به‌روز شده در: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۷۶۲
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
آرایش جنگی دشمن اگرچه فعلاً در حوزه نظامی نیست، آرایش جنگی او در حوزه‌های دیگر دقیقاً همان نتایجی را دنبال می‌کنند که آرایش جنگی در حوزه نظامی در پی تحقق آن است. دشمن می‌خواهد از طریق تضعیف قدرت اقتصادی ایران و به قول خودش به صفر رساندن توان اقتصادی ایران، جمهوری اسلامی را از مسیر استقلال‌طلبی و تبدیل‌شدن به یک قدرت مؤثر منطقه‌ای و بین‌المللی باز بدارد.
حمیدرضا ترقی- آرایش دشمن آرایش جنگی است؛ از لحاظ اقتصادی آرایش جنگی گرفته؛ از لحاظ سیاسی آرایش جنگی گرفته؛ فقط از لحاظ نظامی علی‌الظّاهر آرایش جنگی ندارد که آن هم البتّه حواس نظامی‌های ما جمع است؛ همان‌ طور که عرض کردم از لحاظ فضای مجازی آرایش جنگی گرفته؛ در مقابل این دشمنی که آرایش جنگی در مقابل ملّت ایران گرفته، ملّت ایران بایستی آرایش مناسب بگیرد، باید خودش را آماده کند در همه‌ی بخشهای مختلف (امام خامنه ای 11/2/98)

معنی آرایش جنگی

آرایش جنگی یعنی سازماندهی تمام تجهیزات و امکانات و افراد با تقسیم کار و نقشه ؛ تحت فرماندهی واحد , متناسب و متوازن با آرایش جنگی دشمن ، برای غلبه و پیروزی در نبرد پیش رو .این آرایش میتواند هم تهاجمی باشد هم تدافعی،بنابر این وقتی در برابر تهام دشمن شکل میگیرد حالت تدافعی دارد ؛ و باید از مرزهای مربوطه دفاع و اجازه نفوذ و شکستن خطوط دفاعی را نداده ونقشه های دشمن برای سلطه بر سرزمین- اقتصاد – فرهنگ –سیاست –فضای مجازی و غیره را خنثی نماید .

لوازم آرایش جنگی

1-فرماندهی مقتدر

2-اتاق فکر وتنظیم عملیات جنگ

3-اطلاعات از نقشه و برنامه های دشمن

4-فرماندهان میدانی مطیع وتابع سیاستها و برنامه ها

5-سربازان فداکار و جان برکف و آموزش دیده و مجهز برای اجرای دستورات

الزامات آرایش جنگی

1ـ موضوع اساسی در این زمینه تلاش برای تحکیم انسجام ملی است که این انسجام و اتحاد ملی با شعار فراهم نمی‌شود؛ بلکه باید به ضرورت‌های آن تن داد. مسئولان باید با تلاش بی‌وفقه و درک مسائل مردم رویکرد جهادی را در پیش گیرند. در واقع، اعتماد و انسجام ملی را باید با کار متراکم و فراگیر تحکیم بخشید.
2
ـ تبعیت از فرمانده از الزامات آرایش جنگی و شرط موفقیت در مقابله و خنثی‌سازی تهاجم اقتصادی، سیاسی و اطلاعاتی دشمن است.
3
ـ در شرایط آرایش جنگی، نقشه راه و طرح عملیاتی لازم و حیاتی به نظر می‌رسد که باید دربرگیرنده روش‌ها و راهبردهای واقع‌بینانه باشد.
4
ـ تلاش برای برطرف کردن نقایص و کاستی‌ها در جبهه خودی، دیگر امری است که برای تحقق و پیش بردن آرایش جنگی ضرورت دارد. در حالی که کشور در جنگ اقتصادی و سیاسی قرار دارد، نباید اجازه داد برخی از وضعیت پدید آمده به نفع شخص و گروه خود سود جویند.
5
ـ همچنان که در بخش نظامی، رسیدن به نقطه بازدارندگی مطلوب تلقی می‌شود، در بخش سیاسی و اقتصادی نیز دست یازیدن به نقطه بازدارندگی غایتی است که برای همیشه می‌تواند کشور را از جهات اقتصادی و سیاسی در وضعیت پایدار قرار دهد.

آرایشهای جنگی دشمن یک هدف دارند

اهداف اعلامی آمریکا در جنگ اقتصادی علیه ایران، وادار کردن ایران به تسلیم اصلاحات مورد نظر کاخ سفید در برجام است، اما تحلیلگران سیاسی با رصد و رمزگشایی مواضع و عملکرد دولتمردان آمریکا، هدف اعمالی جنگ اقتصادی را تغییر رژیم ایران دانسته‌اند.

آرایش جنگی دشمن اگرچه فعلاً در حوزه نظامی نیست، آرایش جنگی او در حوزه‌های دیگر دقیقاً همان نتایجی را دنبال می‌کنند که آرایش جنگی در حوزه نظامی در پی تحقق آن است. دشمن می‌خواهد از طریق تضعیف قدرت اقتصادی ایران و به قول خودش به صفر رساندن توان اقتصادی ایران، جمهوری اسلامی را از مسیر استقلال‌طلبی و تبدیل‌شدن به یک قدرت مؤثر منطقه‌ای و بین‌المللی باز بدارد. این موضوع در یک وضع طبیعی امکان‌پذیر نیست یعنی اگر دشمن بخواهد از طریق خارجی، ایران را وادار به تسلیم و تبدیل‌شدن به یک کشور وابسته نماید امکان‌پذیر نیست.

همین روزها در خود آمریکا چندین مقاله از شخصیت‌های صاحب تجربه آمریکایی در مطبوعات مشهور این کشور درج شدند و خمیرمایه همه یک چیز بود. ایران را از طریق فشار اقتصادی و… خارجی نمی‌توان وادار به تمکین کرد. بنابراین برای اینکه ایران از مسیری که می‌رود یعنی مسیر استقلال و تبدیل‌شدن به یک قدرت بازگردد، باید در داخل ایران اتفاقاتی بیفتد و این اتفاقات از یک‌سو از طریق جاانداختن این موضوع که آقا این راه هرچند ارزشمند است اما چون به جنگ ختم می‌شود به نتیجه نمی‌رسد بهتر است که قبل از آنکه دیر شود از آن برگردیم.

اگر به فضای مجازی و حتی بعضی از روزنامه‌هایی که با مجوز رسمی در داخل کشور منتشر می‌شوند، نگاهی بیاندازیم می‌بینیم که هر روز صدها مطلب با همین مضمون منتشر می‌شود.

آنچه کهدشمنانجام میدهد. برنامه‌هایش اینهاست: فشار اقتصادی، تهدید نظامی،جنگروانی برای اثرگذاری بر روی افکار عمومی؛ هم در داخل کشور، هم در سطح بین‌المللی؛ اینها کارهائی است که دارند میکنند. ایجاد اختلالسیاسیو خرابکاری در داخل. بلاشک هستند در داخل، مراکزی که الهام میگیرند ازدشمن؛ با هدایتدشمن، با الهام ازدشمن، اینها مشغول کارهائی هستند؛ «انّ الشّیاطین لیوحون الی اولیائهم لیجادلوکم».هستند بلاشک، مراکزی وجود دارند. در کنار همه‌ی این کارها، آمریکائیها شعار مذاکره را هم از دست نمیدهند! حالا تحریمهای یکجانبه هم هست، قطعنامه هست، تهدید نظامی هم هست، اما مذاکره هم مطرح میشود؛ هِی مکرر در مکرر: ما حاضریم با ایران بنشینیم مذاکره کنیم! خوب، این تدابیر جبهه‌ی مقابل ما، تدابیرِ در واقعدشمنما، هیچکدام جدید نیست. به نظر من یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد، این است که هیچکدام از اینها جدید نیست، که بیسابقه باشد. تحریمها سابقه‌ی سی ساله دارند و تهدید نظامی هم در همه‌ی دوره‌های قبل از این دوره وجود داشته است. ( امام خامنه ای27/5/89

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: