به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۰۸۸
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
کمیته مردمی گرامیداشت دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی برای نخستین بار دستاوردهای ورزش ایران در حوزه ورزش و تربیت بدنی را با مقایسه این مقوله اجتماعی در پس و از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را در تحقیقی جمع آوری کرد.
خسرو کفیلی- کمیته مردمی گرامیداشت دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی برای نخستین بار دستاوردهای ورزش ایران در حوزه ورزش و تربیت بدنی را با مقایسه این مقوله اجتماعی در پس و از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را در تحقیقی جمع آوری کرد.

مطالب جمع آوری شده در این تحقیق بی شک بخش اندکی از فعالیت های صورت گرفته در بسط وگسترش ورزش کشوردر ابعادمختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال ۱۳۵۷ می باشد که انتظار است مقامات وزارت ورزش و جوانان با تشکیل کمیته ای متشکل از کارشناسان این رشته ورزشی نسبت به ادامه این تحقیق و ارائه آن اقدام کند.

این کمیته که ریاست آن را محمدرضا یزدانی خرم رئیس سابق فدراسیون های والیبال و کشتی برعهده داشت با بهره گرفتن از برخی از کارشناسان حوزه ورزش نسبت به جمع آوری دستاوردهای ورزش ایران در
۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و مقایسه آن با پیش از انقلاب اسلامی اقدام کرد. کمیته مذکور با هدف مشارکت درگرامیداشت وجشن چهل سالگی انقلاب باهدف تبیین وتبلیغ شایسته ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در حوزه تربیت بدنی وورزش، جلب توجه جامعه به مجاهدت های خالصانه دست اندرکاران طی ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ،کمک به تقویت روح افتخار و امید درجامعه و مشارکت در ناکام گذاشتن دشمنان وبدخواهان درمحووکتمان دستاوردها وافتخارات۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تحقیق وجمع آوری این دستاوردها پرداخت.

کمیته مردمی گرامیداشت دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی با وجود مشکلات و عوامل محدود درتولید محتوا از جمله کمبودزمان برای ارائه این وظیفه بزرگ ، کمبودها درآمار و اطلاعات متمرکز ملی و قابل استناد ، فقدان آمار و اطلاعات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جهت تطبیق با وضع موجود ومشکلات کمیته مردمی دردسترسی به آمار و اطلاعات موجود نسبت به تحقیق و جمع آوری این اطلاعات که در نوع خود بی نظیربوده است ،اقدام کرد.

این کمیته در این تحقیق با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحولات مهم وبی سابقه ای درحوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی ،سیاسی ، فرهنگی و ... درسطح کشور ازجمله در حوزه ورزش بوجود آمده است ،آورده است در این دوران ورزش تحت تاثیر اندیشه های الهی و هدایت های ولایت فقیه به صورت غیر قابل مقایسه ای مورد توجه رشد وتوسعه نموده است و اندیشه ای که ورزش را به عنوان ضرورتی برتربیت تکامل و تعالی استان تلقی کرده آن رایک تکلیف الهی عبادت و واجب می داند لذا باید به این نکته مهم توجه داشت که اولویت بخشی و توسعه عظیم ورزش پس از پیروزی انقلاب اسلامی از نگرش دینی و اعتقادی سرچشمه می گیرد نه نگرش تفننی ،تفریحی و ...

در این تحقیق کنشگران به تحقیق و جمع آوری دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در بخش های توسعه کلان ورزش ، توسعه اماکن وفضاهای ورزشی ، ورزش قهرمانی المپیک ،ورزش پارالمپیکی ، ورزش بانوان، اولین های ورزش قهرمانی ، ورزش همگانی ،دستاوردهای علمی وکادرسازی ، فرهنگی، رسانه های ورزشی ، ورزش روستایی و بومی محلی و ورزش بیماری خاص وناشنوایان پرداختند.

کمیته مذکور برای انعکاس دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در حوزه تربیت بدنی و ورزشی درمراسمی با حضور اصحاب رسانه به تبیین این تحقیق با بهره گرفتن شماری از مقامات سابق و کنونی ورزش کشور ازجمله بهرام افشارزاده ،نصرالله سجادی ،کیومرث هاشمی ، محمود خسروی وفا ،دکتر گایینی ،امیرمجدآرا ،عبدالحمید احمدی ، سرکارخانی خلیقی پور، سعید مدنی و ... به تشریح این دستاوردها پرداختند، اقدام کرد.

مطالب این تحقیق با همت کمیته مردمی گرامی داشت دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی وهمکاری صمیمانه جامعه ورزش ،منابع و آمار اطلاعات مکتبوب وثبت شده در ورزش کشور ، منابع و آمار واطلاعات ثبت شده در رسانه های ورزشی کشور، اطلاعات موجوددراسناد بالادستی ، آمار و اطلاعات موجوددرقوانین بودجه سنواتی کشور ، آمار واطلاعات اعضای هیئت امنای کمیته مردمی و آمار واطلاعات مسئولان حال حاضر ورزش کشور جمع آوری شده است.

اعضای این کمیته را یزدانی خرم ، صفارزاده، خسروی وفا ،افشارزاده ، دکتر گایینی ، کیومرث هاشمی، پولادگر، مشایخی، آذرنوش ، مدنی ، کفیلی و خانم ها شهریان، خلیقی پور و علی آبادی تشکیل می دادند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: