به‌روز شده در: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
اخبار 24 ساعت گذشته:

جهش استراتژیک موشکی پاسخ ما به توطئه خلع سلاح خواهد بود
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: توسعه توانمندی موشکی برای کشور ما به منزله یک نیروی محوری بازدارنده و دفاعی، راهبردی توقف‌ناپذیر و مهارناپذیر است. سردار حسین سلامی اضافه کرد: راهبرد دفاعی ما می‌تواند به اقتضای شرایط و بر اساس تغییر رفتار بازیگران تغییر کند. امروز اگر اروپایی‌ها یا دیگران بخواهند بر اساس یک توطئه، خلع سلاح موشکی جمهوری اسلامی ایران را دنبال کنند،‌ مجبور می‌شویم به یک جهش استراتژیک روی آوریم. وی تأکید کرد: به همه توصیه می‌کنیم در موضوع قدرت موشکی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران، با ما مذاکره‌ای، توصیه‌ای و درخواستی نداشته باشند و اجازه دهند با طبیعت سیاست دفاعی خود این قدرت را گسترش دهیم.

طی چهار سال حتی یک لایحه هم تدوین نشد
شهیندخت مولاوردی، معاون سابق امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری گفته است در طول چهار سال حضور در این معاونت و سپس حضور یک ساله در سمت دستیار حسن روحانی در امور شهروندی، هیچ کاری انجام نداده است! او می‌گوید: «بزرگ‌ترین شکستم در دولت یازدهم و دوازدهم این بود که با وجود تلاش‌های بسیار، نتوانستیم حتی یک لایحه برای زنان به مجلس ببریم.» با این حال، مولاوردی همین کم‌کاری را نیز تقصیر جناح مقابل می‌داند و می‌گوید: «مانع جدی از طرف جناح مقابل داشتیم» و بعد در توضیح اقدامات جناح مقابل می‌گوید: «گروه‌های خاصی را می‌فرستادند و سؤال می‌کردند»!

نفوذ صهیونیست‌ها در افغانستان!
برخی رسانه‌ها اخباری از تلاش رژیم صهیونیستی برای گسترش نفوذ در افغانستان منتشر کرده‌اند. روزنامه پاکستانی «اکسپرس» طی گزارشی نوشت، رژیم صهیونیستی با همکاری هند و برخی رهبران افغان، از نفوذ قابل توجهی در افغانستان برخوردار شده است. به گزارش این روزنامه، همکاری هند با رژیم صهیونیستی در راستای محاصره پاکستان و افزایش نفوذ هند در افغانستان صورت می‌گیرد. این روزنامه پاکستانی با اشاره به اینکه رژیم غاصب صهیونیستی به افغانستان کمک‌های نظامی می‌کند، مدعی شده است هیئتی از ارتش افغانستان به سرپرستی وزیر دفاع این کشور در سال ۲۰۰۹، محرمانه به اسرائیل سفر کرده و از بخش‌های گوناگون نظامی تل‌آویو نیز دیدن کرده است. همچنین نتیجه این سفر، فروش نفربرهای زرهی پیشرفته به افغانستان بوده که ارزش آن یک میلیارد دلار اعلام شده است. همچنین «تایمز لندن»، «یدیعوت آحارونوت» و «معاریو» مدعی هستند موساد، وزارت خارجه و سازمان اطلاعات ارتش این رژیم، برای برقراری روابط با طالبان در سال ۱۹۹۸ و استفاده از این‌ گروه علیه ایران نیز دیدارهایی را تدارک دیده‌اند. گفتنی است، پس از امضای توافق‌نامه صلح میان «حکمتیار» و دولت وحدت ملی در سپتامبر ۲۰۱۶، به نظر می‌رسد حمایت‌های این رژیم از حکمتیار و جنگجویان حزب اسلامی با رویکرد شیعه‌ستیزی و دامن زدن به تفرقه‌افکنی مذهبی در افغانستان ادامه دارد. افغانستان طی چند دهه اخیر، رژیم زودگذر و نظام‌های سیاسی متنوع را تجربه کرده، اما با استناد به گزارش‌های موجود، موساد سعی دارد اهداف خود را از میان افراد مؤثر به دست آورد و از این طریق به درون ساختار دولت نیز نفوذ کند.


حاجی دلیگانی: زنگنه برخی نمایندگان را نمک گیر کرده است
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از عملکرد وزیر نفت، گفت: زنگنه برای در حاشیه ماندن از نظارت مجلس، برخی نمایندگان را نمک گیر کرده است. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای زنگنه برخی از نمایندگان را با خود همراه و آن‌ها را در وزارت نفت مشغول بکار کرده است. حتی حقوق برخی نمایندگان از سوی وزارت نفت پرداخت می‌شود و بستگان درجه یک برخی نمایندگان هم در وزارت نفت مشغول بکار شدند. وی با اشاره به نامه ۷۲ نماینده مجلس به روسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر ضرورت تغییر در مدیریت ارشد وزارت نفت، گفت: آقای زنگنه در مصاحبه‌ای اعلام کرده که پاسخ نامه نمایندگان را می‌دهد

بازداشتگاه کهریزک محل نگهداری معتادان متجاهر می‌شود

معاون پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از تغییر کاربری بازداشتگاه کهریزک نیروی انتظامی به مرکز نگهداری معتادان متجاهر با نام «سروش» خبر داد. فاطمه عباسی گفت: چهارشنبه هفته گذشته تعدادی معتاد از سطح شهرجمع آوری و غربال و تعدادی از آنان به مرکز سروش ارجاع داده شدند. اکنون ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار مصرف کننده مواد مخدر در کشور وجود دارد. بالاترین مصرف مواد مخدر با بیش از ۶۶ درصد مربوط به تریاک است
وزیر نیرو چقدر حقوق می‌گیرد؟

رضا اردکانیان، وزیر نیرو در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه درباره میزان حقوق دریافتی خود از وزارت نیرو گفت: بنده به عنوان مامور از سوی دانشگاه صنعتی شریف در وزارت نیرو منصوب شده ام و حقوقم ۱۱ میلیون تومان است که ۷ میلیون آن توسط دانشگاه صنعتی شریف و مابقی آن که حدود ۴ میلیون تومان است توسط نهاد ریاست جمهوری پرداخت می‌شود.

مجوز ویژه دولت درباره معاهده منع آزمایش هسته ای

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به محمد جواد ظریف، اعلام شده حسب موافقت هیئت دولت با پیشنهاد وزارت خارجه، مبلغ 60 میلیارد ریال از محل اعتبار ردیف 510000 قانون بودجه امسال با عنوان "هزینه های پیش بینی نشده" بابت پرداخت حق السهم جمهوری اسلامی ایران به کمیسیون مقدماتی سازمان معاهده منع جامع آزمایش هسته ای اختصاص می یابد تا برابر قوانین و مقررات مربوط، هزینه شود.

ضرب الاجل یک ماهه درباره سفرهای متعدد یک مسئول دولتی

پس از وصول گزارش هایی به یک مسئول مهم دولتی درباره تعداد و نوع سفرهای یک مدیر اجرایی، این مقام مسئول در نامه ای به هیئت مدیره نهاد مربوط متذکر شده با توجه به گزارش های قانونی واصل شده، این سازمان تا تاریخ 30 بهمن مهلت خواهد داشت مجوزها و دلایل لازم در خصوص این مسافرت ها را ارائه کند و در صورت ارائه نشدن این مستندات، ضمن تاییدنشدن هزینه های مستقیم و غیرمستقیم سفرهای انجام شده، مسئولیت اجرایی و قانونی آن متوجه مقامات و مسئولان ذی ربط در هیئت مدیره و رأس آن مجموعه خواهد بود.

ادعای وجود آزادی در قبل انقلاب، دروغ است

حدادعادل نماینده پیشین مجلس گفت: جوان‌ها باید بدانند حرف‌ها و ادعا‌هایی که راجع به آزادی در دوران قبل انقلاب زده می‌شود، دروغ است. ایران پیش از انقلاب برای آمریکا و غرب یک گاو شیرده بود، اما بعد انقلاب به یک شیر قدرتمند تبدیل شده است. پس از انقلاب مردم در تعیین سرنوشت خود و در اظهارنظر آزاد شدند البته درست است که خط قرمز‌هایی وجود دارد، ولی در کدام کشور خط قرمز وجود ندارد؟ برجام محکی شد برای سنجش صداقت آمریکا. در مذاکره آنچه آن‌ها می‌خواستند، ما دادیم، ولی آنچه ما می‌خواستیم، آن‌ها ندادند.

طرح ضد فساد

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بار دیگر طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان را تهیه و تدوین کردند. مطابق اصل 49 قانون اساسی، «دولت موظف است ثروت‌های ناشی از غصب، رشوه، اختلاس، سرقت، قمار، سوءاستفاده از موقوفات، سوءاستفاده از مقاطعه‌کاری‌ها و معاملات دولتی، فروش زمین‌های موات و مباحات اصلی، دایر کردن اماکن فساد و سایر موارد غیر مشروع را گرفته و به صاحب حق رد کند و در صورت معلوم نبودن او به بیت‌المال بدهد. این حکم باید با رسیدگی و تحقیق و ثبوت شرعی به وسیله دولت اجرا شود

درخواست مجوز ای‌تی‌آر از آمریکا برای تحویل هواپیما به ایران

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه برگزاری نمایشگاه حمل و نقل هوایی درباره اثرگذاری سیستم مالی جدید اتحادیه اروپا موسوم به اینستکس گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا برای SPV (اینستکس) طرح SPA داشت، امیدواریم با راه‌اندازی شبکه مالی این طرح ما هم راه بیفتد. برای ورود باقیمانده ATR‌ها مجوز اوفک لازم است؛ کمپانی ATR درخواست صدور مجوز تحویل این هواپیما‌ها را به آمریکا داده و منتظریم ببینیم پاسخ می‌دهند یا خیر

تواضع در برابر ملک عبدالله!

فاطمه هاشمی گفته است، پدرش نسبت به ملک عبدالله تواضع کرده و این تواضع سبب رابطه خوب با آل‌سعود شده است. گزیده‌ای از اظهارات وی را می‌خوانید: از آقای هاشمی درباره چگونگی گسترش روابط با عربستان سؤال شد، که جواب دادند: «تواضع؛ من هیچ کاری انجام ندادم و فقط تواضع داشتم.» سؤال کردند این تواضع به چه معناست که پاسخ دادند، «زمانی که من رئیس‌جمهور و امیرعبدالله ولی‌عهد بود، قرار شد در داکا با هم صحبت کنیم که او خواست من به اتاقش بروم و قبول کردم. بنابراین فقط با یک تواضع توانستم رفتار را تغییر بدهمآقای هاشمی توصیه‌هایی به آقای روحانی داشتند؛ برای نمونه، به آقای روحانی گفتند که باید برجام را بپذیرید؛ چرا که در غیر این صورت مشکلات زیادی در آیندهخواهید داشت.
شهردار بازنشسته معاون وزیر شد

مدیرعامل جدید ساتکاب و معاون جدید وزیر نیرو در امور آب و آبفا، دو انتصاب جدید است که امروز در وزارت نیرو با حکم اردکانیان رقم خورد. دقایقی پیش دو انتصاب جدید در مجموعه وزارت نیرو با حکم رضا اردکانیان وزیر نیرو رقم خورد. محمدولی علاءالدینی عضو سابق هیئت مدیره ساتکاب به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت منصوب و جانشین داود عابدی شد. همچنین در حکم دیگری، قاسم تقی زاده خامسی شهردار سابق مشهد به عنوان معاون جدید وزیر نیرو در امور آب و آبفا انتخاب شد. در خصوص تقی‌زاده خامسی موضوع بازنشسته بودن وی و چرایی انتخابش با وجود قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در نهاد‌های دولتی در هاله‌ای از ابهام است

فعالیت براندازان شروع شد

اپوزیسیون و به طور خاص افرادی که خود را با افتخار «برانداز» معرفی می‌کنند، بار دیگر ارتش سایبری خود را به توئیتر اعزام کرده‌اند و به شدت مشغول فعالیت هستند. ارتباط میان هشتگ‌های تحریم صداوسیما و حمایت از نشست لهستان، با بررسی برخی واقعیت‌ها جالب‌تر هم می‌شود؛ هر دوی این هشتگ‌ها ارتباط مستقیمی با فعالیت‌های «آمدنیوز» دارند. آمدنیوز یکی از رسانه‌های ضد انقلاب و برانداز است که از ماه‌ها پیش روی تحریم صداوسیما از سوی مردم کار کرده و به تازگی نیز با طرح موضوع برگزاری نشست ضد ایرانی در کشور لهستان، به شدت از این نشست ذوق‌زده شده است.
ایستادگی مجمع تشخیص در برابر شروط اروپا

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید: فشار کشور‌های اروپایی و اجرایی شدن کانال ویژه مالی مشروط به تأیید لوایح FATF، نظر منفی اعضای مجمع تشخیص به تصویب این لوایح را در پی خواهد داشت. حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم درباره پیامد‌های طولانی شدن رسیدگی به لایحه پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام و عدم تصویب آن به ایرناپلاس می‌گوید: من نمی‌توانم پیش‌بینی کنم این موضوع در مراحل بعدی چه تأثیری می‌تواند داشته باشد، اما برای ادامه کار، رئیس محترم مجمع، جلسه بعدی برای رسیدگی را شنبه دو هفته بعد مقرر کردند. وی در واکنش به اینکه مهلت ایران برای تصویب این لایحه تا ۲۷ بهمن است و جلسه آینده مجمع بعد از پایان موعد مقرر برگزار خواهد شد، تصریح می‌کند: گمان می‌کنم اولویت قرار دادن این شرط، چیزی جز فشار نیست و ما نباید زیر فشار برویم و بر اساس آن تصمیم‌گیری کنیم. ظاهراً سه کشور اروپایی، کانال مالی را که اخیراً راه‌اندازی شده است، مشروط به تصویب این دو لایحه کرده‌اند. به نظر من، کاری احمقانه انجام داده‌اند و قطعاً بر تصمیم اعضای مجمع اثر خواهد گذاشت. چراکه معنایش این است که فشار بیاورند تا ما این دو کنوانسیون را تصویب کنیم.
اخبار روزانه:
* روزنامه «ابتکار» در مطلبی نوشت: «سران و لیدرهای جریان اصلاحات باید پاسخگوی مردم باشند؛ چرا که با یک ائتلاف نپخته مردم را بسیج کردند که از او [حسن روحانی] حمایت کنند... افرادی که در شورای‌عالی سیاست‌گذاری تصمیم گرفتند الآن باید پاسخگو باشند... جبهه اصلاحات باید بابت اشتباهی که مرتکب شده‌اند، از مردم عذرخواهی کنند و دولت را تحت فشار قرار دهند. جریان اصلاحات باید بپذیرد که عمل نسنجیده‌ای را در جریان انتخابات مرتکب شد
* فرمانده کل سپاه در واکنش به صید ماهی به دست چینی‌ها در آب‌های جنوبی کشور، گفت: سیستم‌های دولتی و شیلات نباید جلوی مردم در استفاده از منابع طبیعی دریا را بگیرند و با دادن مجوز به کشتی‌های خارجی مردم را بیکار کنند. سردار جعفری افزود: به نهاد‌های بسیج و سپاه دستورات لازم داده شده تا از مردم مستضعف جاسک و بهره‌برداری آنان از دریا حمایت شود.
* وزارت خارجه انگلیس در صفحه خود در توئیتر نوشته است، این کشور «قاطعانه به تعهد خود به توافق تاریخی هسته‌ای سال 2015 با ایران [برجام]» پایبند خواهد ماند و این تعهد «تا زمانی که ایران به اجرای آن ادامه دهد» ادامه می‌یابد. گفتنی است، این ادعا در حالی مطرح می‌شود که اروپایی‌ها اگرچه در لفظ از برجام حمایت می‌کنند، اما عملاً همان راه آمریکا را می‌روند.
* ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه ایران به معنای واقعی پایگاه سیاسی و تمدنی جهان اسلام است و شایستگی رهبری اسلام را دارد، گفت: ایران هویت، استقلال و عزت را به امت اسلام بازگرداند. وی همچنین با انتقاد از دولت‌های عربی، تأکید کرد: رژیم‌های عربی برای حفظ تاج و تخت خود مجبور به برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی هستند.
* سفارت رژیم صهیونیستی پس از آنكه «اكاترينا زاخاریئوا» وزير خارجه بلغارستان در ديدار سيد‌عباس عراقچي، معاون سياسي وزير امور خارجه کشورمان بر حمايت كشورش از برجام تأكيد كرد، در بيانيه‌اي سراسر دشنام نسبت به ايران از مقامات آن كشور خواست ماهيت جمهوري اسلامي ايران را از ياد نبرند!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: