به‌روز شده در: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۲۳۱
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
حسن لاسجردی:
تغییرات در کابینه سعودی ظاهری تنها با هدف فریب افکار عمومی صورت گرفته است. چرا که پس از قتل خاشقجی بن سلمان به عنوان یک جنایتکار معرفی شده و به همین دلیل بن سلمان سعی دارد تا با تغییراتی در کابینه خود فشار را از روی خود بردارد.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: تغییرات گسترده در کابینه سعودی و تاثیرات رسوایی قتل خاشقجی تاثیرات مهمی بر وضعیت جهانی عربستان گذاشته است.

حسن لاسجردی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب با اشاره به موج جدید تغییرات در کابینه عربستان و تشدید فضای مبهم سیاسی در این کشور گفت: تغییرات گسترده در عربستان سعودی نشان از بحران موجود یا نشان از بروز قدرت به نمایش گذاشتن قدرت پادشاه عربستان را دارد.

وی با تاکید براین مطلب که آل سعود با ایجاد تغییرات و جابجایی مهره های سیاسی درصدد مدیریت و کنترل بحران ایجاد شده است، افزود: تغییرات گسترده در کابینه سعودی و تاثیرات رسوایی قتل خاشقجی و همچنین ناکامی های سیاست خارجی تهاجمی آل سعود به کشورهای یمن و بحرین که باعث ایجاد جنجال در سطح رسانه‌های بین المللی شده تاثیرات مهمی بر وضعیت جهانی عربستان گذاشته است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اتفاقاتی که در سال گذشته در عربستان افتاده است، گفت: به نظر می‌رسد جابه جایی مهره‌ها و همچنین برکناری سفیر عربستان در انگلیس نشان دهنده این است که عربستان سعودی می خواهد با این اقدام بزرگ توجه جهانیان را به خود جلب کند.

وی تاکید کرد: تغییرات در کابینه سعودی ظاهری تنها با هدف فریب افکار عمومی صورت گرفته است. چرا که پس از قتل خاشقجی بن سلمان به عنوان یک جنایتکار معرفی شده و به همین دلیل بن سلمان سعی دارد تا با تغییراتی در کابینه خود فشار را از روی خود بردارد.

لاسجردی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به فشارهایی که از سوی آمریکا و کشورهای منطقه و همچنین حقوق بشر برسعودی وارد شده است عربستان با این اقدامات سعی بر تثبیت قدرت خود و همچنین تغییر سیاست های منطقه‌ای دارد و هدفش پرت کردن حواس بازیگران از اوضاع داخلی عربستان است.

برچسب ها: حسن لاسجردی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: