به‌روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۴۲۸
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
حسن لاسجردی:
لاسجردی با برشمردن صفات افرادی که در شکل‌گیری انقلاب اسلامی نقش داشتند تصریح کرد: آنها کسانی بودند که دغدغه دین، کشور و تربیت نفس داشتند و مرحوم حبیبی از کسانی بود که در این فضا قابل ارزیابی است.
مراسم بزرگداشت مرحوم محمدنبی حبیبی دبیرکل فقید موتلفه اسلامی با حضور جمعی از فعالان سیاسی در رشت برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مراسم بزرگداشت مرحوم محمدنبی حبیبی، دبیرکل فقید حزب موتلفه اسلامی با حضور جمعی از فعالان سیاسی و دوستداران آن مرحوم در مصلی امام خمینی(ره) شهر رشت برگزار شد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در این مراسم اظهار داشت: ورود انقلاب اسلامی به چهل سالگی در شرایطی است که فشارهای جهانی علیه انقلاب روز به روز بیشتر شده و علت آن هم این است که انقلاب ما نظام حاکم بر دنیا را دگرگون ساخته است.

حسن لاسجردی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مفهوم جدیدی را در دنیا بنا نهاده است افزود: زمانی که تمام دنیا بر خلاف حکومت دینی بودند و دین را افیون توده‌ها معرفی می‌کردند، انقلاب اسلامی نهضتی مبتنی بر تفکر شیعه را بنیان‌گذاری کرد.
وی به صحبت‌های کارتر در سال 56 اشاره و خاطرنشان کرد: او معتقد بود حکومت پهلوی به خاطر آنکه ژاندارم است و از حمایت‌های همه جانبه آمریکا برخوردار است هرگز به سمت فروپاشی نمی‌رود؛ امام خمینی(ره) در چنین شرایطی یک حکومت اسلامی را بنیان‌گذاری کرد.

تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه بعد از انقلاب 57 در خیلی از کتاب‌های سیاسی انقلاب دینی را به عنوان یک حاکمیت جدید معرفی می‌کردند گفت: در دنیایی که برخلاف میل غرب و شرق که تفکر مذهبی و خدایی را برنمی‌تابیدند، انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت و این یک دستاورد بزرگ برای نظام محسوب می‌شود.

لاسجردی با اشاره به اینکه بسیج مردم مهم‌ترین ویژگی انقلاب اسلامی است خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در جواب عده‌ای که انقلاب ما را پیرو انقلاب‌های چپ می‌دانستند گفتند که ما پیرو شرق و غرب نیستیم؛ نان، مسکن و آزادی که از شعارهای چپ‌ها بود جزء شعارهای اصلی انقلاب اسلامی نبود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: علت تحریم‌ها و فشارها این است که انقلاب اسلامی تنها حکومتی است که تلاش می‌کند به ظالمان و مستکبران باج ندهد؛ نزاع نظام سلطه بیشتر بر مبنای منافع شخصی است و بسیاری از کشورهای منطقه با باج دادن به آمریکا ذلت را برای خود خریدند.

لاسجردی با برشمردن صفات افرادی که در شکل‌گیری انقلاب اسلامی نقش داشتند تصریح کرد: آنها کسانی بودند که دغدغه دین، کشور و تربیت نفس داشتند و مرحوم حبیبی از کسانی بود که در این فضا قابل ارزیابی است.

وی به صفات اخلاقی مرحوم حبیبی اشاره کرد و افزود: یکی از ویژگی‌های بارز ایشان صداقتشان بود و در جلسات مختلف هرگاه نکاتی خلاف میل ایشان مطرح می‌شد هرگز به سابقه خود مغرور نشده و همیشه با صداقت و طبق اعتقاد خود با افراد حرف می‌زد.

تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه ایشان اهل حرف‌های دو پهلو و غیرمستقیم نبود خاطرنشان کرد: در مواضع سیاسی صادق بود و در جریانات سال 88 از همان ابتدا این اتفاق را فتنه می‌دانست و معتقد بود که این انقلاب باید در سایه رهبری مقام معظم رهبری حفظ شود.

لاسجردی به دل نرم، زبان آرام و صریح حبیبی اشاره کرد و گفت: همواره تلاش می‌کرد که بر مدار اخلاق رفتار کند و این نشان‌دهنده آن است که ایشان مجاهدت زیادی برای کنترل نفس خود کرد؛ عمل به تکلیف برای ایشان بسیار مهم بود و همه ما را نیز به آن سفارش می‌کرد.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: حبیبی یکی از مدیران نمونه و استثنایی کشور است که ویژگی‌های انقلابی و جهادی در او متبلور شده بود؛ او بدون هیچ ادعایی خدمت می کرد و در طول 36 سال هرگز کلمه ناروا، بی‌ادبی یا تندی از او به خاطر ندارم.

حسن کربلایی به خاطراتی از حبیبی اشاره و خاطرنشان کرد: او جوانمرد، حق‌گو، حق‌طلب، شجاع و حساس روی بیت‌المال بود؛ بنای اصلی متروی تهران را حبیبی گذاشت اما در مراسم افتتاح از او دعوت نکردند اما هیچ‌کدام از اینها باعث توقف کار جهادی او نشد.

به گزارش تسنیم، محمدنبی حبیبی در سال‌های 83 تا 97 به مدت بیش از 14 سال دبیرکلی حزب موتلفه اسلامی را بر عهده داشت استانداری تهران، فارس و خراسان را در کارنامه کاری خود داشت؛ حبیبی در 9 بهمن سال 97 بر اثر ایست قلبی به دیدار حق شتافت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: