به‌روز شده در: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۱۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
پرسش حبیبی ازحامیان دولت:
حبیبی گفت: آقای بهزاد نبوی اخیراً گفته است که به دلیل تندوری‌ها و ماجراجویی‌های داخلی نتوانسته ایم از برجام استفاده کنیم؛ سوال اینست که آیا نقض عهد از طرف دشمن شماره یک ملت ایران یعنی آمریکا و دودوزه بازی‌های اروپایی‌ها به علت انتقاد منتقدین برجام است؟
محمد نبی حبیبی در واکنش به اظهارات رئیسجمهور در جمع کارکنان وزارت نیرو که از خیرات و حسنات برجام سخن گفته بودند، اظهار داشت: در موضوع برجام انتخاب بین بد و بدتر صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب گفت: این سوال کلیدی مطرح است که در مقوله برجام قبلا چه وعدههایی می دادند و اکنون همان وعده ها در چه حدی تحقق یافته است. آیا در مورد تحریم ها گشایشی حاصل شده است؟ وضع معیشتی مردم بهتر شده یا بدتر، مسائل تورم و گرانی و بیکاری حتی در حد معمول حل شده است؟

وی خطاب به مدافعان برجام گفت: چرا با مردم صادقانه حرف نمیزنید؟ اگر کسانی نخواسته اند یا نتوانستهاند مشکلات مردم را در قضیه برجام حل کنند لااقل نمک به زخم مردم نپاشند.

حبیبی افزود: آقای بهزاد نبوی اخیراً گفته است که به دلیل تندوریها و ماجراجوییهای داخلی نتوانسته ایم از برجام استفاده کنیم؛ سوال اینست که آیا نقض عهد از طرف دشمن شماره یک ملت ایران یعنی آمریکا و دودوزه بازیهای اروپاییها به علت انتقاد منتقدین برجام است؟ دولت کدام وعده ای را به 1+5 داده بود که آن را به مرحله عمل درنیاورد و آنها کدام وعده ای را به خصوص در مورد
تحریم ها به ما دادند که به آن عمل کردند؟ آیا فکر نمی کنید که وجود منتقدین منصف در داخل کشور موضع دولت را در مذاکرات با خارجی ها تقویت می کند؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: بزک کنندگان برجام باید بدانند که دولتمردان آمریکا تاکنون 10 بار ثابت کردهاند که دشمن مردم و انقلاب اسلامی ایران هستند و کاری را که تاکنون علیه ما نکرده اند، نتوانسته اند نه اینکه نخواسته اند. حوادث اخیر منطقه ما نشان داد که آنها جز زبان اقتدار مبتنی بر مقاومت همه جانبه چیز دیگری را نمیفهمند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محکومیت شرکت توتال در رشوه دادن به برخی از مقامات نفتی ایران گفت: ما از قوه قضائیه توقع داریم این موضوع را با فوریت و جدیت پیگیری نماید و حاصل این رسیدگی را به مردم ما اعلام دارد.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات منطقه اشاره کرد و با یادآوری این سخن رهبری که تشکیل حکومت فلسطین در تل آویو محقق خواهد شد، گفت: کار اسرائیل تمام است. فروپاشی درونی جامعه صهیونیستی در نقطه صفر ایستاده است و رکورد، شکست و عقب نشینی آنها به 2 روز رسیده است و نیاز به ارتقاء سطح همت همه فلسطینیان دارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: آمریکا در اجرای نقشه معامله قرن شکست خورده است و خروج زبونانه نیروهای آمریکایی از سوریه نشان میدهد نقشه های۴۰ ساله آمریکا در منطقه یکی پس از دیگری شکست خورده است.

وی با اشاره به تحرکات مشکوک آمریکا گفت: ما باید هوشیاری خود را حفظ کنیم. آمریکا چون مار زخمی به خود میپیچد و منتظر فرصت برای ضربه زدن است.

حبیبی با بیان اینکه اتاق فکر توطئه در غرب آسیا در واشنگتن دنبال بازتولید تروریسم در عراق، سوریه و تقویت باقی مانده های داعش است، گفت: آمریکاییها همین نقشه را در افغانستان دنبال میکنند. ترکیه و کردهای عراق نباید قریب نقشه های جدید آمریکا را بخورند. دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با گرامیداشت قیام تاریخی ۱۹ دی و با اشاره به 40 سالگی انقلاب گفت: 41 سال پیش هیچ کس حدس نمی زد نهالی که مردم و به خصوص شهدای 19 دی در سرزمین مقدس قم در حمایت از مرجعیت و ولایت با پاسداشت استقلال کشور می کارند منجر به پیروزی انقلاب اسلامی بشود. وی افزود: نام ملت ایران و جمهوری اسلامی پشت ابر قدرت ها را می لرزاند و انقلاب همچنان مسیر اصلی خود را طی میکند. حبیبی در پایان ضمن تبریک انتصاب آیت الله آملی لاریجانی به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و نیز عضویت شورای نگهبان اظهار امیدواری کرد برنامه و وظایف سنگین این دو نهاد انقلابی در صیانت از جمهوریت و اسلامیت نظام بیش تر از گذشته عملیاتی شود.

برچسب ها: محمد نبی حبیبی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: