به‌روز شده در: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۷۹۵
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
محمد کرمی راد:
محمد کرمی راد در خصوص بازی آمریکا برای القای یک جنگ روانی با طرح جنگ نظامی و دامن زدن برخی از عوامل داخلی به این بازی آمریکا برای فراموش کردن جنگ اقتصادی اظهار داشت: اولا بازیگردانان آمریکا حرکت عینی و سیاست پیشینه خودشان را که همان سیاست «هویج و چماق» است را به نوعی دوباره به رخ ما می کشند اما این بار رنگ و لعاب دیگری به آن داده اند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: این اطمینان را می توان داد که هیچ جنگ نظامی اتفاق نمی افتد و معتقدم که ایران از تکنولوژی بسیار قوی و خوبی در حوزه نظامی برخوردار است.

محمد کرمی راد در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در خصوص بازی آمریکا برای القای یک جنگ روانی با طرح جنگ نظامی و دامن زدن برخی از عوامل داخلی به این بازی آمریکا برای فراموش کردن جنگ اقتصادی اظهار داشت: اولا بازیگردانان آمریکا حرکت عینی و سیاست پیشینه خودشان را که همان سیاست «هویج و چماق» است را به نوعی دوباره به رخ ما می کشند اما این بار رنگ و لعاب دیگری به آن داده اند.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: هم کنگره و هم ترامپ - که یکی از کسانی است که قطعاً اضمحلال آمریکا به دست امثال وی رقم خواهد خورد- این سیاست را اجرا می کنند.

وی آمریکا را به یک غول کاغذی تشبیه کرد و گفت: قطعاً باید یک روزی شاخ این غول کاغذی که امروز به عنوان ابر قدرت معرفی می شود را شکست.

کرمی راد اشاره ای به بیانات امام راحل در خصوص آمریکا و پیش‌بینی ایشان در این زمینه داشت و ادامه داد: امام(ره) پیش‌بینی کردند و فرمودند «روزی خواهد آمد که هیمنه و هیبت آمریکا فرو خواهد ریخت».

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اکنون در حال نزدیک شدن به نوع رفتار و عملکرد آمریکا هستیم، یادآور شد: چهل سال است که از زمان اشغال لانه جاسوسی تاکنون، ما از سوی سردمداران آمریکا، چه جمهوری خواه، چه دموکرات‌ها و حتی کنگره آمریکا مورد تحریم های ظالمانه قرار گرفته ایم.

وی تاکید کرد: این سیاست نخ‌نمای آمریکایی‌ها دیگر برای ما رنگ و رویی ندارد و قاطعانه می‌توان گفت که امسال با توجه به آنچه که مقام معظم رهبری هم سال گذشته تحلیل کردند و فرمودند «در سال ۹۸ نه جنگی می‌شود و نه مذاکره ای با آمریکا صورت می‌گیرد» هیچ جنگ نظامی ای اتفاق نخواهد افتاد.

این دکترای سیاست دفاعی و امنیت ملی خاطرنشان کرد: بنابراین سیاست روشن و مشخص بوده و این جنگ بیشتر جنگ اقتصادی است.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: با توجه به موارد مذکور در صف بندی ای که آمریکایی‌ها به این لحاظ انجام می دهند، مطمئنا شکست خواهند خورد.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، اقدامات آمریکایی ها را همان مراحل قبلی دانست که آمریکایی ها در سیاست شان مطرح کرده بودند.

وی افزود: آنها در یک زمانبندی خاص علاوه بر این که از برجام خارج شدند، وعده هایی برای تحریم های نفتی و سپس تحریم های طلا و مواردی از این دست دادند.

کرمی راد تاکید کرد: در واقع آنچه که اتفاق می‌افتد، این است که آمریکا چون نمی تواند ساختار مکانیزم پالایشگاه کشورهایی که به نفت ما نیاز دارند را تغییر دهد، در این سیاست هم شکست خواهد خورد.

وی تصریح کرد: کره جنوبی،چین، بخش عمده ای از هند، سریلانکا و ژاپن طالب نفت خام ما هستند چرا که بر اساس آن پالایشگاه هایی که در گذشته بریتانیا(انگلیس) برای آنها طراحی کرده، خوراک آن پالایشگاه ها فقط جنس نفت ایران است.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: این موضوع راهکاری ندارد، مگر آنکه آن پالایشگاه ها را تغییر دهند که به زودی هم نمی توانند این تغییرات را ایجاد کنند. بنابراین نیازشان به نفت ما زیاد است.

این دکترای سیاست دفاعی و امنیت ملی ادامه داد: اینها فقط در بحث تحریم و جابجایی ارز و دلار مسائلی را مطرح کردند که ما برای آن هم بالاخره راه و تدبیر داریم.

وی تصریح کرد: در این زمینه هم می‌توان تهاتر کرد و هم می تواند دلار را از گردونه مبادلات تجاری ایران با کشورها خارج کرد و نوع مبادلات ما غیر از دلار و از جنس دیگری باشد.

کرمی راد افزود: خارج کردن دلار از گردونه مبادلات ایران با سایر کشورها یک اقدام ساده است و اکنون ما با کشوری هایی چون عراق، سوریه، روسیه و چین یک سری تبادلاتی داریم و می توان با تغییر شکل مبادلات این تبادلات بدون مشکل انجام شود.

وی ادامه داد: این که برخی بانک ها در دنیا هستند و تحت شرایط و قوانین و مقررات بانک جهانی عمل می‌کنند، طبیعی است اما می‌توان با تغییر شکل مبادلات دلار را از چرخه و گردونه مبادلات تجاری ایران با سایر کشورها خارج کرد.

این دکترای سیاست دفاعی و امنیت ملی با تاکید بر اینکه این جنگ، جنگ اقتصادی است تا یک جنگ نظامی گفت: این اطمینان را می توان داد که هیچ جنگ نظامی اتفاق نمی افتد و معتقدم که ایران از تکنولوژی بسیار قوی و خوبی در حوزه نظامی برخوردار است.

برچسب ها: محمد کرمی راد
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: