به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۹۱۴
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
دبیر حزب موتلفه استان مرکزی:
دبیر حزب موتلفه استان اقدام شورای نگهبان در رد لایحه CFT را تحسینبرانگیز دانست و گفت: این شورا در راستای حراست از شرع و قانون اساسی 22 مورد از اشکالات لایحه «CFT» را شناسایی و به مجلس برگرداند که این اقدام برگ زرین دیگری در عملکرد این شورا است.

نادر مقدسی، دبیر حزب موتلفه اسلامی استان مرکزی یکی از بیماری های کشور را حجم بالای نقدینگی دانست و در خصوص دلایل افزایش حجم نقدینگی گفت: رشد نقدینگی معمولا به دلیل استقراض و بدهی دولت به بانک مرکزی پیش می آید و این در حالی است که دولت اسم بدهی دولت به بانک مرکزی را خط اعتباری می گذارد که هیچ فرقی با استقراض ندارد.

وی ضمن گفتگو با خبرنگار هفته نامه شما اضافه کرد: دولت می بایست در این شرایط سخت اقتصادی و برای عبور موفق از تحریم های ظالمانه آمریکا، انظباط مالی بیشتری داشته باشد.

مقدسی با تاکید بر فعالیت بیشتر دستگاه دیپلماسی در شرایط پسابرجام عنوان کرد: دستگاه سیاست خارجی ما باید با استفاده از روشهای دیپلماتیک با کشورهای مختلف تعامل داشته باشد و برنامه های مدون ومشخص اقتصادی را دنبال کند و از ظرفیت اقتصادی کشورهای دیگر جهان به خصوص کشورهای شرق استفاده کند.

وی افزود: در دوران تحریم فعالیت دیپلماسی ایران باید در عرصه آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکای لاتین ادامه و افزایش یابد و دولت نباید همه انرژی خود را مصروف تعامل با اروپا کند.

دبیر حزب موتلفه استان اقدام شورای نگهبان در رد لایحه CFT را تحسینبرانگیز دانست و گفت: این شورا در راستای حراست از شرع و قانون اساسی 22 مورد از اشکالات لایحه «CFT» را شناسایی و به مجلس برگرداند که این اقدام برگ زرین دیگری در عملکرد این شورا است.

وی اظهار کرد: ما این لایحه را یک لایحه استعماری و در جهت سلطه بیشتر آمریکا بر مبادلات مالی و بانکی کشور می دانیم و انتظار داشتیم که نمایندگان مجلس با دقت بیشتری به این لایحه می پرداختند اما پاسخ شورای نگهبان باید مد نظر نمایندگان قرار بگیرد و با لوایحی که مربوط به عضویت کشور در کنوانسیون های بین المللی است با دقت و بصیرت بیشتری نگاه کنند و ما در چنین شرایطی اقدام شورای نگهبان را یک تصمیم شجاعانه می دانیم و قطعا کشور به این نوع قاطعیتها نیاز دارد.

مقدسی با اشاره به وعده ها و تعهدات قانونی آمریکا در برجام گفت: قرار بود تحریمهای بانکی و انرژی ایران برداشته شود و این در حالی بود که ما همه تعهدات خود را انجام دادیم؛ امّا طرف مقابل ما حتی اروپائی ها هم نهتنها به تعهدات خود عمل نکردند بنابراین اگر روند تخلفات طرف های مقابل ما ادامه پیدا کند و تحریم های جدیدی علیه ما وضع گردد عاقلانه نیست کماکان به توافق پایبند باشیم بلکه ما می توانیم طبق بند ۳۷ برجام در صورت تحریم جدید، تعهدات برجامی خود را متوقف کنیم.

برچسب ها: نادر مقدسی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: