به‌روز شده در: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۰۲۴
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
حمیدرضا ترقی:
ترقی گفت: اروپایی‌ها نمی‌خواهند بیش از این به تعهدات خودشان در برجام عمل کنند لذا جمهوری اسلامی همانطور که در بیانیه شورای عالی امنیت ملی آمده است باید گام‌های بعدی را برای فاصله گرفتن از برجام بردارد و بیش از این نگذارد منافع کشور بازیچه 4+1 شود.

نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اگر اروپا به تعهدات خودش عمل کرد و پایبندی خودشان را نشان دادند، ایران هم می‌تواند به همان میزان به تعهداتش عمل کند اما یکطرفه بودن تعهدات برجام به‌ضرر کشور است.

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه اینستکس گام مثبتی در جهت حل مشکلات مالی و بانکی به‌حساب نمی‌آید و قادر نیست تحریم‌های آمریکا را دور بزند، گفت: اروپایی‌ها نمی‌خواهند بیش از این به تعهدات خودشان در برجام عمل کنند لذا جمهوری اسلامی همانطور که در بیانیه شورای عالی امنیت ملی آمده است باید گام‌های بعدی را برای فاصله گرفتن از برجام بردارد و بیش از این نگذارد منافع کشور بازیچه 4+1 شود.

وی افزود: اگر اروپا به تعهدات خودش عمل کرد و پایبندی خودشان را نشان دادند، ایران هم می‌تواند به همان میزان به تعهداتش عمل کند اما یکطرفه بودن تعهدات برجام به‌ضرر کشور است.

ترقی با بیان اینکه تحریم‌های خارجی نقش چندانی در حل مشکلات داخلی ندارد و مشکلات بیشتر ناشی از تحریم‌های داخلی است که آن هم ناشی از سوء مدیریت در بخش‌های مختلف است، گفت: حل مشکلات داخلی و اقتصادی 80درصدش به مسائل داخلی ما برمی‌گردد و سهم کمی به تحریم‌ها مرتبط است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با بیان اینکه آمریکا بیش از این توان تحریم کردن ایران را ندارد، اظهار داشت: دولت اگر در روش‌های حل مشکلات خودش تجدیدنظر کند و رهنمودهای رهبری را عملیاتی کند، بسیاری از مشکلات حل می‌شود. نظارت صحیح بر عملکرد دستگاه‌ها و مبارزه با فساد، قطع کردن دست نفوذی‌هایی که هر روز از جایی سر در می‌آروند و محاسبات مسئولان را تغییر می‌دهند و اصلاح تصمیمات اقتصادی، مشکلات را به سرعت به سمت کاهش پیش می‌برد.

برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: