به‌روز شده در: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
logo
کد خبر: ۲۹۴۵۰
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
اخبار 24 ساعت گذشته:

اجازه نمی‌دهیم حوادث تروریستی زاهدان تکرار شود؛ با ایران همکاری می‌کنیم

سخنگوی ارتش پاکستان گفت: تلاش می‌کنیم حوادثی مانند حمله تروریستی به اتوبوس سپاه پاسداران اتفاق نیفتد و برای تحقیق در این زمینه با ایران همکاری خواهیم کرد. ژنرال «آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان با بیان این مطلب که سطح همکاری ها با ایران بسیار عالی است از گسترش روابط با تهران در تمام سطوح خبر داد.غفور تأکید کرد: پاکستان برای تقویت امنیت مرزهای مشترک، همکاری های بسیار عالی با ایران دارد و این روند ادامه پیدا می‌کند.وی افزود: طرف‌های ثالثی هستند که به دنبال بر هم زدن روابط پاکستان و ایران هستند این در حالی است که به خوبی از حادثه تروریستی در استان سیستان و بلوچستان با خبر هستیم.سخنگوی ارتش پاکستان گفت: در مرز مشترک با افغانستان و ایران حوادث تروریستی زیادی اتفاق می‌افتد که با همکاری دوجانبه باید به آن‌ها رسیدگی کرد.

یک نجومی‌بگیر گزینه مدیرعاملی بیمه سینا

یک نجومی‌بگیر که خالص دریافتی وی در اسفند ۹۴ بالغ بر ۷۰ میلیون تومان بوده است، به عنوان گزینه مدیرعاملی بیمه سینا، شرکت وابسته به بنیاد مستضعفان است. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، طبق گفته یک مقام آگاه، حبیب میرزایی معاون سابق بیمه مرکزی گزینه اصلی مدیرعاملی بیمه سینا است.این در حالی است که میرزایی در دوران افشای فیش‌های حقوقی یکی از افرادی بود که در دایره نجومی‌بگیران قرار داشت و طبق فیش حقوقی منتشر شده وی، خالص دریافتی میرزایی در اسفند سال 94 و در مقام معاون نظارت بیمه مرکزی بالغ بر 70 میلیون تومان بود.تعیین حبیب میرزایی به عنوان مدیرعامل یک شرکت بیمه خصوصی مساله‌ای نیست، اما وقتی این شرکت، شرکتی وابسته به بنیاد مستضعفان باشد، انتخاب فردی با این سابقه در تضاد با رویکرد و هدف تاسیس بنیاد مستضعفان است.

قرار است مردم در «پایتخت» ۹۰ دقیقه قهقهه بزنند

هومن حاجی عبداللهی در خصوص حضور در مجموعه سریال پایتخت گفت: «پایتخت» و عواملش تقریباً جزو خانواده خصوصی من شده، خانواده‌ای که وابستگی عاطفی به آن دارم.وی بیان کرد: در این سریال با اینکه کار بسیار سخت است و اتفاقاتی که برای افراد روی می‌دهد، ماجراها و لوکیشن‌ها خیلی طاقت‌فرساست، اما احساس می‌کنم کنار مادر، خواهر و برادرم می‌توانم کار کنم و همین می‌تواند سختی‌ها را کمتر کند.وی درباره ساخت «پایتخت» گفت: امسال «پایتخت ۶» نداریم بلکه قرار است فیلم سینمایی ۹۰ دقیقه‌ای تولید شود. هنوز داستان را نمی‌دانم، اما در گفتگو با محسن تنابنده وی گفت که می‌خواهم ۹۰ دقیقه مردم قهقهه بزنند.

رکورد جالب سیدمهدی رحمتی

آبی پوشان در پایان هفته نوزدهم لیگ برتر با ۷ گل خورده دارای بهترین خط دفاعی هستند و سهم سید مهدی رحمتی در این رکورد آبی پوشان غیر قابل انکار است.رحمتی با ۱۱ کلین شیت بهترین عملکرد را در بین دروازه‌بان‌های لیگ برتر دارد، تنها ۵ بار تسلیم حریفان شده است. وی این عملکرد را در ۱۵ باری که به میدان رفته از خود به جای گذاشته است.رحمتی فقط یکبار در طول این فصل بیشتر از یک گل در یک بازی دریافت داشته که اتفاقاً این اتفاق در دیدار نیم فصل آنها مقابل ذوب آهن روی داده است.رکورد جالبی که رحمتی در این فصل از خود به جای گذاشته است، رکورد ۱۰۰ درصد کلین شیت در دیدارهای خانگی در ورزشگاه آزادی است.

مدیرعامل سابق بانک سرمایه بازداشت شد

مدیرعامل سابق بانک سرمایه با قرار بازداشت موقت بازداشت شد.سه متهم این پرونده پیشتر محاکمه شده و حکم آنها در حال انشا است.

کشف مشروبات الکلی از داخل آب میوه

ماموران گمرک بیله سوار موفق شدند از یک مسافر ورودی بطری مشروبات الکلی کشف کنند.این فرد به طور ماهرانه محتویات ظروف آبمیوه، آب معدنی و نوشابه انرژی زا را بدون باز کردن درب آن‌ها با استفاده از سرنگ تخلیه و سپس مشروبات الکلی را با همان روش جایگزین کرده بود.این اقدام، با هوشیاری مامورین گمرک کشف و با تشکیل پرونده، تحویل مراجع قضایی گردید.

مصوبه مجلس درباره غایبان خدمت سربازی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (شنبه) پارلمان و در جریان رسیدگی به لایحه بودجه ۹۸، تبصره ۱۱ این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.طبق مصوبه مجلس در بند الحاقی ۳ این تبصره، دولت را مکلف کردند اقساط جریمه غیبت از خدمت وظیفه عمومی افرادی را که تا پایان سال ۱۳۹۷ متقاضی پرداخت اقساطی این جریمه‌ها بوده‌اند تا پایان سال ۱۳۹۸ وصول و به حساب خزانه واریز کند. افرادی که تا پایان سال ۱۳۹۸ نسبت به تسویه اقساط خود اقدام نکنند مشمول غایب محسوب و به خدمت وظیفه عمومی اعزام می شوند.

معافیتی مخصوص زائران اربعین

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (شنبه) و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۸ جز (۲) بند (د) تبصره (۱۱) ماده واحده این لایحه را به تصویب رساندند.بر اساس این مصوبه، زائران اربعین که از تاریخ بیست و چهارم شهریور ماه سال ۱۳۹۸ تا دوازدهم آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج می‌شوند از پرداخت عوارض خروج معاف می‌شوند.

آخرین مهلت شرکت در کنکور ۹۸ اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: به منظور مساعدت به داوطلبانی که تاکنون در کنکور ۹۸ ثبت نام نکرده اند این فرصت تا ساعت ۲۴ دوشنبه ۶ اسفند ۹۷ تمدید شده است.حسین توکلی افزود: ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۸ برای پذیرش دانشجو در رشته های با آزمون و دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس های خودگردان دانشگاه ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد دانشگاه ها و رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد.وی گفت: ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از چهارشنبه ۲۴ بهمن از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شده است و داوطلبان با توجه به فرصت تمدید شده می توانند تا دوشنبه ۶ اسفند در این آزمون ثبت نام کنند.

ترامپ غافلگیری را دوست دارد و ما غافلگیرش خواهیم کرد!

وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با روزنامه سوئیسی «بازلرتسایتونگ» در پاسخ به این پرسش که صادرات نفت ایران از 2/5 میلیون بشکه در روز به یک میلیون کاهش یافته و آیا این در درازمدت کافی است، گفت: خیر، این کافی نیست و کمتر از میزانی است که ما در دوران تحریم‌های سازمان ملل متحد و قبل از توافق اتمی می‌فروختیم؛ اما حالا ایالات متحده با همه قدرت فشار ایجاد می‌کند و همه در برابر این فشارها سر خم می‌کنند. همچنین شرکت‌های اروپایی ایران را ترک می‌کنند. در حال حاضر همه تجارت‌های نفتی ما خارج از اروپا انجام می‌شود. اروپا در حال حاضر هیچ نفتی از ما نمی‌خرد و تحریم‌ها را با احتیاط اجرا می‌کند. «محمدجواد ظریف» همچنین درباره شرایط آینده گفت: همچنان صادرات نفت ما وجود دارد و اگر زمانی همه مشتریان ما تصمیم بگیرند در برابر فشارهای آمریکا سر خم کنند، ما از ابزار دیگری استفاده می‌کنیم. ترامپ از غافلگیری خوشش می‌آید و به همین دلیل ما با او این‌گونه رفتار می‌کنیم.

افق ما شکست قدرت‌های بزرگ است

جانشین فرمانده کل سپاه رفتار عربستان و امارات را دشمنانه توصیف کرد و گفت: ما نمی‌خواهیم رژیم‌های حاکم بر کشور‌های اسلامی را دشمن تلقی کنیم. سردار حسین سلامی، با اشاره به حادثه تروریستی جاده خاش، درباره واکنش عملیاتی به حادثه تروریستی اخیر گفت: نوع و شکل پاسخ به تروریست‌ها را نمی‌توانیم عنوان کنیم؛ اما هیچ عملی بدون پاسخ نخواهد ماند. وی با بیان اینکه پاسخ‌های ما محکم است و آن‌هایی که این پاسخ‌ها را دریافت می‌کنند، با قدرت آن آشنا می‌شوند، ادامه داد: این حوادث تروریستی بسیار کوچک‌تر از آن است که روی قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران تأثیرگذار باشد؛ افق نگاه ما شکست قدرت‌های بزرگ است و این حوادث برای ما کوچک به شمار می‌رود.

دستور قضایی برای لغو بخشی از ابلاغیه رئیس جمهور

در حالی که بر اساس ابلاغیه حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور در تیر سال گذشته، شرایطی برای استخدام دستیاران ستادی در دستگاه های دولتی تعیین شده بود، با شکایت رسیده به دستگاه قضایی و رسیدگی به آن، مشخص شده درج مواردی چون "متقاضی باید رتبه مشخصی در کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشد" مغایر با ماده 42 قانون مدیریت خدمات کشوری بوده و در عین حال از حدود اختیارات شورای تصویب کننده این موضوع نیز خارج است، بنابراین بخش هایی از این ابلاغیه لغو و طی روزهای اخیر به مسئولان دولتی اعلام شده است.

دولت این بار سراغ موتورهای قاچاق رفت

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به عیسی کلانتری، سازمان حفاظت محیط زیست موظف شده است با همکاری وزارت اقتصادی و معاونت حقوقی رئیس جمهور، پیشنهادهای لازم را به منظور جلوگیری از امکان تردد مجدد موتورسیکلت های فرسوده که به عنوان کالای متروکه، قاچاق یا دارای صاحب متواری هستند ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این نامه، به دولت ارائه کند.

زنگنه اراده‌‌ای برای دور زدن تحریم‌ها ندارد

نماینده مردم ورامین در مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها تمام تلاش‌های خود را علیه کشورمان به کار بسته‌اند تا بتوانند تولید نفت و دیگر حامل‌های انرژی در ایران را تعطیل کنند، گفت: عزم و اراد‌ه‌ای در فروش نفت و مقابله با تحریم و دور زدن آن و بحران‌های پیش ‌رو در وزارت نفت و شخص زنگنه وجود ندارد.سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با فارس، درباره نامه اخیر ۷۲ نماینده مجلس درباره سوءمدیریت و سوءتدبیر بیژن نامدارزنگنه، وزیر نفت در شرایط تحریمی کشور گفت:‌ در شرایطی که فشار دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران با تحریم‌های ظالمانه آمریکا وجود دارد باید به دنبال راهکارهای نو و جدید بگردیم تا بتوانیم کشور را اداره کنیم. وی افزود: در چنین شرایطی در حالی که باید وزارت نفت به سمت شرکای سنتی می‌رفت و با همسایگان مبادلات ویژه و نو برای مبادله پیدا می‌کرد ولی بر همکاری با آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و غربی‌ها در موضوعات نفت پافشاری کرد که آن هم شدنی نبوده و نیست.

FATF تعلیق ایران از لیست سیاه را تمدید کرد

کارگروه اقدام مالی (FATF) تعلیق ایران از لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی را به مدت ۴ ماه دیگر تمدید کرد. به گزارش فارس، پیش از این گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در مهرماه، مهلت ایران برای اجرای خواسته‌های خود را تا فوریه ۲۰۱۹ (نیمه اسفند) تمدید کرده بود. در نشست تازه این کارگروه در پاریس، FATF تا ماه ژوئن 2019 (خرداد - تیر 1398) به ایران فرصت داده است قوانین مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم را تصویب کند. مجمع تشخیص مصلحت نظام طی چند هفته گذشته نشست‌های کارشناسی برای تایید یا رد این لایحه برگزار کرده است اما برای بررسی بیشتر و دریافت نقطه نظرات همه اعضا تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه را به هفته‌های آینده موکول کرده است.

شناسایی و دستگیری ۲ تیم تروریستی در کردستان

عناصر ۲ تیم تروریستی که به دنبال بمب‌گذاری و اقدامات ایذایی بودند، شناسایی و دستگیر شدند. به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات، 13 نفر از عناصر وابسته به گروهک داعش که در قالب 2 تیم تروریستی قصد کشتار مردم و ترور برخی روحانیون اهل سنت کشور را داشتند، توسط سربازان گمنام امام زمان (عج ) در استان کردستان شناسایی و دستگیر شدند. برخی از این افراد در خارج از کشور آموزش نظامی دیده و با هدایت یکی از سرکردگان عملیات نظامی گروهک داعش به دنبال اقدام تروریستی بودند. از این عناصر بمب‌های کنترل از راه دور، اسلحه و مهمات کشف شد

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: