به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۸۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
اخبار 24 ساعت گذشته:

سلطنت‌طلب‌ها به دنبال شبکه‌سازی

به تازگی فردی با هویت معلوم از فعالان اصلاح‌طلب و حامی فتنه جلساتی را با برخی افراد ناشناس در ویلای شخصی خود در روستای دورباش شهرستان تکاب برگزار کرده که در جلسه مذکور از رضا پهلوی به عنوان ولی‌عهد یاد می‌شود. نامبرده در زمان رژیم طاغوت عضو حزب رستاخیز شاهنشاهی بوده و ریاست ستاد انتخاباتی میرحسین‌موسوی در انتخابات 88 و ریاست ستاد انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات 92 و 96 در شهرستان تکاب را عهده‌دار بوده است! گفتنی است، جریان خاص به دنبال شبکه‌سازی و جذب نیرو در فضای مجازی و حقیقی بوده تا از این ظرفیت برای اغتشاشات استفاده کند.

مخالفت آشکار با نهادهای انقلابی
فرماندار شهرستان اشنویه ضمن ممانعت از برگزاری نمایشگاهی با عنوان «اهداف شوم احزاب و گروهک‌های ضد انقلاب‌» طی اظهاراتی اعلام کرده است: «این نمایشگاه را جمع کرده و آن را به زمان دیگری موکول کنید.» اما هنگامی که این نمایشگاه برگزار می‌شود، وی برای تحت‌الشعاع قرار دادن نمایشگاه مزبور و بازدید نکردن مردم از نمایشگاه، اقدام به برگزاری همایش رمان و داستان کُردی می‌کند. افزایش اقدامات ضد ارزشی و مخالفت با نهادهای انقلابی با هدف تقویت هواداران ضد انقلاب کُردی و به حاشیه رفتن هر چه بیشتر نیروهای انقلابی در سطح شهرستان صورت می‌گیرد.

گزینه مذاکره با آمریکا سوخته است
وبگاه روزنامه لبنانی «الاخبار» تیتر یک صفحه نخست خود را به گزارشی درباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران اختصاص داد و با انتشار تصاویری از راهپیمایی 13 آبان در گزارش خود به نقل از «حسین رویوران» کارشناس امور منطقه‌ غرب آسیا نوشت: درست است که آمریکا نقشه‌ها را ترسیم می‌کند؛ اما ایران هم نقشه‌ها برای چگونگی مقاومت را ترسیم می‌کند، امروز در ایران همبستگی اجتماعی بزرگ بر سر این مسئله وجود دارد که اراده ایرانی‌ها بر پذیرش تحریم‌ها و روبه‌رو شدن با آنهاست. سه سال پیش ما خواهان گفت‌وگو با آمریکا بودیم، آن زمان ایران با آمریکا وارد گفت‌وگو شد و توافق هسته‌ای را امضا کرد و بعدها از تعهد خود به آن شانه خالی نکرد؛ اما آمریکا دبه درآورد و با این اتفاق، دیگر کسی در ایران نیست که خواهان گفت‌وگو با آمریکا باشد؛ چون این گزینه سوخته است و همبستگی رسمی و اجتماعی بر سر این قضیه نقطه قوتی برای حکومت ایران شمرده می‌شود.

ادعای مضحک اصلاح طلبان!
احمد شیرزاد، نماینده پرحاشیه مجلس ششم گفته است: «ما اصلاح‌طلب هستیم، اما پیش از اینکه نگران اصلاح‌طلبان باشیم، باید نگران دموکراسی و مردم‌سالاری در کشور بود. اگر هم روزی مردم به ما رأی ندادند، باید خود را اصلاح کنیم و مردم را سرزنش نکنیم. البته گاهی می‌توان مردم را هم نقد کرد که اشکالی ندارد، تابع نظر و رأی مردم هستیم، اما دلیلی هم ندارد همیشه این رأی را درست بپنداریم. می‌توان نظر مردم را نقد کرد و ایراد گرفت.» این ادعای مضحک شیرزاد در حالی مطرح می‌شود که سابقه شبه‌کودتای اصلاح‌طلبان در سال 88 و اردوکشی خیابانی در نپذیرفتن نتیجه انتخابات با اختلاف 11 میلیون رأی، هنوز در خاطر مردم زنده است. این جریان حتی در توهین آشکار به مردم و تقسیم‌بندی کیفی آرای مردم، آنها را به رأی روستایی و شهری و بی‌سواد و باسواد تقسیم‌بندی می‌کند.

کشورها تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنند
«
فن هیپل» معاون اسبق امنیت ملی کاخ سفید در زمینه علوم و فناوری اظهار داشت: خروج ایالات متحده آمریکا از برجام اشتباه وحشتناک دولت ترامپ بود. ایالات متحده آمریکا نزد دیگر اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد، آلمان و اتحادیه اروپا اعتبار خود را از دست داده است. وی در ادامه تأکید کرد: اگر ایران با پایان دادن به رعایت مفاد برجام واکنش نشان دهد، ممکن است ما در مسیر جنگ قرار بگیریم. ایالات متحده آمریکا توان تحمل جنگ غیر ضروری و پر هزینه دیگری را ندارد. او در ادامه گفت: ایالات متحده آمریکا نمی‌تواند تصمیمات خود را بر ایران تحمیل کند و کشورها این تحریم را دور خواهند زد. دشوار است که باور کنیم ایالات متحده آمریکا می‌تواند مانع این کار شود.

بسته محرمانه برای مدیریت تحریم‌های جدید آماده شد
سعید باستانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه از سال گذشته سناریوهای گوناگونی برای برخورد با تحریم‌های احتمالی آمریکا بر ضد کشور تهیه شده است، اظهار داشت: کمیسیون صنعت و معدن مجلس با تشکیل 10 کارگروه همه صنایع نفت، آب و برق، پتروشیمی و حتی خودروسازی را بررسی کرده و برنامه‌ریزی لازم را درباره برخورد با تحریم‌های اعمالی انجام داده است. وی با بیان اینکه این برنامه‌ها مورد تأیید دولت قرار گرفته و به تدریج در حال اجرا است، افزود: به دلیل محرمانه بودن این برنامه‌ها نمی‌توانیم جزئیاتی از آنها را بیان کنیم. باستانی گفت: البته ما معتقدیم مشکلات وجود دارد؛ اما با این برنامه‌ریزی‌ها اقدامات لازم را برای مدیریت صنایع کشور اعمال خواهیم کرد.


افزایش یک درصدی بیکاری در تهران

ترکی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران:میزان درآمد و هزینه خانوار شهری و روستایی استان تهران نشان می‌دهد که قدرت خرید مردم کمتر شده؛ اما منفی نشده است.نرخ بیکاری در استان تهران سال گذشته 12 درصد بوده که در سال جاری یک درصد افزایش یافته است. اما این در سطح استان تهران یکسان نیست و در شهرهای دیگر این عدد کمتر است.میانگین نرخ تورم در تهران افزایش را نشان می دهد که در شهر تهران بیشتر از شهرستان های دیگر است

معصومه ابتکار: شهردار شدنم جدی نیست

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری: در مورد مطالبی که در برخی رسانه ها درباره شهردار شدن من در تهران بیان می شود، باید بگویم که شهردار شدنم موضوع جدی نیست

گزینه‌های احتمالی شهرداری تهران

بعد از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان محمدعلی افشانی شهردار تهران از بهشت رفتنی شد. اعضای شورای شهر تصمیم گرفتند دوباره شهردار جدیدی برای پایتخت انتخاب کنند.در ابتدا شورای شهری‌ها یک لیست 30 نفره منتشر کردند که در این بین تعدادی از نامزدها انصراف دادند. فردا قرار است اعضای شورا 5 کاندید شهرداری تهران را معرفی کنند.شنیده شده محسن هاشمی، آخوندی، سیدکامل تقوی‌نژاد، جهانگرد، حناچی‌ (البته نفر پنجم بین حناچی و کشت پور است )جزو 5 کاندید شورای شهر تهران خواهند بود.بر اساس شنیده‌ها، کاندیدای حزب اتحاد ملت؛ جهانگرد، آخوندی، حناچی، علی اوسط‌هاشمی و غلامرضا انصاری هستند. کاندید حزب کارگزاران فقط محسن هاشمی است و کاندید حزب اتحاد ملی هنوز اعلام نشده ولی احتمال می‌رود که از سیدکامل تقوی‌نژاد حمایت کنند. همچنین کاندید مستقلین شورا که 8 نفر هستند هاشمی، تقوی‌نژاد و کشت‌پور (در حال حاضر هستند) و احتمال تغییر وجود دارد.

واکنش باهنر به احتمال کاندیداتوری لاریجانی

محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشست خبری که برگزار شد در پاسخ به سوالی درمورد بحث های مطرح درخصوص کاندیداتوری لاریجانی برای انتخابات 1400گفت: انتخابات کاملا در سرنوشت‌های مردم موثر است و به همین دلیل مردم حساس هستند. یکی از دلایل اصلی‌ اینکه انتخابات‌ها را دوتا دوتا برهم منطبق کردیم این بود که فضای کشور همیشه انتخاباتی نباشد.دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در عین حال افزود: در احزاب اگر در این باره بحث شود اشکال ندارد اما نباید رسانه‌ای شود و اینکه دو جریان عمده بر سر کاندیداتوری آقای لاریجانی توافق کنند خیلی زود است و من الان موضعی ندارم که بیاید یا نیاید. اساسا شرایط هم طوری نیست که امکان اظهار نظر در این خصوص باشد. آقای لاریجانی شخصیت مهمی است و عده ای معتقدند ظرفیت نامزدی ریاست جمهوری را دارد ولی شرایط کنونی زمان مناسبی برای بحث های انتخاباتی نیست

زمان بررسی مجدد لایحه CFT در صحن مجلس

عضو هیات رئیسه مجلس از بررسی مجدد لایحه CFT در صحن علنی تا کمتر از یک ماه آینده خبر داد.اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به رد لایحه عضویت جمهوری اسلامی ایران در کنوانسیون بین المللی مبارزه با تامین مالی تروریسم(CFT) از سوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان 20 ایراد حقوقی و شرعی را به این لایحه وارد دانست و آن را به مجلس شورای اسلامی برای رفع ایراد اعاده کرد.نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: طبق آیین نامه داخلی مجلس زمانی که ایراداتی از سوی شورای نگهبان به مصوبات مجلس وارد می شود این موارد برای رفع ایراد به مجلس اعاده شده و به کمیسیون مربوطه می رود و بعد از رفع اشکالات دوباره برای رای گیری به صحن علنی می آید.عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه لایحه CFT اعاده شده از سوی شورای نگهبان به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای رفع ایراد ارجاع شده است، خاطرنشان کرد: هفته آینده هفته سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه است و هفته بعد از آن کمیسیون به لایحه رسیدگی کرده و بدین ترتیب تا حدود 3 هفته آینده لایحه CFT در صحن علنی بررسی می شود.

دست ردّ جهرمی به پیشنهاد وزارت صنعت
پس از گذشت بیش از 100 روز از درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت برای افزایش اختیارات وزارت ارتباطات در تنظیم بازار موبایل، آذری‌جهرمی طی نامه‌ای ضمن رد این پیشنهاد، با خطاب قرار دادن وزیر صنعت درخواست کرد تنظیم بازار گوشی و لوازم جانبی تلفن همراه همچنان در آن وزارتخانه انجام شود. همچنین پیش از این نامه، آذری‌جهرمی، به تکرار در برابر افزایش اعتراضات درباره التهابات بازار موبایل به این موضوع تأکید داشت که تنظیم بازار گوشی همراه برعهده وزارت ارتباطات نیست. آنچه مسلم است، پاسکاری تنطیم بازار موبایل از سوی وزرا، آن هم در شرایطی که وضعیت بازار موبایل تعریفی ندارد، افزون بر آنکه ادامه شرایط غیرتعادلی در این بازار را رقم خواهد زد، موجب افزایش هزینه‌ها برای مصرف‌کننده‌ نهایی نیز خواهد شد.

شکنجه شاهزادگان سعودی به دستور بن‌سلمان
شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی آمریکا فاش کرد، بازرگانان و مقامات بلندپایه بازداشت شده در سال ۲۰۱۷ در عربستان سعودی به دستور محمد‌بن‌سلمان، ولی‌عهد این کشور در خلال عملیات موسوم به «مبارزه با رشوه و فساد» تحت شکنجه فیزیکی قرار گرفته‌اند. چند مقام بلندپایه سلطنتی سعودی از جمله ۱۱ ولی‌عهد و چهار وزیر دولتی در میان بازداشت‌شدگان حضور داشتند که در هتل ریتز کارلتون در ریاض نگهداری و سپس شماری از آنها آزاد شدند. ادعای این شبکه تلویزیونی مبتنی بر اطلاعات ارائه شده از مقامات پیشین سازمان اطلاعات آمریکا منتشر شده است.

مذاکره منطقه‌ای با حامیان داعش و شرکای آل‌سعود!
روزنامه «ایران» در مطلبی نوشت: «یمن، سوریه، عربستان و فلسطین می‌تواند موضوع گفت‌وگو بین ایران و اروپا باشد.» این روزنامه در ادامه نوشت: «ما بیش از هر بازیگر دیگری می‌توانیم روی اروپا حساب کنیم که از عربستان و متحدانش بخواهد به اقدامات ضد بشری و نسل‌کشی در یمن پایان دهند.» ارگان رسانه‌ای دولت پیشنهاد داده است، درباره مسائل منطقه‌ای با اروپا مذاکره کنیم. این در حالی است که برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، انگلیس و آلمان از حامیان اصلی منافقین، داعش و دیگر گروهک‌های تروریستی هستند و از شرکای اصلی آل سعود در کشتار زنان و کودکان بی‌گناه در یمن و بحرین به شمار می‌آیند. انگلیس، فرانسه و آلمان حمایت تسلیحاتی از صدام در هشت سال جنگ تحمیلی و پشتیبانی از رژیم بعث در حمله شیمیایی به مردم ایران را نیز در کارنامه خود دارند. حال با چه منطقی باید روی اروپا در منطقه حساب کنیم؟!

رشد 20 درصدی منابع مالی کشور در هفت ماه گذشته
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: براساس گزارش خزانه درباره تخصیص بودجه 97، اگرچه منابع و مصارفی که در بودجه پیش‌بینی شده بود تا امروز تحقق پیدا نکرده است؛ اما همه این موارد نسبت به هفت ماه نخست پارسال رشد قابل توجهی داشته است. نوبخت با اشاره به دو برابر شدن پرداخت‌ها در حوزه عمران گفت: تا ابتدای آبان ماه 30 هزار میلیارد تومان برای اعتبارات عمرانی پرداخت شد؛ در حالی که در هفت ماه نخست پارسال پرداخت‌ها در این بخش حدود 13 هزار میلیارد تومان بود. وی ادامه داد: بیش از سه هزار و 600 میلیارد تومان پاداش بازنشستگی فرهنگیان در نیمه نخست سال پرداخت شد. وی یادآوری کرد: در سال‌های گذشته، نمی‌توانستیم پول گندمکاران را تا هشتمین ماه سال تسویه کنیم؛ اما امسال با وجود تحریم‌ها پیش از پایان مهرماه همه پول خرید تضمینی گندم را پرداختیم.

هدف آمریکا از بین بردن محور مقاومت است
«
بثینه شعبان» مشاور رسانه‌ای بشار اسد در گفت‌و‌گو با شبکه المیادین، با اشاره به جنگ داخلی هفت ساله در این کشور، گفت: نسل‌های عربی خواهند دانست که ایستادگی سوریه کلیدی برای حفاظت از کیان امت عربی و آینده آن است. مشاور بشار اسد با بیان اینکه در نظر وی حمایت از گروه‌های فلسطینی یک وظیفه ملی است، افزود: «کالین پاول» وزیر خارجه آمریکا در زمان حمله به عراق از بشار اسد خواسته بود تا گروه‌های فلسطینی را از سوریه اخراج کند و اسد نیز در پاسخ گفته بود «آنها به فلسطین باز خواهند گشت» و این مسئله از آرمان‌های سوریه است. او درباره خواسته رژیم صهیونیستی برای خروج نیروهای ایرانی از سوریه، گفت: آنها منظورشان ایران نیست؛ بلکه می‌خواهند محور مقاومت را که پس از جنگ در سوریه شکل گرفته و قدرتمند شده، از بین برود.

تحریم ایران و سرعت‌گیری روند افول آمریکا
بی‌بی‌سی در تحلیلی نوشت: روز دوم مهر ماه، انگلیس، فرانسه، آلمان، روسیه و چین در حرکتی که در تقابل با سیاست واشنگتن برای اعمال فشار حداکثر بر ایران به نظر می‌رسید، طی بیانیه مشترکی از راه‌اندازی شبکه جدید مبادلات بانکی با عنوان «اس‌پی‌وی» برای معامله با ایران خبر دادند. از برخی اظهارنظرهای مقامات اروپایی چنین برداشت می‌شود که شاید ایران بهانه‌ای است که اروپا، سلطه دلار آمریکا را به چالش بکشد. گفتنی است، پیش از این نیز هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در یک نشریه آلمانی‌زبان نوشته بود: «اروپا نباید به آمریکا اجازه دهد مانند آقابالاسر عمل کند. به همین دلیل ضروری است ما استقلال اروپا را از طریق ایجاد کانال‌هایی برای انجام پرداخت‌های‌مان، مستقل از آمریکا حفظ کنیم

دانش آموزان به رشته ریاضی کم علاقه شده اند

عبدالرسول عمادی، سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به کاهش حضور دانش‌آموزان در رشته ریاضی گفت: در جریان هدایت تحصیلی کاهش محسوسی را در گرایش به رشته تجربی داریم، منتها کمتر به نفع رشته ریاضی تمام شده و بیشتر به نفع رشته انسانی و حتی رفتن دانش‌آموزان به سمت شاخه‌های فنی و کاردانش بوده است. همچنان نگران رشته ریاضی هستیم، البته باید به این مسأله توجه کنیم که برای فارغ‌التحصیلان رشته ریاضی زمینه اشتغال نهایی در رشته‌های مهندسی و ریاضی چندان تضمین شده نیست که باعث کاهش گرایش خانواده‌ها شده است. بارها خطر کاهش گرایش به رشته ریاضی را گوشزد و اعلام کردم که آینده مهندسی در خطر است
رویترز: سیاست ضدایرانی آمریکا با پیروزی دموکرات‌ها تغییر نمی‌کند

«پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای هم سیاست ضدایرانی آمریکا را تغییر نمی‌دهند».خبرگزاری رویترز با اشاره به انتخابات میان دوره‌ای در آمریکا نوشت: دموکرات‌ها در صورت کسب اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان نیز اختیار چندانی در تغییر سیاست‌های ضد ایرانی آمریکا نخواهند داشت.نمایندگان آمریکایی با توجه به دشمنی‌ای که دولت اسرائیل (رژیم صهیونیستی) با تهران دارد، جوانب احتیاط را رعایت می‌کنند تا با ایران صمیمی به نظر نرسند.هر چند «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل با جمهوری‌خواهان همکاری نزدیکی دارد اما حفظ روابط مستحکم با اسرائیل در اولویت هر دو حزب آمریکایی است.

تهران؛ شلوار جین فقط ۴ میلیون تومان!

بالا رفتن نرخ دلار اگرچه دخل و خرج زندگی خیلی‌ها را به هم ریخت، ولی آنچه در پاساژ‌های شمال شهر می‌گذرد چیز دیگری است؛ پاساژ‌هایی که هنوز مشتریانش حاضرند برای یک شلوار یا مانتو یا حتی یک تی‌شرت، میلیون‌ها تومان پول خرج کنند. این روز‌ها اگر به پاساژ‌های سوپرلاکچری شمال تهران یا فشن‌شو‌ها و مزون‌های خانگی فرشته و الهیه سری بزنید، اگر شاخ درنیاورید سرگیجه می‌گیرید. سرگیجه نه فقط بخاطر دیزاین و معماری، بلکه به خاطر قیمت‌های فوق نجومی برند‌های معروفی است که با دلار ۴۰۰۰ تومانی هم سرسام آور بودند و حالا قیمت‌های‌شان با دلار ۱۴۰۰۰ تومانی فقط یک شوخی است؛ البته فقط برای ما. اینجا نه شلوار جین مردانه ۲. ۵ میلیون تومانی برای مشتری‌ها عجیب است نه شلوار جین پیش‌بندی زنانه ۴ میلیونی؛ حتی کسی از دیدن مانتو‌های ۵. ۵ میلیونی هم تعجب نمی‌کند.
واکنش وزیر احمدی‌نژاد به یک شایعه

سیدمحمد حسینی در واکنش به شایعاتی مبنی بر حضور به عنوان معاون سیما، گفت: هیچ‌گونه صحبتی درباره معاونت سیما با من نشده است. روز گذشته شایعاتی در فضای مجازی دست به دست شد مبنی بر تغییر در معاونت سیمای سازمان صدا و سیما که قرار است سیدمرتضی میرباقری جای خودش را به سیدمحمد حسینی وزیر ارشاد دولت دهم بدهد. حسینی در واکنش به این شایعه به تسنیم گفت: با من صحبتی نشده و چنین موضوعی صحت ندارد. بنده امروز از راهپیمایی اربعین بازگشته‌ام و هیچ‌گونه صحبتی تاکنون درباره معاونت سیما با من نشده است.

بعد از انتقال گورخرها، نوبت به انتقال زیست‌گاه گرگ‌ها رسید؟

در سالیان گذشته، با شروع فصل زمستان و سرما، جمعیت گرگ در استان یزد زیاد شده و در تابستان بدلیل گرمای شدید هوا، این حیوانات به استان های مجاور و مناطق با هوای خنک‌تر مهاجرت می‌کردند. متأسفانه در سالهای اخیر بخصوص ۳ تا ۴ سال گذشته اولاً جمعیت گرگ‌ها در مناطق و زیستگاه های استان افزایش چشمگیری یافته و ثانیاً ماندگاری آنها در فصول گرم سال نیز بیشتر شده است و موجب افزایش خسارت به جوامع محلی و روستاها شده است. در این رابطه شایعاتی مبنی بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در منطقه گرگ رها کرده است، یا گرگ ها به تازگی بیشتر دیده می شوند یا بیشتر به دام حمله می‌کنند و یا حتی اظهار می‌دارند گرگ‌های رها شده گوشواره یا گردنبند یا پلاک دارند در بین مردم محلی رواج یافته است.

اینستاگرام حساب تتلو را بست

حساب اینستاگرام امیرحسین مقصودلو معروف به امیر تتلو خواننده پاپ ایرانی، به دلیل تخلف از مقررات این رسانه اجتماعی و فحاشی رکیک به زنان مسدود شد. در روزهای گذشته، بسیاری از کاربران اینستاگرام پست‌های تتلو را توهین‌آمیز و مروج خشونت علیه زنان توصیف و آنها را به اینستاگرام گزارش کرده بودند. همچنین بی بی سی فارسی اعلام کرد که یک مقام اینستاگرام به این رسانه گفته است که این شبکه اجتماعی حساب تتلو را بسته است.
مجوز ویژه قضایی دولت به وزیر جدید صنعت

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، اعلام شده حسب پیشنهاد سال گذشته این وزارتخانه و تایید روزهای اخیر هیئت دولت، مقرر شده به استناد اصل 139 قانون اساسی، احکام قطعی محاکم دادگستری علیه برخی صنایع و افراد حقیقی و همچنین ادعاهای متقابل افراد مذکور علیه سازمان گسترش و نوسازی صنایع، اقدام به صلح با رعایت قوانین مربوط و صرفه و صلاح دولت شود.

تذکر لاریجانی به روحانی درباره یک تصمیم مهم بانکی

طبق نامه روزهای اخیر علی لاریجانی به رئیس جمهور، با اشاره به مصوبه مهم هیئت دولت در خصوص سود پرداختی به بانک مسکن، متذکر شده با توجه به الزامات درج شده در ماده 17 قانون برنامه ششم توسعه، هرگونه افزایش سرمایه دولت در بانک های دولتی دارای بار مالی خواهد بود، بخشی از مصوبه مذکور به علت تعیین روشی خاص برای افزایش سرمایه دولت در این بانک بر خلاف مفاد مصوبات مجلس، مغایر قانون بوده و باید ظرف یک هفته اصلاح یا ابطال شود

مشاور احمدی‌نژاد به حبس محکوم شد

علی اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری دولت های نهم و دهم، به اتهام تمرد از امر ماموران قضایی و انتظامی به 91 روز حبس قطعی محکوم شد. علی اکبر جوانفکر روز یکشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال 90 ماموران دادستانی به روزنامه ایران مراجعه کردند و ضمن برهم ریختن دفتر روزنامه چند نفر از همکاران روزنامه نگار را مجروح ساختند. وی افزود: در آن حادثه ما هیچ شکایتی نکردیم اما چند سال بعد و در حالی که موضوع مشمول مرور زمان می شد، دادستانی از من و سه تن از روزنامه نگاران پیشین روزنامه ایران به اتهام تمرد از امر ماموران قضایی و انتظامی شکایت کرد و پرونده تشکیل داد و در جایی که شاکی و رسیدگی کننده خودشان بودند، به 91 روز حبس تعزیری در دادگاه کارکنان دولت محکوم شدیم و اخیرا نیز این حکم در دادگاه تجدیدنظر تایید و قطعی شده است.

اخبار روزانه:
* عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان درباره ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT گفت: شورای نگهبان در موعد مقرر قانونی ۲۰ روز، نظر خود را دربارهCFT برای مجلس شورای اسلامی ارسال کرد؛ اما خبر آن 13 آبان اعلام شد. وی افزود: البته منتظر نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بودیم که این نظر روز شنبه (۱۲ آبان) به دست شورای نگهبان رسید. مجمع تشخیص نیز از نظر منطبق نبودن با سیاست‌های کلی به چند بند از مصوبه CFT ایراد گرفته بود.
* پایگاه افشاگر «ویکی لیکس» با انتشار پیامی در توئیتر با لحنی کنایه‌آمیز نوشت: وهابی‌های سعودی مرتکب حادثه 11 سپتامبر می‌شوند؛ آمریکا، ایران را تحریم می‌کند. عربستان به داعش بودجه و سلاح می‌دهد، ایران با داعش مبارزه می‌کند؛ آمریکا، ایران را تحریم می‌کند. عربستان، روزنامه‌نگار منتقد خود را تکه‌تکه می‌کند؛ آمریکا ایران را تحریم می‌کند. عربستان یمن را بمباران می‌کند و (به مردم آن) گرسنگی می‌دهد؛ آمریکا، ایران را تحریم می‌کند.
* وزارت خارجه آمریکا از سفر یک مقام ارشد خود به عربستان و بحرین در روزهای آتی به منظور تداوم همکاری علیه ایران خبر داد. به گزارش وبگاه وزارت خارجه آمریکا، این مقام آمریکایی با سران ارشد کشورهای یاد شده برای آنچه تداوم همکاری در تضعیف حمایت ایران از تروریسم، مواجهه با تأمین مالی تروریسم و جلوگیری از سفرهای تروریستی توصیف کرده، رایزنی می‌کند.
* بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به اعمال تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران گفت: امروز(4 نوامبر) یک روز تاریخی است. من بار دیگر از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بابت این تصمیم راسخ، بااهمیت و جسورانه تشکر می‌کنم. وی در ادامه مدعی شد، این اقدام آمریکا می‌تواند به ثبات، صلح و امنیت کمک کند!
* نژادبهرام، عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا در گزینه‌های تصدی شهرداری تهران نام محسن هاشمی‌رفسنجانی هم خواهد بود یا خیر، گفت: اعضای شورای شهر تهران معتقدند برای انسجام شورای شهر محسن هاشمی باید در شورا بماند و به حتم آقای هاشمی نیز موافق حضور در شورای شهر تهران هستند.
* سخنگوی کمیسیون اروپا بدون هیچ‌گونه اظهارنظری در قبال تحریم‌های اعمالی آمریکا علیه ایران، اعلام کرد: همه منتظر واکنش اتحادیه اروپا به این تحریم‌ها بمانند. وی گفت: منطقی نیست که بیش از این وارد جزئیات شویم؛ اما منتظر بمانید.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: