به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
حسن لاسجردی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت:بیانیه انقلاب اسلامی ترسیم چشم اندازی برای برداشتن گام های آتی در کشور است.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت:بیانیه انقلاب اسلامی ترسیم چشم اندازی برای برداشتن گام های آتی در کشور است.

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،‌ همزمان با جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب در بیانیه‌ای محور‌های اساسی گام دوم انقلاب را در بخش‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تشریح کردند. با انتشار این بیانیه بسیاری از کارشناسان تحلیل‌ها و راهکار‌های عملیاتی شدن آن را مورد بحث و بررسی قرار دادند و در حوزه‌های مختلف اصول معرفی شده در آن را تبیین کردند. با توجه به اینکه سیاست خارجی یکی از حوزه‌های مهم در عرصه تصمیم گیری‌های کلان کشور است در این بیانیه هم اصول مهم آن تعریف شده بود و در همین راستا گفت‌وگویی با حسن لاسجردی کارشناس مسائل سیاسی داشته ایم که در ادامه می‌خوانید.

حسن لاسجردی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: نکته مهمی در این رابطه وجود دارد مبنی بر اینکه بیانیه گام دوم چه پیامی را به جامعه می‌رساند؟ در نتیجه این اظهارات در نگاه برخی این چنین تفسیر شده است که حرف جدیدی ندارد بلکه مسائل و مطالبات جامعه را با ادبیات جدید نوشته شده است.

وی افزود: درصورتی که بیانیه گام دوم در چهل سالگی انقلاب یعنی زمان بالندگی جمهوری اسلامی صادر شده است به همین خاطر بیانیه پیام مهمی دارد مبنی بر اینکه مرحله جدید انقلاب را طوری مدیریت کنیم که همچنان بر اصول ۴۰ ساله اول و به باور و بنیان‌های اعتقادی، استقلال و نیروی جوان متکی باشیم.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه همانطور که در بیانیه انقلاب آمده است، باید تحولی در بحث جوانان، سیاست خارجه، خودکفایی، استقلال و حفظ شعار‌های اصیل انقلاب داشته باشیم، اظهار کرد: به نظر می‌رسد اولین مسئله‌ای که باید بیشتر تبیین شود، این است که بیانیه حرف‌های تکرار شده در قالبی نو بوده یا حرف جدیدی داشته است، که به نظر من بیانیه بنیان جدیدی برای آغاز دور دوم انقلاب محسوب می‌شود.

لاسجردی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب مسئولیت ریل‌گذاری، راهبری و طراحی افق‌های آینده نظام را بر عهده دارد و به نظر می‌رسد ایشان تلاش کرده‌اند بر اساس تجربه‌های عینی و نظری ترسیمی از چشم‌اندازها، رویدادها، رویش‌ها و ریزش‌های انقلاب بر دوره بعد داشته باشند تا بتوانند دهه بعد را با انرژی بیشتری مدیریت کنند.

برچسب ها: حسن لاسجردی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: