به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
تنهاجنگی که در200 سال اخیر حتی یک وجب ازخاک میهمان از دست نرفت ،جنگ تحمیلی 8ساله بود که به برکت “اسلام و انقلاب اسلامی، رهبری دینی، امت مسلمان ایران» این افتخار عظیم بدست آمد.
میثم معافی- مقام معظم رهبری در ورزشگاه یک صدهزارنفری آزادی فرمودند : «جان کلام من سه چیز هست» که به آن می پردازیم: 1. عظمت ایران 2. اقتدار جمهوری اسلامی ایران 3. شکست ناپذیری ملت ایران.

نکته راهبردی و مهمی را ایشان به صورت ظریف اشاره فرمودند " 200 سال اخیر " بود یعنی اینکه ملت ایران دراین زمان یعنی 2 قرن تحقیرشد ، شکست پذیر شد و شوکت وعظمتش شکست، تاوقتی که جمهوری اسلامی ظهورکرد و حلقه مفقوده ای که عظمت و شکست ناپذیری ملت ایران با برگرداندن جمهوری اسلامی بود یعنی اگرجمهوری اسلامی نبود خبری از عظمت و اقتدار ایران هم نبود. اما آمارایران در 200 سال گذشته چه بوده است؟ سوال مهم و راهبردی است که همه جهان باید بدانند و ایران وایرانی باید بیشتر بداند.

نکته مهم و مقدمه بحث آمارایران: ایران امروز 30 درصد ایران دیروز (200 سال پیش) است.

- در دوره فتحلی شاه قاجار از سال1834 تا 1997 میلادی دردوقرارداد گلستان و ترکمانچای : جدایی شهرهای غرب دریای مازندران، قفقاز-قره باغ-گنجه-خانات شکی-شیروان-فویای شماخی-دربند-باکو-تفلیس و (جمهوری آذربایجان-گرجستان-چچنستان-اوسیتیا وجمهوری داغستان شوروی) ازایران جدا شد.

- ناصرالدین شاه قاجار: درقرارداد استعماری انگلیسی گلدسمیت ، جدایی هرات و افغانستان فعلی - دو سوم بلوچستان وبخش هایی ازکلات ایران ازایران جدا شد در پیمان آخال با روسیه جدایی سراسر آسیای میانه-خارزموخیوه و ورارود و شرق دریایی مازندران ازایران ازجمله مرو و سمرقند.

مظفرالدین شاه : تعیین حدود مرزی توسط مک ماهون انگیلیسی درسال1907 تقسیم ایران به دو منطقه تحت نفوذ روسیه در شمال و تحت نفوذ انگلیس درجنوب و شرق در یک منطقه خالی و جدا شدن سریع قطر- امارات - عمان ازایران. و آخرین مرحله تجزیه ایران که در نقشه استعماری برنالدلوئیس انگلیسی که در گوگل قابل دریافت است نشان می دهد که درسال1350 شمسی استان چهاردهم ایران یعنی بحرین توسط پهلوی دوم ازایران جدا شد. و اتفاقا اولین کشوری که بحرین را به رسمیت شناخت شاه پهلوی بود.

تنهاجنگی که در200 سال اخیر حتی یک وجب ازخاک میهمان از دست نرفت ،جنگ تحمیلی 8ساله بود که به برکت "اسلام و انقلاب اسلامی، رهبری دینی، امت مسلمان ایران» این افتخار عظیم بدست آمد.

صدام در12نوامبر1980درمصاحبه ای با نشریه «الثّوره» گفت: جنگ ایران .عراق بخاطر عهدنامه 1975یا چندکیلومترخاک ویا نصف شط العرب نیست بلکه ما ازتجزیه ایران خوشحال می شویم.

امروز خبری از صدام و اربابان آنها نیست وجمهوری اسلامی ایران ،ایران را حفظ کرد و به آن»عظمت»داد.

کارتر درخاطراتش نوشت :دیگر باید گفت «یادش بخیر...»که روزی آمریکا نخست وزیرایران را انتخاب میکرد چرا که امروز این ایران است که بر روی انتخابات ریاست جمهوری ایلات متحده امریکا اثر می گذارد.

بنابراین با دریافت رسمی و دقیق آمارایران در200 سال اخیر رمز جان کلام رهبری را میفهمیم که چرا «عظمت ایران و شکست ناپذیری ایران را در گرو حفظ نظام جمهوری اسلامی دانست و این جمهوری اسلامی بود که ایران را حفظ کرد و برای همین امام خمینی هم فرمودند: حفظ جمهوری اسلامی اوجب واجبات است درود خدا بر امام امت و درود برخلف صالحش و درود بر همه بسیجی های باشرافت و درود به ارواح طیبه و تابناک شهدا .

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: