به‌روز شده در: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۱۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶

غیبت سریالی رئیس جمهور در مجمع تشخیص

روسای مختلف از مرحون هاشمی رفسنجانی و آیت الله هاشمی شاهرودی تا آیت الله آملی لاریجانی بر صندلی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام تکیه زدند اما هنوز حسن روحانی در جلسات این مجمع غایب است. سریال بی‌اعتنایی‌های حجت‌الاسلام حسن روحانی به جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام نه تنها با فوت مرحوم هاشمی رفسنجانی گسسته نشد بلکه پس از درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی هم ادامه یافت و به مدیریت جدید رسید.

حمله مسلحانه به یک مدرسه ابتدایی در پکن

راشا تودی، حمله یک مرد مسلح به سلاح سرد به یک مدرسه ابتدایی در پایتخت چین باعث مجروح شدن حداقل ۲۰ دانش آموز شد.روزنامه خلق چین گفته این حادثه در محله «شی چنگ» پکن و حدود ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی رخ داده است.به گفته منابع چینی، حال سه نفر از مجروحان وخیم گزارش شده است اما خطر مرگ آنها را تهدید نمی‌کند.هنوز علت و انگیزه این حمله مشخص نیست.

پروین: برای آشتی برانکو و کی‌روش به دیوار خوردم!

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: بارها سعی و تلاش کردم تا اختلاف نظر بین برانکو و کی‌روش را حل کنم اما هر بار که خواستم این کار را انجام دهم به دیوار خوردم و کار پیش نرفت.

کاریزماتیک‌ترین رهبر نظامی جهان
استنلی مک کریستال، رئیس پیشین فرماندهی مشترک عملیات ویژه آمریکا با «هیو هویت» مجری شبکه رادیویی «سِیلِم» در آمریکا با موضوع کتاب جدیدش به نام «رهبران جهانی: ‌افسانه و واقعیت» مصاحبه‌ای انجام داد که در این مصاحبه مجری شبکه با اشاره به کتاب مک کریستال،‌ نظر او را درباره سردار سلیمانی پرسید و گفت: «وقتی به قاسم سلیمانی نگاه می‌کنید،‌ کسی که بزرگ‌ترین رقیب شما و فرمانده علمیات ایرانی‌ها بود،‌ آیا به عقیده شما او از نظر نظامی و کاریزماتیک با دیگر سران و رهبران جهانی برابری می‌کند؟» مک کریستال پاسخ داد: «او بهترین است. ما زمانی که برای مقابله با ایرانی‌ها تلاش می‌کردیم، او (سلیمانی) را زیر نظر گرفتیم،‌ او وقتی در میدان جنگ است،‌ بسیار کاریزماتیک است و در محیط‌های گوناگونی عملیات داشته که هیچ ژنرال آمریکایی با هر میزان آزادی عملی نداشته است. قدرت سیاسی که قاسم سلیمانی دارد، به او اجازه می‌دهد کارهای بسیاری انجام دهد؛ ولی او کارهایش را با آرامش و اثربخشی فوق‌العاده انجام می‌دهد
پادشاهان مستبدی که احساس خطر کرده‌اند!
نشریه «عرب ویکلی» وابسته به دربار شاهان مستبد و مرتجع منطقه در مطلبی تهدید ایران و رژیم صهیونیستی برای اعراب را مقایسه کرده و نوشته است: دیگر غیر ممکن است واقعیت حضور اسرائیل در خاورمیانه را نادیده بگیریم. از طریق این دروغ، اعراب به دنیا پشت کرده‌اند و بسیاری از حقوق خود را از دست داده‌اند. جهان تغییر کرده است و ایران بزرگ‌ترین تهدید برای زندگی و مرگ ماست. ایران ما را از درون نابود کرده است؛ چیزی که اسرائیل نمی‌تواند با وجود برتری ارتش و اطلاعات خود، آن را انجام دهد. گفتنی است، سران مستبد عربی به خوبی دریافته‌اند گفتمان انقلاب اسلامی و گسترش آن در منطقه موجب بیداری ملت‌ها شده و پایانی بر حکومت‌های دست‌نشانده، مستبد و سرکوبگر خواهد بود.

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی
یک مقام آگاه در بانک مرکزی درباره حذف صفر‌ها از پول ملی اظهار داشت: حذف صفر‌ها از پول ملی در مدت کوتاهی قابل اجرا نیست و برای آماده‌سازی مقدمات اجرای این طرح دو سال زمان نیاز است. مسئولان بانک مرکزی حذف صفر‌ها از پول ملی را منوط به کنترل پایدار نرخ تورم می‌دانند و معتقدند در شرایط تورمی نباید اقدام به حذف صفر‌ها از پول ملی کرد؛ چرا که احتمال گرد شدن ارقام (بهای کالاها و خدمات) به سمت بالا و همچنین بازگشت صفر‌ها پس از چند سال وجود دارد، با این حال عبدالناصر همتی به تازگی در نشست یکی از فراکسیون‌های مجلس عنوان کرده است، لایحه حذف چهار صفر از پول ملی از سوی بانک مرکزی تقدیم دولت شده است و امیدوارم هر چه سریع‌تر این مهم به نتیجه برسد.

اروپا بداند دوره گفتاردرمانی گذشته است
صادق خرازی، دیپلمات اصلاح‌طلب و سفیر اسبق ایران در فرانسه با بیان اینکه اروپا به یاد بیاورد که دوره گفتاردرمانی به پایان رسیده و تاریخ آن منقضی شده، گفت: اروپایی‌ها باید یک بار برای همیشه تکلیف خود را با این توافق‌نامه مشخص کنند و بدانند داشتن رابطه با جمهوری اسلامی ایران فقط منافع تجاری و اقتصادی نیست؛ بلکه حفظ برجام می‌تواند منافع امنیتی برای اروپا داشته باشد. صبر و مدارای جمهوری اسلامی ایران هم اندازه‌ای دارد. اگر راهکار مناسبی برای توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و حذف مشکلات موجود از سوی اتحادیه اروپا ارائه نشود، طبیعتاً ایران هم اقدامات مناسب دیگری انجام خواهد داد.
بهروز افخمی کدام بازیگر زن هالیوود را برای فیلمش انتخاب کرد؟

بهروز افخمی درباره شروع دوباره فعالیتش در عرصه فیلمسازی و فیلمنامه‌ها و ایده‌هایی که در دست دارد، گفت: چهار فیلمنامه دارم که خوشبختانه وقت کافی پیدا کرده‌ام برای اینکه آن‌ها را بنویسم و فیلمنامه‌های نصفه‌ای که می‌توانم ظرف چند هفته تمامش کنم هم هست؛ یعنی مجموعه فیلمنامه‌هایی که کامل کرده‌ام یا نیمه کاره رها کرده‌ام برای اینکه دیدم در اولویت نیست، فکر می‌کنم الان هفت تا باشد. مثلا «احمدشاه مسعود» دیگر فیلمنامه مدنظرم هست که داستان آن روی یک مقاله از خانم نسرین گراس و یک کتاب از یک نویسنده آمریکایی به نام باربارا بیک پایه‌گذاری شده است. اگر قرار است کسی نقش او را بازی کند، جین فوندا از همه بهتر است که سرش برای دردسر درد می‌کند. جین فوندا کسی است که در ویتنام شمالی با هوشی‌مین عکس گرفت و صحبت کرد و کنسرت گذاشت.

شوروی با ۱۳۰۰۰ کلاهک هسته‌ای از هم پاشید و همان موقع در ۲۰کشور نفوذ و حضور داشت!

رحیمی‌جهان‌آبادی، نماینده مجلس در نطق صحن علنی گفت: هرچند نفوذ ما در منطقه مهم است؛ اما فراموش نکنیم بعضی وقت‌ها هزینه‌های زائد ممکن است ما را در خیابان‌های تهران زمین‌گیر کند. اتحاد جماهیر شوروی در زمان سرنگونی ۱۳۰۰۰ کلاهک اتمی و در بیش از بیست کشور نفوذ و حضور خارجی داشت اما در خیابان‌های مسکو تکه پاره شد. مردم برای تأمین معیشت خود مشکل دارند؛ اگر نتوانیم هزینه‌های زائد سیاست خارجی و داخلی را درمان کنیم آسیب امنیت ملی ما نه توسط دشمنان ما که در خیابان‌های شهرهای ما رخ خواهد داد.

جولان مافیای زباله در مازندران

صاحب شریفی اسدی نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها گفت: در موضوع دفع مناسب زباله‌ها با مافیای قدرتی در شهر‌ها و شهرداری‌ها مواجه هستیم که در حوزه پسماند فعال هستند و مانع تصمیم گیری درست برای تعیین تکلیف زباله‌ها می‌شوند. صاحب شریفی اسدی با تأکید بر لزوم توقف تخلیه زباله در جنگل‌های مازندران اظهار داشت: زباله در برخی شهر‌ها منبع درآمد برخی افراد خاص است و این افراد سودجو با ارتباطات خاصی که دارند، عامل بازدارنده در مدیریت صحیح زباله در استان‌های شمالی کشور به شمار می‌روند.
مچ اداراتی را که کالای ایرانی نمی خرند، بگیرید

یک مقام مسئول اقتصادی در نامه ای به تعدادی از تشکل ها و انجمن های تخصصی فعال در حوزه های تولیدی و صنعتی، از آنها خواسته است با توجه به تاکیدات قانونی و دستورات دولت در خصوص تامین نیازهای دستگاه های اجرایی و عمومی از منابع داخلی، با رصد و بررسی تقاضاهای خرید این مجموعه ها، در صورتی که مشاهده کردند با وجود توانمندی داخلی، قصد استفاده از محصولات خارجی وجود دارد، مراتب را به دولت اعلام کنند تا اقدام مقتضی به عمل آید.

دستور به ۷۰ مدیر دولتی برای تحول در آموزش کارمندان

پس از ابلاغیه های مسئولان ارشد اجرایی در سال های اخیر مبنی بر ضرورت تحول و به روز رسانی آموزش های ارائه شده کارمندان و مدیران دستگاه های اجرایی، یک نهاد مسئول در قوه مجریه با ارسال بخشنامه ای برای ۷۰ مقام مسئول در دستگاه های مختلف، از آنها خواسته است به منظور افزایش مهارت ها و توانایی های متصدیان مشاغل عمومی، عناوین دوره های آموزشی پیشنهادی را با تکیه بر جدید و متفاوت بودن آن با دوره های سابق، تهیه و ارسال کنند.

دختر عباس شیبانی : پدرم ذره‌ای از شرایط سخت خود در قبل از انقلاب گله نکرد

آزاده شیبانی دختر عباس شیبانی گفت: پدر سال‌هاست که دیگر حرف نمی‌زند و سخنی نمی‌گوید؛ مگر جمله‌های کوتاه. ایشان متولد سال ۱۳۱۰ است و قبل از انقلاب، ساواک پدرم را به خاطر فعالیت‌های انقلابی سیزده سال زندان انداختند، اما من یاد ندارم که در کل سال‌های پس از انقلاب اسلامی پدرم ذره‌ای از شرایط سختی که قبل از انقلاب بر او تحمیل شده بود گله کرده باشند. وی ادامه داد: پدرم به همراه دایی ام زندانی سیاسی بودند. زمانی که بانویی انقلابی برای پیگیری اهداف انقلاب به دیدن دایی بنده می‌آمدند؛ پدرم در جریان قرار گرفت و این خانم را از طریق دایی من خواستگاری کرد. در حقیقت خواستگاری پدر من در پشت میله‌های زندان انجام شد و پدر معتقد بود که اگر با زنی ازدواج کند که شرایط فعلی را درک کند و بپذیرد؛ می‌تواند او را به کمال آرامش و آسایش برساند. خطبه عقد پدر و مادرم را نیز آیت الله طالقانی خواندند.

محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه می‌شود؟

محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه می‌گوید، احتمال ریاست خود بر قوه قضاییه بعد از آملی لاریجانی را رد کرد. محسنی اژه‌ای در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه احتمالش هست که خود شما رئیس قوه شوید، گفت: خیر. ریاست قوه ابلاغ جدیدی گرفتند و با حفظ سمت کارها را با قوت انجام می‌دهند و خللی در کارشان ایجاد نشده است. وی درباره اینکه چه کسی را احتمال می‌دهید رئیس قوه شود، گفت: احتمال می‌شود داد ولی قطعی نه. به موقع و هر زمان مقام معظم رهبری اعلام کردند همه مطلع می شویم‌.


اخبار روزانه:
* به دلیل بالا بودن قیمت دلار در ایران نسبت به کشور آذربایجان اتباع آذربایجانی برای خرید مایحتاج خود به کشور جمهوری اسلامی ایران به ویژه شهر چایپاره تردد می‌کنند. با توجه به وضعیت اقتصادی ‌احتمال اینکه برخی شهرها با کمبود مواد ضروری مایحتاج روبه‌رو شود، متصور است؛ لذا لازم است مسئولان امر ضمن بررسی ابعاد گوناگون موضوع به پیامدهای آن توجه داشته باشند.
* «دونالد ترامپ» که در واشنگتن در جمع گروهی از خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «اوضاع ایران اصلاً خوب نیست. کنار گذاشتن توافق وحشتناک هسته‌ای با ایران، اثر عظیمی روی آنها داشته و دارند نیروهای‌شان را از همه‌جا عقب می‌کشند. اوضاع‌شان خوب نیست. می‌خواهند مذاکره کنند.» ترامپ پیش از این هم ادعاهای مشابهی را مطرح کرده و گفته بود آماده مذاکره با ایران است. گفتنی است، این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که دقیقاً این خود آمریکا است که در منطقه غرب آسیا شرایط نابسامانی پیدا کرده و ناچار شده است نیروهایش را از سوریه خارج کند و خروج نیروهای آمریکا از دیگر کشورهای منطقه نیز به مطالبه عمومی بدل شده است.
* مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران اعلام کرد: با پیگیری‌های انجام شده در گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت و تصویب پیشنهاد جامع ارائه شده به شورای عالی هماهنگی سران قوا، فرایند ترخیص بیش از ۱۳ هزار خودروی دپو شده در گمرکات، از این هفته آغاز خواهد شد. مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پاسخ به این پرسش که درآمد دولت از محل ترخیص این خودرو‌ها چقدر خواهد بود، اظهار داشت: ارزش این خودرو‌ها در مجموع حدود ۷ هزار میلیارد تومان است که درآمد دولت از محل ترخیص این خودروها، مبلغی حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.
* نتانیاهو در نشست خبری مشترک با «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا در قدس اشغالی از واشنگتن به دلیل «حمایت فوق‌العاده از اسرائیل»، «خروج از توافق خطرناک هسته‌ای با ایران و احیای تحریم‌ها»، «حمایت از اسرائیل در مجامع بین‌المللی»، «انتقال سفارت به اورشلیم (قدس)» و «تأکید بر حق دفاع اسرائیل که ما مداوم از آن استفاده می‌کنیم»، تشکر کرد و افزود: «مهم است که پشتیبانی دوست و متحد خود، ایالات متحده را داشته باشیم
* آمار‌های رسمی دولت چین نشان می‌دهد، رشد اقتصادی این کشور در پایان سال ۲۰۱۸ میلادی به 6/5 درصد کاهش یافته و به دلیل تعرفه‌های آمریکا برای سال ۲۰۱۹ میلادی بین ۶ تا 6/2 درصد پیش‌بینی شده که پایین‌ترین رقم از سال ۱۹۹۲ میلادی خواهد بود. بانک مرکزی چین اعلام کرده، برای جلوگیری از رکود اقتصادی، نزدیک به یک درصد از ذخیره ارزی را به بازار تزریق خواهد کرد که معادل ۲۱۰ میلیارد دلار است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: