به‌روز شده در: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۹۷۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

عبور از انتخابات و دستور به نافرمانی مدنی!
سعید حجاریان اظهار داشت: «تاکتیک‌ اصلی اصلاحات، سازماندهی نیروها از پایین‌ است. این روش در گسترش‌ احزاب، سازمان آهنین، بسیج‌ توده‌ای و انواع سازمان‌های مردم‌نهاد متجلی می‌شود و حتی بعضی مواقع می‌توان به نافرمانی مدنی فکر کرد. اساساً معتقدم فشار از پایین با انتخابات پدید نمی‌آید. پس باید گفت، پروژه اصلاحات به انتخابات گره نخورده است؛ زیرا انتخابات به ‌معنای کنونی آن، مصداق گدایی قدرت است... نافرمانی مدنی در خلأ شکل نمی‌گیرد. پیش از آن، ابتدا باید تجمع سلولی داشت و اقداماتی، مانند کتاب‌خوانی، جزوه‌خوانی و... صورت داد و سپس تجمع‌های موضوعی و بعد هم تجمع‌های سراسری انجام شود. بعد از اینهاست که نوبت نافرمانی فرامی‌رسدبه نظر می‌رسد،‌ نظریه‌پردازان اصلاحات که از همراهی مردم در انتخابات آتی به واسطه عملکرد دولت، مجلس و شورای شهر اصلاح‌طلب ناامید شده‌اند، بار دیگر به دنبال آن هستند که شبکه‌سازی، آشوب و اردوکشی خیابانی و... را در دستور کار قرار دهند!

سعودی‌ها طرح ناتوی عربی را به ترامپ دادند
در جریان سفر گروهی از مشاوران نزدیک بن‌سلمان به نیویورک در ماه نوامبر 2016، هیئت سعودی گزارش می‌دهد، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که توجه کوشنر(داماد ترامپ) را به خود جلب کرده، صلح بین اسرائیل و فلسطینی‌هاست. آنها گزارش می‌دهند برنامه دولت جدید آمریکا برای خاورمیانه هنوز مشخص نیست؛ اما آنها به دنبال راه حلی تاریخی برای حل موضوع فلسطین و تأمین ثبات برای اسرائیل هستند. در این راستا سعودی‌ها پیشنهادی مشهور به «ناتوی عربی» را طرح‌ کرده‌اند که از آن به یک ائتلاف نظامی اسلامی یاد می‌کنند و هرگاه رئیس‌جمهور آمریکا اراده کند، وارد عمل خواهد شد.

هر مذاکره‌ای بدون ایران بی‌نتیجه است
سفیر روسیه در ایران گفت: ایران و روسیه برای مقابله با تحریم‌های یکجانبه آمریکا عزمی جدی دارند، اما اقدامات اروپایی‌ها در مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران در حد حرف بوده و تاکنون اقدام عملی صورت نگرفته است. جاگاریان در پاسخ به این پرسش که روسیه تا چه حد در حمایت از ایران در مقابله با تحریم‌های یکجانبه آمریکا خواهد ایستاد، گفت: اراده ملی روسیه و شخص پوتین این است که ما تحریم‌های یکجانبه علیه ایران را غیر قانونی دانسته و آن را محکوم می‌کنیم. وی همچنین ادعاها و بهانه‌های آمریکا در زمینه فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای ایران را بی‌پایه و اساس خواند و گفت: فعالیت‌های موشکی ایران به برجام ربطی ندارد. ادعای آمریکا در زمینه حضور منطقه‌ای ایران نیز بی‌اساس است؛ چون ایران بارها اعلام کرده حاضر است درباره مسائل منطقه، همکاری و مذاکره کند. موضع ایران درباره اوضاع یمن از جمله مواردی است که نشان‌دهنده همکاری و اصالت گفت‌وگو است؛ آمریکا باید بداند بدون ایران هیچ مذاکره‌ای برای رسیدن به صلح در منطقه نتیجه ندارد.
روایت همتی از دستور رهبری به بانک مرکزی

همتی یا اشاره به دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری به دستور ایشان به بانک مرکزی برای تقویت هرچه بیشتر ارزش پول ملی و نیز اهمیت استقلال بانک مرکزی اشاره و اعلام کرد، بانک مرکزی و نظام بانکی تمام توان مدیریتی و کارشناسی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری به‌‌ کار خواهد برد.

عرضه قطره‌چکانی خودروسازان
سیدمحمد بیاتیان، مشاور کمیسیون صنایع و معادن درباره وضعیت صنعت خودروسازی کشور گفت: این شائبه وجود دارد که خودروسازان با عرضه قطره‌چکانی می‌خواهند قیمت حاشیه بازار را بالا نگه دارند تا روزی که دولت و دستگاه‌های اجرایی تصمیم گرفته و در نتیجه قیمت خودرو را افزایش دهند. سلسله تصمیماتی که از جانب دولتی‌ها و دستگاه‌های تصمیم‌گیرنده در این مدت و در حوزه خودرو گرفته شده، متأسفانه این شائبه را به ذهن متبادر می‌کند که مافیایی پشت این قضیه وجود دارد. در این زمینه مجلس در جایگاه دستگاه نظارتی باید محکم‌تر برخورد کند و اگر واقعاً افزایش قیمتی وجود دارد، منطبق بر واقعیت‌ها باشد؛ زمانی قیمت دلار به ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان رسید و دوباره به ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان کاهش ‌یافته، اما بر قیمت خودرو هیچ تأثیری نگذاشته و قیمت‌ها کاهش نیافته است.
روایت یک نماینده مجلس از غارت
۱۶ هزار میلیارد تومانی از بانک سرمایه

امیر خجسته گفت: قاچاق کالا از مبادی رسمی کشور انجام می‌شود به وزیر اطلاع دادم که 1128 کانتینر قاچاق وارد کشور شده و ایشان انکار کردند لذا با اکیپ پارلمانی به بندرعباس رفتیم و حکم این قاچاق صادر شد و وزیر استیضاح و عزل شد. 16 هزار میلیارد تومان در بانک سرمایه غارت شد. باید مسئولان پاسخ دهند که چرا دلار و ارز کنترل نمی‌شود و امروز استخوان‌های مردم زیر بار فشارهای اقتصادی در حال خورد شدن است. مگر می‌شود، یک مسئول در نظام 2 هزار میلیارد تومان دارایی داشته باشد. حکم خدا در مورد سران مفاسد اقتصادی اجرایی شود مجلس در مورد مفاسد اقتصادی سکوت کرده است. اگر قاچاق از مبادی رسمی متوقف نشود با مردم سخن می‌گویم.

نتانیاهو به دنبال ایجاد روابط رسمی با رژیم سعودی
روزنامه «تایمز آو اسرائیل» اعلام کرد: نتانیاهو به دنبال رسمیت دادن به روابط این رژیم با عربستان سعودی بوده و امیدوار است بتواند روابط دوجانبه با ریاض را تا پیش از برگزاری انتخابات سراسری رژیم صهیونیستی در سال آینده به طور رسمی اعلام کند. طبق این گزارش، ایالات متحده آمریکا و «یوسی کوهن» رئیس موساد در این طرح ایفای نقش می‌کنند. همچنین یک منبع دیپلماتیک رژیم صهیونیستی به این روزنامه گفته است، اسرائیل در حال انجام مذاکرات گسترده با بسیاری از کشورهای عربی است که با آنها منافع مشترکی در تقابل با ایران دارد. گفتنی است، نتانیاهو پیش از این در اظهاراتی اعلام کرده بود: «تنها مزیت برجام این است که اسرائیل را در مقیاسی که هرگز سابقه نداشته، به جهان عرب نزدیک کرده است

یک ایرانی در سازمان ملل پست گرفت

کاظم غریب آبادی نماینده دائم ایران در سازمان های بین المللی در وین برای یک سال معاون اول و رئیس کمیته عمومی کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل شد. «کاظم غریب آبادی» سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، در نشست شصت و یکم کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل، به مدت یک سال به عنوان معاول اول و همچنین رئیس کمیته عمومی این کمیسیون انتخاب شد. کمیسیون مواد مخدر با ٥٣ عضو در سال ١٩٦٤ تاسیس شد، نهاد اصلی بین المللی و محوری درخصوص سیاستگذاری های حوزه مواد مخدر است.
مردم نقش نداشتن ما در دولت را نمی‌پذیرند
!
«
صادق زیباکلام» در مصاحبه با روزنامه «آرمان» گفت: «به نظر من پیوند اصلاح‌طلبان با حسن روحانی ناموفق بوده است. در شرایط کنونی اصلاح‌طلبان به نقطه‌ای رسیده‌اند که احساس می‌کنند نباید در انتخابات از حسن روحانی حمایت می‌کردند. این در حالی است که بدون شک در هر شرایطی هزینه ناکامی‌های حسن روحانی را اصلاح‌طلبان پرداخت خواهند کرد... مردم می‌گویند آقای زیباکلام ما از اینکه به حرف شما گوش دادیم و به حسن روحانی رأی دادیم احساس پشیمانی می‌کنیم و ما شما را در این زمینه مقصر می‌دانیم... صورت‌حساب و هزینه عملکرد ناموفق دولت آقای روحانی را اصلاح‌طلبان پرداخت خواهند کرد... اصلاح‌طلبان نمی‌توانند دست و دل از روحانی بشویند
معاون دادستان: فیلترینگ تلگرام موفقیت‌آمیز بود

معاون امور فضای مجازی دادستانی کل کشور با بیان این که فیلترینگ تلگرام موفقیت آمیز بود، گفت: نباید یکباره از پیام رسان داخلی که عمر یک ساله دارد انتظار بالایی داشته باشیم. جواد جاویدنیا در خصوص این که آیا سیاست یکپارچه فیلترینگ تلگرام توانست به اهداف خود دست پیدا کند و چقدر توانست موفق باشد، اظهار کرد: اجرای فیلترنیگ تلگرام و میزان موفقیت آن را می‌توان از منظرهای مختلف بررسی کرد، از یک نظر فیلترینگ موفقیت آمیز بود زیرا شبکه‌های پیام رسان داخلی به معایب خود پی برده و آن‌ها را اصلاح کردند.

انتقاد مرجع تقلید به افکار غرب گرایانه برخی مسئولان

آیت‌الله نوری‌همدانی، مرجع تقلید شیعیان گفت: متأسفانه در میان مسئولان کسانی را می‌بینیم که افکار غرب‌گرایانه دارند، اما باید بدانیم که غرب به دنبال تحت سیطره قرار دادن ملت است و باید ملت و مسئولان هشیاری لازم را داشته باشند. آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از اعضای انجمن فرهنگی ناشران آموزشی کشور، با بیان اینکه 80 آیه از آیات قرآن کریم مربوط به علم و نشر مطالب علمی است، اظهار داشت: دشمن در نتیجه تهاجم فرهنگی دچار عقب‌ماندگی‌هایی شدیم اما بعد از انقلاب اسلامی باید بتوانیم کار نشر را رونق دوباره‌ای ببخشیم. وی خطاب به اعضای انجمن فرهنگی ناشران آموزشی کشور گفت: مطالبی که منتشر می‌شود نباید برخلاف مبانی اسلامی باشد، در نشر علوم به‌خوبی عمل کرده‌اید اما در آموزشگاه‌ها گاهی مطالبی که بوی غرب می‌دهد، نشر پیدا می‌کند.
ترامپ با فحاشی از خجالت تیلرسون درآمد

واکنش رئیس جمهور آمریکا به افشاگری وزیر خارجه اسبق این کشور گفت: مایک پامپئو (وزیر خارجه فعلی آمریکا) خیلی عالی کار می کند، من بسیار به او غرور می کنم. سلف او، یعنی رکس تیلرسون، از ظرفیت روانی لازم برخوردار نبود. او (تیلرسون) مثل یک تخته سنگ کودن بود، و من نتوانستم به اندازه کافی سریع از شر او خلاص شوم. او به شدت تنبل بود.

راه نجات صنعت خودروسازی چیست؟

سید محمد بیاتیان، مشاور کمیسیون صنایع و معادن درباره وضعیت صنعت خودروسازی کشور به گفت: این شائبه وجود دارد که خودروسازان با عرضه قطره چکانی می خواهند قیمت حاشیه بازار بالا نگه دارند تا روزی که دولت و دستگاه های اجرایی تصمیم گرفته و در نتیجه قیمت خودرو را افزایش دهند. سلسله تصمیماتی که از جانب دولتی ها و دستگاه های تصمیم گیرنده در این مدت و در حوزه خودرو گرفته شده متأسفانه این شائبه را به ذهن متبادر می کند که مافیایی پشت این قضیه وجود دارد. در این مورد مجلس به عنوان دستگاه نظارتی باید محکم‌تر برخورد کند و اگر واقعا افزایش قیمتی وجود دارد منطبق بر واقعیت ها باشد؛ زمانی نرخ دلار به ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان رسید و دوباره به ۱۰ تا ۱۱هزار تومان کاهش یافته اما بر قیمت خودرو هیچ تاثیری نگذاشته و قیمت ها کاهش نیافته است.

درخواست امریکا برای آزادی یک زندانی ایرانی

وزارت امور خارجه امریکا در اقدامی مداخله‌جویانه، در صفحه توئیتر خود به وضعیت فرهاد میثمی زندانی ایرانی پرداخت و نوشت که «امریکا بازداشت خودسرانه دکتر فرهاد میثمی را محکوم می‌کند.

ما نسبت به وخیم‌تر شدن حال وی ابراز نگرانی می‌کنیم و از ایران می‌خواهیم وی را هرچه سریع‌تر آزاد کند.» به گفته محمد مقیمی، وکیل فرهاد میثمی، اتهام موکلش اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی است.

دستور جدید رئیس جمهور درباره اجرای اصل ۴۴

بر اساس گزارش یک مسئول اقتصادی در کابینه به تعدادی از مدیران نهاد ریاست جمهوری، اعلام شده در اجرای دستور رئیس جمهور مبنی بر واگذاری باقی مانده سهام متعلق به دولت در شرکت و بنگاه های گروه دو - ذکر شده در قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ - و کاستن از امور تصدی گری قوه مجریه که در دولت دوازدهم با جدیت بیشتری تعقیب می شود، طرح واگذاری باقی مانده سهام متعلق به دولت در برخی بانک ها، مجموعه های صنعتی و خودروسازی به صورت جدی پیگیری خواهد شد.

ضرب الاجل یک ماهه به اعضای کابینه درباره اصلاحسیستم اداری

طبق بخشنامه روزهای اخیر یک نهاد مسئول به همه وزیران و روسای سازمان های دولتی، از آن ها خواسته شده با توجه به ابلاغیه امسال رئیس جمهور در خصوص اصلاح نظام اداری، مسئولان دستگاه های اجرایی موظفند وضعیت موجود، اهداف سه سال آینده (تا سال ۱۴۰۰) و طرح استانی مربوط به اصلاح سیستم اداری خود را در قالب فرم های مشخص و ابلاغی، تنظیم و پس از تصویب دستگاه مربوط، حداکثر تا ۱۰ دی ماه امسال برای دولت ارسال کنند.
شکایت دسته‌جمعی از فوتبالیست معروف!

شنیده شد که حاشیه‌های عجیب یک فوتبالیست باعث شده مسئولان یکی از باشگاه‌های لیگ برتر از دست او عاصی شوند. اخیرا این بازیکن به خاطر قلیان‌کشی از سوی باشگاه تذکر گرفت. این بازیکن حتی یک‌بار بعد از شکست تیمش سریعا عازم سفره‌خانه‌ای در سعادت‌آباد شده بود تا قلیان بکشد. از شانس بد او دوست نزدیک یکی از مسئولان باشگاه هم آنجا بود و خیلی سریع خبر را به گوششان رساند. آنها هم تصمیم گرفتند به این بازیکن تذکر دهند تا اگر بار دیگر در سفره‌خانه دیده شود، با او برخورد کنند. هنوز مدت زیادی از این تهدید نگذشته که اتفاق تازه‌ای رخ داده است.

این اتفاق بسیار جنجالی‌تر از مورد قلیان‌کشیدن است! منابع موثق فاش کرده‌اند اهالی یکی از محله‌های شیک سعادت‌آباد از رفت‌وآمدهای مشکل‌ساز و گاه و بیگاه این بازیکن خسته شده‌اند و تاکید دارند این بازیکن دیگر نباید در محله آنها زندگی کند.
اصرار مهناز افشار به تبلیغ آمپول کشنده!

شنیده شد که در حالی که کارشناسان و نهادهای مربوطه نسبت به تبلیغ یک آمپول توسط مهناز افشار اعتراض کرده بودند، این بازیگر همچنان بر تبلیغ خود اصرار دارد! الف نوشت؛ تبلیع این آمپول درحالی است که هم کارشناسان پزشکی و هم وزارت بهداشت، اعلام کردند که آمپول معرفی‌شده توسط این بازیگر در صورت تزریق بدون تجویز و نظارت پزشک، احتمال خطر مرگ را در پی دارد.اما مهناز افشار، بدون توجه به نظرات کارشناسانه، باز هم آمپول کشنده را به مردم معرفی کرد و نوشت: «بابت دغدغه‌ای که داشتم، پیشنهاد بنیادی که سال‌ها در زمینه اعتیاد فعالیت می‌کند را پذیرفتم، موضوعات مربوط به آن دارو منابع موثقی از جمله سازمان جهانی بهداشت را دارد، یعنی هر چه که در آن ویدئو گفته شد را تایید می‌کند. من نه مصرف‌کننده، نه واردکننده و نه فروشنده هستم. حالا اگر این وسط وزارت بهداشت، سازمان جهانی بهداشت را قبول ندارد، موضوعی است که من نمی‌توانم در آن ورود کنم.»

اخبار روزانه:
* محسن هاشمی، رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران با اشاره به گمانه‌زنی‌ها درباره تشکیل پارلمان اصلاحات گفت: عملی کردن طرح پارلمان اصلاحات یا همان مجمع عمومی اصلاح‌طلبان کار سخت و پیچیده‌ای است. معمولاً این رهبران جریان اصلاحات هستند که این‌گونه طرح‌ها و پیشنهادها را باید با جدیت پیگیری کنند تا به سرانجام مشخصی برسد. وی افزود: با این تفاسیر تاکنون اراده‌ای در رهبران جبهه اصلاحات برای به سرانجام رسیدن طرح پارلمان اصلاحات مشاهده نکردم.
* کاظم پالیزدار، دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه فساد اقتصادی شامل رانت، رباخواری، فراهم کردن شرایط برای گروه‌های خاص که متأسفانه اقتصاد تک‌محصولی موجب سوءاستفاده برخی افراد و واردات بی‌رویه در سال‌های اخیر شده، گفت: در امر مبارزه با فساد بستگان با هیچ مدیر و مسئولی رودربایستی نداریم و در ماه‌های اخیر شاهد آن بودیم که چندین معاون وزیر و مدیران استانی که به فساد اقتصادی متهم بودند، دستگیر و از کار برکنار شدند.
* عزت‌الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به برخی از مشکلات اقتصادی واکنش نشان داد و در صفحه توئیتر خود نوشت: «افکار عمومی خواهان بازگشت وضعیت اقتصادی به سال ۹۲ است.» وی در ادامه افزود: «نه حق مسلم مردم (انرژی هسته‌ای) حفظ شد، نه اینکه چرخ زندگی آنها چرخید. آقای رئیس‌جمهور برنامه روشنی برای بهره‌گیری از توانمندی‌ها و مزیت‌های نسبی کشور ارائه کنید
* عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به دیدار اخیر خود با رهبر معظم انقلاب به دستور ایشان به بانک مرکزی برای تقویت هرچه بیشتر ارزش پول ملی و نیز اهمیت استقلال بانک مرکزی اشاره و اعلام کرد، بانک مرکزی و نظام بانکی همه توان مدیریتی و کارشناسی را برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب به‌‌ کار خواهد برد.
* چین به کانادا درباره ادامه حبس یکی از مدیران ارشد شرکت «هوآوی» که به نقض تحریم‌های ایران متهم شده، هشدار داد و خواستار آزادی فوری وی شد. کانادا 15 آذرماه بنا به درخواست مقامات آمریکایی، «وانژو منگ»، از مدیران ارشد شرکت فناوری «هوآوی» و دختر بنیان‌گذار این شرکت را دستگیر کرد.
* حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه دولت آینده دولتی ائتلافی خواهد بود، می‌گوید: از دیدگاه من اگر دولت آینده قرار است موفق عمل کند، باید ائتلافی باشد؛ در غیر این صورت باز هم آن قشری که ضرر می‌بیند، مردم هستند و جنگ قدرت ادامه پیدا می‌کند.

*سردار قنبری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: شدت انفجار به حدی بود که ترکش‌های وانت تا شعاع 500متری پخش شد. تحقیقات برای روشن شدن نوع و میزان مواد منفجره ادامه دارد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد با توجه به‌شدت انفجار دست‌کم 500 کیلو تی‌ان‌تی در وانت نیسان جاسازی شده بود

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: