به‌روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
اخبار 24 ساعت گذشته:

ماجرای شکایت یک زن از سید حسن نصرالله

دختر سید حسن نصرالله گفت: در لبنان قانونی وجود دارد که تک‌فرزندان پسر در حزب‌الله به جبهه اعزام نمی‌شوند، اما مادران بسیاری بودند که پیشگام شدند و تنها فرزندشان را راهی جبهه کردند. این موضوع به اندازه‌ای جدی بود که در یک مورد، مادری گفته بودند که اگر سیدحسن نصرالله اجازه اعزام تنها فرزندم به جبهه را ندهد در قیامت از او شکایت خواهم کرد.

روایت وزیر اطلاعات از تغییر مذهب و دین در برخی مناطق
حجت‌الاسلام والمسلمین علوی، وزیر اطلاعات در گردهمایی مبلغان اعزامی در ماه رمضان گفت: در یکی از شهر‌های همدان افرادی به مسیحیت گرایش پیدا می‌کردند که جزء افراد عادی جامعه بودند. اینها خانوادگی مسیحی می‌شدند، ناچار شدیم اینها را احضار کنیم و دلیل گرایش به مسیحیت را از آنها جویا شویم. برخی از این افراد عنوان می‌کردند ما به دنبال دینی هستیم که به ما آرامش بدهد و بین ما صفا و صمیمیت و برادری ایجاد کند. به آنها گفتیم اسلام دین برادری و صفاست. می‌گفتند ما می‌بینیم علمای اسلام و کسانی که پشت تریبون صحبت می‌کنند، به طور مداوم علیه یکدیگر سخن می‌گویند. اگر اسلام دین صمیمیت باشد باید قبل از هرچیز بین علمای خود صفا و صمیمیت ایجاد کند. حجت‌الاسلام علوی با تصریح اینکه تنازعات بین علما و مبلغان اثر منفی روی افراد می‌گذارد، عنوان کرد: تبلیغ یک ضرورت است و نباید در دل و جان ما زندانی شود، بلکه باید برای مردمی که به آن نیاز دارند، تبیین شود.

پیام رسمی دولت آمریکا به مقامات عالی ایران
سعدالله زارعی، تحلیلگر مسائل بین‌المللی در گفت‌وگویی با اشاره به اظهارات مقامات نظامی درباره لزوم آمادگی برای مقابله با تهدیدات، گفت: نیرو‌های نظامی اعم از ارتش و سپاه به دلیل ماهیت فعالیت خود به‌ صورت طبیعی برای مقابله با تهدیدات همواره از آمادگی نظامی سخن می‌گویند و این مسئله همواره بوده است و اگر یک فرمانده نظامی از آمادگی خود برای مقابله با تهدیدات نگوید، باید آنجا تردید کرد. وی با بیان اینکه، هیچ نشانه و علامتی برای اینکه آمریکا دنبال جنگ با ایران است، وجود ندارد، گفت: اتفاقاً دلایل بسیار زیادی وجود دارد که آمریکا از درگیری نظامی با ایران پرهیز دارد و بر روی جنگ‌های اقتصادی، سیاسی و رسانه‌ای متمرکز است. زارعی از پیام رسمی مقامات عالی آمریکا به مقامات عالی ایران خبر داد و گفت: اخیراً مقامات عالی دولت آمریکا طی یک پیام رسمی به مقامات عالی ایران، تأکید و تصریح کرده‌اند که تحت هیچ شرایطی برنامه‌ای برای درگیری نظامی با ایران ندارند.


یوسف‌نژاد: مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین است
عضو هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به موضوع سهمیه‌بندی بنزین، گفت: این موضوع فعلاً از سوی دولت منتفی است و زمانی برای آن اعلام نشده است. علی‌اصغر یوسف‌نژاد با بیان اینکه دولت پیش از هر اقدامی باید توضیحات لازم را ارائه کند، ادامه داد: قطعاً افزایش یکباره قیمت حامل‌های انرژی بر اقتصاد کشور تأثیر منفی خواهد گذاشت. از سوی دیگر ابوذر ندیمی، مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: موضوع سهمیه‌بندی بنزین پروسه‌ای را طی کرده و ممکن است زمان، اشکال و کیفیت اجرای آن تغییر کند و برای تعیین زمان و کیفیت اجرای آن به توافق نظر در دولت نیاز داریم. وی تأکید کرد: هر تصمیمی ادله‌ای دارد و در خصوص بنزین نیز نیازمند اعمال یک فرایند در حوزه تصمیم‌گیری هستیم که بر اساس واقعیت‌های مختلف، از جمله واقعیت‌های اقتصادی و فرهنگی قیمت‌گذاری صورت می‌گیرد.


مسئولان باید درد عامه مردم را بفهمند
حجت‌الاسلام مجتبی ذالنوری، نماینده مردم قم در مجلس گفت: برخی از مسئولان فقط در کلام از توجه به توان داخل صحبت می‌کنند که بیشتر با هدف انحراف افکار عمومی و لاپوشانی کم‌کاری آنان است. مسئولان باید حال‌شان مانند افراد متوسط و رو به پایین جامعه باشد تا بتوانند با مدیریت جهادی گره‌گشای مشکلات مردم باشند. مردم نان ندارند بخورند، آن وقت ما همایش‌های رنگارنگ برای رویداد‌ها و برنامه‌های مختلف می‌گیریم بدون اینکه این همایش‌ها خروجی مناسبی داشته باشد. اگر فردی در روز تنها نان سنگک ۱۰۰۰ تومانی بخورد، بدون هیچ هزینه دیگری شامل کرایه، قبض‌های مختلف، بچه ‌محصل و... در ماه همان هزینه یارانه پرداختی دولت می‌شود که این اصلاً شرایط مناسبی نیست و بسیاری از مردم در همین شرایط و تنها با یارانه در حال زندگی کردن هستند.


تأثیرپذیری حداقلی صنایع معدنی از تحریم
جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت با بیان اینکه استان‌ها بر روی فعال‌سازی زنجیره تولید در حوزه معدن برنامه‌ریزی کنند، گفت: معدن و صنایع معدنی به دلیل سرمایه‌گذاری‌هایی که شده و توسعه قابل توجه طی سال‌های اخیر تأثیرپذیری کمتری از تحریم‌ها دارد. وی افزود: در تولید فولاد دو و نیم برابر، سیمان دو برابر و کاشی سه برابر نیاز کشور تولید داریم که این موضوع به ما در رونق تولید کمک می‌کند. سرقینی ادامه داد: در معدن و صنایع معدنی نیازی به مواد اولیه خارجی وجود ندارد که همین امر در کاهش تأثیرپذیری از تحریم‌ها نقش داشته است. از سوی دیگر برای تأمین قطعات و ماشین‌آلات مورد نیاز هم تدابیر لازم اندیشیده شده است تا امروز هیچ دغدغه‌ای برای ادامه تولید نداشته باشیم.

آقای عبدی اسلامی بودن انقلاب را یادتان رفت؟

عباس عبدی گویا تصمیم گرفته از سطح یک تحلیلگر سیاسی به سطح یک جمع‌آوری‌کننده نظرات کف فضای مجازی تنزل یابد. او مدتی است نظراتی را می‌نویسد که از یک روزنامه‌نگار با تجربه بعید است، از پیشنهاد آزادی مواد مخدر گرفته تا تصفیه حساب سیاسی با اصولگرایان روی خون طلبه بی گناه، مصطفی قاسمی. او در آخرین یادداشت خود هم خواهان جدایی گناه و جرم در حقوق شده و گفته که «نگاه ما به موضوع حقوقی و جرم باید مبتنی بر نظر اجتماعی باشد و گناه را باید از طریق دیگری جلوگیری کرد. همچنان که پیش از انقلاب انجام می‌شد. این نگاه در همه امور فرهنگی باید جاری و ساری باشد. از هنر و ادبیات و فیلم و رسانه گرفته تا رفتار‌های دیگر. مسئله محوری این است که قانون باید متکی بر عدالت و فرهنگ جامعه و با هدف تأمین نظم اجتماعی باشد. قانون ابزاری نیست که حکومت‌ها بتوانند هر طور که خواستند از آن استفاده کنند.»به نظر می‌رسد که عباس عبدی فقط در خاطرش مانده که سال ۵۷ انقلابی در ایران به وقوع پیوسته، اما نمی‌داند که این انقلاب دینی و از قضا «اسلامی» بوده است و در پی آن مردم به «جمهوری اسلامی» بودن حکومت بعد از پهلوی رأی داده‌اند و طبق آن قوانین جمهوری اسلامی بر مبنای فقه شیعه نوشته شد که مردم ایران هم به آن رأی دادند. بر این مبنا احکام اجتماعی دین اسلامی برای مردم در فضای عمومی جامعه لازم‌الاجراست و عدم انجام آن جرم تلقی می‌شود. نمی‌شود احکام اسلام را با این بهانه که نظر اجتماعی آن را نمی‌پذیرد، رد کرد. این هم البته ادعاست و بعید است عباس عبدی بتواند آن را اثبات کند. از سویی نظر اجتماعی لزوماً بر حق و یا حتی خیر و صلاح جامعه استوار نیست که البته فی الحال خارج از بحث ماست، چون انتخاب فقه اسلامی به عنوان مبنای قانونگذاری در ایران انتخاب خود مردم بوده است.
هجوم عجیب برخی شهروندان برای خرید ماکارونی!

پرویز زرگر مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: طی چند روز گذشته شاهد هجوم شهروندان به مغازه‌ها برای خرید ماکارونی بوده ایم که این به هیچ وجه درست نیست. ما در تولید گندم به خودکفایی رسیده و صادر کننده ماکارونی هستیم و معلوم نیست چطور مردم فکر می‌کنند بازار با کمبود ماکارونی مواجه خواهد شد. گران شدن چند برابری ماکارونی شایعه‌ای بیش نیست و اگر قرار باشد قیمت‌ها افزایش یابد در یک بازه منطقی اتفاق می‌افتد. چون گندم دولتی است، دولت نظارت خاصی بر قیمت ماکارونی دارد و امکان افزایش بی رویه آن وجود ندارد. در تأمین کالا‌های پر مصرف در ماه مهمانی خدا مثل مرغ، شکر، برنج، روغن و . . . مشکلی وجود ندارد و خوشبختانه این کالا‌ها بر مبنای نیاز شهروندان تأمین شده‌اند.
درخواست پلیس از دستگاه قضایی برای تخریب ۹۲ خانه تهران

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت درباره وضعیت محلات شوش، مولوی و هرندی اظهار کرد: ما به شهروندان و ساکنان این مناطق قول داده‌ایم که اجازه بازگشت معتادان متجاهر را به این مناطق نخواهیم داد و در همین راستا نیز طرح‌های ویژه ما برای دستگیری خرده فروشان مواد مخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر ادامه خواهد داشت. درباره وضعیت خانه‌های پلمب شده در منطقه شوش، مولوی و هرندی گفت: ۹۲ باب منزل که بیش از ۶۸۰ اتاقک در آن قرار داشت شناسایی و پلمب شد. آب و برق این منازل نیز وصل شد و درخواست ما از دستگاه قضایی این است که اجازه تخریب این خانه‌ها را که خانه‌هایی مخروبه هستند، صادر کند.
گوشت کشور زیر دندان یک نفر

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۶۳ درصد واردات نهاد‌ه‌های دامی در اختیار یک شخص است، بیان کرد: «باید مشخص شود چرا این قدرت به این شخص داده شده است، وجود این قدرت برای یک شخص بسیار آسیب‌زا و مشکل‌آفرین است.» امیرآبادی عنوان کرد: «قدرت این شخص به حدی رسیده که هیچ دستگاه نظارتی و امنیتی نمی‌تواند با او برخورد کند، زیرا نهاده‌‌های دامی کشور با مشکل جدی روبه‌رو می‌شود.» وی افزود: «این موضوع نشان‌دهنده یک مشکل است و باید ریشه‌یابی شود که کدام بخش مقصر است و باید ایرادات برطرف شود.» نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: «این موضوع را مشاهده می‌کنیم که سرمایه‌گذار یا حاضر به سرمایه‌گذاری در کشور نمی‌شود یا در میانه راه‌کار را رها می‌کند و مشکلات بیشتری ایجاد می‌کنند
حسین فریدون راهی زندان می‌شود؟

حسینی سرپرست مجتمع قضایی کارکنان دولت در جمع خبرنگاران از صدور حکم حسین فریدون خبر داد و گفت: این فرد در حکم دادگاه در ارتباط با برخی اتهامات تبریه و در ارتباط با بخش دیگری از اتهامات، به حبس محکوم شده که با توجه به قطعی نبودن حکم صادره از بیان جزئیات معذورم. وی در پاسخ به این که فریدون پرونده دیگری نیز در دادسرا دارد، گفت: آن پرونده در دادسراست و فعلاً برای ما ارسال نشده است.

بازار صاحب ندارد

جمیل علیزاده دبیر انجمن برنج کشور گفت: هیچ دلیل علمی و منطقی برای افزایش قیمت برنج وجود ندارد و مسئولان نظارتی نباید اجازه دهند به رغم وجود برنج کافی در کشور قیمت‌ها بالا رود. در حال حاضر ۴۰۰ هزار تن برنج مازاد نیاز در کشور وجود دارد، دلیلی که امروز قیمت برنج را افزایش داده مسائل فنی نیست، بلکه نقش دلالی و واسطه‌گری باید در آن دخیل دانست. در تنظیم بازار هر کسی ساز خودش را می‌زند و معلوم نیست نظارت بر تنظیم بازار محصولات کشاورزی بر عهده چه کسی است؟
قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد

تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی نگرانی‌ها درباره افزایش قیمت بنزین گفت: قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد، اما احتمالا این فرآورده نفتی مهم سهمیه بندی خواهد شد. روزانه ۹۰ میلیون لیتر بنزین برای مصرف در کشور نیاز است که کمبود آن باعث ارائه راهکار‌هایی از سوی کارشناسان شده است.
پرسپولیس از بازیکن ماشین‌سازی تبریز شکایت کرد

باشگاه پرسپولیس با تنظیم دادخواست و شکایتی برای فدراسیون فوتبال، خواهان رسیدگی کمیته انضباطی و کمیته اخلاق این فدراسیون به اظهارات بازیکن ماشین‌سازی مبنی بر تمایل به قهرمانی سپاهان و شائبه‌های پیش آمده در این ارتباط شد. در پی اظهارات فرید بهزادی کریمی، بازیکن ماشین‌سازی تبریز، مبنی بر تمایلی که به عدم قهرمانی پرسپولیس وجود دارد و در پی شکست این تیم برابر سپاهان صورت گرفت، باشگاه پرسپولیس پیگیری جدی خود را آغاز کرد. ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس دستور پیگیری این موضوع را صادر کرد که در پی آن، بخش حقوقی باشگاه اقدام به تنظیم دادخواست نمود.

اخبار روزانه:
*
اطلاعات دریافتی حاکی است، از زمانی که سپاه وظیفه مبارزه با قاچاق بنزین را بر عهده گرفته، قاچاق سوخت به شدت کاهش یافته است. در حال حاضر، قاچاق به صورت دبه‌ای صورت می‌گیرد و از قاچاق عمده جلوگیری شده است. چندی پیش دریادار تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه اعلام کرد تنها در یک عملیات غافلگیرانه و موفق از یک کشتی بیش از 12 میلیون و پانصد هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد.
* روزنامه «اعتماد» در گزارشی درباره مصاحبه جنجالی اخیر رئیس سابق رسانه ملی نوشت: «سرافراز در «اتاق شیشه‌ای» طراحی شده از سوی «بهاری‌ها» رو به روی عبدالرضا داوری، مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد نشست و به سؤالات او پاسخ داد. میرقلی‌خان نیز از عمان روی خط آمد تا روایت‌های مربوط به خودش را بازگو کند. به گفته داوری این مصاحبه حدود ۸۰ دقیقه بوده که نوزده دقیقه آن به دلیل آنچه داوری «تکرار» خوانده، حذف شده است... صحت کلام سرافراز و میرقلی‌خان مشخص نیست
* قانون جدید صدور چک نگاهی پیشگیرانه به معضل چک‌های برگشتی دارد و در نظر دارد جلوی صدور چکی که قرار است برگشت بخورد، بگیرد و فرایند طولانی‌مدت و زاید پیگیری قضایی چک برگشتی را حذف کند. طبق قانون جدید چک، نقد شدن سریع چک برگشتی بدون دریافت کد رهگیری ممکن نیست؛ اما برخی بانک‌ها در اقدامی عجیب که برخلاف قانون و بخشنامه بانک مرکزی است، این کد را تنها با رضایت صادرکننده چک به دارنده آن تحویل می‌دهند!
* نتایج طرح آمارگیری اندازه‌گیری تغییرات ماهیانه تعداد دام سبک در فروردین ماه ١٣٩٨ نشان می‌دهد، تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری‌های کشور در اسفند ماه سال گذشته ٤٨ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ١٨ میلیون رأس بوده، که نسبت به زمان مرجع (مهر ماه ١٣٩٧) به‌ترتیب ٢٧ و ٢٤ درصد افزایش یافته است.
* قاسمی، مدیر طرح سی‌ان‌جی گفت: میزان مصرف انرژی خودروها تا سال 2050 تغییر نمی‌کند؛ اما نوع سوخت تغییر خواهد کرد و حرکت جریان انرژی به‌ سمت گاز طبیعی است. وی تأکید کرد: اگر بتوانیم طرح‌های سی‌ان‌جی را به نتیجه برسانیم، مصرف بنزین از 90 میلیون لیتر به 50 میلیون لیتر کاهش پیدا می‌کند.
* زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پخش و پالایش مواد نفتی دیروز و پس از احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شد. گفتنی است، روز گذشته خبرگزاری فارس اعلام کرده بود خبر آغاز سهمیه‌بندی بنزین از سوی یکی از مسئولان وزارت نفت به آن خبرگزاری داده شده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: