به‌روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
حمیدرضا ترقی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: ایران به هر قیمتی در برجام نخواهد ماند و هرگاه منافعش اقتضاء کند، از آن خارج خواهد شد.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: ایران به هر قیمتی در برجام نخواهد ماند و هرگاه منافعش اقتضاء کند، از آن خارج خواهد شد.

حمیدرضا ترقی در گفت و گو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا در مورد بازگشت تحریم‌ها علیه ایران گفت : از ابتدا هدف آمریکا این بود که از برجام را برای عقب نشینی ایران از مواضع اصولی خودش در سیاست داخلی و خارجی قرار استفاده کند.

وی ادامه داد: آمریکا در تلاش است تا به طور فعالیت هسته ای را در ایران به طور کامل محدود کند. در کنار این مسائل اهداف منطقه ای نیز دارند که ایران دست از حمایت از محور مقاومت برداشته؛ و نسبت به هم پیمانان آمریکا تغییر موضع داده و رژیم صهیونیستی را به عنوان یک رژیم قانونی به رسمیت بشناسد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نقشه های آمریکا برای خاورمیانه اظهار داشت: سیاست آمریکا گام به گام به جلو رفتن هست؛ و پذیرش برجام و خروج از آن هم با همین سناریو از پیش طراحی شده قابل ارزیابی است. تحریم ابزاری برای اجبار ایران برای پذیرفتن سناریوی آمریکا است و این سیاست تا به نتیجه رسیدن اهداف آنها ادامه خواهد داشت.

ترقی با بیان اینکه جمهوری اسلامی پایبند به تهدات بین المللی است خاطرنشان کرد: آمریکایی به این نکته پی برده‌اند که جمهوری اسلامی ایران به تعهدات بین المللی خود پایبند بوده و نقض عهد نخواهد کرد مگر اینکه منافع و مصالح در نقض تعهدات باشد. و آمریکایی از این تعهد ایران سوءاستفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه پنج کشور دیگر در تلاش هستند تا ایران در توافق برجام بماند، اظهار کرد: طبیعتا به هر قیمتی در برجام نخواهیم ماند و هرگاه منافع ما اقتضاء کند از این توافق خارج خواهیم شد.

ترقی در پایان با اشاره به حماسه حضور گسترده مردم در 13 آبان افزود: مردم از مسئولین جلو تر بوده و تصمیم و موضع خود را اتخاذ کرده‌اند؛ و آن تصمیم، سیاست مقاومت در مقابل شرارت های آمریکاست. مسئولین با پشتوانه حضور گسترده مردم مقابل سیاست‌های منطقه‌ای و تحریمی آمریکا بایستند.

برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: