به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۴۰۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
اخبار 24 ساعت گذشته:
«بی‌بی‌سی» هم به ساختگی بودن موج حمایت هشتگی از «نشست ورشو» اذعان کرد

گزارش تازه‌ای که در مورد یک هشتگ مورد حمایت گروه‌های برانداز منتشر شده، نشان می‌دهد موج‌سازی صورت‌گرفته توسط این حساب هدایت‌شده و تصنعی است. به نظر می‌رسد برخی تلاش کرده‌اند تا شکست آمریکا در فضای واقعی برای ایجاد اجماعی ضدایرانی را با فعالیت در بستر فضای مجازی و موج‌سازی تصنعی جبران کنند. در همین راستا هشتگی تحت عنوان «ما از نشست لهستان حمایت می‌کنیم» (WeSupportPolanSummit#) برای ایجاد این حس که مردم ایران از این نشست ضدایرانی حمایت می‌کنند، به راه افتاده است.وبگاه «بی‌بی‌سی مانیتورینگ» که به صورت تخصصی در زمینه رصد فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی متمرکز است، امروز گزارشی در مورد این هشتگ منتشر و به ساختگی بودن این «موج هشتگی» اذعان کرده است.در بخشی از این گزارش آمده است: «تحلیل بیش از ۱۴۰۰۰ توییتی که در ماه گذشته [میلادی] از هشتگ "#ماازنشست‌لهستان‌حمایت‌می‌کنیم" استفاده کرده‌اند، نشان داد که اغلب اصل اغلب این توییت‌ها به تنها ۸ حساب کاربری بازمی‌گردد.»

FATF چارچوب و مفاد ثابت ندارد

حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام :مشخص نبودن چارچوب FATF، دخالت در قانون‌گذاری‌ داخلی ایران، نپذیرفتن حق شرط‌های ایران و بستن راه‌های دور زدن تحریم‌ها، از جمله دلایل مخالفت عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با لوایح الحاق به پالرمو و CFT است. این چهار کنوانسیون که در قالب لوایح معروف به چهارقلو مطرح است، در چارچوب توصیه‌های FATF است؛ FATF خود، یک کنوانسیون و یک معاهده بین‌المللی نیست، بلکه یک گروه است و یک تعدادی از کشورها نشسته‌اند و تصمیمات خود را به دنیا حقنه می‌کنند، امروز یک تصمیم می‌گیرند و فردا ممکن است تصمیم دیگری اتخاذ کنند، یعنی یک بسته و مفاد شفاف مانند سایر کنوانسیون‌ها نیست. بسیاری از موادی که می‌خواهند در قالب FATF به ما حقنه کنند مصداق کلمة الحق یُرادُ به‌الباطل است، همانند حقوق بشر، آزادی و ...؛ در حقیقت اینها مفاهیم و واژگانی را به بازی می‌گیرند و چون سازوکار تعریف آن دراختیار خودشان است،‌ هرگونه بخواهند بابت آن به کشورها فشار وارد می‌کنند.

جزئیات ثبت‌نام‌ آزمون‌ سراسري‌ ‌ ۹۸ اعلام شد

متقاضیان‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال 1398 برای‌ پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های‌ روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور (آموزش‌ از راه‌ دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ و همچنین متقاضیان تحصیل در رشته‌های باآزمون دانشگاه آزاد اسلامی از امروز می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند.

واردات گوسفند از رومانی

مدیرکل تامین دام و فرآوری محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام: برنامه واردات و عرضه گوشت قرمز و دام زنده تا شکستن قیمت‌ها ادامه‌ دارد. در همین راستا امروز حدود 2000 راس گوسفند از رومانی وارد تهران شد.

استقلال و پرسپولیس با ۳ محروم در هفته هجدهم

کمیته مسابقات اسامی محرومان هفته هجدهم لیگ برتر را اعلام کرد.

اسامی محرومان به شرح زیر است:

علی غلام زاده فولاد خوزستان

محمد دانشگر، فرشید باقری استقلال تهران

یحیی گل محمدی سرمربی پدیده مشهد

احمد نورالله‌ی پرسپولیس

میثم دورقی، مارکو آنتونیو مربی فولاد خوزستان

تهدید اعضای مجمع تشخیص از سوی واعظی

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: من از آقای صالحی همین امروز هم سوال کردم که شما برای ما استعفا نامه فرستادید که ایشان پاسخ دادند خیر.وی با بیان اینکه حتماً باید زودتر راه حل هایی برای گرانی داشته باشیم، افزود: امروز در جلسه هیات دولت در مورد جلسه شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام صحبت شد برخی مسولین امروز گفتند با فضایی که برای بانک های ما ایجاد کرده اند در صورت عدم تصویب این لوایح فشار بیشتر می شود.واعظی تصریح کرد: اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام این لوایح را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد.

جزئیات ورود تعدادی هواپیمای جدید به کشور

محمد اسلامی در مورد راه حل رفع مشکلات و برخی رانت هایی که در توزیع قیر ایجاد شده، اظهار داشت: ما باید اجازه دهیم توزیع قیر به حالت عادی برگردد؛ این همه مصالح ساختمانی داریم قیر هم یکی از آنها؛ همانگونه که بقیه مصالح تأمین می شود، قیر را هم تأمین کنند. وی در پاسخ به این پرسش که آیا با خارج شدن قیر از بورس کالا موافق هستید؟ گفت: من وارد این موضوع نمی شوم. بحث من این است که اجازه بدهیم توزیع قیر عادی شود. به این صورت که مستقیما از پالایشگاه خریداری کرده و به مصرف برسانند. ما وضع موجود را نمی پسندیم.وزیر راه و شهرسازی درباره موضوع افتتاح کانال مالی ویژه حمل و نقل هوایی برای خرید هواپیما که چندی پیش از سوی مدیرعامل ایران ایر اعلام شد، تصریح کرد: در حال خرید و ابتیاع تعدادی هواپیما هستیم.وی در پاسخ به پرسشی که آیا هواپیماهای در حال ورود به کشور، دست دوم هستند؟ گفت: نو و دست دوم ندارد؛ هواپیماهای خیلی خوبی هستند.

زمان احتمال نهایی شدن پالرمو در مجمع تشخیص

آیت‌الله محسن شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از برگزاری جلسه مجمع برای بررسی پالرمو در روز شنبه (۲۷ بهمن) هبر داد.وی افزود: امیدواریم در این جلسه تکلیف این لایحه نهایی شود.

کارمندان هم به زنگ ورزش می روند!

با توجه به دستور هیئت وزیران در آذرماه سال گذشته مبنی بر آسیب شناسی وضعیت کلان شهرها در بخش اجتماعی و فرهنگی و نیز ارائه راهکاری برای حل معضلات موجود، یک مقام مسئول در کابینه با ارسال پیشنهادهایی در این زمینه، درخواست کرده برنامه نواختن زنگ ورزش و فعالیت بدنی کارکنان به میزان 15 دقیقه در روز و رأس ساعت مقرر، در سراسر کشور پیش بینی و توسط شورای عالی اداری تصویب شود.

مراقب خرد کردن زمین های دولتی باشید

یک نهاد مسئول قضایی در نامه خود به تعدادی از مدیران اقتصادی دولت به آن ها متذکر شده با توجه به الزامات قانونی همچون موارد مندرج در قانون تنظیم مقررات مالی دولت، نگهداری و استفاده صحیح از اراضی و املاک دولتی باید مورد توجه جدی مدیران اجرایی قرار بگیرد اما با توجه به وصول گزارش هایی مبنی بر تضییع این حقوق عمومی، مخاطبان باید از صدور مجوزها و گواهی هایی همچون خرد کردن اراضی دولتی بدون اخذ مجوز مکتوب از هیئت وزیران جلوگیری کنند.

سومین جلسه محاکمه متهمان جاسوسی از مراکز نظامی برگزار شد

سومین جلسه محاکمه متهمان جاسوسی از مراکز نظامی کشور به صورت غیرعلنی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد. به گزارش میزان، سومین جلسه محاکمه متهمان جاسوسی از مراکز نظامی کشور صبح دیروز به صورت غیرعلنی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی و با حضور مستشار دادگاه برگزار شد. در این جلسه دادگاه که وکلای تعیینی متهمان نیز در آن حضور داشتند، نماینده دادستان تهران بخش‌های دیگری از کیفرخواست پرونده را قرائت کرد. تاریخ جلسه بعدی دادگاه متعاقبا اعلام خواهد شد.

افتتاح چند پروژه عمرانی درسواحل مکران

با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش، چند پروژه عمرانی، آبادانی، رفاهی و نظامی در منطقه دوم دریایی ولایت نداجا در شهرستان جاسک افتتاح شد. به گزارش مهر، دریادار حسین خانزادی در آیین افتتاحیه چند پروژه عمرانی، آبادانی، رفاهی و نظامی در منطقه دوم‌ دریایی ولایت نداجا در شهرستان جاسک ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: امروز شاهد افتتاح بخش مهمی از زیرساخت‌ها و پیشرفت در سواحل مکران و منطقه جنوب شرق کشور هستیم و این منطقه از کشور، آینده پر رونق و روشنی را در پیش دارد. افتتاح ۴۰۸ باب منزل مسکونی جدید و افتتاح فروشگاه بزرگ رفاهی و جایگاه سوخت‌رسانی فرودگاه شهدای هفتم آذر و همچنین بازدید از منطقه نظامی جدید در جاسک از دیگر برنامه‌های امیر خانزادی در این سفر بود.

اروپا، پای دوم تحریم‌ها

صبح نو: برجام یک توافق بین‌المللی بود، آمریکا زیر آن زد و اروپا به ایران وعده داد که در برجام بماند و جبران ‌کند، اما ظاهراً صورت مسأله به طور کلی دگرگون شده و آن‌ها صندوقی (که در واقع شرکتی است با سه هزار یورو سرمایه اولیه) را راه انداخته‌اند تا دلارهای نفتی ایران، ماحصل از فروش به چین و ماچین، در آنجا قرار بگیرد و در برابر غذا و دارو درنظر گرفته شود. تازه با سازوکاری مبهم و ناشناخته و حالا ملزم به امضای توافق‌نامه‌هایی دیگر مانند پالرمو. بی‌تردید، اروپای کنونی ناتوان‌تر و ضعیف‌تر از آن است که بتواند در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا بایستد؛ علاوه‌بر این چندان اعتقادی هم به این کار ندارد که اگر داشت چنین رویه‌ای را در پیش نمی‌گرفت. واقعیت آن است که حجم تبادلات تجاری ما با کل اروپا حتی به یک میلیارد دلار هم نمی‌رسد، آن‌ها جزو خریداران نفت ما هم نیستند و در ماه‌های اخیر به‌واسطه شعبده‌بازی‌های منافقین، اقدامات خصمانه‌ای نیز علیه شهروندان ایرانی در پیش گرفته‌اند. این اروپا، پای دوم تحریم‌ها و پای کار آمریکاست. نقض یا عبور از برجام می‌توانست اروپا را کمی به عقب براند و حالا اصرار دولت بر تصویب پالرمو و دیگر اقمار FATF، براساس فشار آن‌ها، عقب‌نشینی دیگری است که موقعیت راهبردی ایران را تضعیف می‌کند و به جای کاهش تحریم‌ها به ازدیاد آن‌ها منجر خواهد شد.

پژواک سیلی مردم به ترامپ

خراسان: شکوه و عظمت حضور مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن موجب شد رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار به زبان فارسی توئیت بزند و نتانیاهو و جان بولتون هم در ویدئوهایی به زعم خود برای مردم ایران خط و نشان بکشند. اما آن چه در این عکس العمل های منفعلانه مشهود بود، واکنش گسترده کاربران به اظهارات جدید ترامپ، نتانیاهو و بولتون بود. به طوری که در پی این واکنش ها چهار هشتگ «بهمن تماشایی، بعثت انقلاب، چهل سال سازندگی و چهل سال اقتدار» به هشتگ های فارسی پرمخاطب دیروز در توئیتر تبدیل شد. ابتدا رئیس جمهور آمریکا در یک توئیت به زبان فارسی درباره 40 سالگی انقلاب با ادبیات توهین آمیز درباره ایران مدعی شد: «۴۰ سال فساد. ۴۰ سال سرکوب. ۴۰ سال ترور. رژیم ایران فقط موجب 40 سال شکست شده است. مردم ایران که مدت هاست در رنج اند شایسته آینده روشن تری هستند.» کاربران در واکنش به این توئیت ترامپ واکنش های جالبی داشتند که برخی از آن ها را در ادامه می خوانید.* نه تنها ناوگروه های آمریکایی در خلیج فارس مجبورند فارسی حرف بزنند، بلکه رئیس جمهور آمریکا هم مجبور شد فارسی توئیت کند! *40 سال پیش مقامات ما مجبور بودن به زبون اونا حرف بزنن، چه می کنه این انقلاب که می خواستن زبان‌ غرب رو به عنوان زبان اصلی ایران نهادینه کنن. *تا دیروز می گفتی اگه ایران اراده می کرد می تونست خاورمیانه رو در 12 دقیقه بگیره بعد الان میگی 40 سال شکست؟ * باز گوشیت افتاده دست بچه؟

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: