به‌روز شده در: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
قائم‌مقام دبیراستان حزب موتلفه اسلامی استان کردستان:
قائم‌مقام حزب موتلفه اسلامی استان کردستان ادامه داد: پاسخ و راهکار درگیری‌های اقتصادی و معیشتی مردم و مشکلات اشتغال، مقوله تولید ملی است و این مسئله یک شعار نیست؛ مشکلات اقتصادی و اشتغال از طریق رونق تولید ملی و پویایی در تولید رفع می‎شود و رفاه ملی از طریق رونق کسب و کار شکل می‌گیرد.
قائم‌مقام حزب موتلفه اسلامی استان کردستان گفت: امسال باید به رونق و توسعه تولید ملی همت گماشت چراکه تولید ملی منشا ایجاد کار و اشتغال، افزایش ارزش پول ملی، خروج از رکود اقتصادی و خنثی کننده تحریم‌های دشمنان انقلاب اسلامی است.

جهاندار سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با انتخاب عناوین برای سالهای مختلف، در واقع به نوعی جهت‌گیری و اولویت‌ها را برای نظام تصمیمگیری، سیاست‌گذاری، برنامهریزی و قانون‌گذاری کشور که در واقع همان قوای سهگانه است در کنار آحاد مردم و فعالان اقتصادی تعیین می‌کنند.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری مشکل کشور همچنان اقتصادی است و باید از همه امکانات و ظرفیت‌ها برای حل مشکلات اقتصادی کشور استفاده کرد.

قائم‌مقام حزب موتلفه اسلامی استان کردستان ادامه داد: پاسخ و راهکار درگیری‌های اقتصادی و معیشتی مردم و مشکلات اشتغال، مقوله تولید ملی است و این مسئله یک شعار نیست؛ مشکلات اقتصادی و اشتغال از طریق رونق تولید ملی و پویایی در تولید رفع میشود و رفاه ملی از طریق رونق کسب و کار شکل می‌گیرد.

سالاری یادآور شد: دولت و مجلس باید در صدد برطرف کردن موانع و مشکلات بر سر راه تولیدکنندگان برآیند و همه تلاش خود را متمرکز کنند تا سرمایه مورد نیاز برای تولیدکنندگان با تسهیلات مناسب از طریق بانک‌ها تامین شود.

قائم‌مقام حزب موتلفه اسلامی استان کردستان گفت: باید موانعی که بر سر راه تولیدکنندگان و کارآفرینان وجود دارد که آن‌ها را از تولید دلسرد می‌کند برطرف شود و ظرفیت تولید در کشور با همت و تلاش مسئولین در مراکز تولیدی و کارخانجات با برطرف کردن این موانع افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: برای بازاریابی و مصرف تولید نیز باید گرایش به مصرف تولید داخل در کشور افزایش پیدا کند باید و برای بازاریابی در منطقه برای فروش محصولات داخلی برنامه‌ریزی گسترده‌ای از طریق دستگاه‌های ذیربط صورت گیرد.

سالاری یادآور شد: بدون شک تهیه مواد اولیه برای تولید باید در تخصیص منابع ارزی از اولویت ویژه‌ای برخوردار باشد و سیاست‌های حمایت از کارگران و کارفرمایان به گونه‌ای اصلاح شود که زمینه تحقق این شعار بتواند به طور کامل فراهم شود.

وی تاکید کرد: اگر تولید در کشور رونق پیدا کند رشد اقتصادی قابل ملاحظه‌ای در راستای چشم انداز ۲۰ ساله آینده کشور و برنامه ششم خواهیم داشت بویژه در استان‌های محروم.

قائم‌مقام حزب موتلفه اسلامی استان کردستان افزود: اگر کیفیت کالاهای ایرانی نسبت به مشابه خارجی بهتر و یا در سطحی برابر باشد و همچنین قیمت آن برابر و یا پایین‌تر باشد قطعاً مردم کالای ایرانی را به خارجی ترجیح می‌دهند و در راستای حمایت از کالای ایرانی، آن را خریداری می کنند، بنابراین کیفیت و قیمت دو عامل مهم در حمایت از کالای ایرانی و عملی‌تر شدن شعار امسال می‌باشد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: