logo
کد خبر: ۲۹۹۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱

تمدید مجدد مهلت ایران برای اجرای استانداردهای FATF

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF برای چندمین بار مهلت ایران برای تصویب و اجرای استانداردهای مورد نظر این گروه را تمدید کرد.گروه ویژه اقدام مالی طی بیانیه‌ای اعلام کرد ایران تا اکتبر 2019 فرصت دارد از استانداردهای این گروه پیروی کند یا با مقررات بازرسی دقیق برای تمام گروه‌های مالی با توجه به شاخه‌ها و شعبه‌های آنها در ایران روبه‌رو می‌شود.این اطلاعیه در بحبوحه افزایش درگیری‌ها در منطقه منتشر شد. دولت ترامپ ایران را مقصر یک سری حملات در خلیج فارس از اواسط ماه می می‌داند که شامل حمله به دو نفتکش در هفته گذشته و ساقط شدن یک پهپاد نیروی دریایی آمریکا این هفته می‌شود.آمریکا مدعی است ایران در جلوگیری از جریان غیرقانونی پول و تروریست مالی عامدانه شکست خورده است.استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت اگر ایران پولشویی سیستماتیک و ناکارایی‌های مالی را محدود نکند، گروه ویژه اقدام مالی می‌تواند وارد عمل شود.منوچین گفت این گروه به شکست عامدانه ایران در برخورد با پولشویی سیستماتیک و تروریسم مالی پاسخ می‌دهد.

افزایش بیش از ۴ درصدی قیمت نفت پس از ساقط شدن پهپاد آمریکایی

پس از اینکه ایران، پهپاد آمریکایی متجاوز به حریم ایران را ساقط کرد، نفت خام آمریکا 5.4 درصد و نفت برنت 4.3 درصد افزایش قیمت را ثبت کردند. هر بشکه نفت برنت با 75 سنت افزایش 65.20 دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با 36 سنت افزایش 57.43 دلار معامله شد.متوسط قیمت نفت خام آمریکا طی هفته گذشته 10 درصد و نفت برنت 5 درصد افزایش یافته است. نفت برنت پس از 5 هفته، نخستین هفته افزایشی را ثبت کرد. نفت خام امریکا نیز بهترین عملکرد یک هفتگی از دسامبر 2016 را رقم زد.پس از اینکه ایران، پهپاد امریکایی متجاوز به حریم ایران را ساقط کرد، نفت خام آمریکا 5.4 درصد و نفت برنت 4.3 درصد افزایش قیمت را ثبت کردند.

نرخ جدید مرغ دوشنبه تعیین می‌شود

برومند چهارآئین اظهارداشت: قرار است دوشنبه قیمت مرغ در کارگروه ستاد تنظیم بازار بررسی و تعیین شود.وی با بیان اینکه حدود یکماه قبل وزارت جهاد کشاورزی برای هرکیلوگرم مرغ زنده قیمت ۸,۸۰۰ تومان و مرغ آماده طبخ ۱۲,۹۰۰ تومان را پیشنهاد داده است، افزود: این درحالی است که در طول همین یکماه قیمت واکسن‌ها و ریز مغذی‌ها به ترتیب ۳ و ۵ برابر شده است.این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه قیمت پیشنهادی وزارت جهاد برای مرغ تولیدی با نهاده‌های دولتی (سویا کیلویی ۲,۴۵۰ تومان و ذرت کیلویی ۱۳۵۰ تومان) است، گفت: این در حالی است که عمده نهاده‌های مورد نیاز تولیدکنندگان از بازار آزاد تأمین می‌شود و نهاده‌های با نرخ مصوب به دست تولیدکنندگان نمی‌رسد. ضمن اینکه هم اکنون قیمت هرکیلوگرم سویا در بازار آزاد بین ۳۵۰۰ تا ۴,۰۰۰ تومان و ذرت بین ۱۷۵۰ تا ۱,۸۰۰ تومان است.

کپی پرسپولیس از روی دست استقلال با مربی ایتالیایی

بعد از قطع همکاری برانکو ایوانکوویچ با باشگاه پرسپولیس، مسئولان این باشگاه به دنبال انتخاب جایگزین برای این مربی کروات بودند و در همین رابطه یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پدیده شهر خودرو مذاکرات جدی انجام دادند. البته باشگاه پدیده در این سه روز گذشته به طور جدی با این خواسته پرسپولیس مخالفت کرده است و از سویی باشگاه پرسپولیس هم دست از سر یحیی برنداشته با این حال مسئولان پرسپولیس همه فکر خود را روی گل محمدی نگذاشته اند و به دنبال گزینه‌های خارجی هم هستند.در همین راستا از سوی برخی از فعالان فوتبال در امارات، به مسئولان باشگاه پرسپولیس پیشنهاد شد که با والتر زنگا سرمربی ایتالیایی برای پذیرش هدایت پرسپولیس مذاکره کنند.

رکورد تاریخی والیبال ایران

تیم ملی والیبال ایران در حالی از ساعت ۱۸:۳۰ امروز یه مصاف استرالیا می‌رود که پیش از این ۳ بار دیگر هم در میادین مهم جهانی به این تیم روبرو شده بود. حاصل این تقابل‌ها، ۲ پیروزی برای ایران و تنها یک پیروزی برای استرالیا بوده است.تیم ایران در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۴ و لیگ ملت‌های ۲۰۱۸ استرالیا را شکست داده و در جام جهانی ۲۰۱۵ از این تیم باخته است.ایران در ۱۲ دیدار از ۱۳ بازی گذشته خود در لیگ ملت‌ها به پیروزی رسیده و تنها یک شکست نزدیک ۳ بر ۲ به برزیل داشته است. ۶ پیروزی متوالی، طولانی‌ترین رکورد پیروزی برای ایران در لیگ ملت‌ها بوده است.تیم ملی ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ توانسته ۹ پیروزی به نام خود ثبت کند. ایران تا کنون در هیچ تورنمنت بزرگ جهانی نتوانسته بود تعداد پیروزی‌های خود را به عدد ۹ برساند که یک رکورد در والیبال ایران به حساب می‌آید.سید محمد موسوی، امیر غفور و سعید معروف در بین بازیکنان برتر لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ هستند.

توضیحاتی درباره اهدای عضو محکومان به قصاص و اعدام

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه پیرو خبری در رابطه با اهدای عضو از ناحیه محکومان به بیان توضیحاتی پرداخت و اگفت: تاکنون از ناحیه قوه قضاییه هیچ ابلاغیه، آیین نامه و دستورالعملی در مورد اهدای عضو توسط محکومان به قصاص، اعدام و سایر محکومیت‌های کیفری تصویب و ابلاغ نشده است.وی افزود: قطعاً موضوع اهدای عضو به صورت داوطلبانه از ناحیه محکومان، نیازمند بررسی‌های فقهی، حقوقی، بهداشتی و پزشکی، اجتماعی و اجرایی است و اگر قرار باشد در این زمینه نفیاً یا اثباتا تصمیم گرفته شود، همه ابعاد آن بررسی خواهد شد.اسماعیلی تاکید کرد: بر همین اساس، در آیین نامه نحوه اجرای احکام حدود، سلب حیات، قطع عضو، قصاص نفس و عضو و … که اخیراً تصویب و ابلاغ شده است، این نکته مورد اشاره قرار گرفته که اگر فردی از محکومان شخصاً، داوطلب اهدای عضو، قبل و بعد از اجرای مجازات باشد، کمیسیونی مرکب از معاونت حقوقی قوه قضاییه، وزیر دادگستری و رئیس سازمان پزشکی قانونی، با بررسی جهات مختلف دستورالعملی را تهیه و ارائه کنند.وی خاطرنشان کرد: به طور طبیعی در آن دستورالعمل اینکه این درخواست قابل اجابت است یا خیر، و اگر قابل اجابت بود ضوابط فقهی، حقوقی، پزشکی و اجتماعی و اجرایی آن چگونه خواهد بود، تبیین خواهد شد و نهایتاً اینکه در حال حاضر در این موضوع هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است.

واگذاری ایران‌خودرو و سایپا به بخش خصوصی حداکثر تا پایان سال ۹۹

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران‌خودرو و سایپا حداکثر تا پایان سال ۹۹ به بخش خصوصی واقعی واگذار می شوند.رضا رحمانی در جمع خبرنگاران از واگذاری دو خودروساز بزرگ به بخش خصوصی واقعی خبر داد و اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته دو خودروساز بررگ امسال یا نهایتا تا پایان سال 99 به بخش خصوصی واقعی واگذار می شوند.وی ادامه داد: هم اکنون واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه این دو خودروساز آغاز شده است.وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همچنین در برنامه‌ریزی انجام شده بدنبال آن هستیم که با ارائه محصولات جدید و اصلاح ساختارهای این دو شرکت، آنها را به شرکت‌های چابک تبدیل کنیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: