به‌روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۹۲۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
شکستی سنگین تر از وزنه های سرد:
مرادی که این بار نیز برای کسب درآمد دلاری از قضاوت دررقابتهای جهانی نام خود را به عنوان نماینده داوری ایران به فدراسیون جهانی وزنه برداری معرفی و در این رقابتها به عنوان زوری قضاوت کرد پس از برگزاری رقابت های یکی از اوزان با زیر پا گذاشتن ارزش های اسلامی به دست دادن با دو نفراز داوران زن این مسابقات پرداخت.
خسرو کفیلی- حاشیه سازی پیرامون وزنه برداری ایران پیش و پس از حضور تیم ملی وزنه برداری ایران کشورمان در رقابتهای جهانی ترکمنستان که با کسب عنوان سومی همراه بود ،همچنان ادامه دارد.

وزنه برداری ایران از سه سال پیش با بازگشت علی مرادی بر مسند ریاست فدراسیون وزنه برداری با حواشی بسیاری از جمله کنار گذاشتن پیشکسوتانی همچون داود ملکی، عبدالکریم پورکیان ومهدی عطار اشرفی از شورای عالی فنی این فدراسیون ، حسین توکلی از سرمربیگری تیم ملی وزنه برداری ایران ،عدم اعزام بهادر مولایی به بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو،استعفای حسین مقامی از دبیرکلی فدراسیون وزنه برداری ، موافقت با استعفای سجادانوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران در حمایت از کیانوش رستمی و...روبه رو بوده است.

این حاشیه ها که صدمات بسیاری به جامعه وزنه برداری ایران به ویزه درایجاد وفاق وهمدلی بین اعضای این جامعه بوجود آورده است پیش و پس از اعزام تیم ملی وزنه برداری ایران به رقابتهای جهانی ترکمنستان که به تازگی در عشق آباد با قهرمانی تیم چین و کسب عناوین دوم و سوم به وسیله بلاروس و ایران خاتمه یافت ،همچنان ادامه دارد.

عدم حضور سه ملی پوش کشورمان به نام های محمدزارعی ،همایون تیموری و علیرضا سلیمانی به رقابتهای جهانی ترکمنستان که در پی اهمال رییس فدراسیون وزنه برداری در ارسال به موقع اسامی ملی پوشان کشورمان به فدراسیون بین المللی وزنه برداری صورت گرفت بازتاب منفی در میان جامعه ورزش کشورداشت.

پروسه ارسال اسامی وزنه برداران کشورهای مختلف که قرار است دررقابتهای جهانی، آسیایی و بازی های المپیک شرکت کنند پروسه ای طولانی مدت است که تمامی کادرهای اجرایی فدراسیون های ملی وزنه برداری از آن آگاه هستند.

دراین پروسه فدراسیون های ملی وزنه برداری می بایست سه ماه پیش از برگزاری رقابت های وزنه برداری دربخش های جهانی، آسیایی و المپیک اسامی وزنه برداران را خود به فدراسیون بین المللی وزنه برداری ارسال کنند که این مهم از سوی مرادی نادیده گرفته شده و سه ملی پوش کشورمان شانس حضوردر رقابتهای جهانی را از دست دادند.

دستگاه ورزش کشور وناظران رسیدگی به عملکرد فدراسیون ها نیز با وجود تخطی و اهمال صورت گرفته از سوی رییس فدراسیون وزنه برداری که افزون بر ضررهای مالی مانع از قرار گرفتن تیم کشورمان حداقل بر سکوی دومی رقابتهای جهانی شد بی هیچ تنبیهی از این موضوع گذر کردند.

افزون بر این اهمال ،دست دادن رئیس فدراسیون وزنه برداری با دو تن از داوران زن قضاوت کننده دررقابت های جهانی ترکمنستان از دیگر حواشی ایجاد شده در وزنه برداری ایران در این مدت کوتاه بود .

مرادی که این بار نیز برای کسب درآمد دلاری از قضاوت دررقابتهای جهانی نام خود را به عنوان نماینده داوری ایران به فدراسیون جهانی وزنه برداری معرفی و در این رقابتها به عنوان زوری قضاوت کرد پس از برگزاری رقابت های یکی از اوزان با زیر پا گذاشتن ارزش های اسلامی به دست دادن با دو نفراز داوران زن این مسابقات پرداخت.

کلیپ انتشار یافته از رییس فدراسیون وزنه برداری نشان می دهد که نامبرده بر خلاف موازین اسلامی با دو داور زن این مسابقات دست داده و به خوش و بش با آنان می پردازد.

علاوه بر آن صحبت های محمدرضا براری ملی پوش دسته ۱۰۹ کیلوگرم وزنه برداری ایران که سال های آخرین حضورش در عرصه قهرمانی را پشت سر می گذرد علیه محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری کشورمان دیگر حاشیه ایجاد شده در این رشته ورزشی بوده است که چرایی آن هنوز مشخص نیست.

براری که ازجمله ناکامان وزنه برداری ایران در بازی های آسیایی جاکارتا بشمار می رود پس از بازگشت از عشق آباد درحالی مدعی شد که توسط سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران از ناحیه گوش دچار مصدومیت شده است که هیچ یک از اعضای دیگر کادر فنی این موضوع را تایید نکرده اند.

این وزنه بردار که از سوی رئیس فدراسیون وزنه برداری مورد حمایت قرار می گیرد درادعای خود عنوان کرده است که برخواه با زدن سیلی به گوشش موجب پارگی پرده گوشش شده است.

چرایی این ادعا از سوی براری هنوز مشخص نیست ولی به نظر می رسد که عزمی قوی برای دور کردن حواشی از این رشته مدال آور در بین مسئولان فدراسیون وزنه برداری به ویزه رئیس این فدراسیون وجود ندارد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: