به‌روز شده در: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
محمدکاظم انبارلویی:
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به مسدودشدن حساب‌های کاربری شبکه پرس‌تی‌وی، شعار جریان آزاد اطلاعات در غرب را توخالی توصیف کرد.
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به مسدودشدن حساب‌های کاربری شبکه پرس‌تی‌وی، شعار جریان آزاد اطلاعات در غرب را توخالی توصیف کرد.

محمدکاظم انبارلویی با بیان اینکه به تعداد تحریم‌هایی که آمریکا علیه ایران انجام می‌دهد راه برای دور زدن آن‌ها وجود دارد، بسته شدن حساب‌های کاربری شبکه‌های برون‌مرزی توسط گوگل را هم از این نوع دانست. سردبیر پیشین روزنامه رسالت و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی مواضع جمهوری اسلامی در منطقه و جهان، توطئه روزافزون امریکا علیه ایران، محدود شدن قدرت امریکا در منطقه و جهان را موجب چنین موضع‌گیری‌های خصومت‌آمیزی قلمداد کرد.

گفتگوی پیش رو، حاصل گپ و گفت این فعال رسانه‌ای و سیاسی برجسته با معاونت برون‌مرزی صداوسیماست که در ادامه تقدیم می‌شود.

با توجه به اینکه اخیراً گوگل حساب‌های کاربری پرس‌تی‌وی و کانال یوتیوب این شبکه و هیسپان تی وی را بدون هشدار قبلی مسدود کرده تحلیل شما از این ماجرا چیست؟

امروزه شاهد تهدیدات و تحریم‌هایی از سوی امریکا در همه زمینه‌ها هستیم، این مسئله در حوزه ارتباطات هم به‌طور مداوم صورت می‌گیرد و قبلاً هم اتفاقات مشابه این رخ‌داده است، اخیراً هم شاهد فیلترینگ صفحات اینستاگرام برخی از کاربران ارزشی و انقلابی بوده‌ایم. هر روز ما با یک خبر تهدیدبرانگیز و تحریم‌واره رو به رو هستیم، بنابراین اتفاقی به این شکل چندان امروزی نیست. در واقع آمریکایی‌ها اگر یک روز اقدامی علیه ایران انجام ندهند، روزشان شب نمی‌شود.

به نظر شما چه اقدامی از سوی جمهوری اسلامی باعث این اتفاق شده است؟

مواضع جمهوری اسلامی در منطقه و جهان، توطئه روزافزون امریکا علیه ایران، محدود شدن قدرت امریکا در منطقه و جهان موجب چنین موضع‌گیری‌های خصومت‌آمیزی است و تا موقعی که ما بر سر موضع خودمان هستیم و دفاع از مظلوم جهان در اولویتمان باشد، آمریکایی‌ها چنین موضعی علیه ما خواهند داشت.

پیام این رخداد برای جهانیان چیست؟

پیام این رخداد این است که جریان آزاد اطلاعات یک شعار توخالی است و آمریکایی‌ها با تمام قدرت در برابر رقبای خودشان می‌ایستند، اهمیتی به حقوق بین‌الملل و مقررات جهانی نمی‌دهند و هیچ‌چیز جلودار اقدامات ضد بشری آن‌ها نیست.

آیا بایکوت رسانه‌ای ایران موجب شنیده نشدن صدای جمهوری اسلامی ایران خواهد شد؟

اتفاقاً این کار باعث می‌شود صدای ما در جهان بهتر شنیده شود، این اقدام آمریکایی‌ها موجب می‌شود که حساسیت خبری مردم جهان نسبت به ایران بیشتر شود و اخبار جمهوری اسلامی ایران را از کانال‌های دیگر که برای آمریکایی‌ها قابل‌دسترس نیست، دنبال کنند.

پیش‌بینی شما از ادامه این روندی که در قبال جمهوری اسلامی ایران اتخاذشده است چیست؟

پیش‌بینی من این است آمریکایی‌ها هر اقدامی که انجام دهند به نتیجه نمی‌رسد، چون ایران برای دور زدن تحریم‌های این‌چنینی راه‌های زیادی پیش‌بینی کرده و برای مردم جهان هم در این شرایط راه‌های ارتباطی بی‌شماری وجود دارد. آمریکایی‌ها نمی‌توانند همه این کانال‌ها را مسدود کنند و لذا ایرانیان می‌توانند پیام خود را به جهانیان برسانند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: