به‌روز شده در: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
اخبار 24 ساعت گذشته:

ناگفته‌های زندگی رهبری از زبان رئیس دفتر ایشان

حجت الاسلام گلپایگانی: بنده از خود رهبری شنیدم که اگر مسائل حفاظتی نبود، با پیکان به این طرف و آن طرف می‌رفتم. در دفتر ایشان ماشین‌هایی وجود داشته و از آن استفاده می‌شود؛ اما معظم له هر شش ماه یک بار پول بنزین و هزینه استهلاک ماشین‌هایی را که از آن استفاده کرده‌اند، به حفاظت برمی‌گردانند. آقازاده‌های ایشان اجاره‌نشین هستند، رعایت بیت المال از سوی فرزندان ایشان همیشه انجام شده است و حتی با پرداخت پول از امکانات دفتر همچون یک فتوکپی ساده استفاده می‌کنند. پادشاه عربستان بعد از حضور خدمت مقام معظم رهبری از مکانی که ایشان در آن حضور داشتند، تعجب کرده و برای او قابل باور نبود که رهبر ایران در چنین مکانی زندگی می‌کنند. وی هدیه بسیار گران قیمتی برای حضرت آقا آورد، اما ایشان تمام هدایا را فروخته و با پول آن منازلی را ساخته و به فقرا دادند؛ هدایای بسیاری برای ایشان می‌آید، اما هیچ کدام را تصرف نمی‌کنند
همایشی که بوی انتخابات می‌دهد

جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب با برگزاری همایش‌های گوناگون درصدد زمینه‌سازی برای ورود زودتر از موعد به فضای انتخابات هستند. در همین راستا، به تازگی همایش اقوام در غرب استان تهران با شرکت 850 نفر که بیشتر آنها از حامیان جریان سیاسی اصلاح‌طلب بوده، در شهرستان قدس برگزار شده است که 14 نفر از نمایندگان مجلس از جمله رئیس مجلس در آن حضور داشته‌اند. گفته می‌شود، این همایش بیشتر با هدف انتخاباتی و در جهت همگرایی نیروهای اصلاح‌طلب این شهرستان برگزار شده است. به نظر می‌رسد حضور علی لاریجانی در این همایش می‌تواند با هدف زمینه‌سازی برای طرح او به عنوان یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری سال 1400 ‌‌باشد. با وجود تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر ورود نکردن زودهنگام به موضوع انتخابات در ادوار گوناگون، این اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که دولت دوازدهم در سال دوم فعالیت خود است و بیش از دو سال تا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم باقی مانده است.

تأثیر واردات بر یک شرکت تولیدکننده
کالاهای وارداتی همچنان به کارگران و کارخانجات آسیب می‌زنند. شرکت پومر ساوه که از شرکت‌های تولیدکننده لوازم اداری است، به علت واردات لوازم اداری دچار مشکلاتی، نظیر عدم نقدینگی، ‌نداشتن بازار فروش، بدهی به بیمه و دارایی شده است و به علت معوقات حقوقی چهار ماهه، برخی از کارکنان این شرکت با گرفتن حکم قضایی برخی اموال و دستگاه‌های شرکت را توقیف کرده‌اند و این شرکت در آستانه تعطیلی قرار دارد.

راه‌حل مشکلات اعتماد به مردم و جوانان نخبه است
محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با همکاری متخصصان جوان در زمینه‌های مختلف از نقدینگی و ارز و مالیات، تا امور بانکی و تولید و مبارزه با قاچاق طی چند ماه کار پژوهشی و کارشناسی، نامه‌ای مبسوط تدوین کردیم و راهکارهای حل مشکلات فعلی اقتصادی را که گریبان کشور را گرفته، تشریح کردیم و برای برخی مسئولان مرتبط ارسال کردیم و گفتیم چگونه می‌توان دست چهاردرصدی‌ها را از جیب مردم کوتاه کرد، نتیجه‌اش شد شایعات و جنگ روانی علیه ما. شروع کردند به شایعه‌سازی که فلانی فرار کرده، اختلاس کرده و... . وی تأکید کرد: اگر واقعاً دل‌مان می‌خواهد مردم را از کمند این مشکلات اقتصادی رها کنیم، راه آن اعتماد به همین مردم و جوانان نخبه است.

ادعاهای تازه بنیامین نتانیاهو!
به گزارش روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» نتانیاهو گفت: «بزرگ‌ترین تهدید از جانب ایران، تهدید سلاح‌های هسته‌ای در دستان قدرتی است که اعلام کرده ما باید از نقشه زمین محو شویم.» وی در ادامه گفت: «من بر باز اعمال تحریم‌ها علیه ایران اصرار کردم و رئیس‌جمهور ترامپ تصمیم شجاعانه‌ای برای بازگرداندن آنها گرفت.» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که همانند ترامپ به دستاوردسازی و تلاش برای بزرگنمایی نقشش در تحولات بین‌المللی عادت دارد، مدعی شد اسرائیل علیه ایران در سوریه عمل می‌کند. نتانیاهو طی ادعایی گفت: «ترامپ در حال اقدام علیه ایران در عرصه اقتصادی است و ما اینجا در اسرائیل علیه آنها در سطح نظامی اقدام می‌کنیم

اصلاح نظام بانکی با کارشناسی ادامه می‌یابد
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک‌ مرکزی در یادداشتی درباره اصلاح نظام بانکی نوشت: طی سه ماه گذشته، بر اساس مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و با تشکیل کمیته نقدینگی و بازار پول متشکل از جمعی از صاحب‌نظران اقتصادی، پولی و بانکی و مسؤلان بانک مرکزی طی جلسات متعدد برنامه‌های لازم برای این امر خطیر طراحی شده است. وی افزود: پرهیز از تعجیل، تداوم ثبات بازار پول و صیانت از سپرده‌های مردم، پیش‌شرط‌های هر اقدامی در این زمینه است.

لطفاً هاشمی را آسوده بگذارید

دختران هاشمی هرازگاهی به میدان می‌آیند و مدعی غیر‌طبیعی بودن مرگ پدر می‌شوند و جالب اینکه هیچ سند و حجتی هم ارائه نمی‌دهند و حتی از محافظان مرحوم هم شاکی نیستند. فاطمه هاشمی در آخرین اظهارنظر خود مدعی است که «دو نفر آمدند دانشگاه گفتند عده‌ای می‌خواهند پدرتان را ترور کنند به ایشان بگویید.آیا مصداقی در ایران و جهان وجود دارد که تروریست‌ها اسرار خود را قبل از هر اقدامی اطلاع‌رسانی کنند و دیگران را مطلع نمایند و به ترور شونده گوشزد نمایند که آماده باشد؟ فرض کنید سخن فاطمه هاشمی درست باشد، چرا آن دو نفر را به دستگاه‌های امنیتی معرفی نمی‌کند تا تروریست‌های اصلی را شناسایی کنند؟ اگر فاطمه هاشمی آن دو نفر را که مراجعه کرده‌اند، می‌شناسد چرا معرفی نمی‌کند؟ اگر نمی‌شناسد و صرفاً یک لحظه با آنان مواجه شده است، چطور به سخن آنان اعتماد کرده و صحبت از اطمینان می‌کند؟ از کجا معلوم که سرکارش نگذاشته باشند؟ اگر فرزندان هاشمی حیات اجتماعی خود را در زنده نگه داشتن هاشمی و ارتزاق هویتی از شخصیت ایشان می‌دانند، می‌توانند به روش‌های دیگر راضی شوند. استدلال فاطمه هاشمی سخیف‌تر از استدلال بانوی تقلب در سال ۱۳۸۸ است؛ وقتی اردوی خیابانی و چندین کشته در حمله به ساختمان بسیج انجام شد، تلویزیون نوپای بی‌بی‌سی از زهرا رهنورد درباره چگونگی تقلب سؤال کرد و او تقلب را به این ارجاع داد که، چون موسوی گفته من داماد لرستان هستم و فرزند آذربایجان هم هست، مردم که ایشان را ر‌ها نمی‌کنند به دیگری رأی دهند. بازی فرزندان هاشمی با جنازه آن سفر کرده بسیار شبیه استدلال‌های تقلب ۱۳۸۸ است.

غلط واقعی حضور عضو یک حزب فعال فتنه در شورای شهر است!

یک عضو شورای شهر تهران واکنش سؤال‌برانگیزی نسبت به موضع گیری درست پیروز حناچی شهردار در مورد ۹ دی داشته است. شهردار تهران گفته بود که «با توجه به اینکه دشمنان خارجی چشم طمع به کشور ما داشتند، حماسه ۹ دی پاسخ کوبنده‌ای به عوامل فتنه و دشمنان خارجی بود. دشمن در سال ۸۸ عمق و پایه‌های نظام را هدف قرار داده بود و از ابزار‌های مختلف روانی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کرد.» محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران در مورد این موضع گیری حناچی در توییتر خود ابیاتی از یک غزل حافظ را نوشت: «ما ز. یاران چشم یاری داشتیم/ خود غلط بود آنچه می‌پنداشتیم / گفت‌وگو آیین درویشی نبود / ور نه با تو ماجرا‌ها داشتیم»محمدجواد حق‌شناس عضو حزب اعتماد ملی است؛ حزبی که دبیرکل آن از سران فتنه ۸۸ است، یعنی مهدی کروبی. به همین دلیل بدیهی است حق‌شناس از این موضع گیری حناچی برآشوبد. اما نکته آنجاست که «غلط» موضع گیری حناچی نیست، بلکه غلط، حضور عضو یک حزب فعال در فتنه ۸۸ در جایگاه عضو شورای شهر تهران است. شهری که در ۹ دی عظیم‌ترین راهپیمایی کشور را برای اعتراض به حرمت‌شکنی‌های عصر عاشورای ۸۸ داشت.
کی‌روش شهروند افتخاری ایران می‌شود؟

مراسم تجلیل از مربیان فوتبال سال ۹۶ جمعه ۱۴ دی با حضور وزیر ورزش و جوانان در سالن قلم کتابخانه ملی برگزار شد. در حاشیه برگزاری مراسم، مصطفی کواکبیان، در جمع مربیان درباره اعطای شهروند افتخاری به کی‌روش گفت: به اعتقاد من اعطای شهروندی افتخاری به کی‌روش به خاطر موفقیت‌هایی که کسب کرده کار خوبی است. همچنین در حاشیه این مراسم نادر فریادشیران در پاسخ به نظر کواکبیان افزود: ما مربیان بزرگی چون حسن حبیی داریم و هر کسی باید در حیطه وظایف خود صبحت کند. بهتر است امور مربوط به فوتبال به بزرگان و پیشکسوتان فوتبال سپرده شود و شما به عنوان نماینده مجلس به مباحث حضور بانوان در ورزشگاه بپردازید. اعطای شهروند افتخاری به کی‌روش چیزی است که باید کارشناسان فوتبال نظر بدهند.

اذعان کارگزاران به غیردینی بودن خود

حزب کارگزاران سازندگی که پیش از این به لیبرال بودن بودن خود اذعان کرده بودند، حال از غیرایدئولوژیک بودن خود رونمایی کرده است. گزاره‌ای که اگر توسط منتقدان این حزب گفته می‌شد، لاجرم کارگزارانی‌ها به آن واکنش نشان می‌دادند، اما حالا در روزنامه سازندگی و به قلم عبدالله مؤمنی به آن اذعان شده است. مؤمنی در بخشی از مطلب بلند خود در مورد حزب کارگزاران سازندگی و با تیتر «کارگزاران حزبی بر مدار تغییرخواهی» نوشته: «از دیگر خصیصه‌های مهم و درخور توجه حزب کارگزاران دوری از رفتار‌ها و مناسک ایدئولوژیک و کمتر رفتن به وادی بنیان نهادن حزب بر فرقه- قبیله است، به گونه‌ای که توان جذب و قدرت پذیرش نیرو‌های سیاسی توانمند با گرایش‌های غیرهمبسته ایدئولوژیک در این حزب در طی سالیان گذشته به روشنی قابل ملاحظه بوده و از این حیث امکان ارتقا و رشد نیرو‌ها بر بستر فعالیت حزبی در این مجموعه به راحتی برای علاقه‌مندان و سمپات‌های حزب قابل پیش‌بینی و امیدآفرین و انگیزه زا بوده است. چنانچه پدیداری این نیرو در دهه ۷۰ معلول انگاره تغییر در سبک زندگی ایرانیان و باور‌ها و نگرش‌ها در حوزه‌های شخصی، جمعی و نوعی باور به ارزش‌های مدرن در ساحت سیاسی و اجتماعی است...»حزب کارگزاران در دهه‌هایی که قدرت را در دست داشت و یا به قدرت و مراکز تصمیم‌گیری نزدیک بود، با همین سیاست‌های غیردینی اقتصادی که بر سبک زندگی مردم تأثیر گذاشت، نقش پررنگی در تغییر سبک دینی و انقلابی مردم ایران ایفا کرد. در همین مطلب سبک زندگی دهه ۶۰ را به دلیل جنگ همراه با تنش و خشونت معرفی می‌کنند! در حالی که سبک زندگی دهه ۶۰ به دلیل وقوع انقلاب و بعد جنگ تحمیلی سرشار از خلوص نیت، ایثار، وحدت و انقلابی گری بود که متأسفانه بعد از جنگ و با شروع دوران سازندگی به دلیل همین سیاست‌های غیرایدئولوژیک دستخوش تغییر شد.

محیط زیست: ادعای ارتباط بوی بد تهران با پلاسکو عقلانی نیست

محمد حسین بازگیر، رئیس محیط زیست در خصوص ادعایی برخی خبرگذاری‌ها مبنی بر ارتباط منشأ بوی بد تهران به فاضلاب پلاسکو در منفی ۲۱متر که ۴۵سال مسدود و پنهان شده بود، اظهار کرد: ما در سازمان محیط زیست این خبر را تأیید نمی‌کنیم، زیرا این ادعا عقلانی نیست. وی افزود: ممکن است افرادی در رابطه با این موضوع اظهار نظر و ادعا‌هایی داشته باشند، اما اداره کل محیط زیست چنین ادعایی را نشنیده است و در صورت احتمال این موضوع آن را بررسی می‌کند. گفتنی است، برخی رسانه ها منشأ بوی بد شهر تهران را به فاضلاب پلاسکو نسبت داده اند.

۳۱ تن از سران مفاسد اقتصادی شناسایی شدند

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۱ تن از سران مفاسد اقتصادی که با فساد و رانت خواری ثروت کشور را غارت کردند، شناسایی شدند و درخواست داریم در ملأعام و در میدان آزادی اعدام شوند.

عبدالله ناصری: آخوندی و شریعتمداری وزرای موفقی بودند!

عبدالله ناصری، مشاور رئیس دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «در مورد جابه‌جایی برخی از وزرا ببینید جایگزین‌ها چه کسانی بوده‌اند. وقتی وزیر نسبتاً موفقی مثل آقای شریعتمداری برداشته می‌شود شخصی جایگزین وی می‌شود که فاصله بسیار معناداری با وزیر قبلی دارد. این مسئله را در مورد وزیر راه و شهرسازی نیز می‌توانیم به‌وضوح مشاهده کنیم». نکته جالب توجه آنکه هر دو وزیری که ناصری نام می‌برد، به دلیل بالا رفتن حجم نارضایتی‌ها از عملکردشان و قرار گرفتن در آستانه استیضاح و برای فرار از پاسخگویی به انتقادات عمومی استعفا دادند. یعنی این کار نکردن‌ها و بد عمل کردن‌ها موفقیت محسوب می‌شود؟!عباس آخوندی وزیر مستعفی و ناکارآمد بعد از استعفا گفته بود: «در این ۶۲ ماه چه طور وقتی بنده از لحاظ بنیادی با مسکن مهر مخالف بودم، باید به افتتاح این واحد‌ها فکر می‌کردم، پس بنابراین افتخار می‌کنم یک مورد از این واحد‌ها را افتتاح نکردم… این افتخار است که دولت حتی یک واحد مسکونی نساخت. از ابتدا قرار نبود دولت خانه‌ای بسازد». در دوره وزارت آخوندی، تولید مسکن ۶۱ درصد کاهش یافت و فقط در یک سال، حداقل ۹۱ درصد بر تورم مسکن افزوده شد. این درحالی بود که گردش چرخ صنعت مسکن در قالب مسکن مهر، چرخ ۲۵۰ صنعت دیگر را می‌چرخاند و در تیراژ میلیونی، ایجاد اشتغال می‌کرد. وضعیت عملکرد محمد شریعتمداری هم اوضاع بهتری ندارد که مجبور به استعفا شد تا از استیضاح فرار کند.
کنایه سنگین پرستویی به حامد بهداد

پرویز پرستویی خطاب به کمال تبریزی گفت: در اظهاراتتون اشاره کردید رابرت دنیرو در تمام بازی هاش باز خود رابرت دنیروئه. تنها کسی که تنوع در بازیهایش وجود دارد آنتونی کوئین است و حامد بهداد برای من یادآور آنتونی کوئینه. ... من نمیگم حامد بهداد بازیگر بزرگی است یا کوچک؛ اما خواهش می کنم با تمام احترامی که براتون قائل هستم به پاس تجربه خوبی که با شما در فیلم لیلی با من است و مارمولک و مهر مادری داشتم، به رابرت دنیرو توهین نکنید وتن آنتونی کوئین رو تو قبر نلرزونید.

بازتاب اعتراف ترامپ درباره قدرت ایران در رسانه‌های صهیونیستی

اعتراف دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به قدرت و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در سوریه نگرانی کارشناسان رسانه‌های صهیونیستی را به همراه داشته است. پایگاه اطلاع رسانی کیکار در تحلیلی، آن را خبر بد برای تل آویو توصیف کرد. یوسی ناختیگال در گزارش تحلیلی خود در این رابطه نوشت: در سایه تصمیم دراماتیک رئیس جمهور آمریکا برای خروج نیرو‌های نظامی اش از سوریه و بعد از آن جلسه، مذاکراتی که نتانیاهو با وزیر خارجه آمریکا در این زمینه داشت، اعلام این سخن که ایران می‌تواند هر کاری که بخواهد در سوریه انجام دهد یک خبر ناگوار برای تل آویو محسوب می‌شود.

اخبار روزانه:
* یک مسئول ارشد در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی درباره میزان آمادگی نیروهای ارتش این رژیم برای ورود به هر جنگ زمینی در آینده گفت: آمادگی نیروهای زمینی برای جنگ در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد و شهروندان باید بدانند بهایی که ما در این جنگ پرداخت خواهیم کرد، بسیار وحشتناک خواهد بود. بر اساس گزارش رادیو ارتش رژیم اشغالگر قدس، این مسئول صهیونیست افزود: انتقاد زیادی از بنی گنتس، رئیس سابق ستاد مشترک ارتش اسرائیل به سبب کوتاهی در بازسازی ارتش پس از شکست در جنگ ۲۰۰۶(۳۳ روزه) در لبنان وجود دارد.
* کریم یاوری، مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار گفت: در سال ۹۶ بنگاه‌های اقتصادی از محل رونق تولید، برای تثبیت اشتغال و بهینه کردن خط تولید و ادامه فعالیت، بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند. در سال جاری نیز 1820 میلیارد تومان تا به حال پرداخت شده است. وی تأکید کرد: در ۹ ماهه سال جاری با حمایت‌های مؤثر از ١٣٠٠ بنگاه مشکل‌دار، شرایط تثبیت ۳۰۳ هزار شغل فراهم شد. همچنین مسائل مربوط به ۱۴۰۰ بنگاه مشکل‌دار را با جدیت رصد، پیگیری و دنبال می‌کنیم.
* حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری گفت: امروز کسانی که با شعار مردم‌سالاری به دنبال مردم‌سواری هستند، شعار رفع حصر سران فتنه را سر می‌دهند تا ذهن مردم را از مسائل اصلی منحرف کنند. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بخش دفاعی کشور را قابل مذاکره ندانست و خاطرنشان کرد: مردم بدبین هستند که فشارهای اقتصادی برای تحمیل برجام موشکی و برجام منطقه‌ای باشد، مدیران باید با مردم صادق باشند.
* در پی تصمیم ترامپ برای خارج‌کردن نظامیان آمریکایی از سوریه، وزیر خارجه آمریکا برای اطمینان‌ دادن به متحدان این کشور در منطقه، این هفته به مصر، اردن، قطر، امارات، عربستان سعودی، بحرین و کویت سفر می‌کند. وی قرار است در این سفر، علیه ایران نیز رایزنی کند.
* به دنبال توافق چین و پاکستان در سال 2018 میلادی، پکن کمک 2 میلیارد دلاری در اختیار اسلام‌آباد قرار داده است تا این کشور را در مقابله با بحران اقتصادی مساعدت کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: