به‌روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۹۳۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
سیدمصطفی میرسلیم:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: CFT تاکنون در هیئت عالی نظارت مجمع بررسی شده و مواردی که مغایر با سیاستهای کلی ابلاغی ، به عنوان اسناد بالادستی، بوده مشخص و به اطلاع مجلس محترم رسانده شده است.
سیدمصطفی میرسلیم رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بزرگترین سوء استفاده کننده از پول در عالم و مزورترین بوجودآورنده و مشوق گروههای آدمکش نظیر داعش و القاعده و خبیث ترین پشتیبان حکومتهای مستبد و ستمگر همچون سعودی‌ها و صهیونیست‌ها، آمریکا است.
 
وی ادامه داد: این دولت مستکبر امروز با خدعه و مکر ، تدوین و تصویب میثاق های بین المللی همچون ٢٠٣٠ و cft را ابزاری برای استمرار حقکشی و تحمیق دولتهای آزاده و مستقل ، و تثبیت قانونمند ستمگری خود قرارداده است.
 
میرسلیم تاکید کرد: آزادگان عالم باید در مقابل این ترفند بپاخیزند.
 
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که رویکرد مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه CFT با توجه به اسناد بالا دستی نظام چیست، گفت: این موضوع تا کنون در هیئت عالی نظارت مجمع بررسی شده و مواردی که مغایر با سیاستهای کلی ابلاغی ، به عنوان اسناد بالادستی، بوده مشخص و به اطلاع مجلس محترم رسانده شده است.
 
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام کفت:اگر مجلس بر مصوبه خود اصرار کند ، موضوع آن گاه برای تشخیص مصلحت به مجمع خواهد آمد.
+++
حمیدرضا ترقی:
حذف کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به روند تحزب ضربه می زند
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی حذف کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را موجب ضربه زدن به روند تحزب در کشور دانست.
حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد پیش‌نویس قانون جدید احزاب و بحث انحلال کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت:کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در واقع مسئولیتش بررسی صلاحیت احزاب تازه تشکیل شده به لحاظ قانونی و ضوابط قانونی و صلاحیت اعضای شورای مرکزی هر حزب است که در کنار آن یک نقش نظارتی را در روند فعالیت احزاب را در کشور دارد که نمایندگان سه قوه در آن حضور دارند.
وی افزود: بیشترین کارکرد کمیسیون ماده ۱۰ احزاب  به شکل گیری احزاب و ورود آنان به عرصه سیاسی کشور برمی‌گردد، ولی کمیسیون ملی انتخابات در واقع می‌خواهد نقش احزاب را در انتخابات پر رنگ کرده و به آنان یک نقش پررنگ تری به آن‌ها بدهد که این مسئله در سیاست‌های انتخاباتی که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند مطرح شده و یک بند آن به این مسئله اختصاص پیدا کرده است که نقش احزاب در انتخابات شفاف‌تر و پررنگ‌تر باشد.
عضو شورای مرکزی حزب موتله اسلامی تصریح کرد: طبیعتا اگر وظایف کمیسیون ماده ۱۰ احزاب و کمیسیون ملی انتخاب یکجا جمع بشود و آن وظایف حذف نشود، مشکلی پیش نمی‌آید، اما اگر وظایف کمیسیون ماده ۱۰ احزاب  حذف شود، احزاب به لحاظ نظارتی و روند فعالیت بلاتکلیف شده و این مسئله می‌تواند به وضعیت تحزب در کشور ضربه بزند.
ترقی در مورد عدم حضور برخی از احزاب در جلسه‌ خانه احزاب که منجر به ارائه پیش نویس قانون جدید احزاب به مجلس شد، تصریح کرد: حزب ما در این جلسه حضور نداشت و طبیعتا این مسائل بیشتر را هیئت رئیسه دنبال می‌کند.
وی ادامه داد: جایگاه خانه احزاب در قانون جدید هم اصلا مشخص نیست، این خانه احزاب دست پختی دولت‌های اصلاح‌طلب است و  هر دولتی با مشی اصلاحاتی بر سر کار که آمده است یک خانه احزاب را باب میل خودش شکل داده اما اینکه قانونی در این رابطه باشد، به این صورت نیست.
ترقی تصریح کرد: در پیش نویس قانون جدید احزاب هم این مسئله اصلاح شده است که جایی برای خانه احزاب نداریم و غیر از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب چیزی به عنوان خانه احزاب نداریم.
عضو حزب موتلفه اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بر فرض اینکه خانه احزاب بر اساس مصوبه هیئت دولت هم شکل گرفته باشد عملکرد و وظیفه آن تنها در حیطه کار‌های پشیتبانی احزاب نه ورود به قانون‌گذاری است، در نتیجه اگر بودجه‌ای برای احزاب وجود دارد، باید خانه احزاب آن را بین احزاب تقسیم کند یا در رابطه با انتخابات هماهنگی‌هایی را انجام بدهد و میزی برای احزاب درست کند، نه اینکه به روند قانونگذاری احزاب ورود کند.

برچسب ها: میرسلیم
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: