به‌روز شده در: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی جمعی از سفرای کشورهای اسلامی و نمایندگان گروه های مقاومت(سه شنبه ۷ خرداد) میهمان ضیافت افطار حزب موتلفه اسلامی بودند.
گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی جمعی از سفرای کشورهای اسلامی و نمایندگان گروه های مقاومت(سه شنبه ۷ خرداد) میهمان ضیافت افطار حزب موتلفه اسلامی بودند.

در این مراسم که با حضور دبیرکل و جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه برگزار شد، «صلاح زواوی» سفیر فلسطین در تهران با بیان اینکه ما قربانیان زیادی برای سازش‌هایی که به دست اعراب و به رهبری آمریکا، انگلیس و فرانسه رخ داده است، گفت: وقتی پیمان اسلو امضا شد، من از اولین افرادی بودم که با آن مخالفت کردم.

وی افزود: زمان امضای این پیمان یکصد هزار شهرک نشین داشتیم و الان ۲۴۰هزار شهرک‌نشین داریم.

زواوی تاکید کرد: آنها می‌خواهند اسرائیل بزرگ را با کل فلسطین، نیمی از سینا و بخش‌هایی از لبنان، سوریه، اردن و حتی ثلث عربستان ایجاد کنند.

سفیر فلسطین در تهران با بیان اینکه انقلاب ایران چهره تاریخ را تغییر داد، گفت: آنها با هویت شما مشکل دارند بنابراین بهانه می‌گیرند که شما می‌خواهید بمب اتم تولید کنید.

وی ادامه داد: اگر ۱۰ کشور اسلامی دور یک میز بنشینند مشکل فلسطین حل خواهد شد؛ امروز اخبار خوبی از اتحاد همه فلسطینی‌ها در مخالفت با اجلاس بحرین وجود دارد.

زواوی گفت: سوریه بیش از یکصد سال است که به فلسطین کمک می‌کند و به همین خاطر سوریه را باید مورد هجوم قرار دهند.

*کاردار سوریه در تهران: برای مقابله با وحدت مسلمانان، در هر کشور اسلامی یک مشکل ایجاد کردند

در ادامه این نشست کاردار سوریه در تهران با گرامیداشت مقام شهدای ایران در جنگ سوریه و تقدیر از تلاش‌های جمهوری اسلامی برای کمک به ملت و دولت سوریه تصریح کرد: جنگ سوریه ارتباط زیادی با مسئله فلسطین دارد.

وی افزود: راه حل موضوع فلسطین، اتحاد همه ملت‌های اسلامی و عربی است اما می‌بینیم که در هر کشوری مشکلی ساخته‌اند و تفرقه انداخته‌اند.

کاردار سوریه در تهران گفت: نمی‌خواهند ما در سوریه متحد باشیم، به همین دلیل است که قصد دارند ادلب را از سوریه جدا کنند.

*ابوشریف: جهان اسلام دو راه بیشتر ندارد مقاومت کند یا تسلیم تصمیمات کاخ سفید شود

بر اساس این گزارش، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران در این نشست کل امت اسلامی را هدف طرح‌ها و حملات استعماری و استکباری دانست و گفت: دو گزینه پیش روی جهان اسلام قرار دارد یک اینکه بپذیریم در کاخ سفید برایمان تصمیم گرفته شود و دو اینکه در مقابل آمریکا مقاومت کنیم.

ابوشریف مشکل اصلی امروز منطقه را رژیم صهیونیستی دانست و گفت: معادله کلی این است که اسرائیل در منطقه قوی و سایرین از اسرائیل ضعیف‌تر باشند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: