به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۹۳۴
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
محمدمهدی اسلامی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به برخورد دوگانه اصلاح‌طلبان در حمایت از روحانی گفت: اصلاح‌طلبان درصدد القای این ذهنیت جعلی هستند که آنان چندان در دولت مشارکت نداشته‌اند.
محمد مهدی اسلامی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: اصلاح‌طلبان جناحی برخاسته از یک تفکر دقیق برای اداره کشور نیست و اعضای آن در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی در مبانی دچار اختلاف و حتی گاهی دچار تضاد دیدگاهی هستند.
 
وی با اشاره به وجود گرایش‌های چپ اقتصادی تا لیبرال افراطی در حلقه اول این جناح در سال ۷۶، خاطرنشان کرد: آنچه این گروه‌ها را طی دو دهه گذشته کنار هم حفظ کرده، تقابل آن‌ها با جناح ارزشگرا است.
 
اسلامی چگونگی همزیستی این گروه‌ها در کنار هم را با مدل تقسیم قدرت دانست و اظهارکرد: مکانیسم انتخاب شهردار تهران در دوره فعلی به عنوان نمونه‌ای جدید از این الگو است که حتی برخی اصلاح طلبان نیز بر کنار ماندن اصل شایسته سالاری در این روند و اصالت منافع باندی معترض بودند.
 
مدیر مسئول هفته نامه شما هیاهوی رسانه‌ای گسترده اصلاح طلبان علیه دولت در مقاطعی را یک شگرد سهم خواهانه دانست و افزود: اصلاح خود می‌دانند که عملکرد این دولت در افکار عمومی به پای آن‌ها نوشته خواهد شد، اما گاهی با ژست عبور از روحانی و گاهی با ژست حمایت از او در تلاش برای گرفتن امتیاز‌های بیشتر و در کنار آن القای این ذهنیت جعلی هستند که آن‌ها چندان هم در دولت مشارکت نداشته‌اند.
 
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با انتقاد از عدم به کارگیری «حزب محوری» به جای «باندگرایی» گفت: متأسفانه در اقدامات دولت از جمله تدوین «قانون احزاب» اثر جدی را در بها دادن به تحزب در اداره کشور  شاهد نیستیم و  در میان مدعیان اصلاح‌طلبان تحزب رفتار‌های حزبی همچون کادرسازی و تدوین برنامه برای اداره کشور را نمی‌بینیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: