به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۶۴۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
اسدالله بادامچیان:
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت منتظران برای ایجاد زمینه های یک حکومت عدل جهانی آن هم با شیوه امامت باید کار کنند تا ایشان ظهورشان نزدیک شود.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت منتظران برای ایجاد زمینه های یک حکومت عدل جهانی آن هم با شیوه امامت باید کار کنند تا ایشان ظهورشان نزدیک شود.

دکتر اسدالله بادامچیان با اشاره به خاطره جمعی از یاران مؤتلفه اسلامی گفت: در اواخر سال 1341 وقتی دوستان در روز جمعه در خدمت امام بودند. امام فرمودند:" که امروز روز جمعه است. همه ما همیشه دور هم جمع می شویم یادی از مولا می کنیم و به او سلامی می دهیم و زیارت می کنیم. دعا می کنیم که زودتر خداوند فرج ایشان را برساند، ندبه می خوانیم و عجل علی ظهورک را مدام زمزمه می کنیم. همه این ها خوب است هر نوع ارتباطی با مولایمان بسیار مفید است، اما آنچه مهم است این است که ما باید منتظر باشیم و منتظر یعنی دیده به ره.کسی که انتظار می کشد که عزیزش و محبوبش از سفر بیاید برایش همه زمینه ها را آماده می کند. ما می گوییم منتظر هستیم، اما وقتی که روز جمعه تمام می شود همه چی در نظر ما فراموش می شود و یادمان می رود که منتظر هستیم در حالی که منتظر باید همیشه در حال کار باشد، زمینه های مقدمات مهمان اش را فراهم کند."وامام در ادامه فرمودند: " آیا شما فکر می کنید با میلیون ها منتظر، بدون تشکیلات و بدون هیچ انسجامی امام زمان ظهور خواهد کرد؟ای منتظران جمع شوید همه همه باهم کار کنید و زمینه مقدمات ظهور را از نظر جهانی آماده کنید و در محضر مولایتان بگویید، که زمان برای تشریف فرمایی شما آمده است پس عجل علی ظهورک .

وی افزود: نگاه امام را در این خاطره در همه مسائل و نسبت به امام زمان می توان دید. نشان می دهد که امام زمان به این شکل فعلی ظهور نخواهند کرد. باید مردم منتظر، برای ایجاد زمینه های یک حکومت عدل جهانی آن هم با شیوه امامت باید کار کنند تا ایشان ظهورشان نزدیک شود.این مطالب و بینش امام برای سال 1341 می باشد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: متاسفانه عدل و عدالت که یکی از اصول دین و مذهب ما می باشد بسیار مظلوم واقع شده، عدالتی که غرب در نظام سرمایه داری تعریف می کند، اسمش دیگر عدالت نیست ظلم است. چرا که یک طرف قشر سرمایه دار هستند یک طرف هم قشر فقر و بی سرمایه و رابطه این دو را سرمایه تعریف می کند. آن کسی که سرمایه دارد، دارای امکانات و حقوق بیشتری می باشد .آن کسی هم که فقیر است از این امکانات محروم می باشد. در نتیجه نظام لیبرال و رادیکال غرب به دور از هر گونه عدالتی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم عدالت و آن منش عدالت گرایانه را از منظر امام تعریف کنیم، باید بگوییم عدل اسلامی همان عدل و عدالتی که حضرت علی در همه موارد واعمالشان آن را مد نظر داشتند.مبنای عدالت در اسلام یک معنای عظیمی دارد. اندیشمندی مثل امام را که خودشان ولی فقیه عادل هستند و می خواستند عدالت را در همه انقلاب اسلامی در دوران حکومتش به کار ببرند . بینش سیاسی امام خمینی رحمت الله علیه همواره در زندگیشان این بود که بتوانند عدالت را در کشور و در نهایت در جهان تا زمان تشریف فرمایی امام زمان پایه گذاریی کنند.

برچسب ها: بادامچیان
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: