به‌روز شده در: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
امروز براساس گزارش‌هاي رسمي، هيچ کودک يتيم يا بدسرپرست بدون حامي نيست،30 ميليون و 800 هزار خانواده بي‌سرپرست يا بد‌سرپرست همگي تحت پوشش نهادهاي مردمي و مؤسسات خيريه قرار دارند. گروه‌هاي جهادي خودجوش که مولود انقلاب اسلامي و پديده‌اي منحصر به فرد درجهان است، يکي ديگر از مواهب انقلاب براي محرومان است.
محمد کاظم انبارلويي- دشمنان نظام در گونه‌شناسي عناصر ضدانقلاب و مخالفان اسلام، نشاني از محرومين، فقرا و مستضعفان پيدا نمي‌کنند. کارنامه چهل‌ساله انقلاب‌اسلامي نشان مي ‌دهد در صدر مخالفان و معارضان نظام، مرفهين بي‌‌درد، اشراف و سرمايه‌‌داراني هستند که سر در آخور سرويس‌هاي امنيتي آمريکا، اسرائيل و انگليس دارند. دشمن نه‌تنها در هيچ زماني در چهل‌سال اخير نتوانست از فقرا و محرومين سربازگيري کند، بلکه تحقيقات و پژوهش‌هاي آن‌ها نشان مي ‌دهد در صف اول مدافعان نظام؛ اقشار ضعيف و کم ‌برخوردار و محروم بوده‌اند. سرّ اين حقيقت غير قابل انکار چيست؟ واقعيت اين است که بزرگ‌ترين دغدغه رهبري انقلاب اسلامي در زمان امام (ره) و نيز مقام معظم رهبري، رسيدگي به وضع محرومان و مستضعفان بوده و هست و اغلب بزرگان انقلاب در دولت و مجلس و دستگاه قضائي فارغ از اين دغدغه نبوده‌‌اند.

انقلاب از همان آغاز با تاسيس هشت نهاد بزرگ ملي، فقر و محروميت را در سطح کلان تدبير کرد.کميته امداد امام خميني (ره)، بنياد مسکن، جهاد سازندگي، بهزيستي‌،‌ بنياد برکت، بنياد شهيد،‌ طرح شهيدرجايي، بنياد 15خرداد و بنياد علوي متکفل اين ماموريت بوده‌اند که گرد فقر و محروميت را از چهره ايران اسلامي پاک کنند. علاوه بر آن ميلياردها تومان طي چهل‌سال گذشته در بودجه‌‌هاي سنواتي عملياتي شده است تا اين ماموريت به نحو احسن انجام شود. اين اقدام بخشي از موهبت انقلاب اسلامي است، اما بخش ديگر آن که يک زيرساخت مردمي را تشکيل داده، نشان مي‌‌دهد در کف نيز حرکت‌‌هاي مردمي يک انقلاب بزرگ در اين زمينه را بي سر و صدا و آرام سامان داده‌‌اند. اکنون 14شبکه کشور در سطح ملي،150هزار خيريه را در سراسر کشور مديريت مي‌کنند که وظيفه اصلي آن‌ها اين است که کسي با شکم گرسنه در هيچ جاي کشور سر بر بالين نگذارد. اين حرکت هيچ وابستگي به دولت ندارد و به‌طور خودجوش عمل مي‌کند. در کنار اين حرکت 6هزارصندوق قرض ‌الحسنه مردمي وجود دارد و دست فقرا و محرومان را در وقت مقتضي مي‌گيرد و اين حجم از مساعدت غير از هفت هزارو600 صندوق قرض‌الحسنهبسيج مستضعفان در سراسر کشور است. علاوه بر آن 50 درصد مساجد کشور خود داراي صندوق قرض ‌الحسنه مستقل هستند و در پيرامون مساجد به خدمت‌رساني مشغولند.

امروز براساس گزارش‌هاي رسمي، هيچ کودک يتيم يا بدسرپرست بدون حامي نيست،30 ميليون و 800 هزار خانواده بي‌سرپرست يا بد‌سرپرست همگي تحت پوشش نهادهاي مردمي و مؤسسات خيريه قرار دارند. گروه‌هاي جهادي خودجوش که مولود انقلاب اسلامي و پديده‌اي منحصر به فرد درجهان است، يکي ديگر از مواهب انقلاب براي محرومان است.

تاکنون هشت‌هزارو800 گروه جهادي مردمي به فعاليت‌هاي جهادي در مناطق محروم مشغولند؛‌گروه‌هاي جهادي تا سال95 بيش از 34هزار پروژه محروميت‌زدايي را در اقصي نقاط کشور به سرانجام رسانده و طعم شيرين رفاه را بر ذائقه ولي‌نعمتان انقلاب و لبخند رضايت بر چهره آن‌ها نشانده‌‌اند. اين اقدامات بخشي از کارنامه افتخارآميز چهل ساله انقلاب است و باعث شده اين انقلاب همچنان بر شانه پرقدرت مردم به‌ويژه محرومان و مستضعفان قرار گيرد و تمام‌قد در برابر استکبار جهاني و به‌ويژه آمريکا بايستد و تحريم‌ها و تهديدها هيچ‌گاه نتوانسته خللي در اراده ملت ايجاد کند، چراکه پايين‌‌ترين اقشار جامعه مثل کوه در برابر دشمن ايستاده‌‌اند و از انقلاب دفاع مي‌کنند. اين خود بزرگ‌ترين سند مظلوميت، مشروعيت و مقبوليت انقلاب اسلامي است. امام خميني (ره) مي‌فرمود: «قرن ما قرن غلبه مستضعفين بر مستکبران عالم است.»امروز هرچند کشور با تنگناهايي در اداره معيشت مردم روبه‌رو است و آمريکا با تحريم‌‌‌هاي ظالمانه و خبيثانه به انقلاب فشار وارد مي‌کند، اما آنانکه با تمام وجود پاي انقلاب و آرمان‌هاي اسلام و نظام ايستاده‌اند همين اقشار ضعيف و مستضعفان و پابرهنه‌‌ها هستند.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: