به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۲۷۲
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
با تصویب قانون منع به کارگیری بازنشسته ها در پست های دولتی در شهریورماه گذشته واجرایی شدن آن در آذرماه ، زمزمه های بازگشت این افراد در حوزه ورزش و تربیت بدنی به گوش می رسد.
خسرو کفیلی- با تصویب قانون منع به کارگیری بازنشسته ها در پست های دولتی در شهریورماه گذشته واجرایی شدن آن در آذرماه ، زمزمه های بازگشت این افراد در حوزه ورزش و تربیت بدنی به گوش می رسد.

با اجرایی شدن این قانون که توسط نمایندگان منتخب مردم درمجلس شورای اسلامی به تصویب رسید،ازمیان تمامی روسای فدراسیون های ورزشی تنها رییس فدراسیونی که توانست از وزارت ورزش وجوانان برای ادامه فعالیتش مجوز دریافت کند، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال بود وتلاش احمد ضیایی ومحمد صادق فرجی روسای فدراسیون های والیبال و کاراته بی نتیجه باقی ماند.

پس از به وجود آمدن بحث هایی درباره احتمال تعلیق فوتبال ایران و با توجه به نزدیک شدن به رقابتهای فوتبال جام ملت های آسیا نهادهای مختلفی به رییس بازنشسته فدراسیون فوتبال کمک کردند تا با استفاده از ظرفیت های قانونی و استناد به بند 60 قانون ایثارگران کار خود را بدون دیگر دستیاران بازنشسته اش در فدراسیون فوتبال ادامه دهد.

احمد ضیایی و محمدصادق فرجی نیز تا آخرین روز اجرای این قانون به دنبال کسب مجوز بازگشت به کار از سوی دیوان عدالت اداری بودند؛ اما در نهایت حکمی به دستشان نرسید ومجبور به ترک فدراسیونهای مربوطه شدند.

با وجود جدایی پرسروصدای برخی از روسااز فدراسیون ها ومدیرانی در حوزه ورزش و تربیت بدنی، برخی اخبار حاکی از آن است ممکن است آنها بعد از مدتی به محل کار خود بازگردند.

از جمله این افراد می توان به ضیایی و فرجی اشاره کرد که همچنان در پی بازگشت به فدراسیون های والیبال و کاراته هستند.

فرجی در آخرین روز از ثبت نام نامزدهای تصدی پست فدراسیون کاراته با حضور در این فدراسیون و با ارائه مدارک ثبت نام کرد و ضیایی نیزهمچنان در پی دریافت حکم از دیوان عدالت اداری برای بازگشت به فدراسیون والیبال است.

ازسوی دیگر فریبا محمدیان جزو آخرین بازمانده های بازنشسته در ورزش بود که چندی پیش طبق یکی از احکام صادر شده از سوی مسعود سلطانی فر مجبور به ترک پست خود از معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان شد همچنان دردفتر کار خود حضور دارد .

معاون امور بانوان وزارت ورزش که یکی از بازنشسته‌های این وزارتخانه بود، باوجود کنار گذاشته شدن همچنان پشت میزِ دفترش حضور دارد و جانشینش هم در دفتر دیگری به فعالیت می پردازد.

زهرا موسوی که به تازگی به عنوان" سرپرست معاونت توسعه ورزش بانوان" وزارت ورزش و جوانان منصوب شده است همچنان در محل کار گذشته اش فعالیت هایش رادنبال می کند.

افزون بر این افراد ، حضور علی کفاشیان نایب رییس سابق فدراسیون فوتبال ،محمد جواد عباباف مدیرکل سابق حراست وزارت ورزش و جوانان و محمدرضا ساکت دبیر کل سابق فدراسیون وزنه برداری درکنار تیم ملی فوتبال در امارات محل برگزاری مسابقات جام ملتهای آسیا سووال برانگیز است.

این سه نفر نیز که با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دوایر دولتی از سمت های خود کناره گیری کردند هم اکنون در امارات با خرج بیت المال درکنار تیم ملی حضوردارند.

براساس این گزارش ،شماری دیگری از بازنشستگان حوزه ورزش و تربیت بدنی با دور زدن این قانون هم اکنون به عنوان مشاور و اعضای هیات رییسه فدراسیون های ورزشی مشغول به فعالیت شده اند وبه نظر می رسد که راهکارهایی نیز برای دریافت حق الزحمه حضورشان دراین فدراسیون پیدا شده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: