به‌روز شده در: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۷۱۲
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
حمیدرضا ترقی:
نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: حضور مقتدرانه نیروی دریایی و نیروی هوایی و هوا وفضا جمهوری اسلامی ایران تضمین امنیت منطقه خلیج فارس در مقابل تهاجمات دشمنان است.
نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان ایران نقشه امریکا برای بهم ریختن جغرافیای سیاسی خلیج فارس را بهم زد، گفت: امریکا و کشورهای دست نشانده آن قصد داشتند با برهم زدن امنیت منطقه خلیج فارس، درگیری کشورها و زمینه هرز رفتن سرمایه های ملی منطقه را فراهم کنند.

«حمیدرضا ترقی» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد نقش ایران در تامین امنیت خلیج فارس گفت: اقتدار نظام جمهوری اسلامی و توان بازدارندگی دفاعی ایجاد شده در کشور ما نقش بسیار موثری در جلوگیری از دسیسه ها و تفرقه افکنی و تنش زایی های غرب و امریکا در منطقه داشته است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود:‌ جمهوری اسلامی توانست با متانت و صبوری، مدیریت و برنامه ریزی تمام نقشه های امریکا، اسراییل و عوامل آنها که درصدد بهم ریختن جغرافیای سیاسی و از بین بردن امنیت منطقه خلیج فارس بودن برهم بزند.

وی اظهار کرد: امریکا و کشورهای دست نشانده آن قصد داشتند با برهم زدن امنیت کشورهای منطقه، موجب درگیری کشورها و زمینه هرز رفتن سرمایه های ملی این کشورها را فراهم کنند. این توطئه موجب جلوگیری از رشد و توسعه کشورهای منطقه خلیج فارس می شد اما جمهوری اسلامی توانست تمام نقشه های آنها را خنثی کند.

این فعال اصولگر خاطر نشان کرد: مقابله با تکفیری های داعش و صدها گروه تروریستی که در منطقه با حمایت امریکا و کشورهای دست نشانده مانند عربستان و برخی کشورهای دیگر درصدد ایجاد ناامنی و منافع کشورهای منطقه بودند نشان روشنی در اتخاذ سیاست ایران برای تامین امنیت منطقه و سیاست جمهوری اسلامی ایران در این امر دارد.

ترقی ادامه داد: جمهوری اسلامی روز به روز با افزایش قدرت نظامی خود و حضورش در دریاهای آزاد منطقه سعی می کند مانع تنش زایی امریکا و اسراییل در منطقه شود و با دزدان دریایی مقابله کند و بسیاری از کشتی های سایر کشورهای دنیا را از چنگال دزدان دریایی خارج کرده است. حضور مقتدرانه نیروی دریایی و نیروی هوایی و هوا وفضا جمهوری اسلامی ایران تضمین امنیت منطقه خلیج فارس در مقابل تهاجمات دشمنان است.

وی با اشاره به توان راداری و دفاعی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: جمهوری اسلامی با بالا بردن توان نظامی و دفاعی خود توانسته است این منطقه را به سمت یک منطقه امن و ارام هدایت کند و با مقابله با تشکیل عوامل تروریستی در منطقه به مرور زمان منطقه را از عناصر تروریستی پاکسازی کند و امنیت منطقه را تثبیت کند و به کشورهای منطقه ثابت کند که ما می توانیم بدون حضور امریکا و قدرتهای سلطه گر امنیت این بخش را تامین کنیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:‌ اقدام غربی ها در رابطه با تغییر نام خلیج فارس ناشی از سیاست های انگلیس و امریکا برای ایجاد اختلاف میان کشورهای منطقه و جلوگیری از انسجام و وحدت کشورهای منطقه با جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: امریکا و انگلیس تلاش می کنند با طرح عنوان نام دیگر برای خلیج فارس و جزایر سه گانه مانع انسجام و وحدت کشورهای همسایه با ایران باشند تا بتوانند پایگاه خود را در منطقه حفظ کنند و همچنان نسبت به دوشیدن سرمایه های ملی منطقه ادامه بدهند.

برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: