به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
اخبار 24 ساعت گذشته:

فتنه‌گرانی که نجومی بگیر شده‌اند!

بسیاری از فتنه‌گران محکوم سال 1388 به‌ صورت چراغ خاموش وارد مناصب اجرایی شده‌اند و حقوق‌های نجومی هم دریافت می‌کنند. «علی‌اکبر عرب‌مازار» از گردانندگان اصلی ستاد انتخاباتی میرحسین‌موسوی و از نزدیک‌ترین مشاوران و دوستان وی که در جریان فتنه ۸۸ به‌ واسطه اقدامات ضد امنیتی دستگیر و بعد از محاکمه به پنج سال زندان محکوم شد، عضو هیئت‌ مدیره صندوق بازنشستگی کشور است و ماهی 17 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند. «علیرضا سیاسی‌راد» عضو دیگر هیئت‌مدیره صندوق بازنشستگی است که با دریافتی ماهانه بیش از ۱۷ میلیون تومان، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران و عضو شورای‌ عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به شمار می‌آید. «کمال‌الدین پیرمؤذن» برادر نورالدین پیرمؤذن نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم، که در حال حاضر جزو براندازان است در آمریکا سکونت دارد و رابطه صمیمی‌ای میان آنهاست که ماهانه بیش از ۱۸ میلیون تومان دریافتی دارد. گفتنی است وی رئیس ستاد انتخاباتی میرحسین‌موسوی در اردبیل بوده است.

دو شرط ایران برای عملیاتی شدن اینستکس

علی‌اصغر نوری، مدیر عامل شرکت سازوکار ویژه تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا گفت: اروپا یا باید مانند قبل از ما نفت بخرد یا باید خط اعتباری اختصاص داده شود. نمی‌شود که اروپایی‌ها شرکتی تأسیس کنند؛ اما راه حلی برای عملیاتی شدن آن نداشته باشند. گفتنی است سه ماه پس از تأسیس اینستکس با سهامداری آلمان، انگلیس و فرانسه، شرکت «سازوکار ویژه تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا» یا همان «ساتما» که نهاد متناظر با سازوکار مالی اروپا به شمار می‌رود، با سرمایه اولیه 1 میلیارد ریال و به مدیرعاملی «علی‌اصغر نوری»، نهم اردیبهشت در تهران به ثبت رسید. «فدریکا موگرینی» مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا هفته گذشته اعلام کرد که قرار است هفت کشور سوئیس، اسپانیا، هلند، فنلاند، بلژیک، اسلونی و اتریش نیز به مکانیسم مالی اروپا بپیوندند. در این میان، هلند اعلام کرده که قصد دارد به عنوان سهامدار، وارد سازوکار اینستکس شود. غیر از اینها، چین و روسیه نیز برای پیوستن به اینستکس اعلام آمادگی کرده‌اند.

هدف دور زدن قانون است

«محمدجواد حق‌شناس» فعال اصلاح‌طلب، در مصاحبه‌ای اعلام کرده است: «ناکامی احتمالی اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی شکست‌ این طیف قلمداد نخواهد شد. در واقع اگر مردم برای رأی دادن نیایند، یک زنگ خطری جدی است که اصل مردم‌سالاری و جایگاه صندوق انتخابات و رأی و همچنین بحث جمهوریت نظام را به طور جدی مورد پرسش قرار می‌دهد. باید متذکر شد، این نگرانی کاملاً جدی است که جریان رقیب نباید از چنین حالتی خوشحال باشد؛ چون چنین حالتی اصل و اساس قاعده را در معرض خطر قرار خواهد داد، چنین اتفاقی اصلاً علامت خوبی برای جمهوری اسلامی نیست.» به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنند با تعمیم شکست خود به کل نظام و طرح تحریم انتخابات، هدف اصلی خود را که دور زدن نظارت استصوابی و ورود چهره‌های افراطی به کارزار انتخاباتی است محقق کنند.

آمریکا دولتی سرکش است نه ایران

مجله آمریکایی «ژاکوبین» در گزارشی با بیان اینکه دولت آمریکا سرکشی می‌کند نه ایران نوشت: «ترامپ می‌گوید که به دنبال جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای است؛ اما او پیمان بین‌المللی‌ای که برای حصول این هدف طراحی شده بود را نابود کرد. جالب است که دولت ترامپ به ایران در مورد نقض برجام هشدار داده است؛ اما خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها عملاً این پیمان بین‌المللی را نابود کرده است؛ به همین خاطر نباید انتظار داشته باشیم که تهران همچنان نسبت به این توافق پایبند باقی بماند. همه اینها نشان می‌دهد که آمریکا یک کشور سرکش و قانون شکن است نه ایران با این روند ما در حال نزدیک‌تر شدن به جنگی هستیم که ایالات متحده می‌گوید ما خواهان آن نیستیم؛‌ اما در حال انجام دادن هر کاری هستیم که منجر به آن می‌شود

مردم از اصلاحات عبور کرده‌اند

روزنامه همدلی در گزارشی با عنوان «مردم، رقیب این روزهای اصلاح‌طلبان» نوشت: «این روزها که صحبت‌ها درباره یازدهمین دوره انتخابات مجلس داغ شده است، عملکرد اصلاح‌طلبان در مجلس دهم و دولت دوازدهم بیشتر زیر ذره‌بین مردم قرار دارد. چه بپذیریم و چه منکر شویم، سطح آگاهی و سواد سیاسی جامعه به دلیل دسترسی به فضای اطلاع‌رسانی‌های آزاد بیشتر شده است. مردم این روزها به اصلاح‌طلب بودن دولت و مجلس تردید دارند و حتی در صورت اطمینان از اینکه کار دست اصلاح‌طلبان است، از جریان اصلاح‌طلبی عبور کرده یا در حال عبورند». چندی پیش نیز «قدرت‌الله علیخانی» از فعالان اصلاح‌طلب گفته بود: «من بر این باورم که دولت با این نحو عملکرد خود، فاتحه اصلاحات را می‌خواند


مدیران دولتی جانشین پروری می‌کنند


با توجه به تاکید‌های سال‌های گذشته مسئولان اجرایی مبنی بر ضرورت تربیت مدیران نسل جدید برای اداره بخش‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی، یک نهاد دولتی از مدیران اجرایی خواسته است «جانشین پروری» را از جمله وظایف خود در نظر بگیرند و با شناسایی افراد توانمند و با قابلیت‌های بالا، از این افراد استفاده حداکثری داشته باشند. در عین حال، پیشنهاد‌های مدیران برای اصلاح یا تغییر روش ارزیابی و اجرا نیز مورد تاکید این نهاد بوده است.

خانه‌تکانی استراما در استقلال

با تصمیم آندره‌آ استراماچونی؛ آرمین سهرابیان، رضا کریمی و روح‌الله باقری از استقلال کنار گذاشته شدند. این سه بازیکن روز پنجشنبه در ترکیب آبی‌پوشان در دیدار دوستانه مقابل نیروی زمینی به میدان رفته بودند، اما در پایان تمرین امروز سرمربی آبی‌پوشان عذر آن‌ها را خواست. استقلال قرار است در هفته جاری برای برگزاری اردو راهی ترکیه شود.
حاجتی محکوم امنیتی و جزئیات پرونده وی محرمانه است


حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی رئیس‌کل دادگستری فارس و حیدر آسیابی دادستان شیراز به علت بازداشت مهدی حاجتی پاسخ دادند. موسوی در این خصوص و در حاشیه نخستین نشست خبری خود گفت: وی اقداماتی علیه نظام داشته و حکم وی شامل ۲ سال تبعید و یک سال حبس در دادگاه تجدیدنظر قطعی و به اجرای احکام ارسال‌شده که در حال اجرا است.رئیس‌کل دادگستری فارس در پاسخ به شبهاتی که علت بازداشت حاجتی را توئیت‌های وی در فضای مجازی عنوان می‌کرد نیز اظهار داشت: اقدام وی فعالیت تبلیغی علیه نظام بوده و هیچ ربطی به توئیت وی در فضای مجازی ندارد و وی نیز مانند سایر متهمان باید دوران محکومیت را بگذراند. حیدر آسیابی دادستان شیراز نیز در این رابطه گفت: زندانی می‌تواند تقاضای عفو کند و هیچ‌کس جز مرجع قضایی صلاحیت ندارد تا در مورد عفو آن اظهارنظر کند. وی نیز جرم حاجتی را امنیتی برشمرد و درعین‌حال گفت: در رابطه با افشای اسناد پرونده محدودیت داریم و این امر جنبه محرمانگی دارد.
کانال "دادسرای ارشاد" برای دریافت گزارش‌های هنجارشکنی راه‌اندازی شد


کانال رسمی دادسرای ارشاد تهران در پیام‌رسان‌های داخلی و اینستاگرام برای دریافت گزارش‌های مردمی هنجارشکنی راه‌اندازی شد. سرپرست دادسرای ارشاد از شهروندان دلسوز و اخلاق‌مدار تهرانی خواسته است که در راستای مقابله با برخی تلاش‌ها برای ضربه به بنیان خانواده ایرانی، با مشاهده هرگونه کشف حجاب یا اقدامات هنجارشکنانه در خودرو، کشف حجاب یا سرو مشروبات یا برگزاری مراسم مختلط رقص در اماکنی همچون سفره‌خانه، کافه، رستوران، مراکز خرید، باغ تالار و...، اطلاع از برگزاری پارتی‌های شبانه یا خانه‌های فساد و فحشا، انتشار مطالب خلاف عفت در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی، موضوع را پس از جمع‌آوری مستندات لازم، به شماره ۰۹۰۵۴۳۰۹۴۸۴ در پیام‌رسان‌های بله، سروش، ایتا و... ارسال کنند. لازم به ذکر است مستندات لازم برای گزارش کشف حجاب و اقدامات هنجارشکنانه در خودرو، شامل فیلم و یا تصاویری از خودروست که سرنشین خاطی و پلاک در آن مشخص باشد. برای گزارش اماکن متخلف، ذکر نام مغازه، آدرس دقیق آن و ذکر زمان وقوع جرم کفایت می‌کند؛ البته در صورتی که فیلم یا تصاویری از اتفاق مورد نظر به این شماره ارسال شود، به‌میزان زیادی به فرآیند پیگیری کمک می‌کند.
هزینه آیلتس ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان شد

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص هزینه آزمون‌های زبان بین المللی آیلتس (IELTS) منتشر شد: با توجه به تغییرات نرخ ارز (براساس محتویات سایت نیما مورخ ۹۸/۰۴/۰۹)، و نیز سایر هزینه-های مربوطه، مبلغ ثبت نام در آزمون آیلتس، توسط سازمان سنجش آموزش کشور محاسبه و از مبلغ ۲۷.۹۵۰.۰۰۰ ریال به مبلغ ۳۰.۵۰۰.۰۰۰ ریال معادل سه میلیون و پنجاه هزار تومان افزایش و تعیین شده است. مبلغ مذکور از ۹۸/۰۴/۱۵ توسط مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس قابل اجرا است.

قیمت سیانور برای خودکشی چند؟


پرونده پسر جوانی که با راه اندازی یک کانال تلگرامی به کسانی که قصد خودکشی داشتند سیانور می‌فروخت با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری فرستاده شد. متهم در تحقیقات به فروش سیانور و راه اندازی کانال تلگرامی اعتراف کرد و گفت: من خودم قصد خودکشی داشتم چند بار هم اقدام کردم، اما موفق نشدم تا اینکه متوجه شدم در برخی کشور‌های اروپایی سازمان‌هایی هستند که به افراد در خودکشی کمک می‌کنند؛ بنابراین تصمیم گرفتم با راه‌اندازی این کانال پولی به دست آورم تا بتوانم به یکی از این سازمان‌ها بروم و به زندگی ام پایان دهم. بدین ترتیب کانالی درست کردم و به اعضایی که تصمیم به خودکشی داشتند سیانور به مبلغ یک میلیون تومان می‌فروختم.

بالاخره درس مهم سیل به مسئولان دولتی ابلاغ شد

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک نهاد مسئول به همه استانداران و مدیران اجرایی در سراسر کشور، با توجه به مصوبات سال های گذشته هیئت دولت همچون تصویب نامه شماره 105600 و نتایج به دست آمده از حوادث طبیعی ماه های گذشته، مدیران مربوط موظف اند در راستای کاهش هزینه ها و مدیریت هرچه بهتر منابع مالی دولت، به منظور جبران خسارات ناشی از مخاطرات طبیعی از ظرفیت بیمه استفاده و برای بیمه کردن اموال منقول و غیرمنقول دستگاه زیر مجموعه خود اقدام کنند. گزارش این موضوع برای اعضای کابینه ارسال خواهد شد.

لغو یک دستور نظارتی کابینه پس از 6 ماه

پس از آن که یک مسئول ارشد اجرایی در ابلاغیه بهمن ماه سال گذشته خود به اعضای کابینه تاکید کرد، با توجه به تصمیم دولت، در صورت واگذاری پروژه های مربوط به حفاظت، احیا و به سازی محیط زیست به تشکل های غیردولتی و تعاونی ها، باید برای بررسی وضعیت هیئت مدیره یا هیئت امنای این مجموعه های غیردولتی اقدام کرد تا مشمول ممنوعیت مداخله وزیران و کارمندان دولت در معاملات دولتی نشوند، یک نهاد نظارتی در نامه روزهای خود به دولت تاکید کرده این نوع دستور دولت، مغایر با قوانین است و باید لغو شود.

اخبار روزانه:
* اطلاعات دریافتی نشان می‌دهد آمریکا به بهانه حمله به تانکرها در خلیج‌فارس و دریای عمان برای ارجاع پرونده جمهوری اسلامی ایران به شورای عالی امنیت بسیار تقلا کرد؛ اما به دلیل همراهی نکردن دیگر اعضای کشورها ناکام ماند. آمریکا در واکنش به سرنگونی پهپاد جاسوسی خود هم دوباره در این زمینه تلاش کرد؛ اما باز هم هیچ کشوری با ترامپ همراهی نکرده و تنها دولت انگلیس ادعاهایی را با تأخیر مطرح کرده است.

* براساس بررسی‌های رویترز، از آنجا که افزایش تولید عربستان، کمبود تولید ایران و ونزوئلا و کمبود تولید دیگر کشورها را جبران نکرد، تولید نفت اوپک در ماه ژوئن به کمترین میزان در پنج ماه گذشته رسید. بر اساس این بررسی، 14 عضو اوپک 29/60 میلیون بشکه نفت در روز در ماه گذشته (ژوئن) استخراج کردند که 170 هزار بشکه در روز از ارقام ماه می کمتر است و کمترین میزان تولید اوپک از سال 2014 به شمار می‌رود.

* «تولسی گابارد» عضو مجلس نمایندگان آمریکا و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری 2020، با انتقاد از سیاست‌های کاخ سفید در قبال ایران با بیان اینکه خروج یک‌جانبه از توافق هسته‌ای ایران اشتباهی بود که ترامپ انجام داد، گفت: «خطری که اکنون وجود دارد این است که دولت ترامپ با پاره کردن این توافق، در حال نزدیک کردن ما به جنگ با ایران است؛ جنگی که می‌تواند برای آمریکا فاجعه‌بار باشد

* پروژه داخلی‌سازی پلوس خودرو در شرکت مگاموتور سایپا اجرا شد و در حال حاضر ظرفیت تأمین پلوس 100 هزار دستگاه از انواع محصولات سایپا با استفاده از توانمندی‌های موجود و بهره‌برداری از خطوط تولید داخلی فراهم شده است. گفتنی است اجرای موفقیت‌آمیز پروژه بومی‌سازی پلوس محصولات سایپا، 5 میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی برای کشور ایجاد کرده است.

* «احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق، در بیانیه‌ای اظهار کرد: «موضعگیری عراق درباره مسئله فلسطین همان موضعگیری اولیه و تاریخی در مخالفت با اشغالگری اسرائیل و مصادره اراضی کشورهای عربی است و ما هیچ‌گونه روابطی را با اشغالگران برقرار نمی‌کنیم و به اصل تحریم پایبند هستیم

* «فرهاد حنیفی» معاون نظارت بانک مرکزی گفت: «مديران بانک‌هايی که تا پايان سال 1398 عملکرد قابل قبولی در خروج از بنگاه‌داری و واگذاری اموال مازاد نداشته ‌باشند، فاقد صلاحيت‌های لازم برای عضويت در هيئت مديره يا تصدی سمت مديرعاملی بانک‌ها اعلام می‌شوند

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: