به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۸۳۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
محسن رفیقدوست:
محسن رفیقدوست گفت: فقدان مرحوم عسگراولادی هیچ وقت جبران نخواهد شد واو در ولایت پذیری نظیر نداشت.
محسن رفیقدوست گفت: فقدان مرحوم عسگراولادی هیچ وقت جبران نخواهد شد واو در ولایت پذیری نظیر نداشت.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محسن رفیقدوست در مراسم پنجمین سالگرد مرحوم حاج «حبیب‌الله عسگراولادی» که در موسسه شهدای موتلفه اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: سالگرد انسانی است که در بسیاری از فضایل اخلاقی نمونه بود. در ولایت پذیری و عشق و علاقه برای کمک به مردم نظیر نداشت و اصلا به دنیا وابسته نبود.

وی افزود: سال ۶۶ در کمیته امداد امام(ره) تهران در جلسه ای خدمت آن مرحوم بودیم که مرحوم حاج احمد خمینی تماس گرفتند و گفتند که امام(ره) اجازه نامه جدیدی برای ایشان نوشته اند. من آن روز کنار ایشان نشسته بودم و وقتی اجازه نامه امام را آوردند، دیدم در یک ورقه A4 این اجازه نامه نوشته شده است. امام(ره) بیش از دوسوم آن متن را در مدح مرحوم عسگراولادی نوشته بودند. امام در آخر نامه هم اجازه دریافت و در برخی موارد اجازه خرج کردن آن را هم به مرحوم عسگراولادی دادند.

رفیقدوست اظهار کرد: در انتخابات دور سوم مجلس وقتی مرحوم عسگراولادی کاندیدا شده بودند، ما در آن زمان برای اینکه به ایشان دروغ نگفته باشیم کسی را پیدا کردیم تا وجوهاتی که می‌خواست به امام پرداخت کند را به آقای عسگراولادی به نمایندگی از امام بدهد. من وقتی به ایشان گفتم چنین فردی پیدا شده است که می‌خواهد وجوهات خود را پرداخت کند گفت،‌ تو من را انقدر ساده فرض کردی؟ اگر کسی می‌خواهد وجوهات بدهد خودش به من مراجعه می‌کند، مگر نمی داند من نماینده امام هستم؟ تو این وجوهات را برای انتخابات مجلس می‌خواهی و من اجازه خرج کردن وجوهات را در انتخابات ندارم. اگر آن نامه را می‌بردیم تکثیر می‌کردیم، با آن مداحی که امام کرده بودند، عسگراولادی نماینده اول تهران می‌شد

وی گفت: ایشان همیشه من و حاج آقای توسلی و حاج محمدعلی امانی را صدا می‌کردند و می‌گفت آیا می‌توانید بروید سراغ فلان شخص و مشکل او را حل کنید و او متوجه نشود از کجا آمده اید؟ آن مرحوم در وصیت نامه خود نوشته است من چون مالی از دنیا ندارم بنابراین به ثلث وصیت نمی‌کنم زیرا حتی خانه ای که در آن ساکن هستم برادرم به من هدیه کرده است؛ این در حالی بود که میلیاردها تومان به او برای کارهای خیر داده می‌شد.

رفیقدوست افزود: فقدان آن ابر مرد هیچ وقت جبران نشد و نخواهد شد.

برچسب ها: محسن رفیقدوست
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: