logo
کد خبر: ۲۹۶۵۷
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵

به دنبال هیچ‌گونه اقدام نظامی علیه ایران نیستیم

سه منبع حاضر در نشست محرمانه وزیر خارجه آمریکا با رهبران نهادها و جوامع ایرانی‌ـ آمریکایی به پایگاه خبری آکسیوس گفته‌اند که مایک پمپئو در این جلسه پشت درهای بسته تأکید کرده است که دولت دونالد ترامپ به دنبال هیچ‌گونه اقدام نظامی در داخل ایران برای تغییر حکومت این کشور نیست. این منابع همچنین گفته‌اند که وزیر خارجه آمریکا در صحبت‌هایش تلاش کرده از گروه مجاهدین خلق (منافقین) که مورد اقبال و توجه جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ هستند، به طور کامل فاصله بگیرد. به گفته این منابع، پرسش عمده جلسه مذکور این بوده است که اگر تغییر حکومت از داخل اتفاق نیفتد چه خواهد شد؟ وزیر خارجه آمریکا گفته ما کاملاً محتاط هستیم که از زبان تغییر حکومت استفاده نکنیم. پمپئو گفته که مأموریت ما دادن فرصت به آنها، ایجاد آن و فراهم کردن حمایت انتقالی است. بهترین نفع برای ما این است که رهبران آنها (ایران) غیر انقلابی باشند. پمپئو همچنین مدعی شد که اگر دولت ترامپ در حوادث پس از انتخابات سال 2009 (فتنه 88) روی کار بود، خیلی متفاوت‌تر از دولت باراک اوباما اوضاع را مدیریت می‌کرد.

ایران در صدر کشور‌های پرداخت‌کننده یارانه سوخت

آژانس بین‌المللی انرژی، یارانه پرداختی انرژی در ایران را معادل 45/1 میلیارد دلار اعلام کرده که این میزان شامل 16/5 میلیارد دلار یارانه فراورده‌های نفتی، 12/3 میلیارد دلار یارانه برق و 16/3 میلیارد دلار یارانه گاز طبیعی بوده است. بر پایه این آمار، یارانه یادشده ۱۰ و ۴ دهم درصد از تولید ناخالص داخلی ایران را به خود اختصاص داده است. این مسئله ایران را در صدر کشور‌های پرداخت‌کننده یارانه مصرف سوخت‌های فسیلی قرار داده است. بر اساس ارقام اعلام شده در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، امسال دولت بیش از ۹۳۴ هزار میلیارد تومان تحت عنوان یارانه پنهان پرداخت می‌کند که این میزان تقریباً دو برابر رقم ۴۷۸ هزار میلیارد تومانی بودجه عمومی کل کشور است.

برخی اعراب برای فراموش کردن مسئله فلسطین عجله دارند

به گزارش المسیره، محمد عبدالسلام رئیس هیئت ملی یمن، در مذاکرات‌ حل بحران گفت: «ما معتقدیم که فلسطین به باری بر دوش بیشتر رژیم‌های عربی تبدیل شده است و آنها برای به فراموشی سپردن مسئله فلسطین بیشتر عجله می‌کنند.» عبدالسلام با انتقاد از درخواست کمک ابومازن، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از برخی رژیم‌های عربی که دست‌پرورده آمریکا هستند، گفت که راه‌حل به‌ دست ملت فلسطین است که باید مسئولانی شجاع داشته باشند که بتوانند ضمن برقراری آشتی، سلاح را به‌سوی دشمن نشانه بگیرند. رئیس هیئت ملی یمن گفت که دور، دور فلسطین است نه دور اسرائیل و ملت‌های عربی به ملت فلسطین خیانت نخواهند کرد.


خبر خوشی که رؤسای دانشگاه‌ها را شارژ کرد

خبر واریز بخشی از تخصیص مانده از سال ۹۷ از طرف خزانه به حساب دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سبب شد رؤسای دانشگاه‌ها دومین ماه سال را با خوشحالی آغاز کنند.این خبر نه تنها رؤسای دانشگاه بلکه دانشگاهیان و پژوهشگران را هم خوشحال کرد چرا که محققان دانشگاهی امیدوارند تا سهمی از این تخصیص‌های مانده از سال گذشته به پژوهش اختصاص یابد.

دوازده ساعت جدال با مرگ در قبر

چند روز قبل شخصی هراسان با پلیس تماس گرفت و از کشف بدن نیمه جان مردی ناشناس داخل یکی از قبر‌های قبرستانی در اطراف تهران خبر داد. مرد جوان بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و پس از بهبودی نسبی گفت: شب حادثه از محل کارم به خانه برمی‌گشتم. در کنار خیابان به انتظار ماشین ایستاده بودم که خودروی پژویی در مقابلم توقف کرد. خودرو به غیر از راننده دو سرنشین دیگر داشت که تصور کردم آن‌ها هم مسافرند. پس از طی مسافتی مرد جوانی که کنار من نشسته بود با تهدید چاقو از من خواست تا هر چه پول نقد دارم به او بدهم و کارت عابر بانکم را هم در اختیارشان قرار دهم. اما من مقاومت کردم و آن‌ها هم دست و پای من را با تهدید چاقو بستند و به شدت من را کتک زدند. از آنجا که خیلی کتکم زده بودند حالم خیلی بد بود. برای همین به‌ سمت خارج از تهران حرکت کردند. نمی‌دانم چقدر طول کشید تا خودرو را نگه داشته و مرا دست و پا بسته داخل گودالی انداختند که بعداً متوجه شدم قبر یک پیرمرد بوده که همان روز فوت کرده است

چین: همواره با تحریم‌های یکجانبه علیه ایران مخالفیم

وزارت خارجه چین در واکنش به گمانه‌زنی‌های رسانه‌‌ای درباره احتمال توقف صدور معافیت برای خرید نفت ایران توسط آمریکا اعلام کرد که پکن «همواره مخالف تحریم‌های یکجانبه علیه ایران است».به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین به تشدید گمانه‌زنی رسانه‌های آمریکایی درباره اینکه دولت «دونالد ترامپ» درصدد پایان دادن به معافیت‌های تحریمی به خریداران نفت ایران است، واکنش نشان داده و مخالفت پکن با تحریم‌های واشنگتن علیه تهران را تکرار کرده است.

پزشکان می‌خواهند تعرفه‌هایشان ۷۰ درصد افزایش پیدا کند؟

رئیس کل سازمان نظام پرستاری با انتقاد از درخواست پزشکان درباره افزایش ۷۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی، گفت: در شرایطی که حقوق کارگران افزایش ۳۰ تا ۳۵ درصدی داشته این افزایش تعرفه‌ها شلاقی بر پشت مردم است. اصغر دالوندی رئیس کل سازمان نظام پرستاری اظهار کرد: برای اینکه متوجه شویم افزایش تعرفه‌های پزشکی معقولانه بوده یا خیر؟ باید نگاهی به حداقل حقوق و دستمزد کنیم که یک شاخص اساسی در کشور است. زمانی که حداقل حقوق یک کارگر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و نسبت به سال گذشته‌اش بین ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش یافته چطور می‌توان توقع داشت تعرفه‌های پزشکی ۷۰ درصد افزایش پیدا کند؟

استیضاح ترامپ محتمل است

یک عضو بلندپایه مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید طبق گزارش نهایی بازرس «مولر»، برخی اتهامات علیه رئیس‌جمهوری آمریکا مطرح است که در صورت اثبات؛ دست کنگره برای استیضاح وی باز می‌شود.«جرالد نادلر» رئیس کمیسیون قضائی مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با «ان‌بی‌سی نیوز»، احتمال استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور را از بابت برخی اتهامات مطرح شده در گزارش رابرت مولر بازرس ویژه پرونده روسیه، رد نکرد.وی با تاکید بر اینکه کنگره باید پیش از هرگونه تصمیم‌گیری در این خصوص، پای صحبت مولر و «ویلیام بار» دادستان کل آمریکا بنشیند؛ گفت: برخی از اتهامات مطرح شده، قابل استیضاح است. به عنوان مثال چنانچه اتهام ممانعت از اجرای قانون تأیید شود؛ می‌توان به استیضاح متوسل شد.

دعوای دختران ناتنی صدام بالا گرفت

دختران ناتنی صدام حسین، یک بار دیگر به جان هم افتاده و شبکه‌های اجتماعی را صحنه دعوای خود کردند. به گزارش اعتمادآنلاین، بعد از آنکه نانا که خود را دختر صدام حسین می‌داند با قرار دادن پرچم اسرائیل در مقابل خود، دختر و همسر اول صدام حسین را به دست داشتن در کشتن مادرش متهم کرد، رغد صدام حسین نیز با کمک بیانیه رئیس عشیره‌اش، نسب این زن را به پدرش انکار کرد. به نوشته رسانه‌ها این زن که در آلمان اقامت دارد در واکنش به اعلامیه عشیره صدام حسین مبنی بر عدم انتسابش به صدام تأکید کرد هیچ کس نمی‌تواند منکر نسبتم با پدرم شود. من همه آن‌ها را به دادگاه خواهم کشاند. او با متهم کردن خواهر ناتنی‌اش، رغد صدام حسین به موج‌آفرینی تبلیغاتی علیه خواسته‌هایش گفت: همه رغد را می‌شناسند و می‌دانند که او چه دروغگوی بزرگ و جاه‌طلبی است. در مقابل رغد صدام حسین هم در بیانیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد تأکید کرد فردی که خود نانا معرفی می‌کرد دختر صدام حسین نیست و با سخنان و مواضعش از جمله بر افراشتن پرچم اسرائیل حقیقت خویش را به همگان نشان داد. از سوی دیگر، نانا هم ادعا می‌کند رغد صدام حسین به همراه حسین کامل همسرش و ساجده خیرالله، همسر اول صدام حسین روز ۱۶ جولای ۱۹۹۵ مادرش را کشته‌اند و او اسناد و مدارکی دال بر این امر و نیز نسبتش با صدام حسین در اختیار دارد و شخص صدام حسین او را از بیم سوءقصد به جانش به سوئیس فرستاد.

ثبت ركورد ۲۸۰ میلیونی صلوات جهت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج)

همزمان با ایام ولادت با سعادت حضرت ولیعصر (عج)، مخاطبان تلویزیون با اهدای میلیون‌ها صلوات به نیت سلامتی و تعجیل در ظهور آن حضرت با ثبت رکوردی بی‌سابقه، بزرگترین ختم جمعی صلوات را خلق کردند.بر این اساس، با پایان این پویش در شام ولادت امام زمان (عج) و در طول ۵ روز برگزاری این طرح، بیش از یکصد هزار کاربر و مخاطب تلویزیون بیش از ۲۸۰ میلیون صلوات را در سامانه آنلاین این پویش ثبت کرده و با ختم صلوات‌ها عضو این پویش شدند.

تداوم رانت‌خواری با تخصیص دلار دولتی

حسن عابدی جعفری، وزیر پیشین بازرگانی گفت: سیاست تخصیص دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی به کالا‌های اساسی همچنان تصمیم درستی است، اما باید از زمان ثبت سفارش تا زمانی که کالا به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد نظارت دقیق و مدونی برای جلوگیری از رانت و فساد از سوی مسئولان صورت گیرد. متأسفانه امروزه برخی از سیستم‌هایی که می‌توانستند به کنترل تأمین و توزیع کالا در کشور کمک کنند منحل شده‌اند، مانند مجموعه تأمین، تهیه و توزیع کالا در زمان جنگ که کارآمدی قابل توجهی داشت و جلوی رانت‌خواری را در کشور می‌گرفت.

تولید و تکثیر ۲هزار دام با خصوصیات ژنتیکی خوب

رئیس پژوهشگاه رویان با بیان اینکه قرار است محققان پژوهشکده زیست فناوری در قالب یک شرکت دانش بنیان فعالیت کنند، گفت: آنها درصدد هستند تا ۲هزار دام با ویژگی های ژنتیک خوب تولید کنند.دکتر عبدالحسین شاهوردی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص برنامه‌های پژوهشگاه رویان برای شبیه سازی حیوانات و تکثیر حیوانات با ژنتیک خاص اظهار کرد: همکاران در پژوهشکده بیوتکنولوژی اصفهان همواره این موضوع شبیه سازی را پیگیر هستند و تجربیاتی در این زمینه دارند.وی با بیان اینکه در حال حاضر این پژوهشکده در صدد است که تجربیات خود را در قالب یک شرکت دانش بنیان ارائه کند، بیان کرد: در حال حاضر تکنولوژی و دانشی که برای شبیه سازی در این پژوهشکده زیست فناوری به دست آمده در خدمت صنعت دامپروری کشور قرار گرفته است.رئیس پژوهشگاه رویان افزود: دانش تولید مثل، همانند سازی و تکثیر حیوانات با پتانسیل ژنتیکی خوب مانند شیرآوری بالا، توانمندی خاص مانند دوقلوزایی در این پژوهشکده مورد توجه قرار گرفته که منجر به تکثیر حیواناتی نیز شده است.

گروه نزدیک به داعش تهدید به آتش زدن کلیسا کرد

گروه «المنتصر» وابسته به گروه تروریستی داعش تصاویری از آتش گرفتن کلیسای نوتردام پاریس را منتشر کرد و زیر آن نوشت «منتظر بعدی باشید.» نهاد اطلاعاتی «سایت» که سازمانی ضد تروریستی بوده و گزارش تهدیدات احتمالی را منتشر می‌کند اعلام کرد، این تهدید نشان از آن دارد که آن‌ها کلیسای جامع شهر پاریس را هدف قرار داده و اعلام این موضوع که «منتظر بعدی باشید» احتمالا اشاره به حمله به کلیسا‌های دیگر باشد.

تعویق برگزیت خسارت مالی برای پارلمان اروپا دارد

روزنامه بیلد ام زونتاگ در گزارشی آورده است: تعویق برگزیت نه تنها دولت انگلیس بلکه اتحادیه اروپا را نیز با خسارت مالی مواجه کرده است.این روزنامه آلمانی در ادامه نوشته است: بر اساس تخمین‌های انجام شده خسارت مالی تعویق برگزیت بر پارلمان اروپا حدود ۲۱ میلیارد یورو برآورد شده است. هر بار تعویق برگزیت خسارت‌های مالی را برای دولت انگلیس و نهادهای اروپایی در بر دارد.بیلد ام زونتاگ همچنین آورده است: دولت انگلیس بخصوص «ترزا می» نخست وزیر این کشور به لحاظ عدم تحقق برگزیت تحت فشارهای داخلی و خارجی بوده که همه اینها پیامدهای منفی را برای اقتصاد جامعه اروپایی به همراه دارد.گفتنی است پیشتر قرار بود که انگلیس تا پایان ماه مارس اتحادیه اروپا را ترک کند، اما این امر هنوز محقق نشده است.

فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بازی‌ها را مهندسی می‌کنند

زنوزی، مالک تراکتورسازی تبریز گفت: درباره اتفاقات دوهفته اخیر درباره تراکتورسازی، این سؤال را باید فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ جواب دهند، مگر مهندسی را من می‌کنم که جواب این سؤال را بدهم. آقای تاج! واقعا اگر خسته شدید، بروید تا این فوتبال راحت شود؛ شما به اندازه کافی خدمت کردید. رفتن این آقایان باعث اصلاح فوتبال می‌شود. به جای اینکه بازیکنی که قمار و شرط بندی کرده را محروم و به قوه قضاییه معرفی کنند برایش مجوز بازی صادر می‌کنند؛ آیا اعتبار و آبروی محسن فروزان از تیم تراکتورسازی بیشتر است؟! چرا از جیب ۸۰ میلیون ایرانی برای استقلال و پرسپولیس هزینه می‌کنند؟ مگر کل جمعیت ایران هوادار این دو تیم تهرانی هستند؟ فروزان قبل از اینکه از من شکایت کند، بگوید چطور مقابل سپیدرود گل خورد؟ یا زمانی که در جم بود به چه شکل از سپیدرود گل دریافت کرد؟ و چرا در دیدار‌های مقابل سپیدرود گل‌های مشکوک می‌خورد؟

ادامه واردات لاستیک با ارز ۴۲۰۰ تومانی

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: لاستیک کامیون فعلا جزء کالاهای اساسی طبقه بندی شده است و فعلا واردات آن با ارز ۴۲۰۰ تومانی ادامه دارد.در همین ارتباط، محسن حاج اسماعیلی، مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره اینکه آیا ارز ۴۲۰۰ تومانی از زنجیره واردات لاستیک حذف می‌شود یا خیر؟ اظهار داشت: واردات لاستیک اگرچه بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است، اما از زمانی که مشکل توزیع آن ایجاد شده، برای آنکه بتوانیم کاری کنیم که تایر خودروهای باری و مسافری سنگین جاده‌ای به دست مصرف کننده اصلی برسد، توزیع آن به سازمان راهداری واگذار شد.
توهین نژادپرستانه به انصاری فرد در انگلیس

روزنامه گاردین انگلیس روز شنبه در گیر و دار دامنه دار شدن حملات نژاد پرستانه علیه بازیکنان فوتبال شاغل در لیگ برتر جزیره، در گزارشی به تعدادی از تجربه های ملموس هوادارانی اشاره کرد که با چشم های خود شاهد چنین صحنه هایی بوده اند. در این گزارش، در نهایت تعجب به نام «کریم انصاری فرد» مهاجم ملی پوش باشگاه ناتینگهام فارست انگلیس بر می خوریم. در بخشی از این گزارش ناراحت کننده به نقل از یک هوادار تیم فارست آمده است: در جریان دیدار ناتینگهام فارست و استون ویلا در این فصل، زمانی که انصاری فرد مهاجم ایرانی تیم ما به عنوان بازیکن جانشین وارد زمین شد، مردی را دیدم که به صدای بلند از الفاظی ناخوشایند و نیش دار علیه او استفاده می کند؛ آن مرد که ظاهرا روی صحبتش با سرمربی بود، داد زد: «تو نمی توانی با یک پاکی (کلمه ای توهین آمیز و نژاد پرستانه برای خطاب کردن فردی از خاورمیانه)، آن جلو کاری از پیش ببری و گل بزنی.» و این در حالی بود که آن مرد اطرافش را برای گرفتن تأیید از سوی سایر هواداران نگاه می کرد که خوشبختانه هیچ موردی پیدا نکرد.

کاهش ۲۰درصدی هزینه سفرعتبات

مرتضی آقایی در مورد صدور ویزای رایگان برای زائران عتبات عالیات عراق به خبرنگار مهر گفت: ۴۸۶ هزار تومان مبلغی بود که برای صدور ویزا از زائران دریافت می‌شد که با رایگان شدن آن، این مبلغ از هزینه سفر زائران کم شده است.مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت افزود: به همین دلیل ۲۰ درصد از هزینه اعزام زمینی عتبات و ۱۵ درصد از هزینه اعزام هوایی کاهش پیدا کرده است.آقایی با اشاره به اینکه رایگان شدن صدور ویزا برای زائران عتبات باعث رونق این سفرها شده است، گفت: با توجه به اینکه در ایام اعیاد شعبانیه هستیم، به همین دلیل شاهد افزایش سفرهای زائران به عتبات عالیات بوده ایم به طوری که میزان اعزام‌ها نسبت به ایام نوروز هم بیشتر بوده است.

انصارالله: رژیم‌های عربی برای حذف مسأله فلسطین عجله دارند

«محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن تاکید کرد: ما معتقدیم که فلسطین تبدیل به باری بر دوش بسیاری از رژیم‌های عربی شده است و آنها بیشتر از دشمن برای حذف مساله فلسطین عجله دارند.وی افزود: راه حل در دستان مردم فلسطین است که مستحق یک رهبر شجاع هستند تا آشتی داخلی را به جریان اندازد و بار دیگر تفنگ به دست گیرد.سخنگوی انصارالله در ادامه گفت: نباید بر رژیم‌ها و نظامی‌هایی که برای ملت‌هایشان هیچ خیری نداشته و از آمریکا پیروی می‌کنند حساب کرد. حق تنها با توکل بر خدا و اعتماد به ملت‌ها گرفته می‌شود.عبدالسلام تاکید کرد که ملت‌های عربی مردم فلسطین را رها نخواهند کرد و زمام امور چه در گذشته، حال و آینده در اختیار مردم فلسطین است.

هپاتیت B، كشنده‌تر از مالاریا

هپاتیت B بیماری مزمنی است که اگرچه تعداد قربانیان آن بیش از مالاریاست اما کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد."پیتر ریویل" از موسسه "دوهرتی" بیمارستان ملبورن استرالیا گفت: به رغم خسارت‌های اقتصادی و تلفات ناشی از هپاتیت مزمن B تحقیقات در رابطه با این بیماری کمتر مورد توجه قرار می گیرد و بودجه کافی به آن اختصاص داده نمی‌شود.بر اثر هپاتیت B کبد آسیب دیده و به نوعی سرطان کشنده منجر می‌شود. درمانی برای مقابله با این بیماری وجود ندارد اما تاثیر داروهای ضد ویروسی به منظور مقابله با علائم این بیماری مورد تایید قرار گرفته‌ است.بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) از دهه ۱۹۷۰ آزمایش تشخیصی هپاتیت مزمن B و واکسنی با اثربخشی ۹۵ درصدی از اوایل دهه ۱۹۸۰ در دسترس قرار گرفته‌ است. با این وجود در سال ۲۰۱۷ حدود ۹۰۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به این نوع هپاتیت جان خود را از دست دادند که دو برابر رقم قربانیان مالاریا بوده‌ است.

ایران آماده تامین نیازهای نفت و گاز پاکستان است

رئیس جمهور درنشست مشترک مطبوعاتی با نخست وزیر پاکستان با تاکید بر اینکه گام جدیدی در روابط دو کشور برداشته شده است ، اظهارداشت : تهران و اسلام آباد مصمم به توسعه همکاری های همه جانبه خود هستند.حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در نشست خبری مشترک با عمران خان نخست وزیر پاکستان که پس از مذاکرات مشترک هیات های عالیرتبه و امضای یک سند همکاری میان دو کشور برگزار شد، گفت: ایران و پاکستان برای مبارزه با تروریسم در مرزهای خود نیروی واکنش سریع مشترک تشکیل می دهند.وی ادامه داد: ایران آماده تامین نیازهای نفت و گاز پاکستان است. برای تقویت صادرات و واردات ایران و پاکستان ، کمیته تهاتر تشکیل می شود.

خبری که استقلالی‌ها را خوشحال کرد

غفوری و همام بدون هیچ مشکلی در تمرین اخیر گروهی آبی پوشان حضور یافتند تا مشخص شود مشکلی بابت حضور در ترکیب این تیم ندارند و در صورتی که شفر نسبت به استفاده از آنها احساس نیاز کند، محدودیتی در این زمینه ندارد.همچنین بازگشت فرشید باقری به اردوی این تیم بعد از طی کردن دوران محرومیت، اتفاق خوب دیگری برای آبی پوشان است.

مردی که جیب ۲۰۰ نفر را خالی کرد

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از دستگیری سارق اسکیمری با بیش از ۲۰۰ شاکی و مالباخته خبر داد.سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی وصول شکایات مشابه به پلیس فتا تهران بزرگ مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب افراد، پرونده‌ای در این خصوص در این پلیس تشکیل و اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری متهم یا متهمین در دستور کار کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ قرار گرفت.در بررسی شکایات و اظهارات شکات مشخص شد فردی تحت پوشش دست فروشی و دوره گردی (با استفاده از یک دستگاه وانت)، اقدام به گرفتن کارت‌های بانکی شهروندان کرده و در یک فرصت مناسب اقدام به کپی کردن کارت‌های بانکی و نهایتاً برداشت غیرمجاز از حساب افراد نموده است.

روایت پوزخند یک آقازاده به همسر داغدیده

پنجمین جلسه محاکمه مدیران برخی از مؤسسات مالی و اعتباری در شعبه چهارم دادگاه‌های ویژه به رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی آغاز شد.بنابراین گزارش قاضی صلواتی در این جلسه پس از اظهارات مقدماتی نماینده دادستان در خصوص دفاعیات امیرحسین آزاد سرپرست مؤسسه البرز ایرانیان، از همسر حامد کرمی سرپرست یکی از شعب این مؤسسه در شهر کرج که توسط معترضین به قتل رسیده است خواست تا در جایگاه قرار گیرد و توضیحاتی در خصوص نحوه قتل همسرش بیان کند.وی در ادامه افزود: امیرحسین آزاد می‌گفت "ما در قدمهای آخر اخذ مجوز هستیم"؛ این ماجرا تا سال ۹۵ ادامه پیدا کرد تا اینکه جلسه‌ای برگزار کردند، اول پدرشان و بعد خودشان سخنرانی کردند که باید مجوز را کسب کنیم و برای آن نیاز به مقدار معینی سرمایه داریم که باید با جذب سپرده تأمین شود.همسر حامد کرمی با بیان اینکه "امروز سالگرد به قتل رسیدن همسر من است"، افزود: من شاکی اصلی این پرونده هستم و تا آخر پای آن ایستاده‌ام. امیرحسین آزاد را در دادگاه پولی و بانکی دیدم و گفتم که "همسر من که دوست تو بوده مرده، پس تو چرا زنده‌ای؟ " که در پاسخ به من گفت "تو دوست ۱۵ روزه او بودی و من دوست ۱۵ ساله او هستم" و من نیز به او پاسخ دادم که "من که دوست ۱۵ روزه او هستم در این دو سال جزجگر زده‌ام، پس تو چرا زنده‌ای؟ " که به من پوزخند زد و گفت "مگر من او را کشتم".

طرح اصلاح قانون بانک مرکزی به مجلس رسید

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح اصلاح قانون بانک مرکزی به مجلس رسیده و همچنین لایحه اصلاحیه قانون بانکداری اسلامی نیز طی دو هفته آینده به صحن اصلی مجلس خواهد رسید.محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه مراسم افتتاح نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان در مشهد گفت: دو سال کار کارشناسی بر روی طرح اصلاح قانون بانکداری توسط اعضای کمیسیون اقتصادی انجام شده است.

تعداد سرلشکرهای نیروهای مسلح ایران به ۱۴ نفر رسید

گذشته فرماندهی کل قوا در حکم انتصاب سردار پاسدار حسین سلامی به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به او درجه سرلشکری اعطا کردند.با این ارتقاء درجه، تعداد سرلشکرهای نیروهای مسلح کشورمان به ۱۴ نفر رسید.پیش از این امیر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، سردار محمد حسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار مصطفی ایزدی معاون امور راهبردی و اشراف فرماندهی کل قوا در ستاد کل نیروهای مسلح، سردار محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیة الله (عج)، سردار غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص)، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، سردار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا، سردار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، امیر علی شهبازی رئیس گروه مشاوران‌ نظامی‌ فرمانده کل قوا، امیر عطاالله صالحی جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سید حسن فیروزآبادی مشاور عالی نظامی فرماندهی کل قوا و امیر حسین حسنی سعدی جانشین فرماندهی قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) از سوی آیت‌الله سید علی خامنه‌ای فرماندهی معظم کل قوا به درجه‌ی سرلشکری نائل شده‌اند.

میزان افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری

بر اساس ابلاغیه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، حقوق تمامی بازنشستگان کشوری و لشکری در گام اول ۱۸ درصد افزایش می‌یابد.بررسی آیین‌نامه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، حقوق افراد بازنشسته، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در سال جاری ۱۸ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش می‌یابد. ضمن اینکه حداقل افزایش حقوق نسبت به سال ۹۷ از مبلغ ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال کمتر نخواهد بود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: