به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۷۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
اخبار 24 ساعت گذشته:

افشای جزئیات سفر ۲۰۰ میلیون دلاری بن‌سلمان
تارنمای آمریکایی «الوطن سرب» جزئیات ولخرجی‌های سفر بهمن ماه سال گذشته محمدبن‌سلمان، ولی‌عهد سعودی به سه کشور آسیایی را افشا کرد و در این باره نوشت: شاهزاده جاه‌طلب سعودی ۲۰۰ میلیون دلار برای این سفر یک هفته‌ای هزینه کرده است. به نوشته این تارنما، ولی‌عهد عربستان قرار بود پس از کشور‌های پاکستان، هند و چین به دو کشور آسیای شرقی مالزی و اندونزی نیز سفر کند که به دلیل رسیدن اخبار به وی درباره حضور بیش از اندازه مخالفان و معترضان از ادامه سفر به این کشور‌ها اجتناب کرد. بر اساس گزارش «الوطن سرب»، ولی‌عهد عربستان در سفر به کشور‌های آسیایی بیش از ۹۰۰ شخصیت سعودی، از جمله ۱۰۰ نفر از اعضای گردان واکنش سریع، ۱۹۰ نفر از اعضای گارد پادشاهی، ۷۵ نفر از افسران امور ویژه و ۱۲۰ نفر از کارکنان مراسم‌های پادشاهی در کنار دیگر شاهزادگان و مشاوران به همراه داشته است.
فدراسیون فوتبال جنگ با کی‌روش را علنی کرد

فدراسیون فوتبال: با توجه به شناختی که از خلقیات کی‌روش داریم، بعید نیست به دعوا‌های شخصی اشخاص و مسئولان فدراسیون هم ورود کند. فدراسیون اقدامات قانونی را برای تعقیب قانونی موضوع آغاز کرده و به این منظور با فیفا در ارتباط مستمر هستیم و همین امروز هم به صورت رسمی با فدراسیون فوتبال کلمبیا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی مکاتبه کرده‌ایم و قطعاً به اظهارات ایشان که خلاف کد‌های اخلاقی فیفا است، رسیدگی خواهد شد.
کارگزاران حامی کسی بود که هاشمی به او رأی نداد!
محمد هاشمی، برادر مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی درباره انتخابات سال 76 گفته است: «كارگزاران در ابتدا بر آقاي حسن حبيبي اصرار داشت و او كانديداي نخست ما بود؛ اما ايشان در نهايت قبول نكردند. به ياد دارم او در سفر استاني خود به اراك در مقام معاون ‌اول رئيس‌جمهور گفت كه نامزد انتخابات نخواهم شد و هنگامي كه چنين موضعي در رسانه‌ها اعلام شد، ما نيز ديگر اصرار نكرديم. بعد هم افراد ديگري را در نظر داشتيم كه در نهايت با معرفي آقاي خاتمي از سوي روحانيون مبارز او را شايسته ديديم. آقاي خاتمي در نشستي با اعضاي كارگزاران از برنامه‌هاي خود سخن گفت و ما نيز رويكرد كلي او را جويا شديم كه در نهايت به اين نتيجه رسيديم از ايشان حمايت كنيم. اگر منصفانه به موضوع بنگريم، در‌مي‌يابيم كه كارگزاران همه‌جانبه از آقاي خاتمي حمايت كرد تا حدي كه آقاي هاشمي در آخرين خطبه نماز جمعه پيش از انتخابات گفتند اجازه نخواهيم داد رأي مردم خوانده نشود و هماني را اعلام مي‌كنيم كه از صندوق‌ها درآيد. اين سخنان در آن مقطع حساس به منزله حمايت آقاي هاشمي از آقاي خاتمي برداشت شد و توانست رأي مردم را به سمت آقاي خاتمي بكشاند.» وی در ادامه مدعی شد: «البته آقاي هاشمي به آقاي ناطق رأي دادند
افشای حمایت عجیب برای اثبات خاتمی

سردبیر روزنامه سازندگی روز گذشته در مطلبی طولانی تلاش نموده است وضع امروز آرایش سیاسی ایران را به ۱۳۷۵-۱۳۷۶ ببرد و حسن حبیبی، حسن روحانی و هاشمی را حامیان خاتمی معرفی کند.محمد قوچانی البته حواسش نیست که نفاق برخی‌ها را نسبت به ناطق در آن موقع لو می‌دهد و مغازه‌ای چهارنبش از هاشمی به نمایش می‌گذارد. طبق گفته فلاحیان که وقتی خبرنگاری از وی درباره هاشمی سؤال می‌کند، ضمن تمجید می‌گوید: «البته بعضی وقت‌ها می‌کشد توی خاکی.» خبرنگار می‌پرسد یعنی چه؟ و پاسخ می‌دهد همین حمایت از خاتمی. در نقطه مقابل سیدرضا تقوی در دوران تبلیغات ریاست‌جمهوری ۱۳۷۶ می‌گوید: هر جلسه‌ای در جامعه روحانیت داشتیم اولین کسی که اصرار بر ناطق داشت هاشمی بود. این دوگانه مغازه چهارنبشی از هاشمی ارائه می‌کند که قوچانی درصدد ماستمالی آن است. البته ناطق‌نوری در روی صحنه سیاسی نماینده مسیر هاشمی معرفی شد و سوخت. اینکه ناطق بر مسیر هاشمی اصرار کند و هاشمی بساط پالوده‌خوری را جای دیگری پهن کرده باشد از نظر اخلاقی خود حجتی است برای منتقدان او. اما اینکه روحانی را در لیست راست آن روز نگذاشتند به دلیل این بود که همان موقع لیبرال شناخته شد. چیزی که امروز دال مرکزی در گفتمان سیاسی حزب کارگزاران (حزب متبوع محمد قوچانی) محسوب می‌شود.
واکنش محسنی اژه‌ای به حواشی توییت یک بازیگر

معاون اول قوه قضاییه گفت: چنانچه مسائلی که جنبه تهمت یا شایعه پراکنی داشته باشد، اگر جنبه خصوصی داشته باشد شاکی خصوصی می‌تواند مدعی شود و در غیر این صورت حتما مدعی العموم باید ورود کند و اجازه ندهد فضای سالم و امن کشور با حرف‌های بعضا بی پایه که گا‌ها جنبه تهمت و افترا دارد و هم گا‌هی به عنوان دستمایه‌ای برای جریان‌های ضد انقلاب و خارج استفاده می‌شود آسیب ببیند.

چه کسی برای بعد از رفع حصر تضمین می‌دهد؟
محمدرضا باهنر با اشاره به مسئله حصر، گفت: «مسئله حصر و اینکه چرا این اتفاق افتاد و سوابق آن روشن است. سال ۹۶ حس من این بود که این فضا کم‌کم دارد باز می‌شود و به نقطه‌ای رسیدم که فکر کردم تا دو یا سه ماه دیگر اصلاً مسئله حل شود؛ اما متأسفانه یکی از همین آقایان یا خودش یا دیگران یکی دو تا بیانیه بلند بالا علیه نظام و علیه رفتار سی سال و چهل سال اخیر کل نظام صادر کردند. من نمی‌خواهم متهم کنم که خود این بنده خدا این کار را کرده یا کسی در کاسه‌اش گذاشته؛ اما موقعی که شرایط طوری پیش می‌رود که مسئله حل شود، یک عده از همین تندروها می‌آیند و کار را خراب می‌کنند.» وی افزود: «یک عده ضمن اینکه خودشان را این‌طور نشان می‌دهند که طرفدار رفع حصر هستند؛ اما مثل اینکه دارند از این حصر رزق و روزی‌شان را می‌خورند و موافق نیستند که این مشکل حل شود.» باهنر همچنین با تأکید بر اصرار سران فتنه بر مواضع‌شان، گفت: «آیا کسی تعهد می‌دهد اگر محصوران آزاد شدند، دوباره علیه نظام میتینگ راه نمی‌اندازند؟»

چند درصد زنان ایران تاکنون به سینما نرفته‌اند؟

نتایج نظرسنجی ملی اسفندماه ایسپا درخصوص سینما رفتن زنان ایران نشان می‌دهد: ۲۵.۹ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند که آخرین باری که به سینما رفته‌اند کمتر از یک سال پیش بوده است. ۱۱.۹ درصد اعلام کرده‌اند آخرین بار بین یک تا سه سال پیش بوده که به سینما رفته‌اند. ۳۰.۲ درصد از پاسخگویان اعلام کرده‌اند از آخرین باری که به سینما رفته‌اند حداقل بیش از ۳ سال می‌گذرد. ۳۲ درصد نیز اعلام کرده‌اند تاکنون به سینما نرفته‌اند.

هیچ نقشی در مشکلات کشور نداریم!
«
فیض‌الله عرب‌سرخی» از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ در مصاحبه با روزنامه «ایران» گفته است: «یکی از دغدغه‌هایی که امروز وجود دارد و باید آن را جدی بگیریم، سرخوردگی مردم است؛ چه از عملکرد کلی حکومت و چه از اصلاح‌طلبان به‌ عنوان جریانی که همواره با مردم گفت‌وگو و همنوایی داشتند و در انتخابات‌های اخیر اکثریتی از آنها را نمایندگی کرده و سعی کردند مردم را به مشارکت در انتخابات مجاب کنند؛ اما آنچه در این مقطع مهم است اینکه تحلیل صحیحی از ریشه‌های این سرخوردگی داشته باشیم. اینکه چقدر از آن حاصل عملکرد کلی حکومت است و چقدر به ضعف‌ها و نوع عملکرد اصلاح‌طلب‌ها بر می‌گردد.» وی در ادامه مدعی می‌شود، اصلاح‌طلبان تقریباً هیچ قدرت اجرایی ندارند! به نظر می‌رسد طیف اصلاح‌طلب با وجود تسلط بر دولت و حضور پررنگ در مجلس، با سیاه‌نمایی، بحرانی جلوه دادن وضعیت کشور، مبهم‌سازی آینده و بن‌بست‌نمایی حل مسائل و مشکلات موجود، این‌گونه القا می‌کند که مردم ناامید شده‌اند و همه تقصیرها به گردن نظام است.

شناسایی و دستگیری حامیان قاتل طلبه همدانی در مشهد!

سردار بخشعلی کامرانی صالح فرمانده انتظامی استان همدان گفت: ۳۲ نفر از افرادی که برای حمایت از "بهروز حاجیلو" در صفحه شخصی او پیام گذاشته بودند شناسایی و دستگیر شدند، هیچ کدام از این افراد به این فرد جانی مربوط نبوده و هیچ شناختی از این فرد نداشتند همچنین تعدادی از این افراد در مشهد شناسایی شدند. فرمانده انتظامی استان همدان با تأکید بر اینکه نیرو‌های ناجا بدون کمک و تأثیر گیری از فضای مجازی به ویژه شبکه اجتماعی اینستاگرام موفق به شناسایی فرد جانی شد، اظهار کرد: بیش از ۵۰ تیم عملیاتی متشکل از نیرو‌های عملیاتی، آگاهی و فتا برای شناسایی و دستگیری قاتل تلاش کردند؛ در مراحل ابتدایی شناسایی، تمامی افراد و اماکن وابسته به این فردجانی به ویژه ۸ تن از دوستان وابسته تا ساعت ۲۴ تحت کنترل و تعقیب قرار گرفتند.
برنج‌های وارداتی خوراک دام شد

عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ۲۰ هزار تن برنج هندی آنقدر در انبار‌ها نگه داشته شد و توزیع نکردند که فاسد شد و نهایتا صورت جلسه کردند، رنگ زدند و به دامداری‌ها دادند؛ آب هم از آب تکان نخورد. گوشت گوسفندی یک شبه ۴۰ هزار تومان گران شد و مشخص نیست صد‌ها میلیارد تومان از افزاش قیمت گوشت کجا رفت. دولت عزمی برای مبارزه با فساد ندارد و مشخص نیست سود واردات کالا‌ها با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان و عرضه آن‌ها به ارزش ۱۰ هزار تومان به جیب چه کسانی می‌رود

گرانترین کتاب‌های نمایشگاه امسال کدامند؟

فروش دو روز نخست نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۱۳ میلیارد تومان اعلام شده است. قیمت پشت جلد گرانترین کتاب‌های داخلی نمایشگاه امسال، بیش از یک میلیون تومان است. یک کتاب تخصصی در زمینه روانشناسی با قیمت یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و یک کتاب در زمینه فقه با قیمت یک میلیون و دویست هزار تومان، گرانترین کتاب‌های نمایشگاه امسال هستن

توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره حُکم فریدون

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص صدور حکم حسین فریدون گفت: اگر حکمی برای فریدون صادر شده باشد هنوز به دست بنده نرسیده است و باید در این خصوص پیگیری کنم. غلامحسین اسماعیلی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جمع خبرنگاران در رابطه با پرونده خصوصی سازی ماشین تبریز اظهار کرد: این پرونده ارتباطی به خصوصی سازی ندارد و ناظر بر داد و ستد ارز خارج از شبکه و فعالیت بسیار گسترده در حوزه ارزی است و بابت آن دادگاه تشکیل و رای صادر شد. وی افزود: در خصوص سایر موضوعات در این پرونده از جمله موضوع خصوصی سازی اگر در هئیت داوری سازمان کل کشور تخلفی محرز شود، دستگاه قضایی به آن رسیدگی می‌کند. سخنگوی قوه قضاییه در ارتباط با پست‌های اخیر مهناز افشار در توئیتر گفت: آنچه که از طریق مرجع قضایی اتخاذ شود، ما اعلام می‌کنیم و تا امروز در رابطه با این فرد تصمیم خاصی گرفته نشده است. اسماعیلی در خصوص آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن بیان کرد: روی این پرونده هنوز کار تحقیقاتی انجام می‌شود و در نظر داریم تدابیر اتخاذ کنیم و جلساتی برگزار شده است تا بتوانیم در اولین فرصد و قبل از شروع مراحل رسیدگی، میزان اموال که از متهمان در توقیف از بین ذی نفعان پرونده تقسیم کنیم. وی در خصوص علت طولانی شدن روند رسیدگی با این پرونده گفت: این پرونده ابعاد گسترده‌ای دارد و از طرف دیگر میزان اموال شناسایی شده از متهمان در مقایسه با مطالبات شکات برابر نیست و کفاف بدهی‌ها را نمی‌کند.

نماینده مجلس: فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار نیست

رمضانعلی سبحانی‌فر در پاسخ به اینکه «آیا احتمال فیلتر شدن اینستاگرام وجود دارد»، به اعتمادآنلاین می‌گوید: بعید می‌دانم که فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار باشد. اینستاگرام یک رسانه است و شرایط این پیام‌رسان به گونه‌ای نیست که تخریب‌کننده باشد.

زنان اصلاح‌طلب ناراضی از نقش خود در دولت

از وعده‌هایی که اصلاح طلبان هنگام انتخابات ریاست جمهوری می‌دادند یکی هم این بود که با آمدن حسن روحانی و یا رأی دادن به لیست اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس تغییر محسوس در استفاده از زنان در سمت‌های دولتی را شاهد خواهیم بود؛ خواسته‌ای که گرچه خود برای یک زن که تربیت نسل را امری مهم‌تر از هر کار دیگری می‌بیند، بیراهه است، اما برای اصلاح طلبان مهم بود و آنچه را که اهمیت ندادن به زنان می‌نامیدند، از انتقادات جدی به دولت قبل قلمداد می‌کردند.حالا شش سال از دولت روحانی می‌گذرد. آیا آنان از وضعیت توجه به زنان راضی هستند؟ زهرا شجاعی فعال اصلاح طلب و رئیس امور مشارکت زنان ریاست‌جمهوری در دولت اصلاحات در گفت‌وگو با روزنامه آرمان می‌گوید: «جریانی که در انتخابات اخیر همواره مورد حمایت زنان جامعه به‌عنوان نیمی از جمعیت جامعه بوده به لایحه افزایش تعداد زنان جامعه تنها ۶۳ رأی می‌دهد که آن هم هنوز مشخص نیست آیا همگی از جریان اصلاحات بوده و یا خیر. نکته جالب اینکه انتخابات خانه احزاب نشان داد اصولگریان نسبت به اصلاح‌طلبان حمایت بیشتری از زنان انجام می‌دهند.این مسئله به‌خوبی نشان می‌دهد بین شعار‌های اصلاح‌طلبی و عمل اصلاح‌طلبان فاصله افتاده است.» او حتی اصلاح طلبان را به سوءاستفاده از شعار در مورد زنان برای جلب رأی آنانمتهم می‌کند: «رد لایحه افزایش تعداد زنان مجلس به‌خوبی نشان داد اصلاح‌طلبان هنگامی که به رأی زنان نیاز دارند دست کمک به‌سوی زنان دراز می‌کنند، اما هنگامی که باید درباره وضعیت زنان اقدامات مؤثری انجام بدهند و از سرمایه زنان در مدیریت جامعه استفاده کنند بی‌معرفتی کرده و از این کار خودداری می‌کنند.»در دورانی که وضعیت اقتصادی به هم ریخته و قیمت‌ها روزانه افزایش می‌یابد، صحبت از افزایش تعداد زنان در مجلس و پیگیری دغدغه‌های جنسیتی نشان دهنده فاصله اصلاح طلبان از مردم است؛ اما در کنار این نشان می‌دهد که دولت و مجلس اصلاح طلب حتی از جامه عمل پوشاندن به شعار‌های ساده سیاسی خود نیز ناتوان هستند.
اخبار روزانه:
* محسن فروزان، دروازه‌بان تیم تراکتورسازی تبریز به همراه همسرش به اتهام تبانی و شرط‌بندی، ۹ اردیبهشت توسط اطلاعات سپاه عاشورا در تهران بازداشت شد. به دنبال تبانی و دسیسه محسن فروزان در بازی سپیدرود و تراکتور و احراز تبانی در این دیدار، این بازیکن خاطی و همسرش به اتهام حضور فعال در شبکه شرط‌بندی بازی‌های فوتبال با حکم دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شدند.

* حجت‌الاسلام ذوالنوری گفت: پندار‌های غلط نسبت به حوزویان، عقده‌های اجتماعی، رگه‌های ضد انقلابی، مخالفت با اصل دین، نظام، انقلاب و روحانیت از یک سو و فشار رسانه‌های بیگانه و عملیات روانی در فضای مجازی از سوی دیگر سبب می‌شود برخی افراد شرور تحت تأثیر قرار گرفته و حادثه‌هایی از جنس حوادث شهید خلیلی و شهید قاسمی را رقم بزنند. نماینده مردم قم در مجلس افزود: در حادثه همدان، ضد انقلابی بودن، عقده‌ای بودن و شرارت شخص ضارب اثبات شده و هنگامی که این‌گونه تقابل‌ها با روحانیت صورت می‌گیرد، روحانیت به مسیر حقی که در حال پیمودن آن است، می‌بالد.
*
به گزارش روزنامه «اسرائیل هیوم»، رژیم صهیونیستی «هلن لو گال» سفیر فرانسه در این رژیم را در اعتراض به اظهارات «جرارد آرو» سفیر سابق فرانسه در آمریکا به وزارت خارجه احضار کرد. سفیر سابق فرانسه در آمریکا با بیان اینکه دولت صهیونیستی یک دولت آپارتاید است، در پاسخ به این پرسش که «وضعیت خاورمیانه را با توجه به مطرح شدن طرح صلح؛ چگونه ارزیابی می‌کنید؟» گفت: این طرح بسیار به چیزی که اسرائیلی‌ها می‌خواهند نزدیک است اما آیا محکوم به شکست است؟ باید بگویم ۹۹ درصد بله.
*
روزنامه «الاخبار» در گزارشی از نشست وزیران خارجه کشورهای عربی در امان برای بررسی پیامدهای تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی خبر داد و درباره پیشنهاد شگفت‌انگیز وزیر خارجه عربستان در این نشست می‌نویسد: «عادل الجبیر» در این نشست پیشنهادی بهت‌آور را مطرح و اعلام کرد عربستان موافق ایجاد کشوری واحد و پایان دادن به تشکیلات خودگردان در رام‌الله است
*
یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: مجلس در سال 92 با تصویب قانون نظام صنفی، مداخله دولت در بازار را کاهش داد و خودتنظیمی را به بازار و بخش خصوصی واگذار کرد. وی در ادامه به مردم توصیه کرد: در فضایی که تعدادی سودجو و دلال بدون کارشناسی قیمت‌ها را افزایش می‌دهند، از مردم تقاضا می‌شود خرید خودرو را عقب بیندازند تا شرایط خرید و فروش به روال عادی برگردد.
*
احمد صفری، عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره سهمیه‌بندی یا افزایش قیمت بنزین، گفت: همه این مسائل صحبت‌هایی است که در فضای مجازی مطرح می‌شود و هنوز، نه در مجلس و نه در دولت هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین یا سهمیه‌بندی آن اتخاذ نشده است و در نهایت هرگونه تصمیمی باید به تصویب مجلس برسد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: