logo
کد خبر: ۲۹۹۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
حمیدرضا ترقی تبیین کرد :
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: هدف این تشکل که توسط بزرگان شکل گرفت، تحقق جامعه نمونه اسلامی بود و پس از بازداشت امام نقش این تشکل برای آزادی ایشان بسیار موثر بود.
نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی متذکر شد: 56 سال پیش حضرت امام(ره) سه هیأت مذهبی و سیاسی و جوانان تهران را جمع کردند تا ائتلاف تشکیل دهند و کارهای قیام 15 خرداد سال 43 را به انجام برسانند، این هیأت جمعیت موتلفه اسلامی نام گرفت و توانست کارهای بسیاری در شروع مبارزات از پخش اعلامیه تا بستن بازار و فراهم کردن زمینه سخنرانی‌های امام را انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حمیدرضا ترقی گفت: خرداد ماه در تاریخ انقلاب مبدأ و منشأ و تداوم انقلاب است، قیام امام از 15 خرداد آغاز شد و رهبر انقلاب در همین ماه پس از امام(ره) ولایت را به‌دوش گرفتند و آن را تداوم بخشیدند.

وی متذکر شد: 56 سال پیش حضرت امام(ره) سه هیأت مذهبی و سیاسی و جوانان تهران را جمع کردند تا ائتلاف تشکیل دهند و کارهای قیام 15 خرداد سال 43 را به انجام برسانند، این هیأت جمعیت موتلفه اسلامی نام گرفت و توانست کارهای بسیاری در شروع مبارزات از پخش اعلامیه تا بستن بازار و فراهم کردن زمینه سخنرانی‌های امام را انجام دهد.

ترقی تصریح کرد: شهید بهشتی و شهید باهنر در تشکیل مرامنامه نظر داده‌اند و بر فعالیت‌های این تشکل نظارت کردند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: هدف این تشکل که توسط بزرگان شکل گرفت، تحقق جامعه نمونه اسلامی بود و پس از بازداشت امام نقش این تشکل برای آزادی ایشان بسیار موثر بود.

ترقی ایجاد جامعه نمونه اسلامی را یکی از مهم‌ترین اهداف انقلاب دانست و افزود: این هدفی است که رهبری آن را در گام دوم انقلاب مورد تاکید قرار دادند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: امروز یکی‌دیگر از اعضای حزب ما، حجت‌الاسلام خرسند، امام جمعه کازرون به شهادت رسیده است و باز هم همان آرمان برای پی‌ریزی جامعه اسلامی مورد توجه ما است.

وی عنوان کرد: سوال این است که چرا بعد از 40 سال هنوز نتوانستیم در فرآیند انقلاب، دولت و جامعه اسلامی ایجاد کنیم؟ چرا رهبری در گام دوم دولت و جامعه‌سازی اسلامی را به نسل جدید واگذار کرده‌اند؟ چرا نتوانستیم یک شهر اسلامی ایجاد کنیم که به‌مردم ویژگی‌های آن نشان دهیم؟

ترقی گفت: ویژگی‌های آرمان شهر رضوی را در مشهد تدوین کردیم اما افسوس که هنوز نمونه بارزی از آن وجود ندارد، راه‌حل آن این است که باید انتخاب خود را با معیار امام و رهبری یکی کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه معیار ما با معیار امام و رهبری یکسان نیست، اظهار کرد: برخلاف نظر رهبری ما نیروی لیبرال و غیرانقلابی انتخاب می‌کنیم، ما مدیران غیرجهادی و ضعیف الایمان را انتخاب می‌کنیم.

وی افزود: رهبری می‌فرمایند به ظرفیت داخلی اعتنا کنید، اما ما این کار را نکردیم، چرا باید منتخبین ما از قافله سالار نظام و حکومت، این قدر عقب باشند؟ آیا برخورد رهبر با نخست وزیر ژاپن برای ما اقتدار آفرید یا قهوه خوردن با سیاست‌مداران بیگانه؟

ترقی با بیان اینکه رهبری راهبردهای چندگانه‌ای به ما داده‌اند ، بیان کرد: راهبرد یک تحلیل درست از کشور و تحلیل منطبق بر واقعیات است، چرا که بعضی‌ها آنچنان سیاه‌نمایی می‌کنند که انقلاب انگار هیچ کاری برای این کشور نکرده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: بعضی آنچنان تلاش دشمن را مهم جلوه می‌دهند که انگار آینده‌ای برای انقلاب نیست.

وی عنوان کرد: هم ایثارگران دوران انقلاب زحمات بی‌نظیری را برای کشور انجام دادند و هم آینده انقلاب به برکت خون شهیدان و اخلاص امام و رهبری و همه عزیزانی که زحمت و رنج کشیدند، درخشان است.

برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: