به‌روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
حمیدرضا ترقی:
نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: «دائمی بودن انقلاب» نقطه محوری بیانیه گام دوم انقلاب است.
نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: «دائمی بودن انقلاب» نقطه محوری بیانیه گام دوم انقلاب است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، حمیدرضا ترقی در نشست تخصصی اهداف گام دوم انقلاب اظهار داشت: انقلاب‌ها بعد از دوران تثبیت و نظام‌سازی، نوعاً برای تداوم از روحیه انقلابی خارج و برای حفظ آن باید مبارزه کنند و برای حفظ نظام جدید و جایگزین کردن نظام مورد علاقه خودشان دست و پنجه نرم می‌کنند و مجبور هستند برای حفظ نظام جدید هم با دشمنان داخلی و خارجی مبارزه و نوعا به محافظه‌کاری روی می‌آورند و آرمان‌های خود را فراموش می‌کنند که می‌توان به انقلاب روسیه، فرانسه و چین اشاره کرد.

وی ادامه داد: در این نوع انقلاب‌ها، مردم حوصله تداوم و مبارزه و تحمل جنگ داخلی را ندارند و به دنبال رفاه و زندگی هستند و کمال معنوی و اخلاقی برایشان مهم نیست.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اظهار داشت: اگر انقلاب اسلامی ما امروز چهلمین سال پیروزی خودش را جشن گرفته و اگر انقلاب اسلامی ما تنها انقلابی است که ملت به آرمان‌ها خیانت نکرده و در خط و مسیر اولیه ادامه می‌دهد و اگر اکنون انقلاب اسلامی توانسته مرز خود را با دشمنانش حفظ کند‌، برای آن است که با انقلاب‌های دیگر فرق می‌کند و علت آن رهبری با تقوا و مخلص و کاریزما و مومن است که توانسته تاکنون انقلاب را هدایت و در مسیر آرمان‌ها و اصولش پیش ببرد و ملتی وفادار به رهبرش و آرمان‌ها و پایبند به اصول و ارزش‌ها نیز حاضر است که نمونه و بی‌نظیر در بین انقلاب‌های موجود است.

ترقی خاطرنشان کرد: وحدت و انسجامی که این ملت در راه موانع و مشکلات داشته‌اند در بین کشورها کاملا استثنایی بوده و با دست خالی و با ایمان به خدا و رهبری توانسته‌اند این انقلاب را به 40 سالگی پیروزی آن برسانند. در طول این 40 سال براساس بیانیه گام دوم رهبری، هم دستاورهای عظیمی داشته‌ایم و هم فداکاری‌ها و حماسه‌های بسیار بزرگی را شاهد بوده و هم چالش‌های فراوان ‌و موانعی بوده که توانسته‌ایم با همت مردم و هدایت‌های رهبری پشت سر بگذریم و ضعف‌ها و نقص‌ها و اشتباهاتی بوده که این اشتباهات را هم جبران کردیم و هم در حال جبران آن هستیم.

معاون حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: این ویژگی‌ها است که انقلاب اسلامی ما را در این مرحله حساس و بسیار مهم، دارای یک جایگاه و موقعیت بسیار مهم در عرصه بین‌المللی کرده و نکته‌ای که در گام دوم مهم است این است که در گام اول چه کارهایی انجام داده‌ایم و در گام دوم چه مراحلی باید طی کنیم؟

ترقی افزود: اگر براساس دیدگاه مقام معظم رهبری فرآیند انقلاب اسلامی را به 5 مرحله تقسیم کنیم، مرحله انقلاب اسلامی و استقرار و تاسیس نظام جمهوری اسلامی که مرحله اول و دوم است آن را پشت سر گذاشته‌ایم و مراحل سوم و چهارم و پنجم باقی مانده که دولت سازی اسلامی، جامعه سازی اسلامی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی است.
برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: