به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۴۳۲
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
اخبار 24 ساعت گذشته:

وزیر خارجه چین به ظریف: در مونیخ با صدای بلند از حقوق ایران دفاع کردید

«وانگ یی» وزیر خارجه چین در دیدار امروز سه‌شنبه با همتای ایرانی خود که به پکن سفر کرده، از سخنرانی روز یکشنبه «محمدجواد ظریف» در کنفرانس امنیتی مونیخ تمجید کرد. «وانگ یی» در دیدار با «محمد جواد ظریف» گفت: «در تلویزیون دیدم که شما در کنفرانس امنیتی مونیخ با صدای بلند و شفاف از حقوق ایران دفاع کردید. فکر می‌کنم که صدها میلیون چینی هم صحبت‌های شما را تماشا کردند و حالا شما (در چین) فرد مشهوری هستید»وزیر خارجه چین افزود: «می‌خواهم از این فرصت برای انجام یک مکالمه استراتژیک عمیق با دوست قدیمی‌ام به منظور تعمیق اعتماد استراتژیک بین کشورهایمان و اطمینان از پیشرفت تازه در مشارکت استراتژیک و روابط جامعه دوجانبه‌مان استفاده کنم».

اعلام جرم دادستان تهران علیه ۲ نماینده مجلس

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، با اشاره به جلسه اخیر این هیئت، گفت: بررسی پرونده درگیری حمدالله کریمی، نماینده بیجار و مامور نیروی انتظامی در دستورکار امروز هیئت قرار داشت.وی افزود: کریمی، معاون اجتماعی و همچنین معاون حقوقی و پارلمانی ناجا در جلسه امروز حضور و توضیحات خود را در این خصوص ارائه کردند اما مامور نیرو انتظامی که با نماینده بیجار درگیرهایی را داشت به دلیل مشغله‌، در جلسه حضور نیافت به همین دلیل مختومه شدن این پرونده به جلسه بعدی هیئت موکول شد.عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با بیان اینکه دادستان تهران، علیه غلامرضا حیدری و پروانه سلحشوری نیز به دلیل نطق میان دستور آنها اعلام جرم کرده، اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد که این ۲ نماینده در جلسه آینده هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان حضور یابند تا این مسئله بررسی شود.

رقم انتقال حسینی به ترابزون تایید شد

استقلال تهران در تابستان و بعد از جام جهانی نتوانست مجید حسینی را حفظ کند.این بازیکن عازم ترکیه شد و با باشگاه ترابوزون اسپور قرارداد بست. درباره رقمی که استقلال از باشگاه ترکیه‌ای دریافت خواهد کرد، بحث زیاد بوده است. وقتی در این باره از مجید حسینی پرسیدیم گفت: «باشگاه استقلال از این انتقال 600 هزار دلار نصیبش شد که 200 هزار دلار را دریافت کردند و 400 هزار دلار باقی مانده است.» پیش از این فتحی گفته بود مجید حسینی را با 600 هزار یورو به ترابوزون فرستادند که حالا مشخص شده رقم 600 هزار دلار بوده است.

آل سعود بداند، ماندنی نیست

جانشین فرمانده سپاه گفت: رزمندگان سپاه در مقابل مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و دولت‌های عرب مرتجع منطقه ایستاده‌اند و کار آنها، کار ساده‌ای نیست و امروز عربستان قلب شرارت در منطقه و جهان است. وی تاکید کرد: ما ایستاده‌ایم و شهیدان به ما وفاداری آموختند. ما فرزندا جهاد و شهادتیم. ما دشمنان‌مان را می‌شکنیم و تصمیم گرفته ایم کار را بکنیم و برای آن برنامه داریم. آل سعود بداند، ماندنی نیست و دشمن بداند ما او را رها نمی‌کنیم. امروز آمریکا هم قافیه را باخته است و دشمنان ما مایوس هستند و شما در حال پیشرفت بی‌اعتنا به دشمن، در حال حرکت رو به جلو هستید.

کوسه‌ها به کمک درمان سرطان می‌آیند

محققان به تازگی دریافتند که مطالعات بر روی ژنوم کوسه‌های سفید می تواند به درمان سرطان و بهبود زخم ا نسان‌ها کمک کند.برای بسیاری از ما کوسه سفید و بزرگ، یک موجود اسرارآمیز و ترسناک در اعماق دریاها است. در حال حاضر تیمی از دانشمندان، ژنوم کوسه سفید را مورد بررسی قرار دادند و سرنخ‌هایی یافتند که این جاندار می‌تواند برای بهبود زخم‌ها و مقاومت در برابر سرطان‌ها مفید باشد.براساس گزارش «نیواطلس»،کوسه‌ها مدت‌ها قبل از دایناسورها وجود داشتند و نسلشان منقرض نشده، به طور ویژه زخم‌های خود را بهبود می‌بخشند و به ندرت به سرطان مبتلا می‌شوند.

سرنخ عوامل حادثه زاهدان یک «زن» بود

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای جنایت تروریستی در جاده خاش و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از آنکه قطعات خودروی انتحاری را تحویل برادرانمان در نیروی انتظامی دادیم، آنها مدل خودرو را به ما اعلام کردند و پس از آن نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه کار شناسایی، دستگیری و انهدام تیم پشتیانی کننده تروریست‌ها را آغاز کردند.وی افزود: دو روز قبل اولین سرنخ ما که یک خانم بود، شناسایی و دستگیر شد و از طریق این خانم، به افراد دیگر رسیدیم.پاکپور گفت: دو نفر از عناصری که در تیم تروریستی جاده خاش-زاهدان حضور داشتند، پاکستانی بودند و عامل انتحاری فردی پاکستانی به نام «حافظ محمد علی» از پاکستان بود، فرد دیگری به نام ابوبکر نیز از پاکستان در این تیم حضور داشت.

دربی نوروز لغو نشده است

سعید فتاحی درباره این خبر که شورای تامین با برگزاری دربی پایتخت در تاریخ ۱۰ فروردین مخالفت کرده است، گفت: نمی دانم دوستان از کجا این خبر را آورده اند. مسائل امنیتی چیزی نیست که تیتر روزنامه ها شود. این خبر را پیگیری می کنیم. جلسه دربی و بازی های بزرگ شرایط خودش را دارد.مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ تاکید کرد: برگزاری دربی در تاریخ ۱۰ فروردین به قوت خود باقی است. حتی دوستان پیشنهاداتی دادند که فان و خنده دار بود. آقای مباشری از باشگاه استقلال پیشنهاد خنده داری داد که ابتدا بازی هفته بیست و پنجم برگزار شود و سپس هفته بیست و سوم که دربی دهم فروردین برگزار نشود.

بابک زنجانی پول را برگرداند و عفو شود

دادستان تهران گفت:پرونده بابک زنجانی در اولین بار برای پرداخت وجوه دولت تشکیل شد و ما بار‌ها گفته‌ایم اگر او پول‌ها را بدهد می‌تواند از این ماده ۱۱۴ قانون مجازات استفاده کند. امروز نجات جان آقای زنجانی دست خود او است و اموال را باید مسترد کند. وی در پاسخ به اینکه اگر بابک زنجانی بدهی خود را پرداخت کند عفو می‌شود؟ گفت: اولا در حکم وی آمده اگر او وجوه را مسترد کند می‌تواند مشمول ماده 114 قانون مجازات (مشمول عفو) شود؛ بنابراین تشکیل پرونده بابک زنجانی در اولین بار برای پرداخت وجوه دولت تشکیل شد و ما بار‌ها گفته‌ایم اگر او پول‌ها را بدهد می‌تواند از این ماده قانونی استفاده کند. امروز نجات جان آقای زنجانی دست خود او است و اموال را باید مسترد کند.دادستان تهران در پاسخ به اینکه آیا وکلا برای مسترد شدن بدهی کار خاصی کرده‌اند؟ توضیح داد: وکلا مدعی هستند، اما هنوز کار عملی نشده البته حکم مهم و قطعی هم در درجه اول وجود دارد که بدون پرداخت مال کمکی نخواهد شد.

تمام قد در دفاع از معیشت صیادان ایستاده‌ایم

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه معتقد به حرکت بسیجی و انقلابی هستیم، گفت: بسیج دریایی حمایت همه جانبه از صیادان را در دستور کار دارد و در دفاع از معیشت آنان تمام قد ایستاده‌ایم.تنگسیری ادامه داد: غیور مردان جنوبی با وجود فشارهای اقتصادی معیشتی و مشکلات مادی همچنان دوستدار و حافظ انقلاب خود هستند و ما اجازه نخواهیم داد اشتباه برخی مسوولان، به پای نظام اسلامی نوشته شود.وی با بیان اینکه بسیج دریایی در خط ولایت است و بازگشت لنج‌ و قایق‌های ایرانی به خلیج فارس را دنبال می‌کند، اضافه کرد: هیچ‌کس اجازه صید ترال در زیر 12 مایل دریایی را ندارد و در صورت تخلف، با متخلفان، قاطعانه برخورد می‌شود.

متلاشی شدن خانه تیمی تروریست‌ها در جاده خاش‌ـ زاهدان

روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به فضل الهی و با همت و تلاش‌های مجاهدانه نیروی زمینی سپاه، با پیگیری سرنخ‌ها توسط نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی قرارگاه قدس این نیرو، طی عملیاتی سریع و مقتدرانه چندین خانه تیمی در سراوان و خاش که برخی عوامل جنایت اخیر در آن استقرار یافته بودند، شناسایی، متلاشی و تروریست‌های مستقر در آن دستگیر شدند. در این اطلاعیه با اشاره به اینکه تروریست‌های دستگیر شده همان عواملی بودند که خودروی انتحاری عامل جنایت تروریستی اخیر در جاده خاش‌ـ زاهدان را تهیه، هدایت و پشتیبانی کرده‌اند، تأکید شده است: اقدامات سپاه در پیگیری سرنخ‌ها برای انتقام قطعی و کامل از هسته مرکزی گروهک عامل این جنایت، ادامه داشته و انتظار است با همکاری دولت و ارتش پاکستان این امر به سرعت محقق گردد.

خروج دام‌های مولد از کشور!

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، در تذکر شفاهی در مجلس با استناد به ماده ۱۹۵ در زمینه بند ۸ اصل ۴۴ مبنی بر جلوگیری از سلطه خارجی، گفت: عده‌ای در حال غارت کردن دام سبک و سنگین کشور هستند و صدها قایق و لنج شبانه دام را از بنادر جنوبی کشور خارج می‌کنند. همچنین دام‌های سنگین از طریق مرزهای غربی کشور خارج می‌شود. وی ادامه داد: شنیده شده است عربستان پول‌های کلان در اختیار برخی افراد قرار داده که دام را از داخل کشور خریداری و خارج کنند. وی افزود: از یک سو می‌گویند این موضوع قاچاق است و از سوی دیگر عده‌ای مدعی هستند ما مجوز داریم که این موضوع باید رسیدگی شود. آنها متوجه ضربه‌ای که این امر به کشور می‌زند، نیستند. یک سال دیگر آثار منفی این موضوع مشخص می‌شود. آنها در حال قاچاق دام مولد هستند.

شرط و شروط فتنه‌گران برای انتخابات!

یکی از وبگاه‌های اصلاح‌طلبان به تازگی متن جلسه سه‌جانبه «سعید حجاریان»، «مصطفی تاج‌زاده» و «علیرضا علوی‌تبار» درباره انتخابات آینده را منتشر کرده است. جلسه‌ای که در آن روند حرکت جریان سیاسی خاص در جریان انتخابات به وضوح اشاره می‌شود. تاج‌زاده در این محفل می‌گوید: «من هم معتقدم اگر به نقطه بحران برسیم، ساخت قدرت باید تصمیم‌های متفاوت بگیرد و به احتمال زیاد خواهد گرفت؛ ولی مستقل از آن، معتقدم با لغو نظارت استصوابی در هر شرایطی باید لیست بدهیم. برای اینکه یک گام به سمت دموکراسی است. اگر شورای نگهبان صلاحیت و پلتفرم کسانی را که فتنه‌گر خوانده می‌شوند، تأیید کرد، پروژه انتخابات را پیش می‌بریم. در غیر این صورت آن را تحریم می‌کنیم و با مردم تحریم‌کننده هماهنگ می‌شویم.»(!)

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: