logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۵۲۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
اخبار 24 ساعت گذشته:

واکنش ایران به تقلاهای روس‌ها و ترک‌ها
در جریان برگزاری نشست سوچی با حضور روحانی، روس‌ها ادعا کرده‌اند 99 درصد منطقه ادلب در اختیار جبهه النصره قرار دارد و النصره جزء گروه‌های معارض نیست! در همین حال، ارتش سوریه درصدد ورود به این منطقه برای پاکسازی کامل است. این در حالی است که مقامات روسیه و ترکیه برای ایجاد منطقه حائل در ادلب رایزنی می‌کنند؛ اما ایران تاکنون موافقتی در این باره نداشته و درخواست افزایش سطح همکاری‌ها در مباحث بانکی، مبارزه با تروریسم و... را در نشست سوچی مطرح کرده که مورد موافقت قرار نگرفته است. در بندی از بیانیه پایانی آمده است، طرفین درباره همکاری‌های آتی تجاری و موضوعات دیگر با هم گفت‌وگو کردند. همچنین در این نشست با افزوده شدن عراق و لبنان به ائتلاف ایران‌، ترکیه‌، سوریه و روسیه موافقت شده است تا آنان به عنوان عضو ناظر فعال شوند.

طلبکاری به جای عذرخواهی!
به تازگی حدود 40 نفر از اعضای فراکسیون امید با رئیس دولت اصلاحات ملاقات کرده‌اند و این در حالی است که فراکسیون مذکور بنابر اعلام گردانندگان آن، بالغ بر 130 نفر عضو دارد. به عبارت دیگر، حدود 80 تا 90 نفر از اعضا در این ملاقات شرکت نکرده‌اند. خاتمی در این دیدار به جای عذرخواهی درباره وعده‌های اقتصادی فریبنده و بزک آمریکا از سوی طیف متبوع وی که به گرانی بی‌سابقه در قبل از برجام منتهی شده، گفته است: «ما در موقعیت فوق‌العاده سختی قرار داریم و باید به ریشه بحران‌ها توجه کرد. نتیجه این وضعیت افزایش بی‌اعتمادی مردم به نظام و تبدیل این بی‌اعتمادی به ناامیدی است. وضعیت کنونی نتیجه برخی سیاست‌ها و جهت‌گیری‌ها است که باید اصلاح شود.» وی افزوده است: «دیگر خیلی سخت است که به مردم بگوییم بیایید رأی بدهید. آیا فکر می‌کنید در دور آینده انتخابات به حرف من و شما، مردم پای صندوق‌ها خواهند آمد؟ بعید می‌دانم مگر اینکه در یک سال آینده تحولی رخ دهد

لایحه بودجه سالِ ۹۸ ایراد شرعی و قانونی دارد
عباسعلی کدخدایی از وجود ایراد شرعی و قانونی در حدود هشت بند از لایحه بودجه 98 و ادامه بررسی این لایحه در جلسات فوق‌العاده این شورا خبر داد. سخنگوی شورای نگهبان گفت: طبعاً لایحه بودجه هر سال اشکالات متعارف دارد که این‌گونه اشکالات در نظر گرفته شده است. در بررسی‌های که تاکنون داشتیم، با شماری از اشکالات مغایر با قانون اساسی و شرع مقدس مواجه شدیم و در برخی موارد نیز ابهام دارد که به مجلس ارسال خواهیم کرد. وی درباره محتوای ایراد‌های این لایحه نیز اظهار داشت: هنوز برخی از این ایراد‌ها قطعی نشده است، اما به عنوان نمونه مغایرت‌هایی با برنامه ششم و سیاست‌های کلی دارد. کدخدایی همچنین درباره عملیاتی نبودن بودجه به منزله یکی از آسیب‌های جدی در نظام بودجه‌ریزی کشور گفت: این اشکال جدی است و شفاف نبودن در برخی از بند‌های بودجه به چشم می‌خورد.

رژیم صهیونیستی در سردرگمی
«
اودی دیکل» سرتیپ نیروهای ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی و مدیر اجرایی آکادمی مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با انتشار مقاله‌ای در روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» از ضعف و سردرگمی تل‌آویو خبر داد و نوشت: «در سایه تغییرات منطقه‌ای و بین‌المللی که به وقوع پیوسته، در حال حاضر اسرائیل به تنهایی در برابر دو چالش اساسی شامل مناقشه اسرائیلی فلسطینی و تقویت نفوذ ایران در جبهه شمالی خود قرار گرفته است. در این زمینه طرح موسوم به معامله قرن ترامپ نمی‌تواند تأثیرات قابل توجهی برای ما داشته باشد و شاهد یک بلاتکلیفی در این زمینه هستیم.» وی همچنین با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی هیچ راهکاری برای جلوگیری از تقویت نفوذ ایران در سوریه در اختیار ندارد، از وخیم‌تر شدن اوضاع برای این رژیم در آینده خبر داد.

تکفیری‌ها به دنبال تخریب مرقد پیامبر(ص) هستند
سید عبدالملک‌الحوثی، رهبر جنبش انصارالله در سخنانی با اشاره به تفکرات انحرافی تکفیری‌ها، تأکید کرد: تکفیری‌ها می‌خواهند بارگاه مطهر حضرت پیامبر اکرم(ص) را تخریب کنند. آنها نسبت به حضرت امام علی‌(ع) کینه‌ورزی دارند و در مدارس دینی خود، کینه‌توزی اهل بیت(ع) را ترویج می‌کنند. وی تأکید کرد: تکفیری‌ها کینه‌ورزی و قساوت را آموزش می‌دهند و هر کس دوستداری به اهل بیت(ع) را ابراز می‌دارد، با او مقابله می‌کنند. تکفیری‌ها کسانی را که با آنها هم‌عقیده نیستند، به کفر و شرک متهم می‌کنند. آنها حتی به کودکان رحم نمی‌کنند و کودکان دیگران را کودکان مشرکان دانسته و قتل آنها را با پدران‌شان جایز می‌دانند.

مورد عجیب یک مفسد اقتصادی زن

در جریان اولین جلسه رسیدگی به اتهام مدیر عامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ متهم دیگر در یکی از شعب دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان اقتصادی نام یک خانم شنیده شد؛ مرجان شیخ الاسلامی آل آقا. نگاهی به سابقه سیاسی او دگردیسی و چند زیست بودن این زن را نشان می‌دهد، به همین نسبت هم تصاویر متفاوت و متضادی از او در فضای مجازی موجود است؛ با مقنعه و چادر و محجبه، با مانتو و بعد بدون حجاب در خارج از کشور! او در انتخابات مجلس ششم به عنوان عضو جبهه مشارکت و عضو تحریریه روزنامه صبح امروز به مدیرمسئولی سعید حجاریان کاندیدا شد. در مجلس هشتم ادعا کرد که تاکنون سیاسی نبوده و نسبتی با اصلاح طلبان ندارد و با عنوان اصولگرا کاندیدا شد. او مدیرعامل اسبق خبرگزاری میراث فرهنگی است. در دوران خاتمی خود را اصلاح طلب نشان می‌داد و با روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد به سمت اصولگرایان چرخید! او همزمان توانست در شرکت‌های نفتی هم ورود کرده و طرف عقد قرارداد‌ها قرار بگیرد. او مرداد ۹۶ از ایران به ترکیه فرار کرد و با آنچه از ایران دزدیده بود، شرکت‌هایی در ترکیه خرید. او سپس سرمایه و زندگی‌اش را از ترکیه به کانادا منتقل کرد. او اکنون همسر مهدی خلجی کارمند مؤسسه مطالعاتی انستیتو واشنگتن و از حامیان تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. نکته جالب توجه آنکه روشن نیست درون گروه‌های اپوزیسیون چه خبر است و چه اختلافاتی بروز کرده که این اطلاعات به بیرون درز کرده است.

واحدی؛ از کروبی تا پهلوی!

رئیس دفتر و مشاور مهدی کروبی که طی سال‌های ۷۹ تا ۸۸ به مدت ۹ سال سردبیری روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد را برعهده داشت، اعلام آمادگی کرد که در کنار رضا پهلوی برای مبارزه با جمهوری اسلامی بایستد. سید مجتبی واحدی که دو روز قبل از انتخابات ۸۸ ایران را ترک کرد، مسیر ضدیت با نظام و ولایت فقیه و احکام اسلام را خیلی به سرعت در رسانه‌های مخالف نظام طی کرد و حالا هم به صراحت گفته که برای آزادی ایران حاضر است کنار رضا پهلوی بایستد. توضیح او در مورد این موضع گیری سؤال‌برانگیز هم جالب توجه است. او در واکنش به اعتراضات علیه این موضعش می‌نویسد: «نه تشویق‌ها هیجان زده‌ام می‌کند نه با توهین از میدان‌به در می‌روم. همچنان می‌گویم به عنوان یک ایرانی برای بازپسگیری ایران از «قوم‌ِایران‌ستیز» در کنار رضا پهلوی و هرکس که حمایت بخشی از ملت ایران را با خود دارد خواهم‌ایستاد. نامه انتقادی به آقای پهلوی هم آماده انتشار است» نکته جالب توجه آنکه او اولاً در کنار کسی که صرفاً به سبب خویشاوندی با دیکتاتور مخلوع ایران مطرح شده، می‌ایستد برای آنچه آزادی ایران می‌نامد. اگر در ایران آزادی نبود که الان همین رضا پهلوی به دلیل پسر شاه بودن، شاه ایران بود! از سویی شرط «هر کس که حمایت بخشی از ملت ایران را با خود دارد» نشان می‌دهد که هدف کاملاً وسیله را برایشان توجیه می‌کند؛ رضا پهلوی باشد یا نتانیاهو یا ترامپ یا تروریست‌های داعش و الاحوازیه و هر کس دیگر!ملت ایران، اما چند نفر سلطنت طلب و برانداز نیست، شاید واحدی باید یک بار دیگر تصاویر راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر‌های مختلف ایران را مرور کند. او در سال‌هایی که مشاور کروبی بود و در سیستم رفت و آمد و حتی معاون وزیر شد، ذره‌ای انتقاد به جمهوری اسلامی نداشت، اما وقتی از رئیس جمهور نشدن کروبی مطمئن شد، از ایران رفت تا از مسیر دیگری به قدرت برسد. فقط برای یادآوری جایگاه رضا پهلوی به مجتبی واحدی جمله روح الله زم، یکی از لیدر‌های ضدانقلاب در مورد شازده! را تکرار می‌کنیم که او در حد دهداری و بخش‌داری هم نیست. حد مجتبی واحدی هم از این کنار او ایستادن روشن است. گرچه برای کم کردن فشار دست به کیبورد شده باشد تا هر چه سریع‌تر نامه‌ای انتقادی به آقای! پهلوی بنویسد.


توضیح سفارت سوئیس درباره توئیتی که مخاطبان ایرانی آن را توهین‌آمیز دانستند

سفارت سوئیس در تهران پیشتر در صفحه رسمی خود در توئیتر اعلام کرده بود: هفته آینده، بانک ملی سوئیس، از اسکناس جدید ۱۰۰۰ فرانکی، تقریباً معادل ۱۳ میلیون تومان یکی از ارزشمندترین اسکناس‌های بانکی در جهان رونمایی می‌کند. این سفارت‌خانه در ادامه نوشته بود: با یک اسکناس ۱۰۰۰ فرانکی شما می‌توانید ۳۳ کیلوگرم پسته، ۱۳۰۰۰ بلیط تک سفره داخل شهری و تقریباً ۲ کیلو زعفران خریداری کنید. اما این توییت با واکنش تند مخاطبان ایرانی در توئیتر مواجه و این مقایسه و ارزش‌گذاری را در شرایطی که ارزش پول ایران به خاطر تحریم‌های آمریکا و همراهی دیگر کشور‌های اروپایی پایین آمده است، توهین آمیز خواندند. در پی واکنش‌های کاربران ایرانی، سفارت سوئیس فوراً در توییتی دیگر نوشت: "پست مربوط به اسکناس جدید ۱۰۰۰ فرانکی موجب سو تفاهم بسیار شده است. اگر همین مقایسه را در سوئیس انجام دهیم، با ۱۰۰۰ فرانک می‌شود ۱۵۰ کیلو شکلات سوئیسی یا ۶۰ کیلو پنیر سوئیسی خریداری شود. در واقع منظور فقط ارزش محصولات بود. "

تکذیب پرتاب لنگه کفش به سوی روحانی در گیلان

معاون ارتباطات دفتر رئیس‌جمهور در توییتی خبر جعلی درباره جلسه رئیس‌جمهور با مدیران استان گیلان را تکذیب کرد. پرویز اسماعیلی در صفحه توئیتر خود با انتشار تصویری از یک خبر جعلی نوشت: یک اکانت جعلی در توئیتر، دروغی را مطرح و کانال‌های همسویش آن‌را بازنشر کردند. وی ادامه داد: کانال پر مخاطب «خبرهای فوری» بدون اندکی بررسی، این خبر جعلی (فیک) را بازنشر و خواهان روشنگری می‌شود! حال آنکه؛ جلسه از تلویزیون پخش زنده شده و مدیران استان و خبرنگاران رسانه‌ها نیز حاضر بودند.

آمار مخالفان FATF در مجمع تشخیص

صفارهرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این مطلب «سه جلسه مشخصاً درباره کنوانسیون «پالرمو» گفتگو کردیم»، یادآورشد: اکثر اعضای مجمع تشخیص انقدر بحث‌های کارشناسی درباره لوایح شنیدند و خودشان هم بررسی کردند که دیگر هرکدام تبدیل به کارشناس حوزه شده‌اند. صفارهرندی تصریح کرد: هرچه مباحث را کارشناسانه‌تر پیش بردیم، آرای مخالف با پیوستن ایران به پالرمو افزایش پیدا کرد؛ بیش از دوسوم اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام مخالف پیوستن ایران به «پالرمو» هستند. وی با اشاره به اینکه برخی معتقدند مخالفان «پالرمو» بخاطر آرمان و مسائل ایدئولوژیک با این الحاق مخالفند و موافقان بخاطر گره‌گشایی اقتصادی از آن حمایت می‌کنند، تأکید کرد: اما این‌طور نیست، حتی یک بار هم تعارض آرمان‌گرایی و واقع‌گرایی در مجمع پیش نیامده است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح می‌کند: موضع مخالفان در تمام جلسات این بود که پیوستن ایران به «پالرمو» بسیاری از فرصت‌هایمان را برای حل مشکلات اقتصادی از بین می‌برد. خود مسئولان FATF می‌گویند این لوایح فرصتی برای فشار بیشتر علیه ایران است.

تفاوت سفر روحانی و ترامپ به عراق

امام جمعه نجف اشرف به تفاوت سفر رسمی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق با سفر مخفیانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اشاره کرد. سید صدر الدین القبانچی درخطبه‌های امروز نمازجمعه نجف اشرف در صحن حرم مطهر امام علی (ع) گفت: دولت و ملت عراق از سفر دکتر روحانی به کشورشان استقبال می‌کنند. وی گفت: برنامه سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق از مدت‌ها قبل رسما اعلام شد حال این امر را با سفر رئیس جمهوری آمریکا مقایسه کنید که بطور مخفیانه به اینجا سفر کرد. القبانچی همچنین از سخنان 'محمد الحلبوسی' رئیس پارلمان ملی عراق در جریان سفر به تهران مبنی بر اعلام همبستگی با ایران قدردانی کرد. وی گفت: رئیس پارلمان عراق درسخنانی که نشانه صداقت و وفای او به ملت خود بود با تحریم‌های ضد ایرانی مخالفت و از حمایت ایران از عراق در جنگ با داعش تشکر کرد.القبانچی افزود: رئیس پارلمان عراق بدرستی تاکید کرد که عراق هیچگاه پایگاهی برای تعدی به همسایگانش نخواهد شد. وی از سخنان برخی رسانه‌های سعودی که اظهارات الحلبوسی رئیس سنی مذهب پارلمان عراق را خیانت به اهل سنت عنوان کرده اند را رد کرد و گفت: این سخنان نشانه پایبندی الحلبوسی به ملت خود بود و علیه کسی نبود. امام جمعه نجف اشرف همچنین از اقدام مداخله جویانه وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر تحریم جنبش نجبا از گروه‌های مقاومت اسلامی عراق (زیر مجموعه الحشد الشعبی) را نشانه شکست و ترس آمریکا از قدرت و پیروزی‌های نیرو‌های عراقی دانست.

زمان تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه

در پی انتصاب آیت‌الله رئیسی به ریاست قوه قضائیه، حسن رحیمی مدیر کل روابط عمومی قوه قضائیه اعلام کرد: مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه با حضور مقامات و مسئولان عالی کشوری، لشکری و قضائی صبح روز دوشنبه بیستم اسفند ماه برگزار خواهد شد.

عامل دستکاری در نظرسنجی صداوسیما شناسایی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شناسایی عامل دست‌کاری در نظرسنجی تلویزیونی خبر داد. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر پنجشنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: گزارش کامل و با جزییات فنی چگونگی دستکاری نظرات مردم در جشنواره صداوسیما، امروز نهایی و برای پلیس ارسال شد. عامل دستکاری در نظرات مردم شناسایی شده است. چندی پیش از سوی صدا و سیما و مسئولان نظرسنجی اعلام شده بود در شبکه نظرسنجی اختلال ایجاد شده و مورد هک قرار گرفته است. وزیر ارتباطات در توییتر خود این مسئله را رد کرد و نوشت: هک یا اختلال منتفی است. طبیعتا شناسایی آمر یا آمران و انگیزه آن‌ها را پلیس پیگیری خواهد کرد.

ادعای وال استریت ژورنال درباره هکر‌های ایرانی

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از شرکت نرم افزارسازی مایکروسافت مدعی شده که عملیات هکر‌های ایرانی برای نفوذ در سیستم ها، کسب و کار‌ها و دولت‌های اطراف جهان صد‌ها میلیون دلار خسارات به بار آورده است. محققان مایکروسافت گفتند که هکر‌ها در این عملیات اسراری را به سرقت بردند و داده‌های شبکه‌های کامپیوتری را بعد از هدف گرفتن هزاران نفر در حدود ۲۰۰ شرکت طی دو سال گذشته پاک کردند. وال استریت ژورنال نوشت که مایکروسافت «هولمیوم» را سرمنشأ این حملات می‌داند، گروهی که به ایران متصل است. به گفته این شرکت بخشی از این عملیات توسط گروه ایرانی دیگری به نام "ای پی تی ۳۳" برای "هولمیوم" انجام شد. به نقل از بی بی سی، جان لمبارت، مدیر مرکز شناسایی تهدید در مایکروسافت، به این روزنامه گفت که این حملات "رویداد‌هایی به شدت بی ثبات کننده بوده اند. "این گزارش نوشت که هکر‌ها از جمله شرکت‌های نفت و گاز، سازندگان ماشین آلات سنگین و مجموعه‌های بین المللی در عربستان، آلمان، بریتانیا، هند و آمریکا را هدف گرفتند.

افزایش پلکانی دستمزد کارگران واقعیت دارد؟

نمایندگان مجلس شورای اسلامی این هفته بندی از لایحه بودجه را تصویب کردند که به موجب آن حقوق همه کارکنان و بازنشستگان دولت در سال آینده ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند. در همین راستا برخی نمایندگان از افزایش ۱۰ تا ۴۰ درصدی حقوق کارگران در سال آینده خبر دادند تا بلکه از این طریق خانوار‌های کارگری از افزایش قیمت کالا‌ها آسیب نبینند. این در حالی بود که مقامات کارگری اعلام کردند افزایش ۴۰۰ هزار تومانی مشمول کارگران نمی‌شود. وزیر کار نیز تأکید کرد که تعیین حداقل دستمزد کارگران در شورای عالی کار صورت می‌گیرد و نظام پرداخت مزد در دولت و سازمان امور استخدامی کشور متفاوت از نظام تعیین حداقل مزد متکی بر قانون کار است

واکنش خانواده حجازی به شایعه دریافت پول از حسین هدایتی

نماینده دادستانی به تازگی اعلام کرد فوتبالی‌ها باید پول‌هایی را که از هدایتی گرفته اند بازگردانند. در این بین، خبر رسید هدایتی بخشی از هزینه بیمارستان مرحوم حجازی را هم پرداخت کرده بود. این خبر، اما واکنش همسر حجازی را در پی داشت. او امروز به خبرورزشی گفته یک ریال هم از هدایتی نگرفته اند.

میزان مصرف بنزین در ایران به روزانه ۸۸ میلیون لیتر رسید

وزارت نفت اعلام کرد: میانگین مصرف روزانه بنزین در اسفند امسال به ۸۸ میلیون لیتر و میانگین مصرف روزانه گازوییل به ۸۵ میلیون لیتر رسید که پیش‌بینی می‌شود این رقم در روز‌های پایانی اسفند و ابتدای سال آینده به نحو چشمگیری افزایش یابد. در سال ٩٧ میانگین مصرف روزانه بنزین ٨٧ میلیون لیتر و میانگین تولید در بهمن سال ٩٧ روزانه ١٠٣ میلیون لیتر بوده که این ارقام نشان‌دهنده فاصله مطلوب تولید و مصرف است

اخبار روزانه:
* سردار سلامی با بیان اینکه امروز شمشیر جهاد مسلمانان که ضامن سعادت آنان است، از نیام برکشیده شده، گفت: «ما برای جنگ‌های بزرگ خود را آماده کرده‌ایم، امروز قدرت انقلاب‌مان از قلب این سرزمین تا مدیترانه و دریای سرخ امتداد یافته ‌و دیگر خلیج‌فارس میدان عرض اندام قدرتی، همانند آمریکا نیستجانشین فرمانده کل سپاه افزود: «مذاکره یعنی فرصت دادن به دشمن برای بازسازی قدرتش؛ ما با شما در میدان جنگ سخن می‌گوییم، چه این جنگ اقتصادی باشد و چه سیاسی
* احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره مسئله لوایح مربوط به FATF گفت: سؤال اصلی این است که اگر FATF را بپذیریم شرایط بهتر می‌شود یا بدتر؟ من می‌گویم اگر نپذیریم شرایط بهتر می‌شود، زیرا با توجه به اینکه در «پالرمو» کتمان اطلاعات به بهانه رازداری بانکی جرم تلقی می‌شود، اگر بپذیریم، باید اطلاعات بدهیم و همه مجاری دور زدن تحریم را افشا کنیم. عده‌ای می‌گویند ما نان‌مان را می‌خواهیم، اما جواب ما این است که نان شما را آجر می‌کنند.
* «نیلس آنن» وزیر کشور آلمان در گفت‌وگو با نشریه «اشپیگل» با بیان اینکه اضافه کردن شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان به فهرست سازمان‌‌های تروریستی، تأثیری بر مواضع برلین در این زمینه نخواهد داشت، تصریح کرد: گروه حزب‌الله جزء احزاب سیاسی جامعه لبنان است. خبرگزاری «رویترز» با گزارش این خبر، افزود: پیش‌بینی می‌شود این تصمیم به تنش در روابط آلمان با عربستان سعودی و ایالات متحده آمریکا منجر شود.
* «رابرت مالی» مشاور اسبق «باراک اوباما» در امور خاورمیانه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «نووستی» روسیه گفت: بسیاری از کشورهای عربی که در مذاکرات خصوصی از مواضع آمریکا و اسرائیل علیه ایران حمایت می‌کنند، به دلیل شرکت در نشست ورشو مورد انتقاد مردم کشورهای خود قرار گرفتند. واقعیت این است که دیدگاه کشورهای جهان نسبت به ایران کاملاً متفاوت است و هر یک ارزیابی خاص خود را دارند.
* سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: اتهام‌زنی و اهانت برای ما مهم نیست. هرکس درباره هر چیزی مشکلی دارد، به دستگاه قضایی رجوع کند. ما از فتنه‌ای مذهبی یا داخلی نمی‌هراسیم و عقب‌نشینی نمی‌کنیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: