به‌روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
logo
کد خبر: ۲۹۹۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
بزرگداشت شهید شب قدر با حضور مراجع تقلید:
حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری گفت: اگر حوزه علمیه ساکت شود، دشمن شبهه افکنی و فرقه سازی می کند و شهید خرسند در مسیر مبارزه با فرقه های انحرافی به شهادت رسید.
آیین بزرگداشت حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه فقید کازرون و عضو فقید شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی دوشنبه شب از سوی نهادهای عالی حوزوی با حضور مراجع عظام تقلید، مسئولان لشکری و کشوری و قشرهای مختلف مردم در مسجد اعظم قم برگزار شد.

در این آیین باشکوه آیات عظام مکارم شیرازی، علوی گرگانی، آیات اعرافی، حسینی بوشهری، سید احمد خاتمی، کعبی، علوی بروجردی، گرامی، فاضل لنکرانی، سید محمد سعیدی و همچنین رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و جماعات کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق در ایران، بهرام سرمست استاندار قم و سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم حضور داشتند.

رئیس موسسه فرهنگی روایت سیره شهدا در این آیین با اشاره به مقام شامخ شهید خرسند گفت: این شهید بزرگوار همچون مولای متقیان امیرالمومنین (ع) و برخی از شهدای انقلاب اسلامی مانند قاضی طباطبایی، مدنی، دستغیب، صدوقی، اشرفی اصفهان و محمد باقر حکیم شهید امامت جمعه و محراب است، و این شخصیت ها کسانی بودند که هم عالم و هم مجاهد بودند.

حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری گفت: شهید خرسند از نوجوانی در سنگر جهاد حضور داشت و دارای ۲۰ درصد جانبازی بود و در مسیر طلبگی نیز مجاهدت های زیادی کرد و در شب قدر به شهادت رسید.

استاد حوزه علمیه قم با اذعان به اینکه در هیچ زمانی مانند امروز بیرق اسلام ناب در جهان برافراشته نشده است، تصریح کرد: یک تربیت شده حوزه علمیه قم شیخ ابراهیم زکزاکی است که هزاران تن از مردم نیجریه را به پیروی از مکتب اهل بیت هدایت می کند.

وی بیان کرد: امروز حوزه علمیه قم در حال تربیت طلبه هایی از بیش از ۵۰ کشور جهان است و اتفاق هایی در دنیا رخ می دهد که از دستاوردهای نظام می باشد و این دستاوردها دارای هزینه است و هیچ رسالت الهی بالاتر از تبلیغ این دستاوردها نیست.

وی با تاکید بر ضرورت تلاش روحانیان برای اصلاح امور کشور گفت: اگر این اقدام صورت نگیرد، دشمنان آسیب های جامعه را بیشتر از دستاوردها مطرح می کنند.

ماندگاری ادامه داد: اگر دستاوردهای نظام اسلامی را تبیین نکنیم و برخی از مسئولان کم کاری کنند، دشمن از این فرصت استفاده می کند.

وی گفت: اگر حوزه علمیه ساکت شود، دشمن شبهه افکنی و فرقه سازی می کند و شهید خرسند در مسیر مبارزه با فرقه های انحرافی به شهادت رسید.

حجت الاسلام محمد خرسند در سال ۱۳۴۶ در شهرستان کازرون به دنیا آمد و در مهر سال ۱۳۶۴و ارد حوزه علمیه کازرون شد، دروس سطح را در حوزه علمیه کازرون گذراند و پس از آن ۸ سال در دروس خارج فقه حوزه علمیه قم شرکت کرد و در این مدت از محضر مراجع و بزرگان بهره برد.

وی از دوم شهریور ۸۶ به عنوان امام جمعه کازرون فعالیت داشت و در سال ۹۱ نیز به عضویت شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درآمد. وی بامداد هشتم خردادماه در حالی که به اتفاق همسر خود از آیین احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان بازگشته بود، مورد سوء قصد قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل شد

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: