به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
درسی که از پرسپولیس باید گرفت
پرسپولیس و برانکو توانستند با موفقیت کامل ازسخت ترین بحران سال های اخیراین تیم عبورکرده و به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسند و این خودش چیزکمی نیست و حتی به نوعی معجزه است.
مهدی خرمی- پرسپولیس امروز به جایگاهی رسیده است که اگرسه سال و نیم پیش به کسی می گفتید این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا می رسد شاید خیلی ها به این حرف می خندیدند اما...امروز پرسپولیس با ارائه یک بازی جانانه درنهایت فینال لیگ قهرمانان آسیا را به کاشیما آنتلرزباخت درحالی که هوادارانش سربلند بودند. پرسپولیس امروز با همه مشکلاتی که می دانیم ازنظرما نباخت وحتی یک جورهایی هم برنده شد.

امروز می خواهیم یادی کنیم ازمردی که پرسپولیس موقعیت کنونی اش را مدیون اوست.

صحبت ازبرانکوست. مردی که پس از9 سال دوری ازایران ساعت 5 صبح روز چهارشنبه
19 فروردین ماه 1394 وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد.

برانکو ابتدا اززاگرب کرواسی به استانبول رفت و سپس ازطریق فرودگاه این شهرراهی تهران شد.

برانکو که بعد ازپایان جام جهانی 2006 آلمان به دلیل مشکلات مالیاتی دیگرنتوانسته بود به ایران بیاید پس ازعقد قرارداد با پرسپولیس مشکلش حل شد.

اما شاید جالب باشد به مصاحبه صبح آن روز برانکو اشاره کنیم. مرد کروات به کمک رضا چلنگررو به خبرنگاران گفت:

" من دقیقا می دانم پرسپولیس یعنی چه؟ یک ارتش 30 میلیون نفری که 30 میلیون هواداررا شامل می شود. کارسختی است اما من به خودم اعتماد دارم و...”

آن روز صبح کمترکسی فکرش را می کرد پرسپولیس بحران زده آن شرایط را پشت سرگذاشته و به چنین جایگاهی برسد.

تیمی که به لطف درایت و دانش برانکو دو مرتبه متوالی قهرمان لیگ برترشد و توانست امروز به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد و با ارائه یک نمایش خوب و جنگ تمام عیاربه نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا دست یابد.

تصورش هم سخت است که یک تیم ازدو پنجره نقل و انتقالات زمستانی و تابستانی محروم شود اما بتواند به فینال آسیا برسد اما این اتفاق مهم افتاد. هرچند اگرشانس همراه پرسپولیس بود و شوت ابتدای بازی رفت علی علیپورتبدیل به گل می شد یا سیامک نعمتی آن گونه محروم نمی شد. همین طورامید عالیشاه با مصدومیت ناگهانی مچ پا دیداربرگشت فینال را ازدست نمی داد چه بسا اتفاقات دیگری رخ می داد اما همین دومی ارزشمند هم برای همه ما و بیشترطرفداران پرسپولیس حکم طلا را داشت.

پرسپولیس و برانکو توانستند با موفقیت کامل ازسخت ترین بحران سال های اخیراین تیم عبورکرده و به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسند و این خودش چیزکمی نیست و حتی به نوعی معجزه است.

حرف های آن روز برانکو امروز تأمل برانگیزاست. اینکه مرد کروات به درستی
می دانسته کجا آمده است؟

او شناخت خوبی ازپرسپولیس و هوادارانش داشت و توانست این تیم را به جایگاه کنونی اش برساند. دو سال متوالی هم پرسپولیس را به نیمه نهایی لیگ قهرمان و جمع 4 تیم برترقاره کهن رساند. خدا را چه دیدید شاید همین فصل آینده بالاخره طلسم قهرمانی آسیا توسط برانکو و شاگردانش شکسته شود. ازقدیم و ندیم هم گفته اند تا سه نشه بازی نشه!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: