به‌روز شده در: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۷۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
دبیر حزب موتلفه چهارمحال و بختیاری:
دبیر حزب موتلفه چهارمحال و بختیاری گفت: بسیاری از مسؤولان بومی و غیربومی، استان را سکویی برای پیشرفت خود می‌دانند که بعد از بدست آوردن تجربه و فنون مدیریت، به دنبال ارتقا و انتقال به مرکز یا حداقل استان‌های بزرگ می‌باشند.
دبیر حزب موتلفه چهارمحال و بختیاری گفت: بسیاری از مسؤولان بومی و غیربومی، استان را سکویی برای پیشرفت خود می‌دانند که بعد از بدست آوردن تجربه و فنون مدیریت، به دنبال ارتقا و انتقال به مرکز یا حداقل استان‌های بزرگ می‌باشند.

مراد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: در چهل سال گذشته، استان چهارمحال و بختیاری پیشرفت‌های بسیاری داشته، اما روند پیشرفت در مقایسه با استان‌های دیگر ضعیف بوده است.

دبیر حزب موتلفه چهارمحال و بختیاری با اشاره به رویه‌های اشتباه در کشور که موجب عقب ماندن استان شده، افزود: اولین اشکال در روش سنتی بودجه‌ریزی است که این روند بایداصلاح شود اما تاکنون کمتر کسی جرئت تغییر را داشته، زیرا با مخالفت شدید مسؤولان استانهای دیگر و سایر نمایندگان مجلس مواجه می‌شود.

وی افزود: نباید در فرآیند بودجه‌ریزی "جمعیت" و مقدار "اعتبار سال‌های گذشته" را دخالت داد بلکه لازم است بر اساس نیاز و میزان محرومیت، بودجه هر استان تخصیص داده شود.

کاظمی گفت : یکی دیگر از علت‌های محرومیت استان توجه کمتر دولتمردان به استان‌های کوچک و کم جمعیت است.

وی با اشاره به غیربومی بودن برخی از مدیران استان، افزود: بسیاری از مسؤولان بومی و غیربومی، استان را سکویی برای پیشرفت خود می‌دانند که بعد از بدست آوردن تجربه و فنون مدیریت، به دنبال ارتقا و انتقال به مرکز یا حداقل استان‌های بزرگ می‌باشند و مزید بر آن مدیران بومی بسیار درگیر حواشی و اختلافات محلی می‌شوند.

فرماندار اسبق شهرکرد ادامه داد: اکثر نمایندگان ما در ادوار مختلف مجلس نمایندگانی غیرموثر یا کم تاثیر بوده‌اند چون فاقد روحیه انقلابی و جهادی بوده و یا درگیر اختلافات شده‌اند.

کاظمی اضافه کرد: علاوه بر آن تعداد نمایندگان ما به تبع جمعیت از اغلب استان‌ها کمترند که همین موضوع قدرت عمل و چانه‌زنی را از آنان سلب می‌کند و متاسفانه بعضی مواقع همین تعداد کم نمایندگان نیز با هم هماهنگ نیستند.

وی عدم رغبت به سرمایه‌گذاری را یکی دیگر از دلایل عقب افتادگی استان دانست و گفت : نه تنها سرمایه‌گذاران خارج از استان علاقه و رغبتی به حضور در استان ندارند بلکه افراد با بضاعت بومی نیز بیشتر تمایل به سرمایه‌گذاری در کلان‌شهرها و نقاط دیگر را دارند.

کاظمی با اشاره به درآمدهای محلی گفت: به طورطبیعی در استان‌های بزرگ صنعتی کارخانجات، شرکت‌های تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ وجود دارد که درآمد آن استان را بالا برده ورونق اقتصادی ایجاد می‌کند و موجب پیشرفت‌شان می‌شود و حتی می‌توانند با درآمدهای خود، مستقل از دولت طرح هایشان را اجرا نمایند، درحالی که ما از چنین امتیازی محروم هستیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: