به‌روز شده در: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
حمیدرضا ترقی تشریح کرد:
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اگر با سکولارها، نفوذ فرصت‌طلبان، نفاق و افراد بی‌اعتقاد به مکتب اسلامی مقابله نشود، بیانیه «گام دوم» اجرا نخواهد شد.
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اگر با سکولارها، نفوذ فرصت‌طلبان، نفاق و افراد بی‌اعتقاد به مکتب اسلامی مقابله نشود، بیانیه «گام دوم» اجرا نخواهد شد.

حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» گفت: آنچه برای «گام دوم» در این بیانیه پیش‌بینی شده است، دستیابی به جامعه‌سازی اسلامی، دولت‌سازی اسلامی و تشکیل تمدن اسلامی است؛ لذا این سه مرحله، مهم‌ترین مراحل در «گام دوم» محسوب می‌شوند که دارای الزامات خاصی هستند.

وی در خصوص تأثیر این بیانیه بر بُعد دولت‌سازی، بیان کرد: در بُعد دولت‌سازی اسلامی باید بتوانیم دولت به معنای عام کلمه را شکل دهیم و تمامی دستگاه‌های اجرایی و قوای سه‌گانه را منطبق با اسلام شکل داد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی افزود: این بیانیه در بُعد جامعه‌سازی دارای فکر و ایده است، لذا باید تلاش‌کنیم تا مراحل جامعه‌پذیری سیاسی و دینی را در جامعه دنبال کنیم. وقتی‌که جامعه‌پذیری سیاسی شکل گرفت و اکثریت جامعه قالب نظام سیاسی را پذیرفتند، طبیعتاً باید نظام ایدئولوژیک آن را به‌گونه‌ای ترویج کنیم که خواست عمومی مردم با خواست اسلام تفاوتی نداشته باشد، لذا وقتی جامعه‌سازی اسلامی تحقق پیدا می‌کند که تمام ارزش‌های دینی، اخلاقی و اجتماعی اسلام در تمام عرصه‌های مختلف جامعه، پیاده‌سازی شود و اثر خود را بگذارد.

ترقی ادامه داد: این جامعه‌سازی، مقدمه مردم‌سالاری دینی است؛ وقتی مردم‌سالاری دینی به‌طور کامل محقق می‌شود که جامعه‌سازی اسلامی هم شکل گرفته باشد و تحقق این موضوع مهم با نظام آموزشی-تربیتی و حاکمیت اخلاق و معنویت در جامعه ارتباط دارد که در بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تکیه شده است.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به تأثیر این بیانیه بر الگوسازی از تمدن اسلامی برای جهان، گفت: این گفتمان جهان را به‌سمت خودش جذب می‌کند و می‌تواند مقدمه‌ای باشد برای اتصال به حکومت حضرت مهدی (عج)؛ بنابراین ترسیم آینده در این بیانیه کاملاً مشخص است و مراحلی هم که در این بیانیه باید طی شوند، کاملاً مشخص هستند.

وی درباره الزامات فهم این بیانیه اظهار کرد: ابتدا باید فهم صحیحی از این مراحل در «گام دوم» توسط مردم، مسئولان و نخبگان جامعه صورت گیرد، دوم اینکه باید تبلیغ رسانه‌ای قوی در خصوص جزئیات این بیانیه برای گفتمان‌سازی آن در جامعه اتفاق بیافتد و سوم اینکه در جامعه باید نسبت به این بیانیه، چنین باور و اعتقادی شکل گیرد که آن تنها مسیر و هدف برای رسیدن به سعادت جامعه است.

ترقی درباره موانع پیش‌ِ روی بیانیه «گام دوم انقلاب اسلامی» گفت: طبیعتاً اگر با سکولاریسم، نفوذ فرصت‌طلبان به حاکمیت و قدرت، نفاق و افراد بی‌اعتقاد به مکتب اسلامی، سبک زندگی غربی و هجمه‌های فرهنگی دشمن مقابله نشود، هرگز مفاد بیانیه «گام دوم انقلاب» تحقق نخواهد یافت.

وی در پایان تأکید کرد: در مرحله اول برای ضمانت اجرای این بیانیه لازم است که ضرورت اجرای آن را قانونمند کنیم تا دولت و همه دستگاه‌ها آن را اجرا کنند و آن را به‌عنوان سند بالادستی بدانند و سپس اینکه برای متمردان از این بیانیه، کیفر و مجازات تعیین شود.

برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: