به‌روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۸۸۶
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
اخبار 24 ساعت گذشته:
انتشار پیام‌های ضد ایرانی با ربات و سایبورگ!

نشریه «مادرجونز» معروف به مجله حقایق آمریکا فاش کرد: «گروهی متشکل از ۴۰۰ حساب کاربری در توئیتر هستند که منظم پیام‌هایی را در مخالفت با جمهوری اسلامی ایران منتشر می‌کنند.» این نشریه افزود: «برخی از این حساب‌های کاربری ربات، عده‌ای کاربران واقعی و عده‌ای دیگر «سایبورگ» (حساب‌هایی که افراد واقعی آن را کنترل می‌کنند؛ اما فعالیت آنها برای انتشار پیام‌های بیشتر و سریع‌تر از طریق فعالیت‌های ماشینی تقویت می‌شود) هستند.» به نوشته مادرجونز، «این حساب‌های کاربری اغلب توئیت‌هایی در حمایت از تغییر نظام ایران منتشر می‌کنند و بسیاری از آنها حامی گروه تروریستی منافقین هستند که حتی طبق تحقیقات وزارت خارجه آمریکا هیچ پایگاهی در میان مردم ایران ندارند


توهم برخی دولتی‌ها درباره پیروزی دموکرات‌ها
گروهی از اصلاح‌طلبان و برخی دولتمردان با طرح ادعای اینکه ایران فرصت بزرگی را در دوره اوباما از دست داد و این فرصت‌سوزی سبب ضربه خوردن کشور در دوره ترامپ شد، با طرح دوگانه کاذب «دموکرات‌های خوب‌ـ جمهوری‌خواهان بد» این‌گونه القا می‌کنند که اگر صبر کنیم تا یک دموکرات به کاخ سفید بیاید، همه مشکلات برجام رفع خواهد شد. این ادعا در حالی مطرح شده که بررسی‌ها نشان داده است دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان علی‌رغم اختلافات، در موضوع دشمنی با ایران اختلافی نداشته و هدف مشترکی دارند.


عارف حرفی برای گفتن ندارد!
«
صادق خرازی» با انتقاد از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس، گفت: مجلس دهم و فراکسیون امید می‌توانست بهتر از این باشد، می‌توانست مطالبات مردم را در قالب تصمیم‌گیری‌های کلان مجلس جدی‌تر دنبال کند، می‌توانست به گونه‌ای عمل کند که اقتدار و موقعیت اصلاحات ضعیف نشود؛ اما این‌گونه نبود. چرا؟ آیا نگذاشتند؟ نه اینطور نیست. حاکمیت و نظام سیاسی دست‌شان را باز گذاشته بود، نمایندگان اصلاح‌طلب آسیبی در این دوره ندیدند؛ اما واقعیت نشان می‌دهد آقایان برنامه‌ای نداشتند و ندارند و وقتی برنامه‌ای وجود نداشته باشد، شاهد یک آنارشیسم خواهیم بود. وی همچنین افزود: من برای آقای عارف احترام زیادی قائلم؛ اما هرکس در جایگاه خود شخصیتی دارد. من آن کاریزمای سیاسی که بخواهد تصمیم‌سازی کرده و فراکسیونی را مدیریت کند و به هدف برساند، هیچ‌گاه در وجود آقای عارف ندیدم. ظاهراً دلیل سکوت آقای عارف این است که حرفی برای گفتن ندارد. از چه بگوید و از چه دفاع کند؟


اگر «اینستکس» قرار نبود تحریم‌ها را دور بزند برای چه ایجاد شد؟
«
ولادیمیر شیزوف» نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا به طور خاص از اینکه ساز و کار کشورهای اروپایی برای تسهیل تجارت با ایران (اینستکس) قرار نیست تحریم‌های آمریکا را دور بزند، انتقاد کرد. سه کشور اروپایی طرف برجام از ۱۱ بهمن ‌ماه ساز و کاری به نام اینستکس را برای تسهیل مبادلات تجاری با ایرن راه‌اندازی کرده‌اند. این نهاد در فرانسه ثبت شده و اداره آن بر عهده آلمان است و انگلیس هم به عنوان سهامدار در آن مشارکت می‌کند. ریاست این کنسرسیوم اقتصادی را «پر فیشر»، مدیر سابق کومرتس‌بانک آلمان بر عهده خواهد گرفت. گفتنی است اروپایی‌ها ثبت این کانال ویژه را با تأخیر فراوان آغاز کردند و فعلاً از وعده‌های اولیه برای پوشش دادن مبادلات نفت با ایران عقب‌نشینی کرده‌اند. اینستکس قرار است در مراحل اول مبادلات مربوط به مواد غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی را پوشش دهد که طبق ادعای آمریکایی‌ها هدف تحریم‌ها قرار ندارند.


روسیه دلارزدایی را آغاز کرده است
«
ولادیمیر پوتین» با اشاره به اینکه دولت آمریکا از دلار به مثابه ابزار فشار استفاده کرده، خواستار تجدید نظر در نقش این ارز شد. رئیس‌جمهور روسیه پیش از این هم اقدام دولت آمریکا در اعمال محدودیت‌هایی علیه مبادلات دلاری را اشتباه توصیف کرده و گفته بود چنین سیاستی اعتماد به دلار به منزله ارز ذخیره‌ای را تضعیف خواهد کرد. وزیر توسعه اقتصادی روسیه نیز با بیان اینکه دلار به تدریج جایگاه خود را به عنوان ارز مرجع در جهان از دست می‌دهد، گفت: «مسکو روند دلارزدایی را آغاز کرده است». در همین راستا، رؤسای‌جمهور چین و روسیه برای کند کردن لبه تحریم‌های آمریکا قراردادی امضا کردند که به موجب آن دلار از مبادلات تجاری دو کشور حذف می‌شود. طبق این توافق، مبادلات دو کشور از این پس با ارز ملی «روبل» و «یوآن» انجام خواهد شد.


شرکت وزیر در انتخابات یک موضوع پوششی است
حجت‌الاسلام «مجتبی ذوالنوری» نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی درباره استعفای وزیر آموزش و پرورش گفت: آقای بطحایی مدت‌هاست که برای چند موضوع با مجموعه ریاست‌جمهوری و دولت چالش دارد. وی بحث معیشت فرهنگیان را یکی از موارد چالش‌برانگیز بین بطحایی و دولت خواند و افزود: متأسفانه در این زمینه دولت همت و همکاری لازم را برای حل مشکل با ایشان نکرد. ذوالنوری خاطرنشان کرد: اینکه گفته می‌شود آقای بطحایی برای شرکت در انتخابات استعفا داده است، این یک پوشش است، نمی‌گوییم این نیست؛ اما پوشش و بهانه‌ای است برای اینکه استعفای ایشان را بپذیرند. چون با توجه به وضعیت پیش آمده او دیگر تحت هیچ شرایطی این آمادگی را نداشت که در دولت بماند.

نظرسنجی وزارت خارجه امریکا نتیجه عکس داد

بخش فارسی وزارت خارجه امریکا همزمان با ۱۴ خرداد و سالروز رحلت امام خمینی (ره) در صفحه توئیتر خود اقدام به انجام یک نظرسنجی کرد. در این نظرسنجی از مخاطبان پرسیده شده بود که «۳۰ سال پیش آیت‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی در ایران درگذشت. آیا به نظر شما وعده‌های او در مورد زندگی بهتر برای ایرانیان عملی شده است؟» و دو گزینه بله و خیر برای انتخاب مخاطبان گذاشته شده بود. روشن بود که وزارت خارجه امریکا برای رسیدن به چه نتیجه‌ای این نظرسنجی را گذاشته است و چقدر به پرتعدادی براندازان و مخالفان امام خمینی و جمهوری اسلامی در فضای مجازی برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود امیدوار است، اما نتیجه نهایی نظرسنجی نتیجه دیگری را رقم زد. در پایان نظرسنجی حدود ۶۷ هزار نفر در آن شرکت کرده بودند که از آن میان، ۷۱ درصد نظرشان بله و ۲۹ درصد نظرشان خیر بود، یعنی ۷۱ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی توئیتری معتقد بودند وعده‌های امام در مورد زندگی بهتر ایرانیان محقق شده است. صرف‌نظر از سؤال اصلی نظرسنجی و مباحثه پیرامون وضعیت زندگی مردم قبل و بعد انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ که با گزاره‌های متعدد و به شکل تفصیلی بهتر شدن آن قابل اثبات است، شاید بتوان این نظرسنجی را هماورد دو جبهه مجازی موافقان و مخالفان جمهوری اسلامی در توئیتر دانست، خصوصاً که چندی پیش اکانت توئیتری شبکه من و تو هم در یک نظرسنجی توئیتری از مخاطبان خود پرسید که «آیا شما با تصمیم دولت امریکا مبنی بر تروریستی شناختن سپاه پاسداران موافقید؟» که حدود ۸۵ هزار نفر در آن شرکت کرده و ۱۱ درصد اعلام کردند موافق تصمیم دولت امریکا هستند و ۸۹ درصد با آن اعلام مخالفت کردند و آن هم به مثابه یک هماورد بین دو جبهه مجازی بود؛ اتفاقی که لاجرم جبهه معاندین نظام را از انجام چنین نظرسنجی‌هایی در آینده بترساند.

هدایتی از زندان هم اینستاگرامش را آپدیت می‌کند؟

حسین هدایتی معروف به عابر بانک پرسپولیس که در پرونده بانک سرمایه و به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به تحمل ۲۰ سال حبس محکوم شده در زندان به سر می‌برد. در اتفاقی عجیب و همزمان با حضور هدایتی در زندان صفحه اینستاگرامی وی به‌روز رسانی شده و برخی فوتبالیست‌ها همچنان او را لایک می‌کنند!

آسیا تایمز: آبه از حامیان برجام است

شبکه خبری آسیا تایمز از شرق این قاره گزارش کرد، «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن که قرار است به زودی راهی تهران شود، یکی از حامیان پر و پا قرص توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میلادی ایران موسوم به برجام است. این شبکه روز جمعه در گزارش خود با اشاره به اینکه نخست وزیر ژاپن برای کاهش تنش‌ها راهی ایران می‌شود، آورده است: همان زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد از برجام خارج می‌شود، دولت و نخست وزیر ژاپن با این اقدام مخالفت و از این توافق با اقتدار حمایت کردند.

بلاتکلیفی پخش برنامه‌ای که جایگزین «۹۰» شد

مریم جلالی تهیه‌کننده «تب تاب» درباره ادامه پخش این برنامه که به جای برنامه «نود» شامگاه دوشنبه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رفت، گفت: در حال حاضر تکلیف پخش «تب تاب» مشخص نیست و معلوم نیست که در این هفته‌ها بتوانیم برنامه داشته باشیم. ما هم اکنون هزینه‌های زیادی برای اجاره سوله پرداخت می‌کنیم، ولی هنوز صحبتی درباره پخش برنامه نشده و برنامه در حال حاضر اسپانسر هم ندارد. در یک یا دو هفته آینده برنامه پخش نمی‌شود، چون بعید می‌دانم به این سرعت بتوانیم آماده شویم. البته ما ایده‌های جدیدی آماده کرده‌ایم که اگر برنامه روی آنتن برود آن‌ها را عملیاتی خواهیم کرد.

فروش کوکایین در اروپا با خدمات تلفنی تحویل سریع‌

آژانس مبارزه با مواد مخدر اتحادیه اروپا می‌گوید باند‌های قاچاق مواد مخدر برای فروش کوکایین خدمات تلفنی تحویل سریع راه انداخته‌اند. این نهاد می‌گوید در نروژ و سایر کشور‌های اتحادیه یورو و ترکیه در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۱۴۰ هزار کیلوگرم کوکایین از قاچاقچیان ضبط شده که دو برابر میزان آن در سال ۲۰۱۶ و نشان دهنده رونق بازار مصرف آن است.

امپراتوری فعالیت‌های مخفیانه سعودی‌ها در آفریقای جنوبی

طی تحقیقات آفریقای جنوبی سرنخ‌هایی از محل نگهداری ثروت شاهزاد‌های سعودی به دست آمد. تحقیقات پایگاه اطلاع‌رسانی «اما بنگان» نشان می‌دهد شبکه‌ای بین‌المللی در یک منطقه حفاظت‌شده در آفریقای جنوبی، برای نگهداری و سرمایه‌گذاری ثروت شاهزاده‌های سعودی مشغول فعالیت است. بر اساس گزارش این پایگاه اطلاع‌رسانی، مقر اصلی این فعالیت‌ها در فاصله ۴۰ دقیقه از شمال شهر «لوئیس ریچارد» قرار دارد. محلی بسیار بزرگ که با فنس‌های متصل به برق، تا جایی که چشم کار می‌کند، امتداد پیدا کرده است. گفته می‌شود این منطقه مساحتی بالغ بر دوازده هکتار دارد و ادعا می‌شود در داخل آن منطقه شکارگاهی خصوصی ساخته شده که برخی از اعضای خانواده حاکم عربستان برای خوشگذرانی و شکار به آنجا می‌روند.

آمریکا زنان داعشی خود را تحویل گرفت

یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، این کشور گروهی از اتباع خود را که در سوریه با داعش همکاری کرده‌اند، تحویل گرفته است. این مقام آمریکایی گفت که این افراد، شماری زن و شش کودک هستند که پیش از این به اسارت گرفته شده بودند.

چرا روحانی تأکید دارد اختیاراتش افزایش یابد؟

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور درباره این که رئیس‌جمهور طی سخنانی بیان کرده است اختیاراتی محدود دارد و همین امر باعث شده تا آنطور که باید و شاید نتواند به وظایف خود جامه عمل بپوشاند، گفت: رئیس‌جمهور اختیاراتی دارد که قطعا برای اداره امور کشور، رفع مشکلات و رفاه حال مردم از آن‌ها استفاده می‌کنند. شرایط امروز بسیار پیچیده شده است، امروز فشار‌های خارجی روی کشور زیاد شده و همین امر بر مسائل اقتصادی و تجاری سایه افکنده است؛ بنابراین، اداره کشور در این شرایط نیاز به تمرکز، مدیریت و تصمیم‌گیری صریح و صحیح دارد. رئیس‌جمهور باید بتواند درباره مسائل سریع تصمیم بگیرد لذا اگر مسأله را تحت این عنوان مطرح کردند، به همین خاطر است.

اختلاف‌نظر مجلس و دولت بر سر درصد افزایش حقوق

آخرین بررسی‌ها از روند تغییر حقوق کارکنان در سال جاری نشان می‌دهد که بر اساس مصوبه مجلس حقوق‌ها بین ۱۱ تا ۴۲ درصد می‌تواند افزایش پیدا کند، اما آنچه که دولت مد نظر دارد افزایش حقوق بین ۱۶ تا ۳۵ درصد است. با افزایش حقوق‌های جدید، در مجموع حداکثر پرداختی در بین حقوق بگیران دولتی به بیش از ۲۲ میلیون تومان خواهد رسید، در حالی که این سقف در سال گذشته ۲۰ میلیون تومان بوده است.

سطح آب دریاچه ارومیه به روایت تصاویر ماهواره‌ای

دریاچه ارومیه یکی از بزرگترین دریاچه‌های نمکی دنیا و دومین دریاچه بزرگ در خاورمیانه است که طی چند دهه اخیر به دلیل خشکسالی و استفاده بیش از اندازه از منابع آبی این پهنه آبی که یک اکوسیستم طبیعی محسوب میشود رو به زوال است. تصاویر ماهواره‌ای سنجنده modis ناسا از پاییز ۲۰۱۸ تا بهار ۲۰۱۹ نشان می‌دهند که طی سیل اخیر این پهنه آبی مجدد از منظر مایه حیات احیا شده است. مطالعات مدیریت آبنگاری و امور جزرومدی سازمان نقشه برداری کشور افزایش بیش از یک متری تراز آب این دریاچه را اثبات کرده بود. تراز آب این دریاچه در بهار ١٣٩٨ از افزایش قابل ملاحظه ١/١٥ متری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته برخوردار بوده و مساحت و حجم آب دریاچه نیز به ترتیب به میزان ١٠٩٣ کیلومتر مربع و ٣.٣ میلیارد متر مکعب افزایش یافته است. تراز آب این دریاچه از سال ١٣٧٥ شمسی کاهشی شده بود، اما افزایش تراز آب این دریاچه در ماه‌های اخیر با نرخی بیسابقه، امید زیادی در راستای احیای این دریاچه ایجاد مینماید؛ به طوریکه تراز آب دریاچه هم اینک به تراز ده سال گذشته نزدیک شده است.

روسیه نسخه جدید سریال «چرنوبیل» را می‌سازد

این هفته، مسکو تایمز گزارش داد، رسانه‌های مختلف کرملین از سریال چرنوبیل به عنوان "کاریکاتور" یاد کرده اند و NTV یکی از کانال‌های تلویزیونی دولتی، برنامه ریزی خود را برای ساخت فیلم یا سریال چرنوبیل آغاز کرده است. اما در این نسخه احتمالا همه چیز به آمریکا مرتبط است و قرار است به نقش سازمان سیا در مورد این حادثه پرداخته شود. الکسی موآدوف، تولید کننده فیلم (یا سریال) چرنوبیل ساخت روسیه، به روزنامه "مسکو" گفت که فیلم او برپایه یک تئوری توطئه استوار است. در این سناریو آمریکایی‌ها به نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل نفوذ کرده اند و احتمالا در انفجار این نیروگاه نیز دست داشته اند. او گفت: بسیاری از مورخان انکار نمی‌کنند که در روز انفجار، عامل سرویس‌های دشمن در ایستگاه حضور داشته است.

زنده بودن میترا استاد وقتی نجفی خانه را ترک کرد!

محمد علی نجفی بعد از فرار از خانه، عصر همان روز جنایت خود را تسلیم مأموران و ادعا کرد به خاطر مشکلات خانوادگی با میترا استاد دست به قتل همسرش زده است. یک مرد از اهالی ساختمان برج آرمیتا در منطقه سعادت آباد در خصوص صدا‌هایی که صبح روز جنایت از خانه میترا استاد شنیده گفت: چون تا حالا با صدای تیراندازی آشنایی نداشتم، به همین خاطر صبح وقتی با صدای عجیبی که فکر می‌کردم صدای شلاق یا کمربند زدن روی سنگ یا سرامیک است از خواب بیدار شدم، اما بعد از لحظاتی همه جا ساکت شد و دوباره استراحت کردم و نمی‌دانم چه مدتی خواب بودم که دوباره با صدا‌های یک زن از خواب بیدار شدم. وی افزود: صدای یک زن را شنیدم که به یک مرد می‌گفت: حالش اصلا خوب نیست و اینکه باید با اورژانس تماس بگیریم. بنا بر این گزارش، با توجه به اظهارات این همسایه احتمال می‌رود که میترا استاد بعد از فرار محمد علی نجفی زنده بوده و حتی وقتی دختر شهردار سابق تهران وارد خانه می‌شود نیز نفس‌های آخرش را می‌کشیده است

شرط‌بندی سر وسعت آتش‌سوزی پارک چیتگر!

معاون خدمات شهری منطقه ۲۲تهران:حوالی ساعت ۱۸ دیروز، آتش‌سوزی در پارک چیتگر به نیروی اجرایی پارک اعلام شد که بلافاصله به محل اعزام و متوجه شدند که اشخاصی در پی انجام یک شرط‌بندی بر سر وسعت آتش‌گرفتن پارک چیتگر، اقدام به آتش‌زدن محدوده‌ای از این پارک کرده‌اند. تمام افرادی که در پارک چیتگر مشغول به فعالیتند، دوره‌های آتش‌نشانی را گذرانده‌اند و به وسایل اطفای حریق مجهزند، بنابراین قبل از رسیدن آتش‌نشانان، آتش را مهار کردند. عاملان آتش‌سوزی توسط نیرو‌های اجراییات داخل پارک دستگیر و به کلانتری منتقل شدند

چمران: متأسفانه مشی امام (ره) در دولت فعلی وجود ندارد

عضو شورای جمنا گفت: توجه به مستضعفین، دشمن‌ستیزی و دوری‌گزینی از اشرافیت جز خط‌مشی‌های اصلی و اساسی امام (ره) بوده است، ولی متأسفانه مشی امام (ره) در دولت فعلی زیاد وجود ندارد. مهدی چمران عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب در گفت‌وگو با مهر با تأکید بر راه امام (ره) و مقام معظم رهبری درباره عدم سازش با دشمن و اینکه این سیره چه اندازه تا به امروز توانسته است منافع کشور را تأمین کند، گفت: روشی که حضرت امام (ره) درباره عدم سازش با دشمن پیش گرفتند و مقام معظم رهبری نیز آن را دنبال کردند، عملی بسیار ناب بود. من روز‌های قبل از انقلاب را به یاد دارم. آن روز‌ها حتی آقای سنجابی رهبر جبهه ملی در سخنرانی‌اش می‌گفت: «ما با پادشاه این‌گونه گفتیم»؛ یعنی شاه به او پیغامی داده بود و او در جواب برای او لفظ «پادشاه» را استفاده می‌کرد. وی افزود: امام (ره) با صراحت همیشه در طول مبارزات می‌گفتند که «شاه باید کنار برود». روحیه عدم سازش و دشمن‌ستیزی و در کنار آن تشخیص درست و انجام به موقع حضرت امام (ره) از مهمترین عوامل پیروزی انقلاب است. خوشبختانه استمرار راه و روش امام (ره) را امروز در مقام معظم رهبری هم می‌بینیم.

اخبار روزانه:
* سازمان مالیاتی در روزهای اخیر از بخشنامه‌ای رونمایی کرد که بر اساس آن افرادی که در سال 97 سکه‌های پیش‌فروش شده را خریداری و دریافت کرده‌اند، مشمول مالیات هستند. بنا بر این بخشنامه تا 20 سکه مشمول مالیات نمی‌شود؛ اما مازاد 20 سکه تا میزان 60 سکه به ازای هر سکه 150 هزار تومان، مازاد 60 سکه تا میزان 100 سکه به ازای هر سکه 200 هزار تومان و مازاد 100 سکه تا 200 سکه به ازای هر سکه 250 هزار تومان باید مالیات بپردازند همچنین اشخاصی که بیش از 200 سکه دریافت کرده‌اند، مشمول این دستورالعمل نبوده و باید اظهارنامه مالیاتی مربوط به این فعالیت را در موعد مقرر قانونی تسلیم کنند.
* «ابوالفضل ابوترابی» عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به کم‌کاری بانک‌ها در اجرای قانون جدید چک گفت: بانک مرکزی باید با بانکهایی که به بخشنامه عمل نمی‌کنند، برخورد کند که البته بازرسی از آنها به دستور قائم‌مقام بانک مرکزی شروع شده است. اجرای قانون جدید صدور چک در تاریخ ۲۸ اسفند ماه ۹۷ شروع شد. این بخشنامه به مدیران عامل همه بانک‌ها ابلاغ شده‌ است و بانک‌ها نیز مکلف هستند این بخشنامه را به همه شعب خود در سراسر کشور ابلاغ کرده و آن ‌را اجرایی کنند.
* نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: مقامات ایرانی با فریبکاری، تصویری اشتباه از فعالیت‌ها و مقاصد واقعی خود نشان داده و در حالی که خود را برای مردم موجه نشان می‌دهند، آمریکا را متجاوز می‌خوانند! «برایان هوک» همچنین در اظهاراتی مضحک توانایی‌های موشکی ایران را فتوشاپ خواند و ادعا کرد: ایرانی‌ها هواپیماهای قدیمی خود را با ظاهرسازی به عنوان جنگنده نسل جدید ضد رادار نشان داده‌اند!
* «جان کری» وزیر اسبق خارجه آمریکا ضمن ردّ اتهامات «مایک پمپئو» وزیر خارجه فعلی آمریکا در زمینه دخالتش در سیاست خارجی واشنگتن درباره ایران، اظهار داشت: «من برای مدت کوتاهی وزیر خارجه ایران را در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ ملاقات کردم. اما یک کلمه هم در خصوص اینکه آنها چه کاری باید انجام دهند یا چه کاری نباید انجام دهند نگفتم. این به من ربطی ندارد
* مقامات هندی اعلام کردند دولت جدید هند به دنبال برگزاری هر چه زودتر مذاکرات با ایران برای احیای واردات نفت و همچنین پرداخت بهای نفت ایران با استفاده از ارز روپیه با هدف عبور از تحریم‌های آمریکا است. هندی‌ها سال گذشته به طور میانگین روزانه 552 هزار بشکه نفت از ایران وارد می‌کردند که با کاهش ۴۵ درصدی این رقم به ۳۰۴ هزار و ۵۰۰ بشکه رسیده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: