به‌روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
حسن لاسجردی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: تدر کلیات گام دوم، رهبر انقلاب می‌خواهند پیام جدیدی را به جامعه انتقال بدهند. پیامی با این مضمون که سیاست خارجی علاوه بر اینکه یک راهکار و فضای جدید برای انرژی نو است، می‌تواند فرصتی جدید برای اصلاحات و به نوعی رفع کاستی‌ها باشد.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: تجربه انقلاب اسلامی نشان داده است که هر قدر در مواجهه با نظام‌های سلطه کوتاه بیاییم، آن‌ها بیشتر طلبکار می‌شوند و لیست بلندتری برای مطالبات و اصلاحات مورد نظر خودمطرح می‌کنند.

حسن لاسجردی کارشناس مسائل بین‌الملل حسن عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص اهمیت سیاست خارجه در بیانیه گام دوم اظهار کرد: در بیانیه گام دوم به نکات مهمی اشاره شده است که بیشتر دغدغه‌های کلان نظام به شمار می‌رود، به عنوان مثال بحث‌های مربوط به ایمان، اعتقاد و باور نکاتی هستند که در بحث نظام جمهوری اسلامی ایران اجزایی جدایی ناپذیر به شمار می‌روند، هرچند که برخی با شعار‌هایی امروزی مثل بحث دموکراسی، آزادی‌خواهی، می‌خواهند موضوعات اعتقادی را زیر سوال ببرند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری معتقد هستند که انقلاب اسلامی با وجود پستی بلندی‌هایی که از سرگذرانده، بر بنیان جدیدی فرای بنیان‌های مرسوم شرق و غرب استوار شده است، خاطرنشان کرد: بحث‌های مربوط به سیاست خارجی یکی از موضوعات مهم ۴۰ سال انقلاب بوده است، ما باید با نظام بین‌الملل یا به نوعی با نظام سلطه که به عنوان تفکر قالب در حال حرکت است، مواجه شویم.

لاسجردی افزود: تجربه انقلاب اسلامی نشان داده است که هر قدر در مواجهه با نظام‌های سلطه کوتاه بیاییم، آن‌ها بیشتر طلبکار می‌شوند و لیست بلندتری برای مطالبات و اصلاحات مورد نظر خودمطرح می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه سیاست خارجی موضوع نوع نگاه، رابطه و مواجهه با قدرت‌های بزرگ مطرح شده است، خاطرنشان کرد: در کلیات گام دوم، رهبر انقلاب می‌خواهند پیام جدیدی را به جامعه انتقال بدهند. پیامی با این مضمون که سیاست خارجی علاوه بر اینکه یک راهکار و فضای جدید برای انرژی نو است، می‌تواند فرصتی جدید برای اصلاحات و به نوعی رفع کاستی‌ها باشد.

لاسجردی تاکید کرد: ما در دوران قبل از انقلاب تحت سلطه یک قدرت بزرگ بودیم، اما انقلاب و جمهوری اسلامی توانست فضای متفاوتی برای کشورمان مهیا کرد که بعد از آن فضای استقلال، آزادی و داشتن روحیه مستقل در تصمیمات ما به چشم می‌خورد.

برچسب ها: حسن لاسجردی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: