به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۹۰۶۲
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
محمدنبی حبیبی با اشاره به کاهش قیمت دلار:
حبیبی با اشاره به اینکه مردم نسبت به افزایش قیمت کالاها و گرانی و تورم گله مند هستند گفت: مردم می گویند قیمت دلار پائین آمده است اما همچنان قیمت کالاها بالا می رود و هیچ کس نیست پاسخ دهد چرا شاهد چنین رویکرد ناصوابی هستیم.

محمد نبی حبیبی با اشاره به خروج آمریکا از سوریه، افغانستان و یمن گفت: صدای شکستن استخوان های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه می آید.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب با اشاره به خروج آمریکا از سوریه، افغانستان و یمن گفت: صدای شکستن استخوان های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه می آید. هرچند ممکن است اعلام خروج آمریکا از منطقه یک فریب برای افزایش جیب بری های بیشتر از گاو های شیرده منطقه باشد اما همین اعلام هم نشانه پیروزی بزرگ مقاومت در منطقه است.

وی افزود : وقتی رژیم صهیونیستی در نبرد اخیر حماس تنها 2 روز مقاومت می کند و سپس تسلیم می شود، حکایت از نوعی فروپاشی و اضمحلال دارد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: ظاهراً ترامپ دیگر نمی خواهد هزینه ای که درآمدی بر آن در منطقه متصور نیست بر بودجه آمریکا تحمیل کند. او اگر راست گفته باشد که می خواهد منطقه را ترک کند این می تواند تنها تصمیم درست کاخ سفید باشد.

حبیبی با بیان اینکه ظاهراً آمریکایی ها به عربستان گفته اند کودک کشی و نسل کشی در یمن و حمله به یک کشور فقیر فخری برای آنها نیست، اظهار داشت: سران ریاض این را نمی فهمند، با آنکه در مذاکرات استکهلم مذاکرات صلح دارد به نتیجه می رسد اما بمباران های وحشیانه در یمن هنوز پایان نیافته است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: بعد از اتمام جنگ در یمن وظیفه سازمان ملل و یا سایر سازمان های ذیربط است که عربستان را مجبور به پرداخت غرامت های جنگ یمن کنند.

حبیبی گفت: ان شاالله انصارالله پیروز نبرد یمن است و دشمن مجبور است آنها را به رسمیت بشناسد و برسر میز مذاکرات با آنها بنشیند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به فروپاشی اتحادیه اروپا و ظهور جنبش جلیقه زرد ها در قاره سبز گفت: حوادثی که در فرانسه و دیگر کشور های اروپا می گذرد مسائل ساده ای نیست بلکه خبر از یک تلاش و بهم ریختگی دارد. جلیقه زردها حتی به برکناری ماکرون هم رضایت نمی دهند.

وی افزود: جلیقه زردها روی روابط و مناسبات ظالمانه سرمایه داران حرف دارند و حاضر نیستند حکومت آنها تنها منافع سرمایه داران را صیانت کند و سهم مردم از زندگی باطوم و گاز اشک آور و مشت آهنین باشد. جنبه ایدئولوژیک تحرکات فعلی در اروپا از جنبه صنفی آن به مراتب بیشتر است.

حبیبی با اظهار تاسف از سکوت وزارت خارجه در مورد تحولات دنیای غرب گفت: وزارت خارجه از رصد تحولات غرب نبایستی غافل باشد. مواضع کنونی وزارت خارجه در حد لزوم ناظر به این تحولات نیست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: ما باید پیروزی مقاومت در منطقه را که ایران سهم عمده ای در آن داشته جشن بگیریم و از دستاوردهای آن صیانت کنیم. همچنین نسبت به نقض حقوق بشر در اروپا و سرکوب مردم فرانسه موضع جدی داشته باشیم.

وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت مسیح(ع) نیز گفت: پاپ و سران کلیسا نسبت به ستمی که به مردم مستضعف می شود ساکت هستند. موضع پاپ موضع دفاع از مظلوم نیست، حال آنکه حضرت مسیح (ع) مدافع مردم مظلوم و رودرروی ظالمان بود.

حبیبی ادامه داد: حضرت مسیح (ع) پیام آور صلح و دوستی بود، حال آنکه غرب طی قرن اخیر در جنگ جهانی میلیون ها تن را به کام مرگ و نیستی کشاند و کلیسا در برابر همه این جنایات ساکت بوده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به سؤالی در مورد بودجه سال 98 گفت: هنوز بودجه تقدیم مجلس نشده و نمی توان در مورد چند و چون آن سخن گفت اما توقع ما ارائه بودجه و برنامه متوازنی است که صرف نظر از رایزنی ها، در چارچوب حل مشکلات کشور تنظیم شده باشد.

وی گفت: دولت در پیش بینی در آمدها باید واقعیات را در نظر بگیرد و در برآورد هزینه ها هم واقع بین باشد تا بودجه دچار کسری نشود. همت دولت باید حفظ ارزش پول ملی و عدم چشم داشت به استخراج از بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی باشد.

حبیبی با اشاره به اینکه مردم نسبت به افزایش قیمت کالاها و گرانی و تورم گله مند هستند گفت: مردم می گویند قیمت دلار پائین آمده است اما همچنان قیمت کالاها بالا می رود و هیچ کس نیست پاسخ دهد چرا شاهد چنین رویکرد ناصوابی هستیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: دولت باید کنترل و نظارت و مدیریت بازار را فراموش نکند. نهاد های نظارتی دولت در این باره مسئولیت دارند و باید به مسئولیت خود عمل کنند. مردم می گویند حالا که قیمت ارز پائین آمده با همان منطقی که به این بهانه قیمت ها افزایش یافت باید قیمت ها پائین بیاید.

وی با بیان اینکه دولت باید با کسانی که حاضر نیستند قیمت ها را پائین بیاورند برخورد کند، اظهار داشت: کنترل و کاهش قیمت کالاها در موارد قابل توجهی از جمله قیمت اتومبیل تقریباً صد در صد در اختیار دولت است که لازم است در این قبیل موضوعات اقدامات قاطعی صورت گیرد.

برچسب ها: محمدنبی حبیبی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: