به‌روز شده در: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۲۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
محمدرضا ملکشاهی راد:
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان لرستان حوزه مسکن را رها شده عنوان کرد و گفت: امروز در مسکن، مدیریت وجود ندارد و حوزه مسکن بی صاحب است و به نوعی دولت نه برای مسکن طرحی را ارایه داده است و نه در رابطه بر نظارت بر قیمت ها سیستم و ارزیابی داریم.
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان لرستان حوزه مسکن را رها شده عنوان کرد و گفت: امروز در مسکن، مدیریت وجود ندارد و حوزه مسکن بی صاحب است و به نوعی دولت نه برای مسکن طرحی را ارایه داده است و نه در رابطه بر نظارت بر قیمت ها سیستم و ارزیابی داریم.

محمدرضا ملکشاهی راد در گفت و گو با خبرنگار شفقنا در خصوص وضعیت مسکن اظهار کرد: وقتی نقدینگی در جامعه زیاد باشد، ریسک پذیری در تولید بالا باشد و در حوزه دلالی و خدمات هم منافع سرشار تری وجود داشته باشد پول به سمت مسکن می‌رود.

او در ادامه افزود: نقدینگی اول به سمت دلار و سکه رفت و آن را تا ۱۸ تومان بالا برد که با عاملان اخلال آن برخورد شد و دولت وارد بازار شد و سازوکارهای مدیریتی در حوزه اقتصاد ارزی را اتخاذ کرد اما کاهش پول همچنان برای مردم قابل لمس است و باید پولشان را به جایی هدایت می‌کردند که این کاهش پول را جبران کند در نتیجه یکی از جاهایی که می‌تواند مطمئن باشد حوزه مسکن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حوزه مسکن مدیریت نمی‌شود اظهار کرد: سوال این است که چرا این سرمایه گذاری در مسکن ماندگار شد اما در دلار نه؟ چون دلار را مدیریت کردند اما در حوزه مسکن مدیریتی صورت نمی‌گیرد. امروز در مسکن، مدیریت وجود ندارد و حوزه مسکن بی صاحب است و به نوعی دولت نه برای مسکن طرحی را ارایه داده است و نه در رابطه بر نظارت بر قیمت ها اصلا سیستمی وجود دارد؛ بنابراین حوزه مسکن رها شده است و این افراد هستند که با معامله، بخشی از قیمت مسکن را مشخص می کنند.

ملکشاهی تصریح کرد: از سوی دیگر هم در گذشته خوب برنامه ریزی نکردیم و همیشه تعدادی مسکن خالی داریم و تعداد زیادی هم متقاضی مسکن داریم ولی درآمدهای متقاضیان مسکن با این قیمت انطباق ندارد در نتیجه خود اینها هم یکی از علایم سوء مدیریت در حوزه مسکن است. دولت بر اساس قانون اساسی ملزم به تأمین مسکن است. دولت بر اساس قانون هدفمند کردن یارانه‌ها هم ملزم به پرداخت یارانه برای مسکن است در نتیجه دولت باید عزم خود را جزم کند و اعلام کند که وظیفه‌اش تامین مسکن است که متناسب با نوع شغل و درآمد باید این شرایط فراهم شود.

ملکشاهی خاطرنشان کرد: آقای اسلامی به عنوان وزیر مدعی است که رسیدگی به مسکن یکی از اولویت‌هایشان است. من اراده آقای اسلامی را احساس می‌کنم ولی همه کارها دست آقای اسلامی نیست. بازار از نظر روانی خودش را متصل به ارز کرده است در صورتی که آثارش نیست و وقتی هزینه تمامی موارد در ساخت و حمل و نقل بالا رفته طبیعتا در قیمت مسکن هم تاثیر می گذارد. در حالی که این افزایش واقعی نبود و متأسفانه دولت ناظر نیست و منافذ سوء استفاده در جامعه همچنان باز است و همه سوء استفاده می‌کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: