به‌روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

نگرانی سعودی‌ها از جنبه سیاسی حج!
هیئت وزیران رژیم سعودی در آستانه انجام مناسک حج در بیانیه‌ای هشدار داد: «حجاج باید فضا را برای ادای مناسک حج مهیا کرده و مراعات برادران دینی خود را در اماکن مقدس بکنند و از هر چیزی که روحانیت و آرامش حج را مکدر کرده، پرهیز کنند و هیچ شعار سیاسی یا مذهبی سر ندهند. به هیچ وجه انجام این قبیل کار‌ها در هیچ شرایطی پذیرفته نیست و اقدامات لازم در حق هر شخصی که مرتکب آن شود؛ انجام خواهد شد.» گفتنی است، مراسم «برائت از مشرکین» طبق عقاید فرقه وهابیت بدعت محسوب شده و حرام است! رژیم سعودی نیز در طول سالیان گذشته تلاش بسیاری برای ممانعت از برگزاری این مراسم و سر دادن شعار علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی کرده است.


اطلاعات گاندو را از منبع اصلی گرفتیم
«
مجتبی امینی» تهیه‌کننده سریال گاندو درباره موضع سخنگوی وزارت خارجه گفت: ما اطلاعات مکفی برای سریال داشتیم و این کیس در دست سپاه بود و هیچ نهادی نمی‌تواند ادعا کند اطلاعات بیشتری داشته است. وی با بیان اینکه ما از منبع اصلی اطلاعات را گرفتیم، درباره سکانس‌های حذف شده گفت: وقتی سریالی ساخته می‌شود ده نسخه آن به جاهای مختلف ارسال می‌شود. اگر اصلاحیه‌ای باشد، باید به ما می‌گفتند. رسانه ملی باید بگوید چه کسی فشار آورده است.

کاخ‌سفید سخت در اشتباه است
شبکه خبری «المانیتور» در تحلیلی با اشاره به اینکه «دونالد ترامپ» فکر می‌کرد با اعطای چند امتیاز می‌تواند مسکو را در برابر تهران قرار داده و راهبرد فشار حداکثری علیه ایران را تکمیل کند، نوشت: «برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران و روسیه و توافق بر سر ادامه کاهش تولید نفت آن هم پس از دیدار پمپئو از روسیه نشان داد که کاخ سفید سخت در اشتباه است.» این پایگاه آمریکایی در ادامه نوشت: «روسیه انگیزه‌ای برای معامله بر سر ایران ندارد. دو کشور علاوه بر بحران سوریه، در منطقه خزر و آسیای مرکزی در زمینه‌های گوناگونی همکاری دارند. توافق بر سر رژیم حقوقی دریای خزر در سال ۲۰۱۸ هم بدون همکاری تهران به دست نمی‌آمد. از این گذشته، روسیه در همکاری با قزاقستان در تلاش است تا ایران را به هاب تجاری‌اش برای فروش غلات به دیگر بازارهای شرق، میانه و جنوب آسیا تبدیل کند


ایران می‌تواند قیمت نفت را منفجر کند
شبکه «راشاتودی» در گزارشی با اشاره به تشدید تنش‌ها بین ایران و آمریکا، نوشت: «زمان آن رسیده است تا به تأثیر هر گونه درگیری نظامی در «خلیج فارس» بر قیمت نفت بپردازیم.» این شبکه با اشاره به تحقیق «مرکز تحقیقات و مطالعات نفتی ملک عبدالله» که در آوریل 2018 انجام شده است، افزود: «در صورتی که جهان توانایی عرضه بیشتر نفت به بازار را به دلیل بسته شدن تنگه هرمز نداشته باشد، قیمت نفت می‌تواند به بیش از 325 دلار در هر بشکه برسد.» این شبکه روسی در ادامه گزارش خود ‌آورد: «اما بسته شدن تنگه هرمز بدترین سناریو نیست، بلکه ممکن است این اقدام منجر به درگیری نظامی شود که در پی آن شاهد آسیب دیدن جدی زیرساخت‌های نفتی، گازی و تأسیسات صادراتی در خلیج‌فارس باشیم. در این شرایط قیمت نفت به میزان نامعلومی افزایش یافته و در اصطلاح منفجر خواهد شد

بدرفتاری‌های کاپیتان والیبال لهستان علیه ایران ادامه دارد

کوبیاک، کاپیتان تیم ملی والیبال لهستان درباره تجمع هواداران ارومیه‌ای اطراف اتوبوس تیم ملی لهستان در این شهر گفت: حس خاصی نداشتم، چون نمی‌توانستم کاری انجام دهم. بازیکنانی که در اتوبوس بودند باید بگویند که آیا شرایط به همان وخامتی بود که قبلاً گفتند یا خیر. به نظر می‌رسد مصاحبه‌ای که من در مورد ایران انجام دادم، تأثیری در کم و زیاد شدن این گونه رفتار‌ها از سوی تماشاگران ایرانی نداشته و چنین رفتار‌هایی از تماشاگران ایران، جای تعجب ندارد. من هیچ گونه صفحه اجتماعی ندارم، ولی می‌دانم چه بعد و چه قبل از مصاحبه من، ایرانی‌ها در صفحات هم تیم‌های من از الفاظ بد استفاده کرده‌اند. این اتفاق، سال‌هاست که می‌افتد و خانواده من دایم مورد توهین قرار گرفته‌اند.
آمریکایی‌ها اصلاً توان جنگ ندارند
«
سردار حسین نجات» معاون فرهنگی‌ـ اجتماعی سپاه با اشاره به ترس دشمنان از مواجهه با ایران در میدان نبرد، گفت: «اوباما در یکی از اجلاس‌های بین‌المللی که اسرائیل خواستار جنگ با ایران بود، اعلام کرد که اگر ایران را بمباران کنیم، «حماس» و «حزب‌الله» به عنوان دو بال ایران، «اسرائیل» را شخم می‌زنند... اما برخی می‌گویند با برجام خطر جنگ را از ایران دور کردیم، آنها اصلاً توان جنگ ندارند. برنامه آنها فشار حداکثری و کشاندن ایران به پای میز مذاکره است.» وی همچنین با تأکید بر اینکه برنامه آمریکا در کشاندن ایران به مذاکره شکست خورد و تیر خلاص این ترفند را رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن زدند، گفت: «مشکلات اقتصادی به تحریم ربطی ندارد و به مدیریت ما ربط دارد که ناشی از سوءمدیریتی است که نگاه انقلابی و جهادی ندارد

اختصاص ارز دولتی به ۱۷۰۰ شرکتی که صورت مالی‌شان مشخص نیست!

دبیر کل جامعه حسابداران: در سال گذشته تعداد زیادی از شرکت‌هایی که ارز دولتی گرفتند، صورت‌های مالی‌شان حسابرسی نشده بود. امسال هم ۱۷۰۰ شرکت که به آن‌ها ارز اختصاص یافت، صورت‌های مالی‌شان حسابرسی نشده است. سید محمد علوی گفت: بدون نظام سیستمی یکپارچه یک بنگاه می‌تواند صورت‌های مالی مختلف داشته باشد و با توجه به موقعیت‌های مختلف از یکی از آن صورت‌های مالی استفاده کند. در سال گذشته تعداد زیادی از شرکت‌های که ارز دولتی گرفتند صورت‌های مالی‌شان حسابرسی نشده بود. امسال هم ۱۷۰۰ شرکت که به آن‌ها ارز اختصاص یافت، صورت‌های مالی‌شان حسابرسی نشده بود. دبیر کل جامعه حسابداران رسمی کشور اضافه کرد: تا امروز از نظارت کاغذی هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌ایم و در نتیجه مجبوریم به سمت نظام‌های سیستمی گام برداریم، چون بستر کاغذی در کل دنیا منسوخ شده و علاوه بر این معنی ندارد که یک ذی‌نفع اطلاعات را به صورت دستی و کاغذی به نهاد‌های مختلف ارائه کند.
رکورددار حقوق در بانک سرمایه معرفی شد

نماینده سازمان بازرسی کل کشور در جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه گفت: حیدرآبادی در دوران چند ماه مدیریت در بانک سرمایه، ۷۶۰ میلیون تومان دریافت کرده بود که به طور میانگین در ماه ۱۶۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کرد و از این بابت رکورد آقای خانی را شکسته است.ایران باید با اروپا به توافق برسد!
«
قاسم محبعلی» از مقامات وزارت خارجهِ دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه «آرمان» با تأکید بر اینکه ایران باید تلاش کند با اروپا به توافق برسد، گفته است: «ایالات متحده با تحت فشار قرار دادن ایران با تحریم‌هایی که گام‌به‌گام عملیاتی می‌شود، در پی پاسخ به این پرسش است که آیا ایران آمادگی بازگشت به میز مذاکره با واشنگتن، برای تنظیم توافق جدید پیرامون برنامه هسته‌ای را دارد یا نه. بنابراین تحریم‌ها شدیدتر شده و هنوز هم می‌تواند شدیدتر شود و ایران گزینه‌ای برای پاسخ ندارد.»! اظهاراتی که این سؤال را به ذهن متبادر می‌کند که چرا یک جریان سیاسی خاص اصرار دارد ایران را در مقابل دشمن، دست و پا بسته نشان داده و در مقابل ترس از آمریکا و اقدامات احتمالی آن را در جامعه به وجود آورد؟

رئیس جمهوری فرانسه از زنان این کشور عذرخواهی کرد

به دنبال انتشار آمار تعداد زنانی که در فرانسه به دست شوهرانشان یا همسران سابق خود به قتل رسیده اند، رئیس جمهوری فرانسه از زنان کشورش عذرخواهی کرد. مکرون با اعلام آدرس سایت وزارت کشور فرانسه و همچنین یک شماره تلفن برای اعلام خشونت‌های خانوادگی، افزود: راه‌حل‌ها وجود دارد؛ باید آن‌ها را معرفی کرد و از آن‌ها بدون تردید بهره برد. اگر شما قربانی خشونت هستید اگر می‌دانید که یکی از نزدیکان شما قربان خشونت است، چشم نپوشید و صدایتان را بلند کنید. یکی از دلایل پیروزی مکرون در انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته، وعده "پایان دادن به خشونت علیه زنان" است، اما با رشد شدید خشونت‌های مرگبار علیه زنان، فعالان حقوق زنان خواستار دخالت دولت و پایان دادن به آنچه که "قتل عام" خواندند، شدند. در سال ۲۰۱۷ تعداد ۱۳۰ زن توسط همسر یا شریک زندگی خود در فرانسه کشته شدند. این آمار نسبت به ۱۲۳ زن کشته شده در سال ۲۰۱۶ افزایش نشان می‌دهد.

نظر ابطحی درباره دادگاه محمد رضا خاتمی

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: صحبت‌های محمدرضا خاتمی پس از ده سال از گذشت ماجرا‌های سال ۸۸، نشان می‌دهد که آنان همچنان به دنبال فتنه‌گری هستند و پای حرف‌های خود ایستاده‌اند. محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با مهر در مورد محکومیت محمدرضا خاتمی به دو سال حبس تعزیری به دلیل نشر اکاذیب در زمینه تقلب در انتخابات سال ۸۸ و تشویش اذهان عمومی، اظهار داشت: در سال ۸۸ نظام متهم به تقلب شد که علت اصلی آن بود که دشمنان داخلی و خارجی از شرکت بیش از ۸۵ درصد مردم در انتخابات غافلگیر شده بودند و با این اقدامات خود درصدد بودند تا اوضاع داخلی کشور را بر هم زنند. وی با اشاره به اینکه فتنه گران کشور را دچار درگیری‌های بسیار زیادی کردند و روند اجرای بسیاری از امور مختل شد، گفت: سران فتنه و رسانه‌های تحت اختیارشان مدام اتهام بزرگ تقلب را به نظام نسبت دادند، این در حالی بود که شورای نگهبان از آنان می‌خواست که مدارک خود را در این زمینه ارائه کنند، اما آنان هیچ گونه مدرکی برای اثبات ادعا‌های بی اساس خود نداشتند.

تخریب کنندگان «گاندو» همان جیسون رضاییان‌های جدیدند

کوشکی با اشاره به تخریب مجموعه و عوامل گاندو، تأکید کرد: کسانی که عوامل و بازیگران این مجموعه تلویزیونی را تخریب می‌کنند یا به آن‌ها توهین می‌کنند نفوذی آمریکا هستند، این‌ها همان جیسون رضاییان‌های جدیدند. نفوذی‌های آمریکا در ایران که تمام نشده یک روز جیسون رضاییان بوده و یک روز هم افراد دیگر. این‌ها در با حمایت برخی دولت‌ها در سینما، سیما و رسانه لانه کردند و اینکه مقام معظم رهبری زمان مشخصات می‌برنند به خاطر شدت نفوذی است این‌ها دارند. استاد دانشگاه تهران در خاتمه گفت: پخش مجموعه گاندو مانند این بود که آب در لانه نفوذی‌ها ریخته شد و نفوذی‌ها را مانند حشرات موذی از لانه خود بیرون ریخت. کسی هم که به این سریال و سازندگان عوامل و بازیگرانش توهین می‌کند همان نفوذی است و، چون این مجموعه تنها در رابطه جیسون رضاییان صحبت نکرد و به دنبال رسوا کردن نفوذ بود، نفوذی‌ها هم از این کار ناراحت هستند

دستگاه های دولتی زیر بار ثبت اموال نمی روند!

در حالی که مسئولان مهم اقتصادی دولت در بخشنامه سال های گذشته خود از دستگاه های اجرایی خواسته بودند به ثبت اموال در سامانه جامع طراحی شده با نام "سادا" اقدام کنند، گزارش جدید یک نهاد مسئول به تعدادی از مدیران نهاد ریاست جمهوری نشان می دهد عملکرد تعداد قابل توجهی از ادارات و سازمان های دولتی در زمینه ثبت این اطلاعات، نامطلوب یا نیمه مطلوب ارزیابی شده است که بر این اساس مقرر شده ارائه برخی خدمات دولتی به دستگاه های فاقد ارزیابی مثبت، منوط به انجام این تعهدات شود.


اخبار روزانه:
* «ابراهیم اصغرزاده» از چهره‌های اصلاح‌طلب گفت: «مشکل اصلاح‌طلبان این است که ابتکار عمل ندارند یا اگر دارند آن را در موقعیت نامناسبی به کار می‌برند، جایی که می‌توانند تفاهم کنند، قهر می‌کنند و جایی که نباید کوتاه بیایند، کوتاه می‌آیند و چک سفید امضا به رقیب می‌دهند. خروج از برجام و فشار حداکثری آمریکا، ناکارآمدی، سوءمدیریت و بحران فزاینده اقتصادی، مشروعیت اصلاح‌طلبان به عنوان حامی و هم‌پیمان دولت را در موقعیت افول و سقوط قرار داده است
* «عیسی کلانتری» رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: «اتحادیه اروپا از ترامپ هم به تحریم‌ها پایبندتر است، زیرا محیط‌ زیست در تحریم‌های آمریکا نبود؛ اما اتحادیه اروپا امکانات محیط زیستی را هم از ایران گرفت. شاهد این حرف نیز سفر یکی از اعضای این اتحادیه به ایران است که وی به دلیل تحریم نفت ایران، حتی حاضر نشد در خصوص بهره‌مندی ایران از فناوری‌های کاهش‌دهنده مصرف سوخت‌های فسیلی مذاکره کند
* «محمدجواد ظریف» در پیامی توئیتری نوشت: «بولتون و نتانیاهو در سال ۲۰۰۵ معاهده پاریس را میان کشورهای E3 و ایران از طریق پافشاری بر غنی‌سازی صفر از سوی ایران، از بین بردند. نتیجه چه شد؟ ایران غنی‌سازی خود را تا سال ۲۰۱۲ به میزان ۱۰۰ برابر افزایش داد. آنها اکنون دونالد ترامپ را با همان توهم فریب داده‌اند تا برجام را از بین ببرد. تیم «ب» درس نگرفت؛ اما جهان باید درس بگیرد
* عصر دیروز خودروی حامل رزمندگان قرارگاه «حمزه سیدالشهداء(ع)» که در حال انجام مأموریت بود‌، در محل ورودی شهرستان «پیرانشهر» مورد حمله تروریست‌های کوردل وابسته به استکبار جهانی قرار گرفت‌ و سه نفر از رزمندگان غیور قرارگاه حمزه به نام‌های «حاصل احمدی»‌، «ستار پیروتی» و «امید ملازاده» به شهادت رسیدند و یک نفر دیگر نیز مجروح شد.
* «مرتضی الویری» عضو شورای شهر تهران گفت: «یک نهاد امنیتی به خود من هم گفت انتخاب آقای نجفی به صلاح نیست.» ولی وی به عنوان رئیس سنی شورای پنجم قانع نشده بود و در نهایت، نجفی با رأی ۲۱ نفر از اعضای شورای شهر به عنوان شهردار انتخاب شد و پس از آن بود که بی‌ثباتی و تلاطم به مدیریت شهری تهران وارد شد.
* «جان بولتون» مشاور امنیت ملی ترامپ در نشست موسوم به «اتحاد مسیحیان برای اسرائیل» با اشاره به توقیف نفت‌کش ایرانی در جبل‌الطارق از سوی نیروهای انگلیسی گفت: «از اقدام انگلیس تشکر می‌کنیم. این یک هدیه چهارم ژوئیه (روز استقلال آمریکا) برای ما بود

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: