به‌روز شده در: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۳۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
اخبار 24 ساعت گذشته:

مأموریت آمریکا در عراق تغییر نکرده است!
«
جوزف ووتل» رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا اظهارات رئیس‌جمهور کشورش را درباره مأموریت نیروهای آمریکایی در عراق رد کرد و گفت، تمرکز مأموریت نیروهای آمریکایی در غرب آسیا به سمت «رصد ایران» تغییر نکرده است. او در پاسخ به پرسش یک سناتور مبنی بر اینکه اگر مأموریت نیروهای آمریکایی در عراق به سمت مقابله با ایران تغییر پیدا کند، باید با دولت عراق مشورت شود، گفت: «موافقم.» سخنان «دونالد ترامپ» مبنی بر اینکه این کشور از یکی از پایگاه‌های عراق برای رصد ایران استفاده می‌کند، با انتقاد شدید هم در عراق و هم در واشنگتن مواجه شده است. شبکه خبری «سی‌ان‌ان» نیز گزارش داد، سخنان رئیس‌جمهور آمریکا میان مقامات پنتاگون و دیگر تحلیلگران سردرگمی ایجاد کرده است. ترامپ در مصاحبه با شبکه خبری «سی‌بی‌اس» گفت: «یکی از دلایلی که می‌خواهم آن را (پایگاه نظامی را) حفظ کنم، این است که می‌خواهم ایران را کمی تحت نظر بگیرم؛ چون ایران یک مشکل واقعی است
چاپلوسی یا احترام؟

استاندار سمنان و تعدادی از نمایندگان این استان در مجلس به مناسبت دهه فجر به شهر سرخه رفته و با حضور بر سر مزار پدر و مادر رئیس جمهور نسبت به آن‌ها ادای احترام کردند. این اقدام و انتشار تعمدی تصاویر به عنوان یک خبر، خصوصاً به مناسبت دهه فجر اعتراضاتی را در فضای مجازی موجب شده است. یکی از کاربران در این مورد نوشته است: «از قرار معلوم چاپلوسی‌ها تمامی ندارد؛ بعد از رونمایی از پلاک ماندگار منزل پدری جناب روحانی توسط مسئولان سازمان گردشگری در سال گذشته، نوبت به حضور استاندار سمنان و نماینده حامی دولت در این شهر، بر مزار پدر و مادر جناب روحانی و ادای احترام به آنها، به مناسبت دهه فجر رسیده است!» گفتنی است پیش از این و در پاییز ۹۶ علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، در ابتدای سفر خود به استان سمنان، به شهرستان سرخه سفر کرد و ضمن بازدید از منزل پدری رئیس جمهوری از پلاک ماندگار منزل پدری حسن روحانی رونمایی کرد. اقدامی که با اعتراضاتی در فضای مجازی مواجه شد، اما رسانه‌های رسمی اغلب در مقابل آن سکوت کردند.
همکاری لندن و تل‌آویو علیه ایران!
به گزارش وبگاه پارلمان انگلستان، «جنی تانگ» عضو مجلس اعیان پارلمان انگلستان از وزارت دفاع این کشور سؤال کرده که چرا لندن از نیروی هوایی رژیم صهیونیستی برای شرکت در رزمایش «کبرا» که تابستان سال جاری میلادی برگزار می‌شود، دعوت کرده است؟ «ارل هاو» معاون وزیر دفاع انگلیس و سخنگوی این وزارتخانه در مجلس اعیان پاسخ داده است: «دولت علیاحضرت برای مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ثبات‌زدای ایران و حزب‌الله و همچنین انجام عملیات علیه داعش، با ارتش اسرائیل همکاری نزدیکی دارد.» گفتنی است بر اساس بیانیه‌های رژیم صهیونیستی به نیروی هوایی انگلستان اجازه داده است با عبور از آسمان فلسطین اشغالی به بهانه مبارزه با داعش، در سوریه و عراق عملیات هوایی انجام دهد.
گلایه‌های فرزند آیت‌الله طالقانی از شهرداری تهران

مهدی طالقانی با طرح گلایه از شهرداری تهران در درخواستی کنایه‌وار خواستار تغییر نام خیابان آیت‌الله محمود طالقانی شد. او در گفت‌وگویی که هنوز خلاصه‌ای از آن منتشر شده، گفته که «می‌خواهم به شورای شهر و شهردار تهران پیشنهاد دهم اسم آقا (طالقانی) را از خیابان طالقانی بردارند. چون دوست نداریم از اسم ایشان استفاده ببرند.» و در مورد دلیل این درخواست گفته «سال ۸۸ به مناسبت صدمین سال تولد آقا به ما گفتند قرار است عکسی از آقای طالقانی کشیده شود که شد، اما چند وقت پیش عکس را پاک کرده و تبلیغات محصولات زیبایی یک شرکت محصولات بهداشتی را به جایش گذاشته بودند. من اعتراض کردم و حتی در بهشت‌زهرا هم آقای حناچی را دیدم و اطرافیانش گفتند، به شهردار چیزی نگویم... ظاهراً آن تبلیغ هم پاک شده... بعد به ما گفتند، صاحبخانه راضی نیست، این در حالی است که مالکیت دیوار‌ها به عهده شهرداری است.»

معنای فیلترینگ چیست؟
سیّدعزت‌الله ضرغامی با بیان اینکه دو قطبی فیلترینگ و عدم فیلترینگ یک دوقطبی خائنانه است، گفت: اگر نبود فضای مجازی و فضایی که نیروهای انقلابی «آتش به اختیار» در اختیار دارند و روشنگری می‌کنند، معلوم نبود با این الیگارشی‌ها و باندهایی که آمده‌اند صدای همه را خفه کنند تا بیانات رهبر معظم انقلاب شنیده نشود، چه اتفاقی می‌افتاد. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: فیلترینگ، آن است که در یک جلسه تخصصی می‌خواهید حرف‌تان را بزنید، اما اجازه ندهند و تحمل یک نقد سازنده را در یک جلسه کارشناسی نداشته باشند، این فیلترینگ است؛ اما آنکه ما می‌گوییم مدیریت کنیم و کاری کنیم که این امکان در اختیار مردم بیاید، کجایش فیلترینگ است؟

ورود پسری با ظاهر دخترانه به خوابگاه دانشجویی

پسر عاشق پیشه با لباس دخترانه وارد خوابگاه دخترانه دانشگاه صنعتی ارومیه شد و شبانگاه همراه دختر مورد علاقه‌اش و پس از تهدید سرپرست خوابگاه با چاقو از این مکان متواری شد. شورای صنفی دانشگاه صنعتی ارومیه نیز با صدور بیانه‌ای، ضمن تایید این خبر خواستار برخورد با مسئولان مربوطه و متخلف و روشن شدن این حادثه شد.

دولت اجباری و ناکارآمد!
«
علی تاجرنیا» از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ در مصاحبه با روزنامه «آرمان» گفت: «فکر می‌کنم در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری، مهم‌ترین اقدام اصلاح‌طلبان «گفتمان‌سازی» است. گفتمان‌سازی هم باید عمدتاً با رویکرد کارآمد کردن دولت انجام بگیرد... باید به خوبی روشن شود که دولت شکل گرفته فعلی، از سر ناچاری و ناگزیری و برخاسته از شرایط خاص کشور در سال ۹۲ بود و برآمده از تمام ظرفیت جریان اصلاحات نبوده است.» پس از شش سال که جریان اصلاح‌طلب سهم خود را تمام و کمال از دولت‌های یازدهم و دوازدهم گرفت و اکثریت مطلق کابینه از معاون اول گرفته تا دیگر وزرا در اختیار این جریان هستند، بی‌تردید جامعه چنین اظهارات و بهانه‌هایی را نمی‌پذیرد!

امثال حجاریان تلاش می‌کنند انقلاب منقرض شود

زاکانی گفت: امروز در جامعه ما مسیر کنونی قابل ادامه نیست و نیاز به یک تحول بزرگ وجود دارد. ما با یک ظرفیت بزرگ برای تغییر روبرو هستیم و باید راه را باز کنند برای این ظرفیت بزرگ که می‌خواهد تغییر ایجاد کند. در مقابل ما یک مافیای پنهانی وجود دارد که حدود ۳۰ سال است این مافیای پنهان دارد اثر خودش را می‌گذارد. فتنه سال آینده فتنه رو در رو قرار دادن مردم در برابر نظام اسلامی است و چهار پایه فشار اقتصادی، ناکارآمدی و ایجاد نافرمانی مدنی را دارد. عناصر غیرانقلابی می‌گویند از درون صندوق‌های رای دست یافتن به قدرت، گدایی رای و قدرت است و باید در کف میدان قدرت را کسب کنیم. این حرف‌هایی است که آقای حجاریان می‌زنند. این تلاش برای این است که انقلاب منقرض شود و همین خواست دشمن است.

سقوط پرسپولیس و استقلال در رنکینگ جهانی

پرسپولیس ۴ و استقلال ۵ پله در جدیدترین گزینش بهترین‌های جهان سقوط کردند. در جدیدترین رده‌بندی بهترین تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان که توسط سایت کلاب‌ورلدرنکنیگ انجام گرفت، پرسپولیس ۳۳۸۱ امتیاز گرفت و در رده ۱۷۸ جای گرفت. این تیم ۴ پله سقوط را تجربه کرد. استقلال تهران نیز ۲۹۵۷ امتیاز گرفت و از رده ۲۰۹ تا ۲۱۴ یعنی ۵ پله سقوط کرد. ذوب‌آهن اصفهان ۱۸۵۰ امتیازگرفت و از رده ۳۲۵ تا ۳۵۶ نزول کرد. این تیم سقوط ۳۱ پله‌ای داشت. تراکتورسازی نیز از رده ۵۵۸ تا ۵۸۱ نزول کرد. این تیم تبریزی ۱۰۲۳ امتیاز گرفت و ۲۳ پله سقوط کرد. در این گزینش همچنین تیم رئال مادرید با کسب ۱۶۰۵۱ امتیاز به عنوان بهترین تیم جهان شناخته شد.

چهارشنبه‌های تحریم با همراهی پمپئو و علی‌نژاد!

انتشار تصاویر دیدار مسیح علی‌نژاد با وزیر خارجه امریکا، در روز‌هایی که شدیدترین تحریم‌های ۴۰ ساله گذشته علیه ایرانی‌ها توسط دولت امریکا در حال اجراست و مایک پمپئو، وزیر خارجه دولت ترامپ بار‌ها علیه ایران مواضع خصمانه گرفته، جالب توجه است. مسیح علی‌نژاد خود را فعال حقوق بشر و حامی حقوق زنان می‌نامد، اما روز گذشته به دیدار کسی رفت که بار‌ها علیه مردم ایران موضع گرفت و حامی و مجری تحریم‌های شدید علیه ایران است. علی‌نژاد همواره خود را یک خبرنگار مستقل معرفی می‌کرد که به دنبال آزادی زنان است، اما حالا به دیدار وزیر خارجه امریکا رفته است و همه سرمایه فعالان ضدانقلاب در حوزه زنان را که طی دو سال به نام جنبش مدنی و تلاش برای آزادی زنان جمع کرده بود، به حساب دولت ترامپ ریخت! سخنگوی وزارت خارجه امریکا در بیانیه‌ای که به این مناسبت داده، آورده که «در دیدار امروز، وزیر خارجه از خانم علینژاد به خاطر شجاعتش و تعهداتش به سخن گفتن درباره این مسائل و دفاع از حقوق بشر در ایران سپاسگزاری کرد. وزیر خارجه بر تعهد ایالات متحده نسبت به تقویت صدای مردم ایران و محکوم کردن رژیم ایران به خاطر نقض حقوق بشر تأکید کرد. ایالات متحده از جامعه بین‌الملل می‌خواهد تا در محکوم کردن رژیم ایران به خاطر سرکوب مردم خود، به ما بپیوندند.» همان زمانی هم علی‌نژاد مدعی راه‌اندازی مستقل کمپین چهارشنبه‌های علیه حجاب بود، بسیاری از صاحب‌نظران معتقد بودند که فعالیت بدون حمایت مالی و معنوی غرب امکان‌پذیر نیست و ادعای فعالیت مستقل توسط او یک شوخی است! حالا او زلف بی‌حجاب چهارشنبه‌های سفید را علناً به دولت ترامپ گره زد.
ماجرای توزیع اینترنتی گوشت قرمز در تهران چیست؟

حمید ورناصری، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور: با هدف توزیع عادلانه گوشت قرمز عرضه اینترنتی محصولات دامی کلید خورد. در این روش واسطه‌ها حذف خواهند شد و امکان نظارت دقیق و مستمر برای جلوگیری از گران‌فروشی وجود دارد. قیمت گوشت قرمز مصوب دولتی است و اجازه گران‌فروشی داده نمی‌شود. همچنین توزیع اینترنتی همزمان مرغ و تخم مرغ تنظیم بازاری همراه با گوشت قرمز انجام می‌شود. مردم می‌توانند با مراجعه به این سایت‌ها پس از ثبت مشخصات هر ۱۵روز یکبار به میزان مشخص کالای مورد نیاز خود را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرند. با توسعه توزیع اینترنتی دیگر شاهد صف‌های طولانی برای خرید گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ با نرخ دولتی نخواهیم بود. در حال حاضر توزیع کالا‌های تنظیم بازاری تنها در پایتخت است، اما به زودی به سراسر کشور تعمیم می‌یابد. هم اکنون گوشت منجمد، مرغ منجمد و تخم‌مرغ تنظیم بازاری عرضه می‌شود، اما به زودی گوشت گرم نیز به آن‌ها اضافه می‌شود. امیدواریم با توسعه توزیع اینترنتی به همه استان‌های کشور شاهد کاهش قیمت گوشت قرمز، مرغ و تخم‌مرغ باشیم/
واکنش جلیلی به اظهارات جهانگیری درباره FATF
واکنش جلیلی به اظهارات جهانگیری درباره FATF: عدهای میگویند اگر فلان کنوانسیون تصویب نشود اقتصاد کشور فلج میشود! / این راه را رفتید و نتیجه اش را دیدید؛ حالا میگویید دوباره آن را تکرار کنیم؟ این چه منطقی است؟
عذرخواهی معاون نخست وزیر ژاپن به دلیل کاهش نرخ تولد!

«تارو آسو» در خلال سخنرانی در حوزه انتخاباتی خود در جنوب غرب ژاپن گفت: افراد سالمند به دلیل چالش‌های جدید جمعیتی در کشور ۱۲۷ میلیونی به طور ظالمانه‌ای مورد سرزنش قرار گرفته‌اند. معاون ۷۸ ساله که اتفاقا وزیر اقتصاد نیز هست، افزود: نباید افراد سالمند را مورد شماتت قرار داده و مقصر اصلی دانست چرا که دلیل اصلی کاهش جمعیت زنانی هستند که بچه به دنیا نمی‌آورند! پیش بینی می‌شود جمعیت ژاپن بین ۲۰۱۵ تا ۲۰۵۰ بیش از ۲۵ درصد کاهش یابد و به زیر ۱۰۰ میلیون نفر برسد. میزان تولد نیز از رقم ۲.۰ به ازای هر زن در سال ۱۹۶۰ به ۱.۴۴ در سال ۲۰۱۶ رسید. این رقم در آمریکا و انگلیس ۱.۸ است.

توصیه وزیر خارجه احمدی‌نژاد به دولت تدبیر
منوچهر متکی وزیر اسبق امور خارجه ایران گفت: اگر دولت چه در گفتمان‌های سیاسی و چه در تعاملات خود با اروپا و آمریکا تحول اساسی ایجاد نکند، راه به جایی نخواهد برد، در برجام رهبری راه را برای دولت و مذاکره کنندگان باز کردند، اما این نکته را هم گفتند که به آمریکا اعتماد نکنید.

اخبار روزانه:
* «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی سالیانه خود در کنگره با تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ایران، گفت: «از رژیمی که مرگ بر آمریکا می‌گوید و تهدید به نسل‌کشی علیه یهودیان می‌کند، چشم بر نمی‌داریمرئیس‌جمهور آمریکا با فخرفروشی درباره «سخت‌ترین تحریم‌هایی» که علیه مردم ایران اعمال شده، افزود: «در فصل پاییز، ما سخت‌ترین تحریم‌هایی را که می‌شد علیه یک کشور اعمال کرد، علیه ایران اعمال کردیم

* در سال ۱۳۹۶، سپرده‌های قرض‌الحسنه مردم در بانک ملی معادل 15/2 هزار میلیارد تومان بوده است که تنها 9/2 هزار میلیارد تومان آن وام قرض‌الحسنه داده شده است. بر اساس این، پس از کسر سپرده قانونی و ذخیره نقدینگی، 3/8 هزار میلیارد تومان منابع مازاد قرض‌الحسنه در سال ۱۳۹۶ در اختیار این بانک قرار داشته که به تسهیلات قرض‌الحسنه تبدیل نشده است، این رقم معادل اعطای حدود ۱۳۰ هزار وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی است.
* «لوان جاگاریان» سفیر روسیه در ایران با اشاره به حذف دلار از مبادلات مالی بین دو کشور و استفاده از ارزهای ملی، گفت: «برای روسیه مهم است که پرداخت‌های مالی با ایران را با ارزهای ملی انجام دهد.» وی افزود: مسکو در همکاری با ایران عملاً استفاده از دلار را کنار گذاشته است. جاگاریان توضیح داد: «ما بر روی «روبل» روسیه و «ریال» ایران تکیه خواهیم کرد و در صورت لزوم و فقدان گزینه‌های دیگر از «یورو» استفاده می‌کنیم.»
* در حال حاضر، ایران با 80 هزار مگاوات ظرفیت نصب شده نیروگاهی و تولید برق در خاورمیانه رتبه اول و در جهان رتبه چهاردهم را دارد و کشورهای همسایه همواره نیازمند و پذیرای حضور متخصصان و سازندگان ایرانی هستند. این میزان ظرفیت نصب شده نسبت به چهار دهه گذشته، بیش از 11 برابر رشد کرده است.
* به گفته تاجران و کشتی‌داران، یک ناوگان کوچک با حدود 7 میلیون بشکه نفت ونزوئلا در خلیج مکزیک سرگردان است؛ برخی از این محموله‌ها در آستانه تحریم‌های آمریکا خریداری شده و برخی دیگر نیز، خریدارا‌ن‌شان در انتظار هستند که به چه کسی پولش را پرداخت کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: