزم به اجرای قانون می‌دانند باید تابع قوانین باشند، گفت: شورای نگهبان بر اساس قانون صلاحیت افراد را بررسی می‌کند.

ترقی خاطرنشان کرد: اینکه عده‌ای عدم رعایت قانون را شرط اصلی برای مشارکت و حضور در انتخابات قرار می‌دهند اصلاً با عقل، منطق و قانون اساسی سازگار نیست و این بهانه‌ها در هیچ نظام سیاسی مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: