به‌روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
اخبار 24 ساعت گذشته:

نقش موساد در ادعاهای واهی علیه ایران

در پی ادعای دانمارک علیه ایران، رسانه‌های صهیونیستی در یک پوشش وسیع خبری اعلام کردند، موساد طراح اصلی این داستان‌پردازی بوده است. دانمارک این هفته مدعی شد یک مرد ایرانی با تابعیت نروژی را به اتهام تلاش برای ترور سرکرده گروهک تروریستی الاحواز در این کشور بازداشت کرده است؛ ادعایی که هیچ دلیل و مدرکی برای آن ارائه نشده است. پایگاه صهیونیستی «وای.نت» نوشت: اسرائیل تأیید می‌کند که سازمان جاسوسی خارجی این رژیم، موساد، در پشت پرده اطلاعات داده شده به دانمارک و سوئد بوده است. شبکه رادیو و تلویزیون دولتی رژیم صهیونیستی، به نقل از مقامات دولتی این رژیم خبر داد، موساد دانمارک را از این «تلاش تروریستی» مطلع کرد. در گزارش گیلی کهن، گزارشگر امور سیاسی شبکه رادیو و تلویزیون دولتی رژیم صهیونیستی گفته شد مقامات دولتی اسرائیل با تأیید دخالت موساد در آگاه کردن اروپا از اقدامات ایران، نقش اسرائیل در امنیت اروپا را نشان می‌دهند. روزنامه «جروزالم‌پست» نیز بر اساس گزارش این شبکه صهیونیستی، نوشت: موساد هم دانمارک را از توطئه آگاه کرد و هم اطلاعاتی به این کشور داد که بر اساس آن، نروژی ایرانی‌تبار دستگیر شد. این دومین بار در ماه‌های اخیر است که به گزارش رسانه‌های صهیونیستی، موساد با کمک کشورهای اروپایی علیه ایران داستان‌پردازی می‌کند. رسانه‌های صهیونیستی خبر داده‌اند، موساد در ادعای فرانسوی‌ها مبنی بر تلاش ایران برای بمب‌گذاری در همایش سالیانه گروهک تروریستی منافقین در حومه پاریس نیز نقش داشته است. نکته جالب توجه، همزمانی این داستان‌سرایی‌ها با بازگشت تحریم‌های نفتی آمریکا علیه تهران است که کشورهای اروپایی به شدت با آن مخالف هستند.
ازدواج دوم شهر دار سابق تهران و حاشیه هایش

شهردار اول به بهانه بیماری پست خود را ترک کرد و حالا از ازدواج مجدد وی و پاسخ همسر دومش اخباری منتشر شده است. در همان ایام موضوعات زیادی درباره استعفای نجفی مطرح شد؛ اما همسر جدید شهردار سابق تهران پس از هشت ماه پرده از حواشی برداشت و گفت: «هر فردی می‌تواند عاشق شود و ازدواج کند، همه انسان‌ها تا زمانی که جان دارند حس دوست داشتن در وجودشان است.» وی با اشاره به نحوه ازدواجش با دکتر نجفی تأکید کرد: «آقای دکتر نجفی از من خیلی محترمانه خواستگاری کردند و من هم پس از مشورت با خانواده به ایشان جواب مثبت دادم، این زندگی سر گرفته است.» بعد از انتشار این خبر فاطمه دانشور، عضو سابق شورای شهر به صحبت‌های همسر دوم نجفی در اینستاگرام واکنش نشان داد و گفت: «آقای دکتر! کار خوبی کردید که استعفا کردید! چون مردی که پای عهد با همسری که یک عمر به پایش نشسته نایستد، پای عهدش با مردم و شهروندان شهرش هرگز

نمی‌ایستد


تحقیر رئیس‌جمهور از سوی اصلاح‌طلبان
عبدالله ناصری، مشاور رئیس دولت اصلاحات که پیش از این مدعی شده بود دولت روحانی، رحم اجاره‌ای اصلاح‌طلبان است‌، اظهار داشت: «روحانی از اصلاح‌طلبان فرار کرد. او پس از انتخابات فردی را برای ریاست دفتر خود انتخاب کرد که بر ضد جریان‌های حامی ایشان در انتخابات است. حتی در جریان انتخابات هم آقای واعظی در ستاد انتخابات به دلیل اینکه اصلاح‌طلبان در آنجا فعالیت می‌کردند، حضور نداشت. در کنار این تصمیم، آقای روحانی رابطه خود با معاون اول‌شان را هم کمتر کردند و اختیارات آقای جهانگیری را کاهش دادند. آقای روحانی به حدی این روزها نسبت به افکار عمومی و جامعه بی‌تفاوت هستند که حتی سخنگویی برای دولت انتخاب نکرده‌اند. چندین ماه است که هیچ خبری از سخنگوی جدید نیست. آقای روحانی اگر حمایت اصلاح‌طلبان را نداشتند در سال 1392 در نهایت 3 درصد رأی به دست می‌آوردند. در سال 1396 هم به واسطه حمایت اصلاح‌طلبان بود که ایشان در انتخابات پیروز شدند

تعداد گردشگران ایرانی ترکیه نصف شد

گزارش آماری جدید وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه از نشان می‌دهد، در این ماه تعداد ۱۷۰ هزار و ۶۸۷ گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کرده‌اند؛ در حالی که این رقم در سپتامبر سال گذشته ۳۳۶ هزار و ۵۶۲ گردشگر بود. به این ترتیب حضور گردشگران ایرانی در ترکیه در سپتامبر ۲۰۱۸ و در مقایسه با رقم مربوط به سپتامبر ۲۰۱۷ به نصف رسیده است.

کاهش صبر یا کاهش کارآمدی!
ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: «شرایط امروز کشور به شکلی است که حاشیه‌ها با اهمیت‌تر از اصل موضوعات شده و ممکن است یک مسئله کوچک به یک بحران تبدیل شود. این امر هم به خاطر این است که مردم و مسئولان کشور برای به نتیجه رسیدن عجله دارند یا اینکه همه به دنبال این هستند که ظرف چند ماه به آنچه می‌خواهند، برسند و این باعث شده گاهی اوقات به مدیران و دست‌اندرکاران اجازه کار و فعالیت مناسب و با آرامش داده نشود. به قدری مدیر را درگیر حاشیه می‌کنند یا خود او درگیر حواشی امور می‌شود که روند اصلی کار به حاشیه رانده می‌شود.» این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که پس از گذشت بیش از یک سال از عمر این شورا، اعضا در انتخاب شهردار تهران ناتوان هستند و باید گفت چیزی که کم شده نه صبر و تحمل مردم برای تحقق خواسته‌های‌شان، بلکه کارآمدی شورای شهر است.

دلگرمی بعیدی‌نژاد به کارکنان نادم «ایران اینترنشنال»

سفیر ایران در لندن در توئیتر خود نوشت: وکیل مجربی را برای ارائه مشاوره به کارکنان نادم ایران اینترنشنال در نظر گرفته ایم. «حمید بعیدی نژاد»، در توئیتر خود نوشت: با افشای وابستگی شبکه های فارسی زبان مستقر در انگلیس بویژه ایران اینترنشنال، برخی از کارکنان در تماس با سفارت لندن، از تهدیدات حقوقی توسط این شبکه ها در صورت قطع همکاری ها ابراز نگرانی کرده اند. سفارت برای کمک به این افراد، وکیل مجربی را برای ارائه مشاوره حقوقی در نظر گرفته است.
سیا در دام ایران

یاهو نیوز گزارش داده ایرانی‌ها سال ۲۰۱۱ یک شبکه از جاسوسان سیا را کشف و آن را متلاشی کردند. در این شکست برای دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا که یکی از مقامات سابق این کشور آن را «بسیار آسیب‌زا» توصیف کرده، ایران برخی از مخبران سیا را اعدام و عده‌ای دیگر را زندانی کرد. شکست اطلاعاتی سیا در ایران توان این سازمان را برای جمع‌آوری اطلاعات از برنامه هسته‌ای ایران مختل کرد. یاهونیوز نوشته است، مقامات اطلاعاتی آمریکا به خوبی از توانمندی‌های هراس‌آور ایرانی‌ها در زمینه جاسوسی سایبری باخبر بودند، اما آنچه آنها را مبهوت کرده بود این بود که ایران توانسته بود کل شبکه جاسوسی سیا را با تکنیکی که به گفته یک مقام آمریکایی «ابتدایی» بود، از بیخ و بن نابود

کند.

هزینه ۴۰ میلیون دلاری آمریکا

«رابرت پالادینو»، معاون سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا در آخرین پرده از نمایش خصومت پایان‌ناپذیر نظام سلطه با انقلاب اسلامی، به ‌تازگی اعلام کرده است که ۴۰ میلیون دلار برای جنگ تبلیغاتی با ایران (و البته روسیه و چین) به ‌منظور «حمایت از طرح‌هایی برای مبارزه با هجمه‌های تبلیغاتی و اطلاعات نادرست» اختصاص داده شده است. پالادینو در جمع خبرنگاران گفت، این بودجه را «مرکز تعاملات جهانی» به این منظور اختصاص داده است. این مرکز، یکی از زیرمجموعه‌های وزارت خارجه آمریکاست، از دو سال پیش به ‌منظور مقابله با هجمه‌های تبلیغاتی از سوی گروه‌های تروریستی و کشورهای خارجی تأسیس ‌شده و قرار است افزون بر ایران، با نبرد تبلیغاتی چین و روسیه هم مقابله کند.

حذف دلار جهانی می‌شود

در ماه اخیر کشورهای مختلف سراسر قاره آسیا از چین و سریلانکا تا اندونزی و سنگاپور، اقداماتی با هدف کاهش وابستگی به دلار در دستور کار قرار داده‌اند. طی روزهای گذشته انعقاد پیمان پولی دوجانبه میان کشورها گسترش یافته و حذف دلار بیش از پیش در دستور کار دول مختلف قرار گرفته است؛ اقدامی که در قاره پهناور آسیا بیش از دیگر نقاط جهان شیوع داشته است.
خجسته: آقازاده‌ها در حال غارت بیت المال هستند
!

امیر خجسته درباره مبارزه با فساد به عنوان یکی از برنامه‌های کلیدی حاکمیت، اظهار داشت: فساد در سرتا سر دنیا وجود دارد و برخورد‌های جدی هم در این زمینه توسط کشور‌های مختلف با آن صورت می‌گیرد. خجسته به وجود برخی آقازاده‌ها در موضوع فساد هم اشاره کرد و گفت: این افراد با فشار‌های سیاسی در حال غارت بیت المال هستند.
نقش دولت در گرانی ارز!

فرشاد مؤمنی، اقتصاددان حامی دولت گفت:‌ درباره اینکه آیا خود دولت در زمینه تحولات و نوسانات نرخ ارز نقش دارد یا خیر، به مراجعه به دیدگاه اقتصاددانان گوناگون نیازی نیست. فقط طی هفته‌های گذشته مقام بسیار گرامی ریاست‌جمهوری سه ‌بار در صحبت‌های عمومی این مسئله را مورد اذعان قرار داد که «دولت هر لحظه که اراده کند می‌تواند نرخ ارز در بازار آزاد را به هر سطحی که می‌خواهد برگرداند
جسد جمال خاشقجی در اسید حل شده است
یاسین آکتای، مشاور رئیس‌جمهوری ترکیه به روزنامه حریت گفت: «قاتلان جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی پس از کشتن وی، تنها به قطعه‌ قطعه کردن جسدش اکتفا نکردند، بلکه جسدش را در اسید حل کردند.» این سخنان پس از اظهارنظر یک مقام ترکیه‌ای به روزنامه واشنگتن‌پست است که گفته بود، مقامات ترکیه روی این فرضیه کار می‌کنند که جسد خاشقجی در اسید حل شده باشد. این مسئول ترکیه‌ای که نامش را فاش نکرده، گفت: مدارک بیولوژیکی به دست آمده از باغ کنسولگری نشان می‌دهد جسد خاشقجی در مکانی نزدیک به مکان قتلش سر به نیست شده، به گونه‌ای که دیگر نیازی به دفن جسد او نبوده است. این در حالی است که ریاض پیشتر اذعان کرده بود، خاشقجی در پی مشاجره با افرادی که در کنسولگری با او ملاقات داشتند، کشته شده است؛ اما جامعه جهانی این داستان را باور نمی‌کند.

کنایه امیرحسین قاضی‌زاده به دولت

سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی طی توییتی نوشت: از ملت عزیز عراق که مهمترین نقش را در برپایی باشکوه اجتماع جهانی اربعین داشتند و بر خلاف دولت ایران با اعتقاد و عاشقانه به زوار اباعبدالله خدمت کردند تشکر میکنم.
پنتاگون آماده حمله سایبری علیه روسیه می‌شود

خبرگزاری «اسپوتنیک» نوشت: «برخی از مقامات دولت آمریکا اعلام کردند، در صورتی که روسیه در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در سال جاری میلادی دخالت مستقیم کند، پنتاگون به مسکو حمله سایبری می‌کند.» بر اساس اعلام این رسانه، وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» در این زمینه اعلام کرد: «اقدامات احتیاطی در این زمینه را به انجام رسانده و در صورتی که مسکو به صورت مستقیم در انتخابات میان‌دوره‌ای ماه نوامبر دخالت کند، این کشور هدف حمله سایبری قرار می‌گیرد.» مقامات آگاه در دولت آمریکا در این باره گفته‌اند در راستای آمادگی‌‌ها برای انجام این حمله سایبری، هکرهای ارتش آمریکا دستورات لازم را برای دسترسی‌ به سیستم‌‌های سایبری روسیه دریافت کرده‌‌اند.

تحریم «سوییفت» ایران اشتباهی استراتژیک از سوی ترامپ است

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در گزارشی با انتقاد از تصمیم دولت ترامپ به قطع کردن ارتباط بانک‌های ایران با شبکه "سوییفت"، این اقدام را یک اشتباه استراتژیک دانست که علاوه بر پیامدهای مخرب بر اقتصاد ایران، عواقبی جدی برای آمریکا نیز خواهد داشت. این روزنامه نوشت: اگر دولت ترامپ اصرار به حذف ایران از شبکه "سوییفت" – شبکه ارتباط بین بانک‌های جهان – داشته باشد ، این امر عواقب جدی برای ایالات متحده خواهد داشت. این کار علاوه بر اینکه نفوذ آمریکا بر معماری مالی بین‌المللی را تضعیف خواهد کرد، قدرت ـ مالی ـ ایالات متحده آمریکا را در بین متحدان و دشمنان تضعیف خواهد کرد.

احتمال افزایش حدود یک میلیونی حقوق بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور: در صورتی که دولت موافقت کند و در لایحه بودجه 98 اعتبار 15 هزار میلیارد تومانی پیش بینی شود حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی تا حدود یک میلیون تومان افزایش خواهد یافت.


اخبار روزانه:
* شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، مقصد بعدی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بحرین خواهد بود. این رسانه، علت آن را مواضع مثبت سران بحرین در قبال رژیم صهیونیستی دانست و گواه آن را هم موضع‌گیری شیخ خالدبن‌احمد، وزیر خارجه بحرین اعلام کرد. گفتنی است، وزیر خارجه بحرین در سخنانی که حمایت آشکار از رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود، گفت: مواضع بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در زمینه اهمیت ثبات منطقه و نقش عربستان در تحقق آن کاملاً آشکار است.
* روزنامه «نیویورک‌تایمز» آمریکا در گزارشی با انتقاد از تصمیم دولت ترامپ به قطع کردن ارتباط بانک‌های ایران با شبکه «سوئیفت»، این اقدام را یک اشتباه استراتژیک دانست. این روزنامه نوشت: اگر دولت ترامپ به حذف ایران از شبکه «سوئیفت»‌ اصرار داشته باشد، این امر عواقبی جدی برای ایالات متحده خواهد داشت. این کار افزون بر اینکه نفوذ آمریکا بر معماری مالی بین‌المللی را تضعیف می‌کند، قدرت مالی ایالات متحده آمریکا را در بین متحدان و دشمنان تضعیف خواهد کرد.
* گزارش آماری جدید وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه نشان می‌دهد، در این ماه تعداد ۱۷۰ هزار و ۶۸۷ گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کرده‌اند؛ در حالی که این رقم در سپتامبر سال گذشته ۳۳۶ هزار و ۵۶۲ گردشگر بود. به این ترتیب، حضور گردشگران ایرانی در ترکیه در سپتامبر ۲۰۱۸ و در مقایسه با رقم مربوط به سپتامبر ۲۰۱۷ به نصف رسیده است.
* اکبر ترکان، مشاور رئیس‌جمهور درباره عملکرد عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی گفت: آقای آخوندی یک نظریه‌پرداز است که نظریات خوبی را مدون و اعلام کرد؛ اما وزیر خوبی نبود. وی افزود: نظرات آقای آخوندی در اقتصاد کلان بر مبنای اقتصاد آزاد و رقابت کامل است؛ در حالی که جامعه ما شرایط رقابت کامل را ندارد.
* جمعی از نمایندگان در حال تهیه و تنظیم شکواییه‌ای برای عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی هستند. آزادی‌خواه، نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: اسناد متعددی درباره عملکرد آخوندی در اختیار نمایندگان است که پس از جمع‌آوری کامل اسناد، آن را در اختیار قوه قضائیه قرار می‌دهیم.
* شبکه سعودی «العربیه» ادعا کرده است، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جریان سفرش به عمان، پیامی تهدید‌آمیز برای ایران فرستاده است. گفتنی است، خبرنگار شبکه العربیه در قدس اشغالی به جزئیات این پیام تهدیدآمیز هیچ اشاره‌ای نکرده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: